Skocz do zawartości

konkursy arch.,urb., wzornictwo - linki i info


boba

Rekomendowane odpowiedzi

Wapdłem na może niezbyt oryginalny pomysł, ale... wydaje mi się że "jedynie słuszny", aby powstał jakiś wątek , w którym można by zamieszczać info o wszelkiej maści konkursach architektonicznych, urbanistycznych, wzorniczych itp itd... Nie chodzi mi tu bynajmniej tylko o linki do stron które zamieszczają podobne informacje, ale także o konkursach, które nie są rozreklamowane w całej sieci, albo w ogóle mają zasięg "lokalny", a są warte uwagi, jednak wie o nich tylko garstka "wtajemniczonych".

ps a tak na marginesie, to mam nadzieję że ktoś tu wrzuci coś ciekawego, bo sam mam ochotę z zmierzyć się z jakimś nowym wyzwaniem, a właśnie zaczynam "szukać" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@Touch hehe - bym sie przyłączył, ale... spozniles sie chwilke (1 dzien) ;) wlasnie zostal skompletowany sklad...eksperymentalny co prawda, ale mooocny. Mimo wszystko mam nadzieje ze wystartujesz - bedzie wieksza mobilizacja do pracy...

@spoon - ba! to jedyna motywacja do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze ze dzial architektura nam tu sie preznie i sympatycznie rozwija :)

az milo :)

i jak sobie przypomne tych wszystkich niedowiarkow i filozofow podczas dyskusji nad pomyslem otwarcia watku to az mi sie cieplutko w brzuszku robi :)

Mozna by przylepic staly watek z konkursami !! nawet powinno sie !!

Sticky !!

 

pozdrawiam w pocie czola

 

FotoAs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studenci architektury laczcie sie...

na politechnice poznanskiej trwa wlasnie fajny konkurs urbanistyczny dla studentow na zagospodarowanie terenow wolkol zbiornika retencyjnego w starym miescie - konin. dla studento 3 roku niezla gratka 2500 pln - glowna nagroda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2003 startowałem na wydział architektury na Polibudzie w Poznaniu... niestety, nie załapałem się;/ A teraz Systemy i sieci komputerowe na DWSPiT, gdzie zarówno władzom uczelni jak i profesorom brakuje wyobraźni, a studentom w konsekwencji- praktycznego podejścia do zagadnień poruszanych na zajęciach... Jednak to nie problem tylko "mojej" uczelni lecz większości takich instytucji w Polsce... Generalnie jestem zmęczony studiami w takiej formie w jakiej występują one obecnie. Chyba czas na zmiany...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od 15 lutego rozpocznie się konkurs architektoniczny, którego celem jest zaprojektowanie nowego przycisku spłukującego." - wydaje się może banalne dla niektórych, moim zdaniem b. ciekawe byłoby zmierzyć się z czym,ś takim ;)

 

http://www.geberit.pl lub ponoć jest też info w jakiejś "Architekturze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 lutego we Wrocławiu został ogłoszony "Konkurs na opracowanie projektu plastycznego oraz koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Pomnika wspólnej pamięci".

 

Może nie jest to okazja dla każdego z forumowiczów, ale myślę, że szanowne architektorniczne grono użytkowników może to uznać za smakowity kąsek. Tymbardziej, że nagroda główna to 15 000 zł (+ 2 miejsca niższe 10 i 5 tyś.)

 

Więcej szczegółów pod tym adresem http://www.wroclaw.pl/m3529/p33857.aspx

 

Źródło: http://www.wroclaw.pl

 

Życzę powodzenia :)

 

P.S. Nie mam pojęcia co to jest IZBA ARCHITEKTÓW ;)

P.S.2 Szukałem takiego wątku zanim dałem do Newsów, przeoczyłem pewnie bo jest klejący.. pozdro boba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a zeby nalezec do izby trzeba :

skonczyc wydzial architektury

odbębnic 3 lata praktyk

zdać egzamin dający uprawnienia architekta

ubezpieczyc sie na 5 cyfrowa sume w euro

wtedy mozna sie zapisac

i placic comiesieczna skladke :P

niestety wiekszosc konkursow w polsce ( sarpowskich jak i izby ) jest tylko dla wtajemniczonych czyli dla architektow ( nagrody sa wtedy badzo mile ) konkursy otwarte dla wszystkich pojawiaja sie bardzo rzadko i nagrody sa .... odpowiednio nizsze . SARP corocznie organizuje konkurs studencki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkursy sarpowskie to nie konkursy dla dzieci tylko przetargi w formie konkursu. zazwyczaj nie wygrywasz dyplomu plus zabawki tylko wygrywasz kontrakt na projekt realizacyjny i tu sa potrzebne uprawnienia, uzgodnienia, ekspertyzy itd.

 

a konkursy projektowe (niesarpowskie) w polsce maja najwyzsze nagrody w skali swiatowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkursy projektowe (niesarpowskie) w polsce maja najwyzsze nagrody w skali swiatowej :D

powiedzial co wiedzial ten co piechota nie chodzi :D

w sarpowskich konkursach inwestor zaprasza do realizacji albo i nie. roznie bywa.

a nagroda 15k to troche smieszna suma jak dla biura ktore potencjalnie staruje wiec to prawda ze smakowitym kaskiem w tym przypadku jest zlecenie. tylko ta izba...grrrrrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia zawsze przy okazji takich konkursów kwestia praw autorskich producentów oprogramowania, z którego niejednokrotnie mieliśmy okazję korzystać... wiadomo o czym mowa:)p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ŁAZIENKA

Firma KOŁO po raz kolejny zaprasza do udziału w VII konkursie na projekt łazienki.

 

Udział w konkursie jest bezpłatny, szczegóły znajdują się w regulaminie. Termin nadsyłania prac - 13 czerwca 2005 r., ogłoszenie wyników i wystawa prac od 04 do 09 października 2005 r w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

 

http://www.kolo.com.pl/konkurs-formularz.html

 

2. DOM PASYWNY

Firma Rockwool - ekspert w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań izolacyjnych z wełny mineralnej - organizuje konkurs dla studentów architektury pod hasłem Dom Pasywny w Polsce. Jego celem jest przybliżenie studentom zasad i rozwiązań technicznych stosowanych w budownictwie pasywnym. Konkurs ma charakter ogólnopolski, skierowany jest do studentów wydziałów architektury. Wysoki poziom konkursu gwarantuje jury - wybitni polscy architekci, znani z zainteresowania budownictwem energooszczędnym, oraz osoby zajmujące się zawodowo tym tematem. Sędziowie: prof. arch. Wacław Celadyn (WA PK - Przewodniczący), arch. Maciej Miłobędzki (Warszawa), arch. Dariusz Śmiechowski (Warszawa), Maria Dreger ( Rockwool), Zyta Kusztra ("ARCHITEKTURA-murator"), Arkadiusz Węglarz (KAPE), Günter Schlagowski (Polski Instytut Budownictwa Pasywnego).

 

17.10.2005 (termin nadsyłania prac)

 

Informacje: http://www.dompasywny.rockwool.pl/

 

 

ps tak mnie jakos napadlo zeby to podac ;)

pss infotramcje o roznych konkursach, imprezach i wykladach tez u nas na forum w dziale kalendarium: http://almamater.ikb.poznan.pl/architektura/forum/viewforum.php?f=13

 

pozdr, boba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konkursie cersanit moga brac udzial osoby niepelnoletnie? Jak powinne wygladac projekty ? (w cad, czy wizualizacja? o_O)

Ten konkurs tak jak w podobne konkursy łazienkowe jest otwarty. Udział może brać każda osoba pełnoletnia. Osoby niepełnoletnie nie mogą brać udziału bo w przypadku wygranej podpisuje sie umowę o dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności