Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

reanimuje kolejny raz moje stare bmw, jednak tym razem do wiekszej animacji

 

wrzucam 2 rendery do oceny oraz do wyboru, ktory wedlug was wyglada korzystniej, bo ja sam chyba nie wybiore

 

A.

2z6tixc.jpg

 

B.

sg27u1.jpg

Edytowane przez plasti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z takim gongiem ?

Występuje (na razie) tylko w tej scenie. -gasi maxa podczas liczenia animacji.

Na renderach pojedynczych klatek jest ok. A błąd wywala kiedy dotknę któregoś z okien maxa.

Wysłałem info do chaosów ale może szybciej ktoś podpowie.

30v2nfs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test modelu z zeszłego tygodnia. model powstał w 4 godziny, ale jest tyle niedoróbek...ma po prostu stać w scenie i jakoś wyglądać w miarę jak oryginał bo klient akurat to chce mieć w pokoju:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z takim gongiem ?

Występuje (na razie) tylko w tej scenie. -gasi maxa podczas liczenia animacji.

Na renderach pojedynczych klatek jest ok. A błąd wywala kiedy dotknę któregoś z okien maxa.

Wysłałem info do chaosów ale może szybciej ktoś podpowie.

30v2nfs.jpg

Za malo ramu. Zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to wygląda Plasti. Wcześniej pracowałeś chyba w max+vray, jak zatem na tle poprzedniej wypada kombinacja którą testujesz ?

Możesz coś więcej powiedzieć na temat komfortu pracy zarówno w Maya jak i Arnoldzie, bo nie są to jednak zbyt popularne narzędzia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to wygląda Plasti. Wcześniej pracowałeś chyba w max+vray, jak zatem na tle poprzedniej wypada kombinacja którą testujesz ?

Możesz coś więcej powiedzieć na temat komfortu pracy zarówno w Maya jak i Arnoldzie, bo nie są to jednak zbyt popularne narzędzia ?

 

dzieki!

 

w max i vray pracuje caly czas, arnolda i mayke chce dorzucic do umiejetnosci :)

 

co do mayki to sama praca w niej na zasadzie ustawiania sceny, kamer, swiatel, prostych zabiegow jest dosyc intuicyjna, jednakze modelowanie to jedna wielka pomylka imho, jest zupelnie nieporeczne, w porownaniu do maxa, animowanie i rigowanie na chwile obecna mnie nieinteresuje w mayce, moze kiedys

 

co do arnolda, to jest to genialny silnik, najbardziej fotorealistyczny z jakim mialem stycznosc, jest mega intuicyjny i bardzo szybko przyswajalny, jedyna bardzo duza wada arnolda jest czas renderingu, prosta scena potrafi sie liczyc na srednich ustawieniach dosyc dlugo, arnold jest po prostu silnikiem przeznaczonym dla duzych firm, ktore niezwracaja uwagi na czas renderingu lecz na jakosc

 

w sumie na chwile obecna tyle moich spostrzezen :)

 

@Pionier

dzieki!!!

 

dokladnie tak jak mowisz, co arnold to arnold :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti: Prosta scena? Chodzi Ci o twój poprzedni render pomieszczenia? Jeśli tak to Arnold jest Path Tracerem i jest poprawny fizycznie... jest i tak szybszy od innych tego typu silników (Indigo,Maxwell itp...). Path tracery są nieopłacalne względem czasu w renderingu wnętrz... a szczególnie jeśli występuje tam dużo białych powierzchni, ale oferują najlepszą poprawność fizyczną co owocuje lepszym realizmem... Arnold to potężny renderer... Z bardzo prostym podejściem do Samplingu, bardzo dobrym zarządzaniem dużymi ilościami danych oraz pół darmowym Displacemenetm - który działa... i nie sprawia problemów. Jedynym minusem jest integracja z Maya a raczej sam wygląd Mayi a w szczególności HyperShade - coś jak bym się cofnął do czasów kamienia łupanego... taki ooooold school na maxa. No wiadomo jest jeszcze Node Editor, ale czy nie dało się tego po ludzku zrobić... choćby jak w maxie i jego slate material editor? No, ale jest jak jest i trzeba robić na tym co się ma i marzyć że Autodesk za 100lat coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie za 100 lat podobno pracują nad tym, więc może za 2k16 już będzie :) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=saUXl4CMn_Q&list=UURnX4Yc585eRTj4UvNkBM8w#t=1419

 

Niestety nie działa podanie linku od momentu, więc jak się nie chce komuś oglądać tu moment w którym o tym mówią:

 

http://www.youtube.com/watch?v=saUXl4CMn_Q&list=UURnX4Yc585eRTj4UvNkBM8w#t=1419

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti: Prosta scena? Chodzi Ci o twój poprzedni render pomieszczenia? Jeśli tak to Arnold jest Path Tracerem i jest poprawny fizycznie... jest i tak szybszy od innych tego typu silników (Indigo,Maxwell itp...). Path tracery są nieopłacalne względem czasu w renderingu wnętrz... a szczególnie jeśli występuje tam dużo białych powierzchni, ale oferują najlepszą poprawność fizyczną co owocuje lepszym realizmem... Arnold to potężny renderer... Z bardzo prostym podejściem do Samplingu, bardzo dobrym zarządzaniem dużymi ilościami danych oraz pół darmowym Displacemenetm - który działa... i nie sprawia problemów. Jedynym minusem jest integracja z Maya a raczej sam wygląd Mayi a w szczególności HyperShade - coś jak bym się cofnął do czasów kamienia łupanego... taki ooooold school na maxa. No wiadomo jest jeszcze Node Editor, ale czy nie dało się tego po ludzku zrobić... choćby jak w maxie i jego slate material editor? No, ale jest jak jest i trzeba robić na tym co się ma i marzyć że Autodesk za 100lat coś zmieni.

 

po pierwsze: porownuje vray z arnoldem, tak wiec napisalem ze renderuje dlugo, bo nie mozna powiedziec ze krotko

po drugie: nigdzie nie napisalem ze chodzi o wnetrze, renderowalem duzo roznych scen lacznie z samochodem i wnetrzem, tak wiec stwierdzenie jest bardziej ogolnikowe

po trzecie: przy renderowaniu wnetrza nie zauwazylem aby arnold sie specjalnie "pocil"

 

 

@terenas

rendering trwal chyba cos okolo 2h, juz dokladnie nie pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ja Cię nie atakuje, chcę tylko pomóc ;) tak tylko napisałem. (specjalnie wstawiłem za pytajnik ;) ) Strasznie tu na forum ostatnio wszyscy tacy spięci... wystarczy przeczytać wątek o zbrushu...

Pokaż jak masz ustawione Samplowanie w Arnoldzie? Chodzi mi o Samplowanie w ustawieniach oraz Samplowanie świateł bo może coś tam jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, daleko mi do spinania sie :)

 

nie chodzi o to ze nie wiem jak go ustawic i ze niewiadomo jak dlugo mi sie renderuja sceny, po prostu jest to typ silnika ktory bedzie dlugo renderowal, bo tak jest skonstruowany(zreszta sam to napisales)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroka widzę, że siedzisz w temacie dosyć mocno, a z tego co pamiętam robiłeś swego czasu serię testów z większością dostępnych na rynku rendererów.

Jak do Arnolda ma się zatem Corona - pomijam tutaj fakt że wiele ficzerów jest w niej niedostępnych, które w Arnoldzie zapewne są od długiego czasu i mają się dobrze ? Możesz rozwinąć temat samplingu i samych materiałów ? Jak w Arnoldzie z modnymi ostatnio bardziej zaawansowanymi modelami BRDF, layered reflections itd ?

Jeśli możecie to proszę o linki bo nie jestem w temacie i nie wiem nawet zbytnio gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corona jest jak super samochód... ładny,szybki i fajny dla jednej osoby...Problem jest jak chcemy coś większego przewieźć takim samochodem... a Arnold jest jak lokomotywa, względnie szybka, ale pozwalająca uciągnąć ogromne ilości....

 

Jeśli chodzi o wizualizacje to nie polecam nikomu tego silnika ze względu na cenę, integracje z softem itp... no chyba że robimy wizualizacje całego Tokio...(no, ale każdy będzie rendził na tym co chce). Siła Arnolda ukazuję się przy naprawdę dużych i skomplikowanych scenach... Wyobraź sobie scenę gdzie masz 600 obiektów HP na które jeszcze idzie po 600 tekstur Displacement 8K minimum na każdy obiekt idzie jeszcze subdivision do tego dochodzi na każdy obiekt po teksturze 8K Diff,Spec,SS itp... i naglę robi Ci się ogromna ilość dużych tekstur do tego dochodzą skomplikowane shadery składające się z kilku shaderów do tego dochodzą ogromne HDR do oświetlenia... masa proxy z bardzo ciężkiej geometrii i chcesz to renderować na dużej ilości maszyn na farmie... i renderuje się i to jest Arnold - silnik do uciągnięcia ogromnej ilości danych. Do tego ma bardzo proste ustawienia dotyczące samplowania, jest poprawny Fizycznie, ma interaktywny podgląd itp...

To tak w mega skrócie... sorki, ale nie mam czasu teraz więcej pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilki z animki testowej...

 

17vc1ls.jpg

 

kBMx6zW.jpg

 

+/- 20 sek na klatke z pełnymi materiałami, 6-10 sek na claya.

 

Edit: Vimeo

 

 

Raczej oglądać w okienku bo to tylko 900x293

 

Jak będzie potencjał to może coś dłuższego w przyszłości się zrobi z tym... w wolnym czasie.

Edytowane przez Sroka8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności