Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@SBT77 - nawet fajne :) Szkoda tylko że tak mało wyraźne te kolory

 

@Leander - może pasowałoby delikatne ale stanowcze światło odbite od ziemi? Będziesz to kontynuował w photoshopie czy tradycyjnie?

 

@Leszek_lenia - fajne :) szkoda że nie pociągnąłeś tego daej, bo kolory są super

 

 

szkice.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łukasz: podoba mi sie ta rybka :) heh chcialbym kiedys dorownac poziomem do Twoich prac....moze masz jakies wskazowki? jak sie uczyc? co malowac? np. jak nauczyc sie tak malowac z wyobrazni?...ostatnio staram sie wszystko z wyobrazni robic.ale wychodza przekomiczne rzeczy...pozdro

taki o zolnierzyk:

ddddkfm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selfu dzienkju

ale miesiste łapsko wyszło :)

 

tak z innej beczki

sprobuj pomalowac sobie na kolorowym podkladzie miast białego

 

Żółty

spoczko malunki moze warto by poeksperymentowac z roznymi pedzlami

 

Kamil.ochel

dzieki,

a fajny szading to sprawka czarodziejskiego pędzla jakim ostatnio maluje :)

 

edit:

 

Leszek:

 

Rybce jest bardzo miło :P

 

Zoldakowi hełm troche mu obniz i bedzie ok.

 

Wskazówki

 

- zdecydowanie najwazniejsza jest kompozycja, czyli ulozenie tych najwiekszych

ksztaltow (plam) na zamknietej powierzchni.Istotna jest hierarchia - wybrany

fragment kompozycji powinien zdecydowanie bardziej przyciagac wzrok niz reszta.

Popatrz sobie na szkice potworkow Thirdeye, mozna powiedziec ze skladaja sie z

bialego tla, szarych kresek tworzacych jakies ksztalty i pierwszego planu z

kresek najciemniejszych. Czesto takich miejsc przyciagajacych uwage jest

wiecej, jednak zawsze jedno powino grac pierwsze skrzypce. Podczas ogladania

pracy wzrok pada najpierw na to najwazniejsze miejsce i wedruje miedzy innymi

interesujacymi punktami.

Punkty skupienia (to sie zwie dominanta czy tam focal point) to np obszary o

najwiekszym kontrascie na pracy.

Moze byc kontast w sensie plastycznym - biel vs czern, faktura vs gladz, detal

vs brak detalu (:)), nasycony kolor vs wyblakla reszta, wielkosc wybranej plamy vs tła i innych plam

 

http://kleenkwa.files.wordpress.com/2008/09/mondrian.jpg

 

Moze byc kontrast w sensie ideowym , dobro vs zlo ( np prawy Amerykanin vs

horda zlych Wietnamcow ;) ),cos sztucznego na tle natury, ciezkie vs lekkie i

wszelkie inne zestawienia w stylu jing-jang.

Najlepiej jesli kontrasty w pracy funkcjonuja na wielu roznych plaszczyznach.

Sa jeszcze rozne inne zagadnienia z kompozycji, sporo jest opisanych w ebookach

Loomisa.

 

- polecam malowanie takich malutkich kompozycyjek (thumbnails)

jesli wyglada dobrze w takim formacie to bedzie tez dobrze na duzym

kompozycyjki.jpg

 

 

- oprocz malowania na biezaco rozniastych tematów zarowno z natury jak i z

wyobrazni warto co jakis czas skupic sie na wybranych zagadnieniach.Na przykład

pocwiczyc przez tydzien malowanie ubran, ulozenie fałd materialu itp.

 

- jak cos malujesz to warto wygooglac sobie referki do detali oporzadzenia, do oswietlenia twarzy, do ogolej palety i oswietlenia pracy (w malunku poznizej uzylem schematu kolorow i swiatla z referki o zupelnie innym temacie )

 

- co tam jeszcze probuj roznych technik i tematow rysunek linearny, szkice perspektywy, czern i biel jak ze starych komiksow, namaluj caly obrazek jakims dziwnym pedzlem, moze odkryjesz cos nowego. Chodzi o to ze progress bierze sie czesto gdy robimy jakies nowe dla siebie rzeczy, czesto wbrew przyzwyczajeniom.

 

edit:

Rembik

:D czadowe ma baletki :D

 

 

naszło mnie znowu na mechy

troche dluzszy spid:

mechozachodziekopia.jpg

Edytowane przez Łukasz Jaskólski
  • Piękne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki za fronta

 

MaciekG: fajna malarska impresja

Leszek: w ostatnim fajnie wyglada ta poruszona reka

Moglbys jeszcze porzezbic w tej glowie lub jej czesci zeby jeszcze mocniej sciagala uwage, doprecyzowac anatomie ucha i okolic na przyklad, szczypte spekulara na wlosy itp.

Leander:

Anatomia i cieniowanie super.

Przywaliłbym jeszcze mocniej cieniem w zakamarkach w okolicach głowy, tak zeby bardziej wyszła do przodu. Wydaje mi sie ze reszta postaci jest zbyt konkurencyjna w stosunku do głowy.

Jako ze pewnosci nie mam pamietaj zeby zapisac zanim pociagniesz to dalej ;)

 

a teraz coś z zupełnie innej beczki:

mechszczelakopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki concept na ch corner (docelowo ma byc plakat ale z moim skillem i tak mi nic pewnie z tego nie wyjdzie :D ):

concepto.jpg

 

EDIT:

 

Nie chce zasmiecac moimi wypocinami wiec tutaj dorzucam ... ale zastanawiam sie gdzie usytuowac ewentualny "naped" i jak rozplanowac statek miasteczko :p sugestie mile widziane krytyka oczywiscie tez :p ale jak w stylu ze nic nie umiem i mam uczyc sie podstaw to juz wiem wiec darujcie sobie :D

 

noiprox : inspiracja wyjatkowo kiepska ale efekt boski [polska zazdrosc]

 

a no i to o co pytalem :

concepto2.jpg

Edytowane przez bloody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander: no masakra normalnie:D

SBT77: 2 ostatnie prezentuja zupelnie inny poziom niz poprzednie, bardzo fajnie zestawione kontrastujace walory.

Leszek: fajne swiatlo konturowe

RaVirr: 1 plan przydaloby sie twardzym pedzlem pomalowac ,albo wyostrzyc filtrem, a w ogole jest spoko

Bloody: Statek przypomina mi raczej cos niewielkiego, kilku osobowego niz miasteczko.

Tlo wydaje mi sie narazie zbedne , bo musisz poszukac dobrej i ciekawej bryły statku.

Ta , ktora pokazales jest malo drapiezna. Mysle ze powinienes tez dorzucic elementy swiadczace o skali statku, dodac gdzieniegdzie male okienka i inne bajerki, moze male stateczki wokół itp

 

takie tam

turysta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77: smutnawy ten Twoj pirat :) pokoloruj go...napewno nabierze wiecej charakteru wtedy...

łukasz: bardzo klawe...podoba sie :)

leander...:wiecej szczegolow..by sie przydalo...jak dla mnie malo czytelne....aczkolwiek boje sie myslec jak bedziesz malowal za jakies 5 lat :D...

noiprox: niezle masz te kolorki w ttym :)

bloody: za bardzo sie odcina ten statek od przestrzeni....moze jakis szum bylo dac na tyl...albo blur...pokombinuj z przestrzenia ;)

a ode mnie robot..chyba robot..:

hhhs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie to tak tyle ze z pamieci bo kiedys przed laty widzialem ten obraz na okladce Kordiana zdaje się. A Friedrich to genialny koleś btw.

 

żółty: no i całkiem fajne

 

atheg: super klimacik jest rzeczywiście, kojarzy mi sie ze starymi filmami kung-fu.

 

Leszek: no to mi sie podoba, fajne pedzlownie kopuły i swiatel

moze dodawaj gdzieniegdzie też mniejsze elementy bo widze ze maziasz duzym pedzlem

 

free.ZE

wydaje mi sie ze zielen byla by bardzo zneutralizowana czerownym swiatlem nieba i swiatlem plomieni

reszta spoczko

 

ni pies ni wydra:

 

nipiesniwydra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, chlopaki bardzo dziekuje, za pochwaly. Milo mi bo sie nie spodziwalem zupelnie.

 

żółty - fajnie czuć światło na tych postaciach, podoba mi się

Lukasz - ni pies ni wydra, cos na kształt świdra... czad, strasznie mi sie lekkoś tego zwierzaka podoba, fajna bryla paroma raptem ruchami pedzla, a czuc normalnie, ze zaraz moglaby skoczyc...

leszek - super pędzle, szumy i brudy, w efekcie intrygujacy obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszku, swietne tekstury i umiejetne uzywanie twardzych i miekkich pedzli daje zludzenie glebi:)

lukasz,ta pantera domaga sie siersci,wszak zima dalej straszy,ksztalt i zadatki na morderce ma !

754dea4905.jpeg

Edytowane przez free.ZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atheg: Fajnie wyszło:)

żółty: czuć bryłę ;)

leszek_lenia: rozmycia chyba niepotrzebne;p Gdy oglądam z większej odległości wygląda troche jak kadr z filmu;p

free.ZE: niby napaćkane a jednak wiadomo co, gdzie i dlaczego:D

Mój speed...jeden z tych bez ładu i składu;p 30 minut, dzięki za komentarze;):

Untitled-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77: no ten programik od google calkiem przyzwoity :p chwilke trzeba sie pobawic a przynajmniej ja musialem sie przyzwyczaic no i napewno pomocny byl video tutek z stronki ;p

 

leszek_lenia: wlasnie czesto mam ten problem i nie bardzo wiem co zrobic za duzo przegladam moze prac komiksowych i to jest jakis tam powod ogolnie prawda jest taka ze zaczynam nauke rysunku troche z dupy strony i moje braki sa tak gigantyczne ze az boli :d

-Twoj mech wymiata ;d musze poszukac albo porobic jakies pedzle bo sam uzywam miekkiego i twardego :p i przezroczystosc ustawiona pod nacisk piorka wiec duzego zroznicowania nie ma ;d

 

Łukasz Jaskólski: e tam kilku osobowy to i tak niezle :D mi przypomina ciagle pistolecik ... o swiatelkach myslalem ale maly stateczek gdzies wpleciony mysle ze da dodatkowy lepszy efekt :p

 

leander:bardzo podoba mi sie pracka gdzie widac kolesia z bronia pierwsze mysli :odbicie albo stare zdjecie ...styl mi sie ogolnie bardzo podoba

 

 

 

 

- ogolnie dziekuje za rady i doceniam wszystkie osoby je dajace nie tylko mi :)

 

a tu taki speedzik troszke mroczny i z kolorystyki i tematyki ..pewnie duzo nie da sie na nim zauwazyc ale mial pokazac ofiare i oprawce[edit dodalem troche h light widac troszku wiecej :

creepy2.jpg

Edytowane przez bloody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu nie ma, tablet rdzewieje i tylko tak zerkam jak sobie panowie ładnie poczynacie :)

 

Ode mnie takie bleh:

cudakv003.jpg

 

[EDIT]:

Nie dokładnie o to mi chodziło... ale późno się zrobiło, ~1,5h:

pannav001.jpg

Edytowane przez g0od
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółty: saksofonista bardzo fajny, chociaz jak zaslaniam ramie i glowe to jest jeszcze lepiej. Ramie za duze,

Łukasz Jaskólski: Puma rozbrajajaca. Kwintesencja speedpaintingu :)

free.ZE: Fajna zabawa formalna z drzewkami. Mozna by z tego konceptu piekny obrazek zrobic, ale farbami chyba, bo tabletem takie sentymentalne, wrazliwe na niuanse obrazki wychodza gorzej.

RaVirr: w tym ostatnim troche bym zroznicowal sposob malowania postaci, ciekawie mogla by sie wpisac w to pomieszczenie na zasadzie kontrastu, np uspokoic te linie na niej. A tak jest jakby kontunuacja scian. Snopowiazalka martwa taka. Ale moze to mial byc taki strach na wroble :)

bloody: Fajnie, ze tak odwaznie komponujesz, chociaz nie jestem pewny czy dobrze sie ta kompozycja czyta. Tez jest problem w tym, ze dosyc niesprecyzowana stylistyke masz. Tzn niby uderzasz w modelowanie 3D, realistyczna przestrzen, ale calosc jednak sprawia wrazenie plaskosci. Obie drogi dobre, tylko powinno sie czuc, ze wybrales ktoras swiadomie. U athega w ostatniej pracy podobne podejscie, ale widac bardzo konkretna stylistyke.

atheg: Normalnie wzor do nasladowania jestes ;)

g0od: fajne, tylko ze to prawie tylko walorowy spokojny modelunek, dobre cwiczenie, ale przydaloby sie tez troche dodac chakarteru innymi srodkami lub wzmocnic w wyrazie, bo troche bez napiecia sa te prace.

leszek_lenia:no teraz to mocno jakims sijunem zalecialo :) Tylko jakos nie za dobrze blur tu dziala. Przyciaga wzrok mocniej niz te wyostrzenia. Czasem niewinne szarosci dzialaja mocniej niz kontrasty i mocne kolory.

 

leander...:wiecej szczegolow..by sie przydalo...jak dla mnie malo czytelne...

 

Dzieki, troche dodalem detalu, bo faktycznie jak na ew koncept zbyt abstrakcyjnie bylo

leander-bohater-postapokaliptyczny-final.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

free.ZE : ladny portrecik..ladne dziewcze..zrezygnowal bym jedynie z rzes..troszke raza..chyba lepiej jakos grubsza krecha je lekko

zaznaczyc niz rysowac kazda z osobna....btw dziewczyna to zlo :D ja tam wole komputer :D...nie no zartuje ;)

 

raVirr: no no....unikal bym centralnej kompozycji..ztonowal bym tez troszke calosc :)albo jakims soft brushem przeciagnal..tu i tam ;)

 

bloody: brakuje bryly..ciagle plaskawo :)...moze sporoboj jakims pedzlem porobic rozne plaszczyzny..jakis kubik namalowac..okreslic swiatlo itd

i komiksy na bok :D...polecam malowanie z natury.. :)

 

gOod: podciagnalbym kontrast..a twardym pedzlem wydobyl co niektore fragmenty facjaty :)

 

adi-su: to samo co u raVira centralna kompozycja...raczej bym odstawil takie zabawy

lepiej jakas inna persppektywe dac...mialbys wtedy znacznie latwiej przy okreslaniu

glebi..wiesz zimne cieple kolorki..itd

 

leander...no od razu inaczej...a sproboj w jakiejs pracy dac takie ostre konturowe swiatlo. ciekaw jestem jak to zagra u Ciebie :)

a co do moich malowanek to probuje wszystkiego co sie da..podpatruje....wylapuje jakies sztuczki...zawsze lepiej wiedziec i widziec

wiecej niz mniej ;)

alez sie ostatnio madry zrobilem :D

gnt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,faktycznie leszku przesadzilem troche z rzesami,ale bylem na etapie'azeby tylko bylo' malowania i zrobilem je smudgem z ciemnych konturow:)

troche posiedzialem przy tym jeszcze,nie wiem czy sie dalej nadaje do tego tematu ale co mi tam

girlfriend_finished_by_freezu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander: dzieki, to troche wina tego ze wszystko naraz staram sie dostrzec ;d taki przyspieszony kurs nie no a powaznie to tak sobie podpatruje co robia inni i co mi sie podoba wlasnego stylu jak narazie nie mam a jezeli chodzi o hmm modelowanie ;d to nie mam nic z tym wspolnego moze zle tez zrozumialem ...

-no moze i zbyt abstrakcyjnie jak na koncept ale jednak tamta wersja mi sie bardziej podobala :p [zdjecie albo odbicie bylo w pozytywnym znaczeniu]

 

leszek_lenia to troszke dlatego ze za czesto staram sie przelac to co mam w glowie nie uzywajac refki a nie mam takich umiejetnosci... nie no :D za duzo buszuje na deviant art przegladajac rozne pracki rzeczywiscie z stylistyki komiksowej i to takie jakies male odzwierciedlenie pewnie tego co widzialem... jezeli chodzi o martwa nature to jak najbardziej sie zgadzam o pobawienie sie brylami tez ,sek w tym ze za czesto jednak wygrywa zabawa i bawienie sie tym co gdzies podejrzalem a nie zajmowanie sie podstawami ktorymi mi brakuje zreszta po co ja sie usprawiedliwiam jestem dupa leniwa a teraz zabieram sie do podstaw :D

-a obrazek z wydra [ tak mi sie wydaje] mam zludzenie iz jest pod woda co mi sie podoba ale swiatlo troche na glowce mi nie pasuje w takiej sytuacji i znow ja wyciaga na powierzchnie :p

 

no i tutaj taka pierdola twarz mi calkowicie nie wychodzila wiec zaczolem sie bawic brushami co sobie porobilem i efekt na masce mimo wszystko calkiem mi sie spodobal :P

 

malytrening.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności