Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejny etap. 5h więcej. Wstawiłem perspective grida i zebrałem refki. Przez ten cały czas głównie ciąłem i naprawiałem poprzedni szkic, żeby postać wyglądała ok w perspektywie/projektowałem tego łosia i portretowałem twarz babki. Tyle, kolejna tura w weekend.

 

Dzięki za odwiedzenie livestreama!

 

on2ln.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wielkie za tak miły i liczny odzew! Każdy over i komentarz jest na wagę złota :D

 

@Diem - Tak jest. Minimum 8h, ze względu na pracę. Po powrocie do domu jeszcze z 2h zazwyczaj. Nie mam litości dla siebie xD

 

Dziś miałem odpoczywać, ale wyszło, że dobrałem się do komputera koleżanki w trakcie imprezy i namaziałem coś z custom shape toolem.

 

qtiAr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tę wiedzę tajemną, właśnie mnie oświeciło jeśli chodzi o parę aspektów związanych z progresem. Pełen respekt :)

 

Ps. ta postać jest tak realistyczna, za skapnałem sie ze to nie zdjęcie dopiero jak przeczytałem Twojego posta. Chyba ze tam są zdjęcia podmalowane to by wszystko wyjasniało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przyznam, że śledzę wątek i zaglądam czasem na twojego streama i oglądam jak malujesz ;). I tak jak bardzo mi się podobała ta ilustracja na początku tak teraz uważam, że poszło to trochę w złą stronę. Oczywiście nie jestem żadnym autorytetem, bo digital painting i realistyczne malowanie to coś ponad moje siły i chyba cierpliwość :)...ale...

wydaje mi się, że w pierwszych szkicach postać i zwierz były lepiej ułożone. Postać kobiety stała tak, że widać było iż potrzebuje trochę siły żeby utrzymać zwierza na smyczy(?). Fajnie były ułożone nogi kobiety w pierwszej wersji, może trochę gorzej tułów i postać wilka z ręką kobiety powinna iść bardziej do przodu, a głowa zwrócona w naszym kierunku. Tak teraz postać sobie, a zwierz swoje. Nie wiem jakie są założenia i co chcesz pokazać w ilustracji bo rozwiązań pewnie znalazłoby się kilka.

Ja tak z czystej ciekawości wziąłem i sobie pobazgrałem po twojej ilustracji i pewnie jakbym rozwijał obecną wersje to bym ją przemalował np. tak - http://i.imgur.com/IbiX3.jpg

Nie wiem czy to co namalowałem jest czytelne, ale chciałbym pokazać, jak zwierz coś wyczuwa po swojej prawej stronie. Otwarta gęba, prycha z nosa para, a laseczka odruchowa sięga po sztylet i patrzy w tym samym kierunku co on.

Być może to co napisałem to bełkot :), ale jak pisałem nie znam się :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dopiero teraz ta praca zaczyna przekonywać, i bądź tu mądry :]. Ogólnie obserwując teke i streama to myślę że jedną z twoich większych bolączek jest anatomia. Zaoszczędziłbyś parę godzin gdyby nie szukanie refek, odpowiedniej pozy,proporcji. Także polecam przeplatać poranne speedy (które są wypas) ze studiami anatomii.

 

ps: szczerzę nienawidzę cię za twój poziom motywacji :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koniu - Dziękuję pięknie za tak wyczerpujący komentarz :) Tak jest, to co pokazałeś jest bardzo czytelne i wiem o co Ci chodzi. Szczerze, bardziej mi się to podoba od mojej wersji. Chociaż, ja z całością nie chcę robić jakiegoś totalnego push it to the limit. Chciałbym przekazać zwątpienie, podejrzliwość, ale też dostojność i siłę głównej bohaterki. Wymyśliłem, że sytuacja w której mamy te ujęcie to moment, w którym spotyka kogoś/coś, w trakcie warty wokół obozu. Nie jest pewna co to jest, ale wydaje się, że ma wystarczająco dużo siły, żeby czuć przed nią respekt. Zwierzalec ma tylko łypać okiem. A ręką tej Pani niby leniwie spoczywać na rękojeści sztyletu. Druga natomiast, z naprężonej ręki w szkicu, zamienia się w rozluźnioną rękę głaszczącą potworka, w geście przynależności, ale też może groźby w kierunku patrzącego. To sobie ubzdurałem w ciągu tych kilku godzin malowania i całość zaczęła iść w bardziej statycznym kierunku. Dziękuję Ci wielkie za overa! Spróbuję bardziej konsekwentnie trzymać się dynamicznego podejścia w przypadku następnej ilustracji.

 

@Varmer - Wielkie dzięki za tę radę o anatomii! Wezmę się w garść!

 

Wkurzyłem się na jej twarz, więc przemalowałem od nowa:

 

CBeqg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta twarz tutaj jest zdecydowanie lepsza. Btw. lekki (a nawet spory uśmiech) wywołało u mnie to, jak teraz wróciłem na poprzednią stronę i spojrzałem na poprzednią wersję. Tutaj twarz wygląda bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest spoko. Twarz zdecydowanie lepsza,proporcjonalna, zwierz bardziej określony. Może by dać obrazkowi trochę oddechu po prawej bo wygląda tak jakby ten włochacz chciał się przebić przez prawą krawędz :P. No i format będzie lepszy. Teraz tylko wykończyć duperele i będzie ładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas gryzlo mnie cos z proporcjami, wiec postanowilem to rozkminic.

Ta praca to idealny przyklad tego o czym mowil Iain McCaig odnosnie krancow kartki papieru. Czasem warto ddoac miejsca i narysowac cos w calosci, zeby to mialo "rece i nogi".

 

Zrobilem wiec podmalowke i teraz moim zdaniem stwor powinienen takze wyladowac nieco nizej, alboz abierz z niego jej reke i wtedy wyjdzie na to ze idzie z nieco tylu. Oczywiscie trzeba go bedzie wtedy nieco pchnac atmosferycznie do tylu.

 

nie widze juz na oczy, dobrej nocy -.-'

 

P.S Teraz dopiero zauwazylem, ze ten blekit na drzewie po lewej jest niekonsekwetnie ze zlej strony, ale to juz malo wazne.

 

jpue1l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z babeczki i zwierza zrobił plan amerykański, czyli obniż nieco panią,będzie nieco więcej tlenu nad nią, tak by dolne cięcie nóg było tuż nad kolanami. Nie lubię prawd absolutnych w twórczości, ale cięcie w tym miejscu jak uczyniłeś bywa problematyczne. Stąd w filmie jest kilka sztampowych ujęć dla postaci ludzkich. Często robisz przykrótki odcinek między pępkiem, a wiadomo czym. Ilustracja będzie miód malina jeśli jeszcze dopracujesz anatomię.

Za całokształt przybijam 5.

Edytowane przez KaliditusZaliditey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dobra porada. W tym czasie spróbuję tego kolosa skończyć różowego.

 

Hmm, zbierając do kupy reakcje ludzi na temat tej baby w lesie:

-dłoń na włochaczu za duża

-jedna stopa nie siedzi

-kolor wody

-wyciszyc światło odbite od wody

-anatomia zwierzaka

-dziwny wizualny tangent (jej oparte ramie-drzewo)

-poprawić zróżnicowanie materiału (custom brushe)

-ozimnić paletę (daarken)

Edytowane przez WojtekFus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności