Skocz do zawartości

Przesiadka z 1155 na 2011 na 2013-v3 ?


ginn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :)

 

Mam pytanie na temat różnicy ddr3 a ddr4 oraz lga 1155 vs 2011 :)

 

Obecna konfiguracja:

1. GA-Z77M-D3H

2. procek intel 3770k spokojnie na 4,2-4,3ghz z noctua dh-14

3. kingstony ddr3 32gb hyperx 1600mhz

4. gtx 980ti amp! + gtx 650ti

5. zasilacz corsair 1000hx

6. systemowy dysk intel ssd 180 (500/500 jakos)

7. obudowa big thermaltake (wielka krowa 240mm chłodzi karty z boku).

 

I teraz zastanawiam się jaka różnica w wydajności jest po przesiadce na inną szynę.

Szkoda mi trochę pozbywać się 32gb ram (przesiadka na 2011-v3 to ddr4).

 

Nie mam pojęcia jaki jest boost przy renderach.

Najczęściej pracuję w after effects, trafiają się zlecenia w 3d (blender, 3dsmax, możliwe że niebawem przejdę na cinema4d bo jest tańsza po prostu) - najczęściej animacje.

 

Strasznego kopa maszyna dostała po zakupie zotac 980 ti amp! Mega fajnie się renderuje w irayu (który w 3dsmaxie 2016 jest osadzony defaultowo). Zawsze mam problem z texturowaniem itp. a szybkie podglądy irayowe pomagają dopieścić do pewnego poziomu scenki.

 

Również w after effects wszystko ładnie leci na GPU.

 

Problem pojawia się, ponieważ 1 slot pcie express to x16 a druga starsza karta siedzi już w x4. W moim przypadku w przyszłym roku raczej będę dostawiać drugiego gtx 980ti.. chciałbym się z wyprzedzeniem przygotować finansowo :)

 

Czy warto przechodzić na ddr4 czy może wystarczy przejść na platformę 2011 (zmienić płytę procka - chłodzenie chyba noctua dh-14 można przejściówkę mocowania zamówić).

 

Ogólnie z zestawu jestem zadowolony ale widzę po zakupie 980ti, że boost zwiększa jakość prac (prosta sprawa- mogę dać więcej detali, więcej podglądów zrobić w tym samym czasie itp.)

 

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na wydajność renderingu GPU to czy karta osadzona jest w x16 czy x4 nie wpłynie jakkolwiek znacząco, bo dane są tylko raz transferowane do pamięci karty graf., a rendering odbywa się już z praktycznie z pełną wydajnością GPU tj. praktycznie taką samą w przypadku dwóch takich samych GPU.

 

Moim zdaniem. i7-3770 to dość mocny procek po OC, a kolejne nie są szczególnie mocniejsze, bo jak nie poprawisz tego minimum x2 to gra jest niewarta świeczki, a to wymaga nie małej inwestycji w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy mam podstawkę 2011 i 3930k 6 rdzeni skręconych na 4.7Ghz. Jaki procek planujesz i czy planujesz dodatkowe karty? Maksymalna liczba linii PCI Express w przypadku 5820k to 28 linii. 3930k i 5690X to 40. 4790K ma 16linii procesowych. Wiec przypuszczam ze 3770k wiecej ich niema. Tak wiecej jak planujesz prace na wiecej niż jednej karcie to bym udeżał w nową podstawkę. Do tego będziesz mógł w przyszłości rozbudować PC do 64GB. Większość płyt ma 8slotów. Xenony obsłużyłyby więcej RAM. Przykładowo E5-1660 v3 obsłuży ponad 700GB RAM i także ma 40linii. W renderingu 6 rdzeni lepiej poradzi sobie niż 4. Na chwilę obecną również planuje 2011-v3 tylko 5820k ze wzgledów budżetowych.

Odpowiedzieć musisz sam sobie czy Ci potrzeba ja bym zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Generalnie to WOW z tym 3930k że to chodzi na 4,7ghz (chłodznie powietrzne? podaj proszę płytę główną).. ja mam wrażenie, że albo 3dsmax się mocniej sypie albo coś mam nie tak ze stabilnością systemu (iray potrafi się co 15 klatek sypać a czasem parę godzin nic - świeżutka wersja trial 2016, świeży system i naj naj sterowniki).

 

Nie wiem jak mają się np. ilości pamięci 32gb to sporo przecież oraz ddr4 vs ddr3 (bo ciągle mam przeczucie, że największego kopa mają gracze przy wczytywaniu dużych scen np. w falloucie) - mogę się mylić :)

 

Do np. after effectsa słyszałem, że dobrym patentem jest kupić dysk ssd i zrobić go jako cache :)

 

Do tego dochodzą softy takie jak np. element3d, które fajnie działąją na GPU no ale iray liczy CPU+GPU więc wszystko się sumuje.

 

Przesiadka na 2011-v3 trochę mnie przeraża bo generalnie musi mieć to odbicie w kasie klientów (na nich trzeba przerzucić te koszta).

 

Chyba już i tak nie mam jak tej płyty rozbudowywać, zapchana jest na maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności