Skocz do zawartości

Fiat Seicento


nemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zamieszczam swój pierwszy samochód w karierze :). Krytyka mile widziana Model jest trochę zwalony, bo tworzyłem go na nierównym blueprincie. Mam pytanie odnoście świateł przednich, jak do cholery zrobić przednie światła ??, bo na renderze to zwykła bitmapa. Szukałem na forum ale wszyscy tworzą takie same światła z różnych tutków, niestety tutoriali do moich świateł nigdzie nie znalazłem. Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc przy światłach i nie tylko :) 8b145905160e868b.jpg

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na pierwsze auto to i tak dobrze że je skończyłeś, tragedii nie ma :D Dziwię się tylko że zostawiłeś takie słupki, nie można zwalać na blueprinty bo one nigdy nie są w 100% wiarygodne i z resztą na pewno nie raz widziałeś Seicento na ulicy wiec powinieneś sobie doskonale zdawać sprawę że słupki tak nie wyglądają. Poza tym baza zdjęć referencyjnych przy danym projekcie to obowiązkowa sprawa. Rejestracja też ma zupełnie dziwne proporcje. Sporo niedopracowań i krzywych powierzchni, sam to widzisz na pewno, nie możesz tak zostawiać projektu, jak jest krzywo to trzeba klepać :)

 

Na te pytania trochę za późno, radziłbym przenieść wątek do WIP, wrzucić siatki i prosić o pomoc. Co do świateł to oczywiście musisz wymodelować wszystkie najważniejsze elementy lampy i stworzyć konkretne materiały, nie musisz mieć przecież tutoriala do wszystkiego na necie i z tego modelować, tak jak autor tutoriala.

 

Moja rada, przemyśl co zrobiłeś źle, chcesz to wrzuć siatki na forum i leć z nowym projektem ale miej w głowie ten, i nie popełniaj już tych błędów których tu jest mnóstwo.

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w kształcie samochodu. Jeden, wielki, niebieski. :P

 

Nie wiem po co ludzie od początku się porywają na meshsmooth. To wcale sprawy nie ułatwia.

 

Załóż sobie wątek w WIP, i tam zacznij od nowa (albo z czymś innym), i staraj się zachować kształt samochodu.

 

Zdjęcia Twoim przyjacielem. Poza tym na smcars.net masz mnóstwo dobrych printów (chociazby Datsun którego modeluję, pasują idealnie). I nie staraj się od razu brnąć w MS, ja bym na Twoim miejscu zrobił wóz w lowpoly żebym mógł go łatwo ogarnąć w razie zmian. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, co do świateł.

 

1.modelujesz klosz

najlepiej uwzględnić go w siatce nadwozia (albo potem wyciąć), żeby nie odstawał kształtem od niego. Ciężko jest potem dopasować tak, żeby idealnie się pokrywał z linią nadwozia (mowa raczej o nowszych samochodach, gdzie lampy mają linię wspólną z nadwoziem).

 

Potem, dwie opcje (po wycięciu klosza naturalnie).

 

- modelujesz żłobienia (co jest dość trudne i czasochłonne), żeby uzyskać załamanie światła.

 

- równie dobrze możesz użyć normal/bump mapy.

 

Materiał: całkiem przeźroczysty, ewentualnie z odbiciami lub specularem, z IOR około 1.4.

 

2.reflektor

 

Też modelujesz, najlepiej na podstawie krawędzi po wycięciu klosza. Dobrze jest się przyjrzeć jak wygląda taki reflektor w rzeczywistości (w przypadku seicento, masz mnóstwo zdjęć na allegro).

 

Materiał: bardzo mocne odbicia (lusterko), dobrze wyglądają rozmyte (w studiu).

 

Podobnie z tylnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu już nie poprawię bo po prostu źle na początku zrobiłem i teraz było by mi ciężko cokolwiek osiągnąć, chciałbym się nauczyć tworzenia takich świateł, bo zauważyłem, że tylko nie które starsze samochody mają takie światła Fita 126p, Seicento itp itp. Problem w tym, że nie wiadomo co jest w środku, a druga sprawa to problem z materiałami. Znalazłem taki tutorial

http://cgramp.blogspot.com/2010/03/3ds-max-tutorials-car-headlight.html ale i tak to nie jest to o co mi chodzi :((. Druga sprawa to nie wiem czemu materiał mojego samochodu ma takie czarne kropki ??, materiał miałem gotowy z vray-materials a dokładnie taki

http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=1927 . No i oczywiście proszę o pomoc, bo mam już pomysł na następną brykę z czasów Komuny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz idei uczenia się z tutoriali. One nie są po to żeby z nich robić wszystko, czasami trzeba przeanalizować jak ktoś zrobił daną rzecz i zastosować ją u siebie, do innego kształtu, itp. wrzuć zdjęcie świateł które chcesz uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek z tego że nie rozumiesz, nie wiesz do czego służy mapa bump - mapa nierówności, a masz to przedstawione w tutorialu. Szukasz tutoriali i gotowych materiałów nie zastanawiając się co, jak działa. Zrzynasz a nie uczysz się. Daleko tak nie zajdziesz. Zacznij się uczyć tego programu jeśli chcesz sie rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie swoich materiałów jest rzeczą trudną, jeśli są to już złożone materiały, co to map bump to wiem co to jest i normal map też wiem co to jest, diffuse i specular map też wiem co to jest !!, ale chce zrobić materiał z dostępnych już materiałów a nie tworzyć coś od nowa, po to coś istnieje, żeby brać a nie po to żeby się przyglądać, nie rozumiem czemu miałbym nie korzystać z dostępnych materiałów, tak o wiele szybciej się nauczę, niż siedzą po 48h przy kompie na dobę i tworzyć jakieś nowe cuda męcząc się i rzucając mięsem na przemian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie lapiesz co rallyman powiedzial. Chodzi o to zebys przerobil tutoriale, zalapal techniki modelowania i teksturowania i na tej podstawie zrobil cos swojego.

Cieszymy sie ze wiesz co to bump, normal i diffuse. Teraz uzyj tej wiedzy do stworzenia wlasnej lampy na podstawie tutka ktory sam pokazales pare postow wczesniej. A jesli interesuje cie poprostu skladanie z gotowców to polecam turbosquid, tam sobie mozna kupic model i mieć odrazu, bez jakiegos meczacego tworzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie swoich materiałów jest rzeczą trudną, jeśli są to już złożone materiały, co to map bump to wiem co to jest i normal map też wiem co to jest, diffuse i specular map też wiem co to jest !!, ale chce zrobić materiał z dostępnych już materiałów a nie tworzyć coś od nowa, po to coś istnieje, żeby brać a nie po to żeby się przyglądać, nie rozumiem czemu miałbym nie korzystać z dostępnych materiałów, tak o wiele szybciej się nauczę, niż siedzą po 48h przy kompie na dobę i tworzyć jakieś nowe cuda męcząc się i rzucając mięsem na przemian

 

Osz kurna, chłopie! A Ty myślisz, że tzw. "wymiatacze" z max3d.pl to na gotowcach jadą? Że nie spędzali latami "48h/dobę" przed kompem żeby potrafić to co teraz potrafią? Weź kurde, chłopie tutorial z modelowania i wymodeluj kulkę, widły, tudzież długopis. Spróbuj wymodelować kulkę z sześcianu o min 4 podziałkach i w drugą stronę - poćwicz technikę. Potem poczytaj o materiałach i SAM zrób jakiś. Jak oczekujesz, że ominie Cię ta droga to się grubo mylisz i im wcześniej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie. Krew mnie zalewa jak ludzie myślą, że piękny model samochodu można zrobić po obejrzeniu jednego tutka z modelowania wozu! Krok po kroku - cierpliwości!

 

ps. W swoim poście o reklamie Tigera, żartowałem z tymi "3 tutorialami z Digital Tutors", każdy w naszym zespole ma po 6 - 14 lat nauki za sobą rzeczy, w której się specjalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odemnie pare słów wsparcia, Jeśli chcesz robić dobre modele musisz dóżo ćwiczyć, widać że już troche potrafisz ale to chyba za mało, postaraj się dopracowac model pojazdu a resztą zajmiesz się potem, pokaż jakąs siate czy clay i bedzie można gadać, ja zawsze byłem zwolennikiem robienia własnych materiałów niz brania gotowców, ucz się dalej a może coś z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze moze i samochod jest troche niedopracowany ale swiatlo nadaje 99% realizmu patrzylem na wasze wozy i tez macie braki w robieniu :) ja nie robie w maxie od 10 lat tylko z 4 miesiace, nie lubie jak ktos oczekuje ode mnie idealizmu a sam nie jest idealny. Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ludzie chcą ci pomóc, mówią co masz źle, jakim tokiem myślenia iść żeby było lepiej bo siedza te 10 lat w temacie, a ty robisz z nich idiotów i wmawiasz, że tak jest dobrze, że bez sensu się uczyć czegokolwiek bo wszystko już jest. A jak klient wymyśli sobie coś czego nie ma, (jak na przykład wymodelowane lampy do seicento!) to jak się za to zabierzesz ?

 

Nie wiem czy wiesz ale nikt nie jest idealny, ale więszkość ludzi tutaj dąży do tego i stara się. Jedni prezentują wyższy inni niższy poziom, ale szukają rozwiązań jak ulepszyć swoją pracę, co zrobić żeby pracować wydajniej, szybciej, dokładniej...

 

Ty masz na to jedną metodę, zerżnąć z tutoriala, ściągnąć shader, F10, enter, i jestem bogiem, nie tykajcie mnie, to zrobiłem JA!

Krzywo? To nic, tylko trochę, światło za to jest extra :D a shader pro bo z neta.

 

Ciebie denerwuje jak ktoś ci wytyka błędy, to po co wrzuciłeś swoją pracę? Żeby jej bronić, kiedy ma masę błędów ? Powinieneś przyjąć krytykę na siebie, podziękować i zabrać się do roboty. Przynajmniej ja tak robiłem jak zaczynałem. Może to był błąd...

 

sej.jpg

 

Jakbyś nie podpisał tego modelu to zastanawiałbym się czy to nie Daihatsu Charade. Chyba nie patrzyłeś na zdjęcia seja.

http://carphotos.cardomain.com/ride_images/3/2353/161/30880080001_large.jpg

 

Do reszty: Teoretycznie powinniśmy mieć to gdzieś, ale dla osób które włożyły mnóstwo pracy w swój poziom, modelowania, renderowania, ogarnięcia materiałów i całej reszty, takie podejście wywołuje negatywne uczucia i to widać. Jedno jest pocieszające, dopóki nie zbudują inteligentnych komputerów i oprogramowania, od strony takiej konkurencji nam nic nie grozi :)

 

Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież napisałem na samym początku, że model mam zwalony :), i interesowało mnie tylko światła, ewentualnie tekstury, na samym początku zwaliłem i musiałbym praktycznie cały przód wymazać a mi się po prostu nie chce :P dlatego chciałbym wiedzieć coś na temat tekstur i materiałów. Na razie nie myślę, żeby robić to dla ludzi bo wiem, że mnie zjadą i nie zapłacą, więc muszę najpierw zrobić z 5 samochodów, żeby dojść do jakiegoś poziomu, na razie światło otoczenia ogarnełem ( jak dla mnie jest idealnie :), ale pewnie znajdą się i tacy co lubią ponarzekać :) ) a później reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na razie światło otoczenia ogarnełem ( jak dla mnie jest idealnie :), ale pewnie znajdą się i tacy co lubią ponarzekać :) ...
- gratuluje, mam nadzieję, że światło które ogarnąłeś i które jest tak idealne zastosujesz do wszystkich modeli/scen które wykonasz i nic już w tej kwestii zmieniać nie musisz/będziesz - w sumie masz już jedną drobną rzecz z głowy na całe 3D życie:) mało jest takich geniuszy co w 4 miesiące potrafią "ogarnąć" takie idealne światło/otoczenie i do tego wiedzą więcej w tym temacie niż Ci z wieloletnim doświadczeniem.

 

A tak nawiązując do wątku - wrzucasz prace z odniesieniem do lamp których wykonać nie potrafisz oraz skopanego modelu i nie przyjmujesz do wiadomości krytyki lub sugestii dotyczących innych spraw - zupełnie jakbyś wiedział że wszystko inne jest dobrze a do tego obrażasz innych forumowiczów swoją arogancją i samouwielbieniem.

 

Proponuje abyś trochę pohamował własne idealizujace siebie zapędy bo przy następnych Twoich pracach Ci "inni" nie będą już chcieli użyczyć Ci swojego doświadczenia i wiedzy. Doceń krytyke nawet najmniej przyjemną.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie już spokój, nie ma co się znęcać nad nim, ja chciałem swoimi komentarzami pokazać jego błędne myślenie, mam nadzieje że weźmie się chłopak do roboty i nie będzie szukał rozwiązań typu: "Jak zrobić żeby zarobić a się nie narobić". W życiu nie ma nic za darmo i tylko ciężka praca da efekty. Jak to mówią, "teraz to ci nawet żona za darmo **** nie da"

 

Tak więc nemek do roboty !!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość góral88

Siemka ja jestem na forum nowy, ale tak zajrzałem w wątek, sam powiem szczerze nie zrobił bym takiego samochodu bo dopiero zaczynam dosłownie od podstaw. Ale faktycznie nie mogłem aż czytać tego jak kolega nemek nie mógł przyjąć krytyki na klatę i poprawić to i owo. Uważam że jak już zacząłeś coś robić to zrób to dobrze a nie zostawiaj tak na odpierdziel bo Ci się nie chce, tym bardziej że masz dużo tutaj ludzi którzy w miarę swoich możliwości pomogą Ci swoim doświadczeniem. Trochę pokory. Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności