Skocz do zawartości

zrobilem fajna scene tak dla siebie. czy moge na tym zarobic?


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

scena jest renderowana brazilem (o jej fajnosci nie dyskutujmy bo nie nam ja oceniac a klyentowi;)) i tak sobie pomyslalem czy gdyby SplutterFish chcial by umiescic ja w swojej galeri to bylby cos w stanie zaplacic czy nie?

byc moze ktos z was cos takiego juz zrobil i wie na ten temat wiecej niz ja.

a tak wogole czy jezeli zrobie fajna scene lub fajny obiekt to moge gdzies to sprzedac na necie?

no to ja tyle i z gory dzieki za wszelkie info.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Swoja droga niezla bezczelnosc - uzywac pirata i jeszcze sprzedawac Splutterom prace nań zrobione. Wypas ;)

 

jak Ty juz wszystko o mnie wiesz... swoja droga niezla bezczelnosc nazywac kogos bezczelnym tak na pierwszy ogien.

a dlaczego zakladasz ze nie mam licencji na brazila?

to ze Ty jej nie masz wcale nie oznacza, ze inni tez jej nie maja!

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlodzieju czapka gore:)

To byla dygresja, tym bardziej, ze nie sadze, zeby Spluttery placily za umieszczanie prac w swojej galerii (skad w ogole taki pomysl?).

 

Poza tym nie osmieszaj sie, bo przed chwila tekstem "mam dostep do licencji" przyznales, ze jej nie masz. Ja nie mam, bo nie uzywam w ogole Brazila i mam go w d***. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna droga to do portfolio i dalej w wiat szukac zlecen.

chyba jest badzo niewielu gosci którzy sprzeaja swoje ilustaracje robione dla siebie. a 3d to juz zupelna klapa bo co to za sztuka ładnie wyrenderowac.

jak jestes formatu http://www.stevenlyons.com no to mozesz siediec na tylku a klienci sami sie pchaja i kupuja twoje obrazki, jak w przypadku pana powyzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SplutterFish ani zadna inna firma nie placi za prace ktore sa umieszczone w ich galeriach, druga sprawa to oczywiscie oni cie musza zauwazyc ze twoja praca jst warta aby sie tam znalazla. No i oczywiscie ty powinienes byc dumny ze sie znalazles w takiej galeri, w tej kwesti pieniadze nie wchodza w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co lepsze biura graficzne preferuja zatrudnianie ludzi po szkolach plastycznych a nie gosci z b.d. znajomoscia oprogramowania. tego ostatniego mozna nauczyc kazdego.

o tym mówilem.

 

edit: a jak mozna si przekonac na tym forum czesto nie mamy pojecia np o kolorach co wychodzi jak ktos z 3d laduje sie w 2d. niestety programy 3d odwalaja kupe roboty za autora. wiekszosc renderów na wysokim poziomie jest juz do siebie bardzo podobna. (np wnetrza na evermotion)...i gdzie tu praca autorska kóra ktos chciałby kupic.

ale w jednym sie zgadzamy: nie wystarczy wlaczyc gi ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczescie w grafice jest tak ze zatrudia sie ludzi ktorzy cos potrafia.

talent i warsztat ida w parze... bez jednego i drugie sie nie da!

 

ps

wiesz peter w fotografii "render";) jeszcze wiecej odwala za autora ale trudno fotografii nie nazwac sztuka...

a pozatym bycie dobrym rzemieslnikem tez jest-sztuka! i to sztuka dla wielu nieosiagalna.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co lepsze biura graficzne preferuja zatrudnianie ludzi po szkolach plastycznych a nie gosci z b.d. znajomoscia oprogramowania. tego ostatniego mozna nauczyc kazdego.

o tym mówilem.

 

edit: a jak mozna si przekonac na tym forum czesto nie mamy pojecia np o kolorach co wychodzi jak ktos z 3d laduje sie w 2d. niestety programy 3d odwalaja kupe roboty za autora. wiekszosc renderów na wysokim poziomie jest juz do siebie bardzo podobna. (np wnetrza na evermotion)...i gdzie tu praca autorska kóra ktos chciałby kupic.

ale w jednym sie zgadzamy: nie wystarczy wlaczyc gi ;)

 

pozdrawiam

 

i tak i nie. niektorzy z kolei cenia sobie bardziej osoby z technicznym zacieciem, ktore wiedza jak logicznie ugryzc dany problem. poza tym co komu z 'artysty' , ktory ladnie macha pedzelkiem, ale nie bladego pojecia o tym, jak rozwiacac jakis bardziej przyziemny problem zwiazany z softem czy sprzetem. a nie wszedzie maja ludzi od rozwiazywania takich problemow, poza tym wydajnosc kolesia, ktory co 10 minut wzywa technika, bo przypadkiem sie mu wygaszacz ekranu wlaczyl i nie wie czemu monitor nie dziala, jest delikatnie mowiac kiepska.

co do nauki softu. tu tez nie jest do konca tak jak mowisz. pakiety typu max, maya, xsi (czy nawet 2d typu szkop) itp itd to nie word, ktorego mozna sie nauczyc w dwa wieczory. jesli jest ktos po asp i kompa widzial pare razy w zyciu jak mial cos napisac na uczelnie, to za cholere nie nauczy sie ww. oprogramowania. szczegolnie, ze grafika 3d to cala FILOZOFIA, ktorej mozna sie uczyc latami a i tak nie czaic o co w tym biega.

mowiac, ze program 3d odwala kupe roboty za autora, to jakby powiedziec, ze pedzel odwala kupe roboty za malarza, bo przeciez nie uzywa on palca do babrania po plotnie [chyba, ze robi to specjalnie :) ] soft 3d to prostu narzedzie i tyle.

fakt faktem, ze najlepiej byc po asp i rownoczesnie dlugo bawic sie w CG, ale takich ludzie nie ma jakos strasznie duzo... wiadomo, ze grafika w wydaniu klasycznym wspomoze kazdego, kto chce sie brac za cg, ale nie jest musem (zreszta bylo to poruszane milion razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajesz bardzo extremalne sytuacje. albo ktos jest o aspie i niezna sie na kompach albo jest technikiem i super guru od softu. chyba nie w tym rzecz...

co do porównania programów do pedzla. wybacz ale sie bardzo mylisz. czym bardziej rozbudowany program tym wiecej roboty odwala za autora i tym bardziej odbiera indywidualny styl. oczywiscie sa wyjatki.

 

drugu to nie watek z mała pchełka. mowisz jak kulki :)

"mowilem!!! zaczyna sie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.podajesz bardzo extremalne sytuacje.

 

2.czym bardziej rozbudowany program tym wiecej roboty odwala za autora i tym bardziej odbiera indywidualny styl..

 

 

1. heh, wiem, ale extrema najlepiej obrazuja dany przyklad.

 

2. ja bym powiedzial, ze im bardziej rozbudowany program, tym trudniej sie go nauczyc, tym wiecej czasu zajmuje poznanie wszystkich opcji, tym trudniej jest na poczatku zrobic cokolwiek :) i tyle. to, ze jakis soft jest skomplikowany nie znaczy, ze jest inteligenty i sam wypluje jakies dzielo sztuki. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie! czemu to tak jest ze tytul watka jest jaki jest a wszyscy i tak wala na inny temat?

moglem go nazwac "kto byl wczoraj w lesie na grzybach" ...jak zawsze wszyscy pisali by nie na temat i moze ktos przypadkowo powiedzial by o tym na czy mi zalezy;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.czym bardziej rozbudowany program tym wiecej roboty odwala za autora i tym bardziej odbiera indywidualny styl..

 

hmm .. a ja myslalem ze to dla osob zajmujacych zbawienie dzieki ktoremu moga zautomatyzowac pare funkcji i dzieki temu zaoszczedzic troche czasu .... a co nie znaczy ze teraz kto siedzi na brazilu czy v-rayu to dupa i nic nie umie ...

 

taki soft tez trzeba zrozumiec i nie wystarczy zaznaczyc kilka opcji nie majac o nich czielonego pojecia zeby wyszlo cos wybitnego

a styl to watpie ze odbiera ;) myslalem ze to autor nadaje styl pracy ...

 

Kulki - juz grzybow nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin nie ma juz grzybow ? qrcze co roku sie spozniam ... moze o tym porazmawiamy ? skoro kulki tak nalega ...

 

Nie bede sie spieral o soft , kolory , malowanie pedzelkiem itp bo jest to poprostu bzdetne, wiadome jest to ze wszystkiego trzeba sie nauczyc machania pedzelkiem jak i softu z ktorego sie kozysta , nie stworzy sie nic dobrego nie znajac swoich umiejetnosci w przypadku malowania nie znajac softu oraz swoich umiejetnosci w przypadku cg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drug...dłubiesz w nosie? ;P

marcin..."zautomatyzowanie"? automatyczie chcesz robic dobre prace? ;)

moge to skomentowac tylko tak. 99% wizualek wnetrz ma ten sam charakter. korzystajac np z pluginow przyspieszamy i czesto polepszamy efekt koncowy ale nie da sie ukryc ze nestety zdecydowanie traci na orginalonosci.

nie ja to wymysliłem.

ja sie tylko z tym zgadzam, co nie przeszkadza mi z nich korzystac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze wtrace 3 grosze:

1) to temat do podyskutowania nad browarem, a nie na bordzie i w kanjpce anie przed kompem :-)

2) w każdej wypowiedzi bylo ziarenko prawdy. Mowiac o kolorach - swiat CG to raczej odcienie szarosci, niz czern i biel. Tak mi sie przynajmniek wydaje...

 

Pozdrawiam!

 

ps. mialo byc 3, wyszlo 2 ale chyba nikt sie nie czepi, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SplutterFish ani zadna inna firma nie placi za prace ktore sa umieszczone w ich galeriach, druga sprawa to oczywiscie oni cie musza zauwazyc ze twoja praca jst warta aby sie tam znalazla. No i oczywiscie ty powinienes byc dumny ze sie znalazles w takiej galeri, w tej kwesti pieniadze nie wchodza w gre.

 

Ej Wy wszyscy, to chyba wlasnie o to co chodzi, cnie?.

Kulki jezeli Ty chcesz za to pieniadze to cos nie tak. Pieniadze przyjda same jak bedziesz mial dobre prace. Miec prace na SplutterFish to jest cel sam w sobie. Imho...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter! Zapominasz o jednym: Liczy sie pomysl!!!

Oprocz modelingu, swiatel i materialow scene trzeba jeszcze pokazac - a to chyba decyduje o efekcie. Scena moze byc doskonala technicznie i do bani artystycznie. Ponadto prace po renderingu czesto obrabia sie jeszcze: ato kolorki, a to jakis blur etc. Naturalnie nie jest to obowiazkowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem w gazecie ;)

dla wyjasnienia dodam tylko ze dwóch uzytkowników np tego samego pluginu osiagnie w 99% podobny efekt. tak mi wydaje ale słabo sie znam na 3d.

 

no wiesz... dwóch ludzi robiacych prosta kreske pedzlem tez osiagnie podobny efekt... rzadko kiedy praca sklada sie z samego efektu plugina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności