Skocz do zawartości

Keyshot with Bridge


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie, ile trwa. Model 49 mil. przechodzi 80 sekund, inny model 7 mil. 4 godziny i nic. Praktycznie nie da się przesłać, bez względu na ustawienie wartości max faces. I niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi. Procesor Xeon 3,47 GHz 6 rdzeni, 12 GB ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To połączenie programów zachowuje się dość dziwnie, jak wcześniej pisałem. Wprawdzie podczas przesyłania do Keyshota za dużego pliku pokazuje komunikat że ma za mało ramu i system może być nie stabilny, ale po zamknięciu komunikatu leci dalej, czasem. Ale dla czego mniejszego modelu - sama postać - nie mogę przepchać skoro wielokrotnie większy plik - postać na brukowanej drodze wśród traw z fibermesha - przechodzi bez problemu. Jeszcze inny numer, sama postać nie przechodzi, kiedy dodałem czapkę przeszła. Gdzieś znalazłem że gościowi który ma 32 gb ramu też w tym samym momencie (80% przejścia) wyświetla że mało ramu. Czyli ne tylko mój problem. Było coś że siatki bardziej podzielone przechodza lepiej. Ten program dzieli model , przenosi po kawałku i potem składa, a zatem może coś w tym jest. I jeszcze jeden problem, czasem zdarza się że mogę tylko trzy razy poprawiać i przesyłać potem przestaje przechodzić, a więc zamknięcie Keyshota i ponowne odpalenie i nastepne trzy razy. Mam wersję próbną jeszcze do 22 stycznia, jak zdążę to zbiorę 24 gb i zobaczę co będzie. Trochę się napaliłem bo to co widzę to dla mnie odlot. Realizm fotograficzny, szczególnie oświetlenie. Bez UV, retopologii, tekstur osobno malowanych, itp. Po prostu tekstura namalowana z lightboxa na kosmicznie gęstym modelu i bez problemu render. Jak przejdzie :) Z początku trochę dziwne oświetlanie obrazkami HDR ale da się, tym bardziej że można zaimportować obiekty, nadać im funkcję świecenia i używać jak reflektorów. Wprawdzie od roku mam Zbrusha i zacząłem zabawę w 3D, ale dopiero Keyshot pozwolił mi docenić Zbrusha. Pomimo wszystko, jeśli zwiększenie ramu choć trochę poprawi sytuację to go kupię i to weresję pro ze względu na narzędzie do edycji HDR w czasie rzeczywistym, jako podstawy oświetlana,. No, ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam Keyshota. Wersja kupiona działa prawidłowo, po kupieniu trzeba pobrać inną wersję i usunąć demo. Wszystko ze Zbrusha przechodzi, nawet to co nie chciało wcześniej przejść w wersji demo. Bez komunikatów że mało RAM u. Obiekt 56mil. Przechodzi ok 2 min. Pracuje się na pełnym ekranie a nie na okrojonym wycinku. Ponadto po kupnie można korzystać z "biblioteki w chmurze", jest tam trochę obrazków i tekstur ale można bez tego żyć. W odróżnieniu od demo nie można bezpośrednio importować plików OBI, można tylko przez Zbrusha. Świecącymi obiektami można realizować najdziwniejsze pomysły na tyle skutecznie że nie ma potrzeby używania obrazków HDRI więc i edytora HDRI z wersji PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności