Skocz do zawartości

Błąd Viewportu w 3ds max - POMOCY.


Einz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Piszę z powodu bardzo irytującego błędu w 3ds'ie który polega na tym że viewport blokuje się na dłuższą chwilę (od 15 do 60 sekund ~~) gdy orbitując, zbliżę się do horyzontalnej perspektywy. Jest to problematyczne, ponieważ często chcąc zajrzeć pod spód obiektu muszę przekroczyć horyzont i niemalże każdorazowo viewport się zamraża i nie można nic zrobić. Po jakimś czasie odpuszcza i wszystko gra.

 

Załączam filmik który pokazuje o co chodzi, chodzi o największy viewport, zacina się on w widocznym miejscu. To nie ja zakończyłem orbitowanie tylko zwiesiło się w tym momencie, chwile później poruszam innymi viewportami by pokazać, że nie cały program się zawiesił.

 

Windows 8.1, laptop z grafiką GT650M, sterownik najnowszy GeForce Game Ready Driver 355.98.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jest to 3ds 2016, instalowałem go z miesiąc temu z uwagi na format i w sumie nie wiem co on w sobie ma.

 

Niemniej znalazłem rozwiązanie problemu, a problemem była siatka pomocnicza która zacinała viewport gdyż max się zamulał przy obliczaniu jak powinna ona wyglądać gdy zanika perspektywa. Rozwiązaniem było wyłączenie siatki w viewporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności