Skocz do zawartości

SCENA 3D: "Plomba"


Damian!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam załanczam Plombe robiona na projektowanie tylko jest jeden problem renderuje ja V-rayem ale to nie wyglada na v-raya dlaczego? Sa to moje poczatki z V-rayem, wiec poprosze o rady

Ustawienia jakich uzywam ponizej

z gory dziekuje za rady jak i krytyke

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz... Damian patrze tak na Twoje ustawienia i wydaje mi sie ze wszystko masz wlaczone... nie wiem dlacxzego tak badziewnie sie rederuje... poczekajmy moze na jakiegos eksperta w tej dziedzinie:)

 

a pokaz jeszcze ustawienia advance isadiance(?) map

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem rozjasnilem ściany wewnątrz jest troche lepiej ale i tak nie widzac ze to v-ray,nawet w prostych scenach nie wychodzi to jak powinno.Sledze dosc uwazne forum ale moze nie zauważylem jakiegod detalu, ktory to powoduje.. Moze jakis inny rodzaj światła spróbować?? Tylko jaki?? Poprosze o jakies rady Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nie chcialem zakładac nowego wątku z tym samym tematem wiec ponawiam ten. Postanowilem jeszcze raz od poczatku zrobic rendery tej kamienicy tylko ze jest pewnien problem.Renderujac scene wychodza mi dziwne plamy na obiekcie. Zaznaczam ze przeszukalem forum gdzie byl problem z plamami probowalem tamtych rozwiazan lecz nie dziala.

-probowalem zwiekszac subdiv/zwiekszalem do 100/

-zmienialem engin/poruszalem sie w qmc i irradient map/

- kombinowalem z materialami/vray, standard/

- skalowalem model

wszystkie te zabiegi nie dały rezultatu wiec prosze o rade moze cos przeoczylem pod nizej daje scene i rendery(chodzi mi narazie o te plamy jak sobie z tym poradze zaczne robic dalej.)

Co najdziwniejsze dawalem ustawiena jakie mam wyzej i wychodzi to samo:(

Swiatła to 1 direct mpl 0.7 lekko zołty, skylight wlaczony,i vray light nad modelem.

Załaczone ustawinia dotycza 1 obrazka z ciemniejszymi szybami. 2 obrazek to wlaczony 2 engin jako qmc subdv 50.Reszta ta sama.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie opcji renderowania, to jedno, a ustawienie sceny to coś zupełnie innego.

1. materiały - szkło -nie wystarczy refraction trzeba dodać reflection

2. jak już będzie reflection to musi mieć co się odbijać

3. szary kolor odpada, połowa sukcesu to tekstury, nie będzie dobrze wyglądać chodnik jeżeli tekstura powtarza się w renderingu 10 razy.

pracuj dzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow jak jemu to wyszlo w Vray'u to ja nie wiem... ja osobiście bym się już podał i użył mojego ukochanego Mental Ray... na obrazkach jednak wiedze, że coś jest nie tak i ja bym w ustawieniach chyba włączył secundary bounces, GI engine bo ja zawszy to mam włączone i jakoś wszystko "zawsze" pasi. No i ten bult in presets wraz z current preset na hight. ale to tylko słowa skromnej namiastki grafika małolata.

 

Pozdro mam nadzieje, że w końcu uda ci się skończyć tą prace w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to: zmniejsz secondary bounces do 0.5 gdyż prześwietla ci to scenę i masz mniej widoczne cienie. Włącz default lights, wywal wszystkie światła ze sceny i zrób próbny rendering. Możesz też przypisać jeden szary vrayowy materiał wszystkiemu żeby zobaczyć lepsze efekty bo z teksturami może być to mniej widoczne.

A jak ci coś nie wychodzi to rzuć samą scenę na jakiś serwerek a my się tym zajmiemy (i max6 żeby to odczytał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec 1-szy sukces jest!! Plamy prawie znikneły.:)jeszzce tylko na boniowaniu ale mysle ze to juz załatwi zwiekszenie subdiv. Ale od poczatku;

renderowanie z high dawało podobne rezultaty, hdri jako oswietlenie tez.

Plamy znikneły dopiero po zmianie delone triangulation na least square fit zmniejszlem tez multiplayer na 0,7 w secondary. Wyszło cos takiego, w koncu moge dalej sie z tym bawic.

Niedługo kolejny update musze to w koncu skonczyc.

Cały czas licze na uwagi, w kazdej kwestii.(bo to dalej nie wyglada zabardzo na vraya :) ) ale mam nadzieje ze tekstury i swiatła zrobia swoje.

 

Dzieki Wszytkim za nieocenioną pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylam moje 2 ostanie proby

W pierwszej z nich w porownaniu do poprzednch obnizylem jeszcze second mpl z 0,7na0,6 zwiekszylem directa do 1.1 leko zołty skylight 0.8 dodatkowo do wnetrza dalem 3 omni dodalem jeszcze meble, wiem ze trzeba jeszcze popracowc nad posadzka dzis sie do tergo wezme bo mam chwile czasu. (efekt bez omni na 2 pracy) Niepokoi mnie tylko dlaczego bez omni mi tak zle to wychodzi?? Dziekuje i prosze o komantarze. A moze cos w szlke zepsulem ( mam relf 32 refr,238,ior1.1, subdv po 50 w obu cieniowanie bli,.fog nieruszane.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załanczam render z affect shadows i zmienilem kolor skylighta ( fajnie by bylo uzystac cos podobnego bez omni w srodku ja rozumiem ze jest tam ciemno ale pomiedzy kamienicami jest przeszklone atrium, i narazie sciany kamienicy sa biale wiec jakies swiatło odbite powino wpadac, wieczorem zrobie jeszcze ulice i zaczne robic materiały na elewacje (nadal to nie wyglada super ale juz widze popawe, dzieki za pomoc i cały czas licze na dalsze podpowiedzi )

AA!!,i czy nie zna ktos moze jakiejs stronki z dobrymi roslinkami(drzewkam) szukalem na wiekszosci stron z grafika 3d ale sa głownie doniczkowe albo poprostu słabe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności