Skocz do zawartości

Auto ban Dziadka3D


OMAM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

MariushO - nie wiem czy korzystał i generalnie mnie to nie interesuje. Chłop może być cyniczny i arogancki tak długo, aż bezpośrednio nikogo nie obraża. Ma prawo krytykować kogoś bez portfolio, ma prawo promować siebie i robić z siebie ostatniego polskiego artystę - to że wychodzi w oczach większości na głupka to dalsza historia ale powinien mieć prawo pisać co chce. Jeśli komuś to przeszkadza - ignoruje, nie odwiedza miejsc gdzie dana osoba przebywa - co w tym trudnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras - z tego co wiem Dziadek chyba nikogo obraził personalnie. No chyba że ktoś czuje się zraniony jego subiektywnym zdaniem, że dzisiejsza grafika to tylko komercja i reklama :)

 

piko - no sorry ale trochę jak baba piszesz, popłaczesz się z powodu jednego trolla na forum bo jego działanie zmusza Cię do grzebania w opcjach i ustawienia "ignor"? Dziadek nie miał obowiązku żeby pisać Twoim zdaniem "normalnie" - ma prawo do wypowiadania się takie samo jak Ty czy ja i każdy "normalność" interpretuje na swój sposób. Ja 90% jego wypowiedzi ignorowałem przez ilość kropek, uśmiechów i wykrzykników które stosował - nie musiałem grzebać w opcjach i nie przeszkadzało mi to jakoś w przeglądaniu forum.

 

Z tego co pamiętam to paru userom pojechał ad personam.

 

W sumie geje też mają swoje parady i przedstawicielstwo w rządzie i w dupie mają to że większość społeczeństwa nie akceptuje dwóch gości liżących się na ławce w parku. Jeśli lubisz oglądać takie rzeczy to ok, możesz ich również olewać. Tylko że za chwilę będą chcieli dzieci adoptować i w szkołach otwartości i akceptacji (czyt. gejostwa) uczyć.

 

Taritor jesteś jednym z nielicznych - może nie próbowałeś dziadka za coś skrytykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piko - no sorry stary ale co ma lobbowanie gejostwa w rządach do wolności wypowiedzi na forum? Ja też mogę napisać że w sumie to może pojedź do Chin albo Iranu jeśli boli Cię, że ktoś ma własne zdanie - tam takich trzyma się krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras - z tego co wiem Dziadek chyba nikogo obraził personalnie. No chyba że ktoś czuje się zraniony jego subiektywnym zdaniem...

le-chu nie irytowałoby Cie to, gdybym w kazdej odpowiedzi do Ciebie specjalnie przekręcał Twojego nicka i dopisywał Ci na koncu literkę "j" ?? no offence - to tylko przykład ;)

nie poczułbyś że Cie obrażam personalnie? ;) widziałem ze dziadek robił tak kilku userom z premedytacją wiele razy (żenada) więc mogli sie poczuć obrażeni a inni (w tym ja) mogli sie poczuć zdegustowani i minusy leciały jeden po drugim az sie uzbierało - pomijam juz inne aspekty jego wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaras - jeżeli za takie rzeczy nazbierał minusy na bana to spoko, ja się podpisuję. Mam jednak nieodparte wrażenie że chodziło o coś innego. Dziadek był mistrzem trollingu i zawsze dziwiłem się tym wszystkim ludziom, którzy próbowali wdawać się z nim w jakąś polemikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze to ta dyskusja nie będzie miała końca. Zwolennicy dziadka3d niech zaloza fanpage i forum z personalna akceptacja Daniela Zagórskiego, przeciwnicy będą się czieszyc ze spokoju na maxie3d i może w końcu tematycznych rozmow. No i ten temat(zalozony zapewne dla podpuchy) wkoncu zostanie zamknięty(...heh...pewnie ktoś otwozy wtedy następny i będzie dyskutowal o braku akceptacji ignoranckich zachowan!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piko - no sorry stary ale co ma lobbowanie gejostwa w rządach do wolności wypowiedzi na forum? Ja też mogę napisać że w sumie to może pojedź do Chin albo Iranu jeśli boli Cię, że ktoś ma własne zdanie - tam takich trzyma się krótko.

 

To wolność i to wolność, tamta kontrolowana jeszcze praz ustawy w społeczeństwie, a my jako społeczność też mamy możliwość kontrolowania i decydowania z kim chcemy przebywać/dyskutować. Dlaczego mamy z tego nie korzystać? By nie ograniczać wolności jednego trola, a ograniczać wolność wielu userów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze 500 minusow. Zobacze czy to tak dziala;)

Smialo, nie krepujcie sie, tym bardziej ze mam inne zdanie niz wiekszosc, i robie nieprzyzwoite filmy o kupach:)

 

Nie jesteś na tyle irytujący by tak zebrać.

No sorry ale dziadkowi do pięt nie dorastasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upsss...@Traitor kliknelo mi się plus

 

- - - Połączono posty - - -

 

a teraz cofnalem...

 

- - - Połączono posty - - -

 

a teraz minus....

 

- - - Połączono posty - - -

 

no jednak działa...heheheh

To nie jest tak, ze dostajesz minusa, za zywota.

I kilka osob już pisalo wcześniej nie był minusowany za swoje odmienne zdanie tylko za sposób jego przedzstawiania i za sposób traktowania innych. piszecie, ze dziadek nie obrazal ad personam...czyzby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziadek dziadkiem ale ja też jestem minusowany w podobnym tempie. Tylko dlatego że uważam iż 3dsmax nie jest wart swej ceny na dzień dzisiejszy. I wydaje mi się że gdyby połowa forum musiała zapłacić za ten program by go muc dalej używać to by się solidnie zastanowiła czy naprawdę 3dsmax jest wart swej ceny. Czy kogoś obraziłem nie? Za co minusy? za odmienny pogląd. i za to ban?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam odpowiedziales na pytanie dlaczego dziadek zbanowany! To nie był człowiek do pogadania, tylko do forsowania swoich smiesznych teorii.

 

Ale ja uważam, że Dziadek, swoim notorycznym brakiem chęci do normalnej dyskusji, jak najbardziej zasłużył na bana :) Mam tylko wątpliwości co do systemu +/-. Wolałbym żeby takimi sprawami jak ban zajmował się moderator. Za łamanie regulaminu najpierw trzy upomnienia od moderatora, to nie skutkuje to wylot bez dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kramon do charyzmy dziadka w trolowaniu to Ci brakuje sporo. Ty dostajesz minusy za brak zrozumienia tego co ktoś Ci pisze, co jest oznaka albo celowego działania, albo kompletnej nieumiejetnosci komunikacji. W jednym i drugim przypadku minusy zasłużone.

 

- - - Połączono posty - - -

 

Ale ja uważam, że Dziadek, swoim notorycznym brakiem chęci do normalnej dyskusji, jak najbardziej zasłużył na bana :) Mam tylko wątpliwości co do systemu +/-. Wolałbym żeby takimi sprawami jak ban zajmował się moderator. Za łamanie regulaminu najpierw trzy upomnienia od moderatora, to nie nie skutkuje to wylot bez dyskusji ;)

A myślisz, ze nie dostawal upomnień? Tylko miał to gleboko w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalz00 być może zabrakło takiej decyzji moderatorow, bo skargi leciały na dziadka dużo wcześniej. Ale ja bym nie winil moderatorow, bo ten, który podjalby taka decyzje pewnie bylby zszykanowany. Sam widzisz jaka tu dyskusja leci. Tak to został zbanowany decyzja większości. I to nie jest tak, jak pisales, ze kilka osob uwziela się na biednego dziadka i go zbanowali, bo jego jedna wypowiedz potrafila dostać 10 minusow, takiego rekordu nie uzyskal chyba żaden użytkownik maxa. Wiec jednak cos nie tak było z tym dziadkiem3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator jest od tego żeby go nienawidzić bo na nic nie pozwala :P Ale przynajmniej porządek jest ;)

 

Dobra już powiedziałem w tym wątku wszystko co chciałem, kończę ten temat.

 

totalnie się nie zgadzam, dobry moderator to taki który potrafi zrobić porzadek a jednocześnie wszyscy go lubią. Każdy głupi umie banować i kasować posty czy wlepiać warny, ale rozwiązywać spory itp, to już nie każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kramon jednym ze sposobow rozwiązania sporu, to ban, tym bardziej jak się ma do czynienia z upartym ignorantem, który nie slucha i nie pojmuje tego co inny mu pisze. Wiec uważaj bo może polubimy moderatora, który rozwiaże następny problem...;)))

 

nieprawda a wiem co mówie byłem kiedyś administratorem serweru do GTA gdzie grało 200 ludzi w tym samym czasie i fak faktem wpisałem ban-all haha ale to było tylko raz i ilośc dziecinady i cziterów tego dnia była wysoka. no ale dawne czasy.

 

Po za tym Ban jest jak błogosławienie przestajesz siedzieć na forum i nic nie robić tylko bierzesz się do pracy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko wątpliwości co do systemu +/-.

 

System +/- jest nam dany i działa. Jak masz minusy to bredzisz albo coś z tobą i twoim zachowaniem nie tak. Jak masz plusy to znaczy dobrze gadasz i może czasami mówisz to czego inni boją się powiedzieć. Tak czy owak działa.

 

Jak bijesz rekordy bredzenia albo non-stop wkurzasz to bijesz rekordy i wylatujesz z naszej spokojnej i poukładanej społeczności w której nie lubimy bredni i awantur ... no może wiecznych awantur.

 

Jak cię ktoś prosi pisz po polskiemu (choć polska być trudna język), to nie po to by ci na złość robić tylko może po to by zrozumieć co masz na myśli i odpowiedzieć sensownie. Jak piszesz dalej chińszczyzną to świadczy o tobie i twoim szacunku do innych i nie ma się co dziwić że poleci czasem minus jak cię ktoś prosi a masz to w D.

 

Tutaj przywołać można też świętej pamięci dziadka, którego nijak nie można było czasami zrozumieć, a też nie raczył pisać po ludzku. ... nicość ... rozumieć nie musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piko84 z nicości powstales....i w nicość idziesz....))))) nic nie pokazales to co wtykasz nosa.... w humanistyczna dyskusje....powalcz na festiwalach, to pogadamy..........a u ciebie nicość.......:))))

 

hehhehe nie obrazaj się oczywiście, to był zart z "lekkim" nawiązaniem do wypowiedzi zbanowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to moderatorzy na za dużo mu pozwalali albo zabrakło odwagi do podjęcia trudnej decyzji o banie ;)

 

Wydaje mi się, że tak i przyznaję się do tego.

 

Dziadek3D wielokrotnie łamał regulamin, było tych raportów trochę, ale jako "barwna" postać . Bo faktycznie byłem zdania, że wiele oskarżeń w stosunku do niego było niesłusznych. Też*sugerowałem osobom, które nie chcą go czytać, że mają opcję ignorowania, wcale nie muszą z nim dyskutować to jego zdanie.

 

Dziadek3D dostał kilka upomnień i nie wiem czy to przypadkiem nie spowodowało, że zaczął mówiąc kolokwialnie "trolować". Bo naprawdę, jeśli chodzi o reputacje i te punkty. Miał naprawdę ich sporo. Ale później trochę zaczął robić*jakby na przekór. Ja tak to widzę.

 

Bo teksty o tosterach, o reklamie chyba znają wszyscy. Prosiłem, aby dał sobie czasami spokój. Uparliście się tych minusów, ale naprawdę cieżko przez "-", albo niezgadzanie się dostać bana. Powinniście się przestać tym przejmować. Jeśli się nie zgadzacie - spokojnie. Jeśli mam być szczery te punkty są pomocne bo faktycznie, czerwony pasek może być jakimś sygnałem. Z reputacją jest tak, że nie tylko + i - się liczą, ale też przyznane tzw. repy. I te mają wartość większą od plusów jeśli przyznawane są przez osobny z dużą reputacją (większa moc).

 

W momencie gdy napisałem ostrzeżenie, że coś takiego jest wcześniej usunąłem z profilu Dziadka3D "repy" wulgarne lub wręcz atakujące go. VB wykrywa takie floodowanie. Wiedział o tym, mógł przyhamować. Naprawdę nie chciałem żeby tak się*stało, ale teraz jestem zdania, że chyba tak jest lepiej. Bo tak naprawdę dyskusja była możliwa jeśli ktoś wiedział, znał jego styl odpowiedzi.

 

Ale tak jak napisałem, od kilku miesięcy Dziadek naprawdę nie pisał w swoim dawnym stylu (ja to tak nazywam). Zauważcie, dział Animacje - co innego napisać, że Ci się nie podoba, skrytykować konstruktywnie, a co innego po prostu wprost zaatakować*zamieszczającego. Problem tutaj był największy z nowymi osobami (ale nie tylko, patrz wątek animacja Ani).

 

Dziadek wiedział, że jego wątki było jakby niemoderowane. Bo prowokował, ale też był atakowany, dopóki to akceptował nie usuwaliśmy nic (pisał o tym wielokrotnie).

 

Owszem, był atakowany, ale w 99% przypadków to on prowokował pewne zachowania. A jego ostatnie zachowania były w 100% przewidywalne. W pewnym momencie mnie również już*odechciało się pisać np. newsów bo pisząc o nowym Supermenie, wątku o Man of Steel (i podobnych) wiedziałem, że dyskusja zejdzie na "artyzm", na "tostery", na "reklamę"... raz, dwa - OK. Ale co news to znowu ta sama dyskusja + linkowanie do swoich wątków. A miałem w zanadrzu choćby Alberta, który przy tym filmie pracował i mógł sporo ciekawych rzeczy napisać. Ale oczywiście offtop rocks! Zauważcie, że sporo osób też starało się pomagać Dziadkowi z softem - dostawali po uszach później (zdaje się, że przy Unity to było).

 

Na te ujemne punkty Dziadek nie zapracował w tym popularnym wątku, który miał 500 postów. Może to moje mylne wrażenie, że właśnie zaczął bardziej "trollować" po upomnieniach i to było na życzenie. Ale może się mylę.

 

Dziadek3D dalej będzie robił filmy i świetnie. Jeśli chcecie je oglądać, komentować - Vimeo jego strona - znacie adres.

 

PS. Może piszę z sensem, może się powtórzyłem. Nie sprawdzam tego co napisałem bo padam dzisiaj. Dopiero do komputera doszedłem. Ale może zostanę*zrozumiany.

 

PS2. Kramon. Ty serio? Jeszcze dużo Ci brakuje do bana. Ale zrób rachunek sumienia i nie mów, że negatywne repy zebrałeś za porównywanie softu. Ja tam wiele Twoich postów sam plusowałem, ale miałeś gorsze momenty. Np. wątek o jakimś sofcie a tu post "lepiej byście napisali o tym i o tym - nie w temacie". Albo jeśli porównanie to napisanie, w Blenderze to robisz w 5 sekund (wątek jakiś z 3dsmax) itp. Hmmm... Trochę*trollowałeś jednak bo sam usuwałem posty nie mające związku z tematem. Nad tym popracuj i będzie dobrze. Bo o ile punktowałeś coś z Blendera konkretnie, pisałeś co i jak było OK. Aha... i to forum nie jest o maxie od kilkuuuu dobrych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie dziadek powinien dostać ban czasowy np na miesiąc, jeżeli nawet po tym czasie by się nie poprawił wtedy ban forever

 

Dokładnie tak ... chociażby ze względu na to że trzymał to forum aktywne - w końcu ile mozna tylko o grafice technicznej rozmawiać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okopcie w rowie w bunkrach rozumiesz?

 

Okopywac sie w bunkrach? :D

Okop pierwotnie byl walem ziemnym usypanym wokol pozycji obronnej a pozniej wykopanym rowem broniacym przed ostrzalem. Wykopywanie rowu w rowie albo rowu w bunkrze? Ech, Artysci :D

 

A co do dziadka - tak jak wspomnial Adek - macie jego stronke, mozecie go tam chwalic i dyskutowac postepy w jego filmach. Na pozytywne maile (wylacznie pozytywne!) z pewnoscia odpowie osobiscie, nie szczedzac wielokropkow. Wszystkie 3-4 osoby ktore za nim tesknia moga tam posmiac sie z pospolstwa a tutaj w koncu spokoj. Facet na pewno sam dla siebie stal sie meczennikiem i ten ban tak na prawde utwierdzil go w przekonaniu o jego urojonej wielkosci. Temat zamkniety, nie wiem po co go nadal meczyc na sile.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, macie jakiekolwiek wątpliwości patrząc jak szybko ten wątek rośnie, że Dziadek jest Wam potrzebny jak woda na pustyni? Sama jego duchowa obecność jak widać wystarcza. Nezumi , nie żal Ci teraz tych dziesiątek zapisanych stron , które razem z banem Dziadka niedługo pójdą w zapomnienie?

 

Anyway. Wychowały mnie czasy bez moderatorów i banów. Z trolami się po prostu nie rozmawiało a nie czekało aż mamusia , czy moderator pomoże. Sami Dziadka stworzyliście. Był jak krzywe lustro .Widziałem na tym forum znacznie ostrzejsze, personalne ataki ze strony innych użytkowników, niż to całe złośliwe trolowanie Dziadka. Ataki te nie spotykały się nigdy z taką reakcją forum. Wyraźnie Dziadek wiedział gdzie nacisnąć, żeby zabolało. Jak mnich z Szaolinu. Anyway - wystarczyło "nie karmić trola" . :-) Mam ubaw trochę teraz patrząc na to z boku.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak i przyznaję się do tego.

 

Dziadek3D wielokrotnie łamał regulamin, było tych raportów trochę, ale jako "barwna" postać . Bo faktycznie byłem zdania, że wiele oskarżeń w stosunku do niego było niesłusznych. Też*sugerowałem osobom, które nie chcą go czytać, że mają opcję ignorowania, wcale nie muszą z nim dyskutować to jego zdanie.

 

Dziadek3D dostał kilka upomnień i nie wiem czy to przypadkiem nie spowodowało, że zaczął mówiąc kolokwialnie "trolować". Bo naprawdę, jeśli chodzi o reputacje i te punkty. Miał naprawdę ich sporo. Ale później trochę zaczął robić*jakby na przekór. Ja tak to widzę.

 

Bo teksty o tosterach, o reklamie chyba znają wszyscy. Prosiłem, aby dał sobie czasami spokój. Uparliście się tych minusów, ale naprawdę cieżko przez "-", albo niezgadzanie się dostać bana. Powinniście się przestać tym przejmować. Jeśli się nie zgadzacie - spokojnie. Jeśli mam być szczery te punkty są pomocne bo faktycznie, czerwony pasek może być jakimś sygnałem. Z reputacją jest tak, że nie tylko + i - się liczą, ale też przyznane tzw. repy. I te mają wartość większą od plusów jeśli przyznawane są przez osobny z dużą reputacją (większa moc).

 

W momencie gdy napisałem ostrzeżenie, że coś takiego jest wcześniej usunąłem z profilu Dziadka3D "repy" wulgarne lub wręcz atakujące go. VB wykrywa takie floodowanie. Wiedział o tym, mógł przyhamować. Naprawdę nie chciałem żeby tak się*stało, ale teraz jestem zdania, że chyba tak jest lepiej. Bo tak naprawdę dyskusja była możliwa jeśli ktoś wiedział, znał jego styl odpowiedzi.

 

Ale tak jak napisałem, od kilku miesięcy Dziadek naprawdę nie pisał w swoim dawnym stylu (ja to tak nazywam). Zauważcie, dział Animacje - co innego napisać, że Ci się nie podoba, skrytykować konstruktywnie, a co innego po prostu wprost zaatakować*zamieszczającego. Problem tutaj był największy z nowymi osobami (ale nie tylko, patrz wątek animacja Ani).

 

Dziadek wiedział, że jego wątki było jakby niemoderowane. Bo prowokował, ale też był atakowany, dopóki to akceptował nie usuwaliśmy nic (pisał o tym wielokrotnie).

 

Owszem, był atakowany, ale w 99% przypadków to on prowokował pewne zachowania. A jego ostatnie zachowania były w 100% przewidywalne. W pewnym momencie mnie również już*odechciało się pisać np. newsów bo pisząc o nowym Supermenie, wątku o Man of Steel (i podobnych) wiedziałem, że dyskusja zejdzie na "artyzm", na "tostery", na "reklamę"... raz, dwa - OK. Ale co news to znowu ta sama dyskusja + linkowanie do swoich wątków. A miałem w zanadrzu choćby Alberta, który przy tym filmie pracował i mógł sporo ciekawych rzeczy napisać. Ale oczywiście offtop rocks! Zauważcie, że sporo osób też starało się pomagać Dziadkowi z softem - dostawali po uszach później (zdaje się, że przy Unity to było).

 

Na te ujemne punkty Dziadek nie zapracował w tym popularnym wątku, który miał 500 postów. Może to moje mylne wrażenie, że właśnie zaczął bardziej "trollować" po upomnieniach i to było na życzenie. Ale może się mylę.

 

Dziadek3D dalej będzie robił filmy i świetnie. Jeśli chcecie je oglądać, komentować - Vimeo jego strona - znacie adres.

 

PS. Może piszę z sensem, może się powtórzyłem. Nie sprawdzam tego co napisałem bo padam dzisiaj. Dopiero do komputera doszedłem. Ale może zostanę*zrozumiany.

 

PS2. Kramon. Ty serio? Jeszcze dużo Ci brakuje do bana. Ale zrób rachunek sumienia i nie mów, że negatywne repy zebrałeś za porównywanie softu. Ja tam wiele Twoich postów sam plusowałem, ale miałeś gorsze momenty. Np. wątek o jakimś sofcie a tu post "lepiej byście napisali o tym i o tym - nie w temacie". Albo jeśli porównanie to napisanie, w Blenderze to robisz w 5 sekund (wątek jakiś z 3dsmax) itp. Hmmm... Trochę*trollowałeś jednak bo sam usuwałem posty nie mające związku z tematem. Nad tym popracuj i będzie dobrze. Bo o ile punktowałeś coś z Blendera konkretnie, pisałeś co i jak było OK. Aha... i to forum nie jest o maxie od kilkuuuu dobrych lat.

 

 

siemasz Adek,

 

Nie daj sie chlopie, bo to Twoje forum. Bardzo ladnie napisales powyzej - w ktoryms momencie sie odechciewa staran, skoro sukcesywnie jest to bojkotowane przez tych samych userow. Mozna byc tolerancyjnym i dyskutowac, ale jak ktos usilnie rozwala Ci forum, to zaczyna byc to problemem. Nawet za cene checi polemiki niektorych z zawadiaka, usuniecie to pozbycie sie problemu - i jesli ktos foruje "usuncie mnie tez", to coz - sam sie usun, bo niewiele wnosisz. Jakos Jonkajtys, Baggins, Sans, czy kilku innych nie wola o usuniecie i nie staje okoniem za usunietymi Dziadkami (raczej smieja sie z boku). Wielu z nich odeszlo z braku merytoryki i oglnego chaosu na forum. Nie odzywalem sie w jego watkach (Dziadka3D), nie komentowalem. Jestem z reguly zbyt zajety, by nawet pisac na forum, ale REGULARNIE wchodze tu, regularnie czytam newsy i ogladam prace. To zostalo mi odebrane, bo zamiast rzeczowej dyskusji, albo ciekawych projektow, making ofow, behind the scenes, pojawia sie kilku krzykaczy i "tostery" neguje w kolo. Masz 100% racji i tego sie trzymaj, nie daj sie zakrzyczec. Idea tego forum bylo wiele lat temu to, zeby specjalisci (rowniez od reklamy i vfx!) uzywajacy 3D jako pasji/narzedzi etc. mogli tu wejsc, wymienic sie pogladami i mieli dostep do newsow z branzy (rowniez reklamowej, a nie galerii zagorskiego!). Swego czasu z kooba ciagnelismy jeszcze EF.ART.PL (pewnie pamietasz), skonczylo sie, jak sie skonczylo - nie pozwol, by Ci to forum zajechali checia tak zwanej "polemiki na tematy rozne" - wielu wartosciowych userow juz potraciles przez ten burdel. A wielu polakow tworzy teraz duzo fajnych rzeczy na swiecie - poczytalbym o tym jak Jonkajtys rigowal 5D, poczytalbym jak inni sie odnajduja w Weta, podzielilbym sie tym, jak kumple wspominaja prace nad IronManem, ale po co...?

Edytowane przez VoNd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie....moze komus zamiast duchowych mrzonek przydalaby sie wiedza o TGA premultiplied - znajdzie tu...? Co zrobic, gdy krawedzie sie nie zgadzaja? Bo tego typu pytanie dostaje na priva. Albo jak wymodelowac stitche i czy nie chcialbym sie podzielic metodami. Czy nie od tego wlasnie winno byc forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi , nie żal Ci teraz tych dziesiątek zapisanych stron , które razem z banem Dziadka niedługo pójdą w zapomnienie?

A Ty myslisz, ze ja to ze skroplonym z wysilku czolem i zagryzionymi do krwi wargami wypisywalem dla potomnosci czy co? :D Dziadek jakby byl w polowie tak cwany jak niektorzy mysla to by i dogryzl i bana sie nie dorobil. Mnich z Shaolin co to wie gdzie nacisnac zeby bolalo - ale tylko jego samego :D

Nie, nie zaluje. Sami dziadka stworzylismy i sami go zbanowalismy. Posmialismy sie a teraz do roboty.

 

podzielilbym sie tym, jak kumple wspominaja prace nad IronManem, ale po co...?

Zeby mozna bylo co ciekawego poczytac? Przeciez wiekszosc z nas nie ma mozliwosci podzielenia sie czyms takim bo zwyczajnie nie bierze udzialu w wielkich produkcjach - jesli Jonkajtys sam nie napisze jak riguje to kto niby ma to zamiescic? Jesli ludzie z Wety nic nie napisza to kto ma to wrzucic? Moze wszyscy mysla tak jak Ty - "ale po co?". I z braku tematow meczy sie potem takie bzdury. Wiesz cos o produkcji Iron Mana? Stary - to napisz. Na pewno wiele osob bedzie Ci wdzieczna z Adkiem na czele. Ja na pewno. Moze nawet sie zrobi jakis artykulik na glownej i juz bedzie ciekawiej. A ci inni od ktorych chcesz cos uslyszec beda mieli wieksza motywacje do wrzucenia czegos jak pojawi sie taki fajny temat. Moze z tonu to nie wynikac wiec napisze doslownie - to uprzejma prosba z mojej strony. Wrzucisz?

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myslisz, ze ja to ze skroplonym z wysilku czolem i zagryzionymi do krwi wargami wypisywalem dla potomnosci czy co? :D Dziadek jakby byl w polowie tak cwany jak niektorzy mysla to by i dogryzl i bana sie nie dorobil. Mnich z Shaolin co to wie gdzie nacisnac zeby bolalo - ale tylko jego samego :D

Nie, nie zaluje. Sami dziadka stworzylismy i sami go zbanowalismy. Posmialismy sie a teraz do roboty.

 

 

Zeby mozna bylo co ciekawego poczytac? Przeciez wiekszosc z nas nie ma mozliwosci podzielenia sie czyms takim bo zwyczajnie nie bierze udzialu w wielkich produkcjach - jesli Jonkajtys sam nie napisze jak riguje to kto niby ma to zamiescic? Jesli ludzie z Wety nic nie napisza to kto ma to wrzucic? Moze wszyscy mysla tak jak Ty - "ale po co?". I z braku tematow meczy sie potem takie bzdury. Wiesz cos o produkcji Iron Mana? Stary - to napisz. Na pewno wiele osob bedzie Ci wdzieczna z Adkiem na czele. Ja na pewno. Moze nawet sie zrobi jakis artykulik na glownej i juz bedzie ciekawiej. A ci inni od ktorych chcesz cos uslyszec beda mieli wieksza motywacje do wrzucenia czegos jak pojawi sie taki fajny temat. Moze z tonu to nie wynikac wiec napisze doslownie - to uprzejma prosba z mojej strony. Wrzucisz?

 

Nezumi - wiadomo, ze jak Jonkajtys nie napisze, to my nie poczytamy, ale takich ludzi jest sporo, wiec czemu sie nie pisze tak, jak kiedys? Bo szkoda pary. Na EFie swego czasu zamieszczalismy wywiady, tutoriale i making ofy z "branzy" i pojawilo sie kilku Artystow i zjadlo forum, zakrzyczalo. Swego czasu byl tu, na max3d, fajny artykulik o compositingu prostego shota z autem, gdzie poruszone zostaly projection mapping i inne popularne techniki. Przeszedl bez echa, ale jak dziadek walnal jakis glupi tekst, to posty sie sypaly co sekunde. Szkoda.

Osobiscie robie w architekturze wnetrz (zawod, CG tez, ale glownie jako narzedzie), ale kilka lat spedzilem w reklamie (czasem wciaz to robie po godzinach). Sporo z moich znajomych wciaz pracuje dla takich firm jak MPC, czy DD i chetnie moge podrzucic idee jakiegos wywiadu, czy Q&A. Ja nie jestem specjalnie pismienny, by zadawac pytania acz przetlumaczyc moge. Czy tez zaprosic na forum do Q&A. Jednak na razie chyba trzeba sie wstrzymac, az forum sie podniesie, bo albo ja zostane zakrzyczany, ze obiecuje, a nie robie, ale ta osoba, bo ja zrobilem i zaprosilem, a ona smie robic cos "malo ambitnego" jak reflection passy na zbroje, czy tez environmenty. Chlopaki z PI tez pewnie maja cos do powiedzenia o branzy, o tym jak sie robi rozne rzeczy, a jakos na forum sie od tego nie przelewa. Moze sie juz odechcialo...?

 

Nawet na newsy nie mozna liczyc, bo zakrzycza. Virtual Magic mial kilka newsow, to albo sie jechalo, ze stare technologie, albo, ze Daniel taki, czy owaki. Jak byl nowy Batman (nowe technologie), to ze malo artystyczny i pierze mozgi z duchowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, wy tak serio? Że niby dziadek zakasował ambitne wątki na forum?

Prawdziwa Nemesis. :-) :-)

 

t.

 

Nie Dziadek, nie Dziadek - az tyle bym mu nie zawdzieczal. Ale to jest kwintensencja znacznie wiekszego problemu trollingu. Wielu sie po prostu odechcialo - zapracowani na codzien nie chca marnowac czasu/checi/energii skoro ma sie to odbic od sciany.

Nie chcialoby sie forum pokroju jakosci forum Ronen Bekerman? Nie mowie o tresci, a o jakosci, bo jakby bylo tylko arch-vis to ciut za malo. Sam pamietam, ze nie jedno forum przezyles. Ta dysuksja miala juz miejsce wielokrotnie, ze jakosc forum podupada i nie o to chce walczyc, to juz bylo wielokrotnie. Moj post byl jedynie przyklasnieciem decyzji Adka o tym, by bana nie cofac. Wiecej takich zabiegow i moze samo kiedys wroci na dobra droge..?

Wiecej wyroznien zlotej galerii, wiecej making offow, tutoriali, a tu tylko "na ile to wycenic?", "prawdziwy artsta", "ostatnio obejrzane filmy", "czy moja ciotka ma racje?". Mniejsza o walke i wskazywanie winowajcow, bo to nie o to przeciez chodzi. Fakt, faktem - i tu chyba sie zgodzimy - utrudnial prace Adkowi i spolce. a ze mial grono wielokropkow popierajacych go, to inna sprawa.

Kazdy jeden news byl bojkotowany nieczytelnymi wielokropkami.

A moze dla odmiany tak umiescic jeden rozdzial z Twojego DVD Katedry jak animowales warstwy chmurek na glownej? I nie miec dziadka, ktory to zbojkotuje, tylko moze sie czegos nauczy? Albo trick z rosnacymi galeziami? Tez moze by sie komus przydalo?

Nikt nie mowi, ze Dziadek winny jest obnizonemu poziomowi forum. Mowie jedynie, ze byl jednym z krzykaczy - tym,ktorego kazdy sie bal zamknac. W koncu zamknela go demokracja/automat. I zas mamy nowy watek, czy aby wlasciwie...

 

Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że forum schodzi na psy i, że dawniej to "oj panie było lepiej" to pamiętam nawet jakiś wątek sprzed 7 czy 8 lat. Klasyczny temat na sezon ogórkowy.

 

Ja jestem pełen podziwu, że w erze twittera, instagrama i fejsbuka na forum dzień w dzień pojawia się pewnie z setka nowych maili, od dziesiątków użytkowników i jakoś się to toczy ciągle do przodu. Daleki jestem od twierdzenia, że to wszystko to offtop i dekadencja.

 

Od czego jest na forum dział off-topic jak nie od gadania o pierdołach? I kto ma wybierać co jest warte a co nie jest warte dyskusji? Podtrzymuję, że Dziadek został wykreowany na antygwiazdę przez samych forumowiczów i z obserwacji to dobrze się bawił mieszając w tej zupie :-)

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoNd - rozumiem o czym mowisz. Tez wydaje mi sie ze kiedys bylo wiecej Q&A i podobnych smaczkow. Ponawiam prosbe. Kiedy bedzie Ci sie chcialo i bedziesz mogl byloby milo jakbys sie podzielil. Zawsze mozna sprobowac i ruszyc forum z tej strony.

 

Widzisz, czasem przy takich typowo technicznych, mega pomocnych postach nie komentuje (moge mowic tylko za siebie ale moze dotyczy to innych) bo zwyczajnie nie mam nic do powiedzenia. Powiedzmy, ze jakis wyjadacz wrzuci fajny sposob na cos. Jesli ten ktos wciaga mnie nosem jesli chodzi o wiedze to ja moge sie najwyzej uklonic, podziekowac i tyle. Tak jak tu czesem SYmek na forum sie wypowie powiedzmy. Gosc ma wielokrotnie wieksza wiedze ode mnie, nie wdaje sie z nim w dyskusje tylko slucham. Nie znaczy to ze robie z niego idola - ot zwyczajnie trzymam gebe na klodke jesli wiem ze za cienki jestem w temacie. Cisza nie zawse oznacza olewanie kogos - czasami po prostu skupienie. Przynajmniej u mnie.

 

Koniec koncow - masz w 100% racje. Zamknac albo nawet skasowac w cholere ten watek i podrzucac wiecej rzeczy co kto znajdzie lub ma, zeby sie podzielic. Z calego tego zamieszania wyjdzie wtedy cos dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności