Skocz do zawartości

Minibitwa 2: Maszyna Bojowa [ognisty]


ognisty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

uh, nie wiem czy to by przeszlo na potrzeby game artu ;)

 

tak jakoś mi świta... grajac w call of duty zdaje mi się że w przypadku gąsienic animuje się sama tekstura bez modelu...

 

a co do mojej 'maszyny bojowej' - wlasnie koncze mapowac, wprowadzilem tez kilka zmian w modelu natury kosmetycznej, jak bedzie widac jakies poważniejsze rezultaty to oczywiscie zarzuce coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

co do "kół" to równiez doradzam trick z mafii, czyli zostawaisz tzw "bieznik" sirodek wywalasz i w to miejsce wstwiasz plana z 2 trisów na tym malujesz kolo z alfą i masz elegancki okrągłe kólko, na "bieznik" mozna wrzucic te trisy co ci zostaly coby podokrąglic calosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zeby nie bylo ze sie obijam :)

 

ostatnimi czasy męczę tą teksturkę... to moja druga teksturka ktora mam zamiar zrobic porządnie ;) ... a więc oto kupa stali w trakcie 'wytapiania' - wieza juz skonczona (nie ma tylko napisu - numeru seryjnego czy co tam mieli ;) ), korpus lekko zaczety...

 

aha, i teksturka lekko wieksza (6xx na 6xx, po zeskalowaniu na 512x512 lekko straci jakośc ;) )

 

ps... coś ostatnio słyszałem o wypalaniu GI, jakbyscie byli tak mili i jakiegos linka tu zarzucili, bo z gi wyglada to o niebo lepiej... a jak nic nie zarzucicie to bede zmuszony poszukac.. ;) nie zebym byl leniwy, ale jak macie pod reka.. hehe no wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no model z texturką wyglada ciekawie jedynie dodalbym moze intenswyniejszej barwy bo troche monohromatycznie to wyglada, co do wypalania to chiba jak sie nie myle Por@aszek mial cos na ten temat na swojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj pokazuje jak to wyglada na light tracerze...

 

mario don - dzieki za dobre słowa ;) pozniej jak juz skoncze cala teksturke postaram się dodać trochę głębi...

szukałem tam gdzie mówiłeś ale nadal nic nie znalazlem na temat tego wypalania ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś kiepsko szukałeś... http://www.abandonedland.net/test/index.htm (Por@szek) sprawdź też to: http://www.poopinmymouth.com/process/character_tutorial/character_process_page_5.htm

(Poopinmymouth).

Por@szek w swoim tutku pokazuje przede wszystkim umieszczanie light mapy na innym kanele tekstury, dla Ciebie nie jest to konieczne... Po prostu wygeneruj czarno - białą mapę światła a potem nałuż ją jako warstwę "multiply" w PSP - przynajmniej ja tak robię... (możesz trochę pomiksować żeby wyglądało). Jeżeli to Ci nie pomaga, to sprawdź jeszcze helpa "render to texture".

 

Co do tekstury to trochę monohromatyczna i przez to nudnawa. IMHO powinieneś pododawać trochę koloru i to nie tylko jednego ;)

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o hehe akurat niusów nie czytałem, a tam jak byk, dzięki ;D

 

a co do koloru to takie mialem założenie, czołgi miały to do siebie że nie 'lubiały' się rzucać w oczy ;) stąd ten szary kolor... ale zobacze co sie da zrobic...

 

odrazu mówie że maskowanie różnokolorowe odpada bo za duzo roboty by mi to zajęło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, teksturka skończona, zrobiłem co mogłem :D ale teraz dopiero obadałem kilka tutków które mogły być bardzo pomocne... no cóż, następnym razem będzie (mam nadzieję) jeszcze lepiej

 

1977 (jakoś na samym końcu udało mi się tu i ówdzie obciąć, nie ma sensu teraz uzupelniać lukę do 2k) 2x512x512 (diffuse i alpha)... probowalem troche bumpa ale jeszcze nie bardzo wiem 'z której strony' się za to zabrać, ze spectacularem nawet sie nie bawiłem, może nastepnym razem. (wiem że termin do 1 ale niebardzo znajde czas na to ;/... no ale może.. może)

 

ps. bumpa lepiej robić 'w trakcie' teksturowania, po czy przed?

 

tygrys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba. Szkoda że cyferki na burcie rozmazane, ale rozumiem wielkosc tekstury (ale możesz jeszcze powalczyć :P). Bardoz lubie te przertarcia na kantach, któcyh nie potrafię zrobić na swojeje teksturze :]. Poza tym troszke jednolicie, ale to akurat kiepski zarzut.

ps. Jak jakieś wypasione ne tutki to zapodaj linki he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no czołg wyglada całkiem dobrze, jedynie co mi nie pasi to to że textuka sprawia wraznie czarno bialej, brak w niej koloru, a co do moejgo posta z czołgiem to własnie o to mi tylko chodzilo, nie o jakieś tam modelingi sringi i wyglądy, bajery itd, tylko o kolor wyłącznie, sprobuje dodac mzoe jakis kolor np w trybie mieszania warstw, na koniec lub w trakcie jesli uzywasz shopa mozesz tez pokobinowac z warjacjami ktore tez nie sa zle i daja od razu iles tam wariantow kolorystycznych do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

nie wyglada gorzej , lepiej w zasadzie tez nie w porwnaniu z poprzednim skrinem, teraz wpadł w tonację lekko zblizoną do sepii : ), nadal brakuje koloru, gdyby nie ten brak barwy to byłby w sumie swietny czołg jak na ten polycount i wielkosc textury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

no i oto chodziło ognisty o to chodziło :D , teraz wygląda świetnie, wreszczcie widzę na nim kolor, daj takie skriny jak poprzedznie, chodzi o wielkosc i zblizenie, jesli możesz : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak malo, to ja Ci tez napisze, ze teraz jest super. Jesli ktos nie wyczaruje jakiegos cuda, to masz zwyciestwo w kieszeni ;) Kawal dobrej roboty, gratuluje wytrwalosci!

 

Acha jedna sprawa, chcialem juz to wczesniej napisac, ale mi nie wyszlo. Kola maja sie obracac, a zrobiles na nich efekt trojwymiarowosci, jak dla elementu statycznego. troche to bedzie dziwnie wygladac, ze swiatlo bedzie sie krecic wraz z kolami ;) Ale modelik wypasik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym razem to juz chyba ostatnia wersja :)

1977 tri

4x512x512 (diffuse, spectacular, bump, alpha)

lekko poprawiłem te koła (tu dzieki dla was bo zupelnie nie zwrocilem na to uwagi)

tygryswdl.jpg

 

no i tekturka, totalny chaos, burdel i w ogole niezbyt dobrze to rozplanowalem - nastepnym razem bede uwazal ;)

3x.jpg

 

dzieki wszystkim za pomoc i w ogole wszelkie komentarze ;p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ładny model - szkoda że tekstura nie jest "histoyczna". Dla ciekawych jak robią to inni - strona moda do Battlefield 1942. Najlepsze modele z wielu krajów. Nie mają wiele trójkątów - za to zazwyczaj bardzo rozbudowane tekstury. Ciekawostką jest że to projekt non-profit, który przyciąga wciąż nowych modelarzy i miłośników sprzętu z 2WŚ.

 

http://forgottenhope.bf1942files.com/main.php?module=vehicles&lang=english

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

Hynol no wszystko pięknie fajnie tylko tutaj obowiązuje textura 512x512, a na takiej powierzchi zapomnij zebys uzyskal taki efekt jak modele z Twojego linku :cool: , widzlaem gdzies juz tez skriny z jakiego moda do tej gry gdzie textury mają 2048x2048, więc pomysl ile tam mozna i jakiej jakosci zapakowc rzeczy a ile na 512x512, obejzałem kilka skrinów z tego linka i tam jest 1024 w górę lub w ilość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności