Skocz do zawartości

Sztuki Walki: Bij kulke... !


Arnet

Rekomendowane odpowiedzi

Troche pozno zaczynam.. ale to dlatego, ze nie chcialem tworzyc kolejnego pustego tematu nie majac pewnosci czy znajde czas na prace przy tej animacji.

 

Pomysl jest banalny...

nasza bohaterka zgrabnymi i finezyjnymi ruchami ma za zadanie uderzac przedmioty umieszczone w powietrzu badz na innych przedmiotach (very hi-end poly modeling - boxy, sfery i te sprawy :).

 

Bedzie biegac po plaszczyźnie, aby nie komplkowac sprawy... bez zadnej scenerii...

Jedynie jak starczy czasu to zrobie jej kimono coby bardziej klimatycznie wygladala.

 

Narazie tyle... updejty juz niedlugo.. moze nawet dzis poznym wieczorem.

---------------------------------------------------------------

---= DODANE 4.12.2004 =---

---------------------------------------------------------------

Oto przedstawiam aktualny postep w pracy nad finalna animacja.. Wersja ta w zasadzie nie jest nawet w 50% tym co che pokazać finalnie... ale jako, że kilka razy zapedzilem sie w kozi rog w kilku aspektach i zmarnowałem sporo czasu na proby bez koncowego sukcesu, to przestawiam chociaz tyle ile mam.

 

Ostatecznie, tak jak wczesniej zakladalem po ekranie bedzie biegac lala wykanujac kilka ruchow i uderzen stylu karate w przyrzady treningowe.

 

W zasadzie jest to preview z okien widokowych 3d maxa.. zawarłem tez probna prace kamer, ktora w finalnej wersji bedzie zblizona do tej dotychczasowej.

 

---> NOMINACJA

 

Animacja bedzie wydluzona jeszcze o kilka ujec, ktorych narazie po prostu jeszcze nie ma.. (tasma sie skonczyla w kamerze :P).

 

Tym czasem goraczkowo zabieram sie dalej do pracy.. aby zdazyc do 20 grudnia z finałem. :)

 

Wroce tylko do jednego z elemntu nad ktorym zmarnowałem mnostwo czasu..

Poczatkowo do symulacji ubioru lali wybralem Reactor. Zadowolny po kliku pierwszych probach temat uznalem za zakonczony i prowadzilem inne prace.. a tym czasem gdy przybylo troche polygonow w czasie pozostalych prac.. okazalo sie ze Reactor wymieka.. sam silnik reactora nie moze udzwignac stabilnie i w rozsadnym czasie ponad 5000 fejsow, a u mnie bylo ich troche wiecej (co rownierz pozniej dopatrzylem w manualu). Zaczelo sie wiec goraczkowe poszukiwanie innej metody (simcloth, clothfx) i jak dotychczas bez zbyt wilekiego sukcesu, wiec ostatecznie sam jeszcze nie wiem jak bedzie to wygladalo finalnie. W zasadzie moznaby dlugo o tym opowiadac, ale to moze innym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oto miejsce zmagan bohaterki...

 

bardziej komplikowal nie bede.. mysle ze wystarczy..... zmienic sie moze jeszcze polozenie przyzadow, gdyz narazie ustawilem je na oko... a czy sie nada to czas pokaze...

 

pomysl jest taki ze bohaterka wykona kilka ciosow pod rzad w rozne uzadzenia... nie koniecznie bedzie to jednym tchem...

przy kazdym urzadzeniu bedzie... jedno ujecie lub wszystko zrobie w jednym dynamicznym ruchu kamery podazajacej za bohaterka... pewnie wykonam oba ujecia i zobacze co lepsze...

wedlug wstepnych szacunkow powinienen sie zmiescic w 20-25sek...

 

dojo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto kimonko, ktore bedzie towarzyszyc lali przez caly proces animacji... w celach testowych..

natomiast jak starczy czasu to bede je dopieszczal, bo nie jest w pelni satysfakcjonujace :)

 

kimonko podpiete pod reactor... symuluje sie clakiem szybko wiec bede z niego kozystal

 

kimonkover1przod.JPG

 

kimonkover1bok.JPG

 

kimonkover1pol.JPG

 

kimonkospada.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dwoch pierwszych screenach jest juz kimono "po reaktorze"... znaczy sie wsadzilem laske do kimona i ono sobie na nia swobodnie opadlo.. a jako ze jest to dosyc uproszczony model kimona, to po porstu nie ma szau...

a na trzecim screenie zrzucilem jej kimono na glowe :D

 

a pazurki reactor pokaze dopiero gdy laska bedzie sie ruszac :D... ale to dopiero za kilka dni... bo teraz na weekend do szkoly jade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni wiem czy wiesz, ale kimono wygląda inaczej, ta górna cześć nie powinna być złaczona, bo tego by się nie dało załozyć, jeszcze przy takich zwężeniach, górna część sklada się z takich dwóch nakadających się na siebie płatów materiału... ale to tak tylko dla ścisłości rzeczuy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem ze szkolki i biore sie dalej za prace...

 

Tullaris, w poscie nr 10 napisalem, ze to nie jest finalna wersja kimona... a co do jego wygladu tesz do konca nie masz racji, bo kimono od taekwondo wlasnie przypomina to z mojej lali.. natomiast to klasyczne reczywiscie jest z "klapami".. czyli rozkladane... (wiem bo sam nosze od kilku lat takie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nauczylem sie kolejnej rzeczy...

doszedlem do takiego stopnia zamotania podczas skinowania/modyfikowania siatki/animowania jednoczesnie ze jedynym ratunkiem bylo cofnac sie o rok swietlny do tyłu...

 

podczas skinowania wyszlo szydlo z worka.. ze siatke trza zagescic w kluczowych punktach... (ale nie meshsmoothem... recznie... no chyba ze ktos nie ma zamiaru wogole wygladzac siateczki przy ostatecznych renderach...)

przy dloniach to myslalem ze ducha wyzione... palce robily sie chude jak paluszki z lajkonika a i sie wyginaly dziwacznie...

nie wiem.. pewnie to brak doswiadczenia... ale trza zageszczac, zageszczac i jeszcze raz zageszczac.. chociazby minimalnie.... bo przy zblizeniach moze byc kaszanka....

pominalem miesca takie jak lokcie, okolice miednicy oraz kolana, gdyz tych miejsc nie bedzie widac... bedzie je zakrywac kimonko (ponizej rowniez jego zmodyfikowana wersja

 

zag01.jpg

 

zag02.jpg

 

zag03.jpg

 

zag04.jpg

 

zag05.jpg

 

zag06.jpg

 

zag07.jpg

 

kim01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echh.. praca przy tej animacji okazala sie zmudniejsza niz myslalem...

za kazdym razem na etapie skinowania wykrywam bledy ktore popelnilem przy modelowaniu siatki oraz szkielecie.... i musze sie cofac ciagle.. i w zasadzie krece sie w kolko, bo dotychczas efekt kompletnie mnie nie satysfakcjonuje... masakra

doszlo nawet do tego ze musialem sfotografowac dokladnie wlasna stope w roznych pozycjach i z roznych stron zeby obczaic gdzie co i jak :P (oczywiscie fotek nie pokaze.. hehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heya!

 

widze, ze nie wszyscy jeszcze poumierali w tej bitwie...

na szczęscie ;)

 

ja ostro walcze.. przez ostatnie kilka dni wojowalem ze skinowaniem oraz z reactorem, ktory zaczal strzelac fochy gdy w scenie pojawilo sie troche wiecej polygonoof...

 

no wiec nareszcie rozpoczalem proces animacji "własciewej", gdy juz wszystko pozostalo zostało dopracowane w 98%..

narazie nic zanimowanego nie pokaze, bo szkoda na to patrzec :P... ale ciezko pracuje...

a tym czasem tak tylko dla smaczku 3 zrzuty z ekranu:

 

workprogress01.jpg

 

workprogress02.jpg

 

workprogress03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie, zrobie.. bedzie miała włosy.. a narazie.. dla testow jest łysa.. jest bardziej opływowa :P

 

a wogole do dzis czy do jutra wieczora oddajemy animke do nominacji?

bo kurcze namieszalem troche w kluczach i nie zdaze z nia dzis :P ale do jutra powinno grac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra.. jako, ze nie moglem doczytac sie informacji gdzie dokladnie zamiescic postep prac dla jury, to spapugujue po asblaze.. i umiejszcze w pierwszym poscie ;)... gdzie wszystkich zainteresowanych odsyłam.

 

a jesli ktos chce poddac krytyce to co zobaczy to niech smialo tutaj pisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddaje sie...

 

jestem juz tak zmeczony problemami technicznymi z maxem... (zwisy i wywrotki maxa, zonki w track view)... niestabilnoscia dzialania reactora, simclotha, clothfx (na ktore zmarnowalem ponad 2 tygodnie pracy)... popelniem tez kilka bledow z poczatku a do tego gdy przesiadlem sie dzisiaj na maxa 7, zmuszony problemami z track view, to runela moja koncepcja wizualna oparta na finalrenderze gdyz takowego nie mam dla tej wersji maxa, a nie naucze sie obslugi mentala czy i innego renderera w ciagu kilku godzin...

 

po prostu jest to fizycznie niemozliwe abym zdazyl...

 

wiele nauczylem sie podczas tej bitwy na temat sposobu podejscia do zagadnienia jakim jest animacja i tworzenie sceny "w ruchu"... a jako ze zaczynalem od totalnego zera w kwesti samej animacji to jest to sukces jak dla mnie podwojny

 

dziekuje tez organizatorom konkursu za "sprowokowanie" :) mnie do rozpoczecia praktycznej przygody z animacja...

 

koncze juz swoj udzial w tej bitwie... wracam z niej na tarczy ;(

 

a tym czasem święta tuz tuz... trzeba troche odpoczac.. "oczyscic" umysl... i zaczac cos nowego z kwestii animacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsluga wszystkich helperow wymsknela mi sie spod "recznej" kontroli... musdze popracowac nad zaleznosciami miedzy imi....

natomiast co do bipeda to nie bylby on tak elastyczny jak szkielet, ktory stworzylem... jednakze nie zdazylem pokazac jego zalet ;)... moze nastepnym razem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności