Skocz do zawartości

Kefas


Kefas

Rekomendowane odpowiedzi

Jako dziecko chciałem być malarzem (albo rysownikiem komiksów), potem moja kariera poszła bardziej w stronę 3D. Zawsze trochę rysowałem tu i tam, w pracy jak tylko jest okazja to zgłaszam się do podmalówek, jednak nigdy nie było w tym wyraźnego celu, za to dużo tęsknoty za niezrealizowanymi możliwościami. Wraz z nadejściem na świat mojej córeczki postanowiłem zawalczyć i zobaczyć ile mi się uda osiągnąć regularną pracą, dlatego gdy już wszyscy śpią, przynajmniej godzinkę poświęcam na rysowanie i malowanie. Pozazdrościłem innym teczek dlatego zakładam własną. Na razie głównie stare prace.

 

03_mountain_zpse2b1f100.jpg

2006 - Koncept do jakiegoś nigdy nie zrealizowanego filmu animowanego

 

02_birth_zps4bd11c52.jpg

2006 - Podmalówka do shorta którego robiłem na studiach

 

IMG_8350_cc2_zpscc2eff19.jpg

2009 - Koncept do innego shorta

 

screenshot110618_zps2ab667d4.jpg

2011 - Projekt interfejsu do gry którą pisałem sobie w wolnych chwilach

 

SewerMap_zpsd5065c35.jpg

2011 - Projekty ikonek do gry Path of Exile. Pracowałem jako grafik 3d przy różnych fajnych projektach, ale jestem bardzo dumny, że mogłem zrobić coś do tej gry, która w mojej opinii jest najlepsza w swoim gatunku :)

 

 

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Robiłeś do PoE? Ilu tam naszych rodaków w GGG? Ładnie, ładnie. A coś więcej możesz napisać co dokładnie to Twoja zasługa - tylko ikonki czy może coś z 3D? No i pytanie czy jeszcze dla nich pracujesz? Digitale całkiem spoko jak na początek - chodź w sumie mało ich żeby coś powiedzieć.

 

P.S.Witamy w dziale 2D. =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emmilius Do POE można powiedzieć robiłem hobbystycznie po pracy. Korespondowałem z twórcami przy okazji dłubania nad swoją grą i gdy w pewnym momencie oszacowałem, że to co chcę zrobić wymaga trochę nierealistycznej ilości pracy. Zaproponowałem, że im trochę pomogę. Podobało im się co robiłem więc trochę pracowałem przy przeprojektowaniu projektowaniu interfejsu alfy i zrobiłem trochę ikonek. Chciałem robić 3D do gry, ale w pewnym momencie byli zajęci promocją na PAX, ja miałem jakieś swoje sprawy i jakoś nigdy do tego nie wróciliśmy.

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka najnowszych obrazków:

 

IMG_9580_zps42454fd8.jpg

Zamiana losowych kształtów w statki kosmiczne

 

01_130603_Desert_v004_zps5455d21a.jpg

Szkic podmalówki na wakacyjnym zdjęciu

 

03_130617_Rocks008_zps6ae16a06.jpg

Stylizowane studium skały inspirowane pracami Arthura Gimaldinova.

Mam ostatnio słabość do tego artysty, zwłaszcza swobody z jaką rysuje.

Tutaj oryginalny speedpaint Gimaldinowa:

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe rzeczy ;)

 

W podmalówce brak perspektywy powietrznej wpływa na odbieranie obrazka jako mocno płaskiego, brak w nim przestrzeni i wygląda trochę jakby latał. Również chmury mają na to pewien wpływ. Większą spójność obrazkowi zapewniłoby uproszczenie elementów fotograficznych, tudzież większa ilość fotek na skałach.

 

Ale jak już wspominałem nie jest źle :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bombadil Dzięki za opinię. W obrazku jest perspektywa powietrzna, ale delikatna, ponieważ odległości nie są wielkie. Sądzę że problemem jest to, że w oryginalnym zdjęciu kamera jest lekko przekrzywiona, poza tym jest piaszczysta górka, która u mnie się trochę zatraciła, przez co trudno czyta się horyzont. Tutaj oryginalne zdjęcie:

01_130603_Desert_v001-copy.jpg

Nie używałem zdjęć poza tym, ponieważ moim celem był bardziej szybki szkic i ćwiczenie umiejętności malarskich.

Dzięki za komentarz.

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem odpowiedzi :(

Trochę jestem zły bo płacę za tą stronę i planowałem ją odświeżyć, ale chyba to przemawia za tym by ją zamknąć i otworzyć nową.

Żal mi trochę bo miałem ją jakieś 13 lat, zacząłem ją prowadzić jeszcze w liceum jak pisałem artykuły do magazynu 3d, ale od tego czasu hosting zmieniał się z 3 razy i przynosząc coraz większe problemy i koszty.

 

W międzyczasie podmieniłem linki na photobucket

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcem lata założyłem nowy szkicownik, tylko do rysowania w tramwaju gdy jadę do pracy. Na początku trudno było się przełamać, ale teraz nie wyobrażam sobie dnia bez tego. Dało mi to dużo okazji do eksperymentowania i popełniania błędów.

Kilka obrazków z tramwajowego szkicownika:

 

p_staszkiewicz_131221_SkchB01_zps5643500d.jpg

 

p_staszkiewicz_131221_SkchB02_zps59e7788d.jpg

 

p_staszkiewicz_131221_SkchB03_zpsf1e4a5cc.jpg

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emenems: cieszę się że ci się podobają, wkrótce postaram się coś nowego wrzucić

 

@pumax: Niestety te są ostatnim stadium eksperymentów na tej stronie. Szkicownik prowadzę w ten sposób że na każdej stronie staram się coś nowego rysować. Każda strona ma jakiś ogólny koncept, zazwyczaj techniczny, czasami tematyczny. Dzięki takiemu zabiegowi unikam stagnacji, a każda kartka to jakieś wyzwanie.

Cieszę się jednak że obrazki się podobają, czerpałem z tworzenia ich dużą przyjemność więc może wkrótce zarysuje jeszcze stronę w tym stylu. Tutaj cała strona:

 

p_staszkiewicz_131222_SkchB02_zpsbdf28135.jpg

 

Dopiero po przerzuceniu jej do komputera zauważyłem narastające napięcie w kolejnych obrazkach ;)

 

@theSZ: Dzięki :)

 

 

Co do szkicowników to mają dużą barierę wejścia, wiem to z doświadczenia. Trudno zacząć coś w nich bazgrać. Na początku studiów prowadziłem regularnie szkicowniki, głównie dzięki temu że komputer miałem tylko w Krakowie, więc na weekendach u rodziców miałem czas rysować. Potem chyba z trzy razy zakładałem i właściwie dopiero w tym tramwajowym udaje mi się rysować regularnie. Wynika stąd, że najlepiej mieć na szkicownik wydzieloną określoną porę tak by łatwiej było wyrobić sobie nawyk. Na początku jest trudno, dlatego pierwszą stronę najlepiej zarysować bazgrołami, po to by się przełamać. Mnie dodatkowo pomógł fakt że prowadzę szkicownik na kolanie w trzęsącym się tramwaju, więc uwalnia mnie to od potrzeby tworzenia perfekcyjnych obrazków, bardziej polega to na ograniczeniu strat ;)

 

Inna metoda którą z powodzeniem stosuje od dłuższego czasu: trzeba kupić ryzę papieru do drukarki, segregator i paczkę foli do segregatora. Zacząć rysować na luźnej kartce łatwiej, a to czy włożysz potem do segregatora czy nie, zależy od ciebie.

p_staszkiewicz_131222_SkchB01_zpsc35ba97e.jpg

Ja w sumie zbieram wszystko, ale większość słabszych rzeczy wkładam zbiorczo do folii.

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copiki to 24zł za jeden + wysyłka:

http://www.copic.pl/?tonacja-c,82

W plastycznych można kupić tańsze innych firm, ale te mniej śmierdzą i są napełniane więc w dłuższym okresie powinno wyjść taniej.

Ja kupiłem na razie C1, C3 i C5 (cool gray, gdzie 0 to najjaśniejszy a 10 to czarny) i na razie mi to wystarcza, czasami przydały by się tylko małe ilości C7 by zejść jeszcze ciemniej.

Edytowane przez Kefas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan Rozanski: Dzięki za komentarz, to że moje pracę się podobają daje mi dodatkową energie by jeszcze ciężej pracować

 

@emenems: Cieszę się że ci przypadły do gustu. Myślę o wykończeniu jakiejś pracy, dodaniu koloru, ale ciągle nie mam wyraźnego kandydata, mam wrażenie że się dopiero rozkręcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność tworzenia mattepaintingów do filmu Disko Polo.

 

 

180 stopniowa panorama gór, która była użyta do kilkudziesięciu ujęć na jachcie:

p_staszkiewicz_DISCO_mattepaint001_zpsnrqdq1sd.jpg

 

p_staszkiewicz_DISCO_mattepaint002_zps9eddx5mc.jpg

 

 

Pustynia z lotu ptaka:

p_staszkiewicz_DISCO_mattepaint003_zpsmj4kwomn.jpg

 

To że te ujęcia wyglądają świetnie to głównie zasługa pozostałej części ekipy Nolabel, zwłaszcza działu compositingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności