Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

To ja będę wredniak. Szkic jest świetny, ma to "coś", dynamikę, fajną kompozycję, lekkość. Wersja kolejna robi trochę wrażenie jak by ktoś przyszedł i zrobił za ciebie. Zmieniłeś zupełnie perspektywę - ujęcie od dołu było lepsze teraz jest trochę niczyj punk widzenia. Rozjaśniłeś i zrobiła się bardzo lekka bajka. Panocek na koniu robił fajnie - był umieszczony w dokładnie takim miejscu żeby równoważyć kompozycję, a proporzec to ślicznie podkreślał. Brave na łódce wybrała nieekonomiczny sposób ucieczki a wielka łapa nie robi na stojącym kolesiu kompletnie wrażenia. No i całość jest teraz taka mocno niedopatrzona pod względem technicznym. Jezioro, skałki z głowy i mało trafnie. Do stwora zawsze możesz poszukać refki w screenach z np. hulka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

@biglebowsky - Dzięki wielkie za komentarz! Powiem tak - wiem, spieprzyłem, ale choćby dlatego, żeby dojść do tych wniosków, o których przeczytałem w Twoim komentarzu. Następnym razem spróbuję być trochę bardziej subtelniejszy w oddawaniu speeda, bo tutaj totalnie go zgubiłem i już nie ma tego charakteru. No nic, ale też odpocząłem od yetiego w lesie, więc szczęśliwym :D BTW: Świetna robota przy Cyberpunku!

 

Jedziemy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ciekawa inicjatywa z tym streamingiem. Trafiłem przypadkowo bo zauważyłem w ostatnich postach "streaming". Jedynie ta muzyka trochę mnie na początku zdezorientowało, to u Ciebie czy to puszczasz oglądającym tylko?

 

Może FB da małego boosta :) Edit: Puscilem info na FB, a tu stream padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek - Dzięki serdeczne za rekomendacje streama! Jutro następna tura!

 

Dzięki biglebowsky za wsparcie! Spróbuję podrasować ten kontrapost jutro :)

 

No i to wynikowo to co wyszło. Oczywiście wciąż work in progress. Link do streama: http://livestre.am/4iHxY Dziękuję wszystkim z odwiedziny i super atmosferę :D

HoAyS.jpg

Edytowane przez WojtekFus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczylem co wg mnie nie gra i mniej więcej z(over)owałem Twojego zacnego arta... najbardziej rzucała mi się w oczy morda dzika, rozkrok kobiety też wydał mi się za szeroki w stosunku do ułożenia ciała, tam jakies drobne rzeczy z ręką i barkiem, mógłbys sobie jeszcze dokładniej sprawdzić czy wszystko gra rysując sobie obrys "rozebranej" kobiety na ubranej... to co zobaczyłem to zaznaczyłem, mogę się mylić, takie moje postrzeganie, pozdrawiam ;)

 

HoAySover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek - Dzięki serdeczne za rekomendacje streama! Jutro następna tura!

 

Dzięki biglebowsky za wsparcie! Spróbuję podrasować ten kontrapost jutro :)

 

No i to wynikowo to co wyszło. Oczywiście wciąż work in progress. Link do streama: http://livestre.am/4iHxY Dziękuję wszystkim z odwiedziny i super atmosferę :D

HoAyS.jpg

 

Fajnie ustawiasz i rozprowadzasz oświetlenie, choć czasem zbyt "line-artujesz". Niestety widać, że nie rozumiesz form które malujesz, jedynie laska od biustu w górę ma całkiem przyzwoite, zacieśnione formy, ale podejrzewam, że to po prostu wyuczone na pamięć.

Na zwierzu najlepiej widać, że jeśli chodzi o formy to nie potrafisz tworzyć, manipulować, ustawiać i łączyć podstawowych brył geometrycznych w przestrzeni. Bawisz się jedynie płaskimi kształtami.

 

Powodzenia przy następnych artach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, n-pigeon, wydaje mi się, że Twoja diagnoza jest błędna :) W każdym razie rozumiem dobre intencje. I szczerze mówiąc, będąc osobą bardzo otwartą na krytykę, właśnie takiego rodzaju krytyki nie lubię. Fajnie, że pokazujesz palcem co jest nie tak, ale ja autentycznie nie czuje tych błędów o których powiedziałeś i byłoby super, gdybyś trzasnął overa i pokazał co gdzie nie siedzi, żebym mógł dostrzec gdzie mi uleciała ta wiedza, o której mówisz. Szczególnie jeśli chodzi o operowanie bryłą w przestrzeni, bo czuję, że ją rozumiem. No i dochodzi fakt, że praca nie jest skończona, tka naprawdę jedyny wykończony fragment to jest twarz i biust i elementy drzew w tle.

 

@Rotcore - Dzięki wielkie! Zastosuję dziś na livestreamie! :D

Edytowane przez WojtekFus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pnie Fus, nie lubię wymuszania overów ;) Komentarze z overami są bardzo pomocne, sam je promowałem swego czasu na maxie, ale domaganie się ich, uważam za niegrzeczne.

Jeśli nie rozumiesz, lub nie zgadzasz się z czyimiś uwagami, grzecznie poproś o _jakąś_ formę rozwinięcia myśli, nie każdy ma ochotę lub czas rysować po czyjejś pracy, bo autor nie zgadza się z uwagami, do czego ma oczywiście prawo i jest to rzeczą zdrową mieć własne zdanie.

Zawsze można też zignorować taki post i pozostawić go bez komentarza, jeśli ma się na to ochotę, droga wolna.

 

Niemniej głupio by mi było napisać powyższe słowa i nie pozostawić po sobie overa, a więc proszę, o co mi chodziło:

sswinia.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie zrozumiałem Twojego wywodu i odczytałem go jako - nie umiesz tego i tego, powodzenia w następnych pracach. Over to jest właśnie dla mnie rozwinięcie myśli, które może mi rzeczywiście pomóc, szczególnie w wypadku kiedy nie mam pojęcia o co chodzi w Twojej krytyce. I powiedz, czy ja stoję nad Tobą i mówię - zrób over bo inaczej będzie bura? Też mogłeś zignorować moją prośbę, uważając, że zwróciłeś uwagę na to co trzeba i tyle. Ale chyba nie o to chodzi w rozmowie, żeby sobie tworzyć rozmówcę i mówić mu jak ma się zachowywać i reagować. Po prostu mamy inne poglądy. Obraża Cię coś co dla mnie jest oczywistą chęcią poprawienia tego co jest nie tak, skoro mówisz, że jest. Bo widzisz, o dziku nie wspomniałeś w Twoim poprzednim komentarzu. A na overze podmalowałeś w zasadzie tylko ten element. Niemniej dziękuję - otworzyłeś mi oczy na to, że muszę nad tym yetim trochę popracować. Głównie nad bryłą. I dodać trochę realizmu jego anatomii, tak jak Tobie udało się to uchwycić :) Dzięki za odwiedziny i wysiłek włożony w pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia było życzliwe, tekst pisany, rozumiem, czasem emota nie wystarczy.

 

To co mi się nie spodobało to to, że zasugerowałeś over, a co jeśli bym nie miał czasu? Stawiasz w ten sposób komentującego w niezręcznej sytuacji. Napisałem co myślałem o takim "proszeniu o overa bo komentarz jest niezrozumiały", uczulam na przyszłość i tyle.

 

Dokładnie o to mi chodziło co napisałem i mogłem to sprecyzować używając słów, wypisałem co moim zdaniem JESZCZE nie umiesz i warto było by nad tym popracować. Twoje własne wnioski z mojego overa to dokładnie to samo co napisałem post wyżej.

 

Jestem pewien, że jesteś wystarczająco rozgarniętym facetem by zrozumieć przekaz słowny, over powinien być pomocą gdy trudno o słowa, inaczej to taki trochę przejaw lenistwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a tak pomijając konflikt to jeszcze inne spostrzeżenie apropos ciała tej pani. Fajną dynamikę ma obrazek, ale w niektórych miejscach przesadziłeś. Mówię na przykład o plecach i całej klatce żebrowej. Brakuje jej objętości - tak na oko to cały korpus ma głębokość gdzieś koło 15 cm. Wygląda jakbyś pominął mięśnie najszersze grzebietu. Podobnie ma się sprawa z objętością ud, której brakuje trochę w tynej części. Reszta bardzo fajna.

 

A nie pomijając konfliktu... wiem że siedzimy w 3d i rzadko zapuszczamy się do teczek malarzy artystów, ale też swoje widzimy;) IMO warto czasem zwracać uwagę na uwagi modów i innych. Czasami sam piszę i ktrytykuję prace, które po poprawkach chętnie umieściłbym na froncie. Czasami kilka machów pędzlem i wyszła by bardzo fajna praca, i wcale nie chodzi tu o czepialstwo, więc może warto jednak przemyśleć sprawę;) Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Se myślę ze babiczkę to już lepiej zostawić, kolanka tylko dorobić, dogładzić i wsio. Jak by się bawić w poprawianie jej konstrukcji to się okaże że tam jest sporo pokłamane ale bardzo to nie przeszkadza, broni się w konwencji. następnym razem warto żebyś nawet na szkicu malarskim narysował sobie klatkę żebrową, miednice, kolanka, będziesz wtedy widział lepiej gdzie są przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odwiedziny! Dzięki n-pigeon! Jak widzisz, trochę podebrałem z Twojego overa :)

 

@biglebowsky - Dokładnie tak zrobię :D I natępnym razem załątwięsobie porządną refkę do całej pozy :) Dzięki za wsparcie!

 

No i tu po 1,5h pracy nad miśkiem.

 

X9yA4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak nie bede nic o anatomiach i konstrukcjach marudzil, bo zakladam, ze randki z Hamptonem beda tu bardziej produktywne ;) i powiem tylko, ze bardzo fajny design tego miska-dzika i w oryginale, i tez po tych overach wciaz charakter jakis sie zachowal i konstrukcyjnie przynajmniej na pewno zyskal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie twarz tej babki wyszła.

Pozwoliłem sobie nieco zaingerować w tą sytuację :)

 

lzfjih3z3bp5.jpg

 

Niech tło swoim zimniejszym kolorem dystansuje i kontrastuje postaci.

ogień niech będzie większy, żywy ;) No i dzik mógłby być mniej żubrowaty.

To tylko takie sugestie ode mnie.

 

Pozdro

Edytowane przez Dann.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze gdy swinia nie ploneła to babka byla super oswietlona, dodanie ognia ktory swieci piekielnie mocno powinno powodowac chyba wieksze zmiany w jej oswietleniu, mimo ze dodales pomaranczu na jej twarz itd itp, mam wrazenie ze mocniejsze swiatło pada wciąż na nia z lewej strony. Troche niekonsekwetne ale teraz to juz za pozno na zmiany, nie wiem czy sie ze mna zgodzisz czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym płomieniem wygląda po prostu inaczej, zmienia to klimat co nie znaczy że na gorszy :) W każdym razie taki obrazek w 1 i 2 wersji świetnie by mi pasował do jakiejś serii karcianej typu MTG. Ciekawe, że już w sumie jakiś czas temu praca wyglądała na skończoną, a Ty dalej to szlifujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tam czuję, że jeszcze trochę pracy muszę w to włożyć. W jakiejś pracy muszę pokazać to, że coś tam potrafię wyrenderować, a niestety większość moich prac to speedy. Stąd decyzja o tym, że tę pracę niemiłosiernie wyszlifować. A na luz pozwolę sobie w konceptach.

 

A tu dla zróżnicowania wideło z ostatniego speeda.

 

[video=youtube;dU-mV7Ys7_c]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy z dzikiem rzuciło mi się w oczy kilka rzeczy. Po pierwsze, płomienie różnią się od trawy jedynie barwą i walorem. Ich struktura, sposób ich opisania formą, pędzel, są identyczne jak trawa. Spekuluję, że jechałeś z bani na żywioł i w ferworze walki nie było czasu zmienić pędzla ani sposobu myślenia z trawy na płomienie. Po drugie dzik: kły są nieładnie namalowane, wyglądają na plastkiowe przez te przesadzone odblaski, a umieszczanie rimlighta o takim samym lub zbliżonym natężeniu na całej ich długości spłaszcza je i zaburza formę (to samo dotyczy czerwonego rimlighta na lasce). Nos ma spłaszczony dokumentnie, wygląda jak przekrój przez nos, powinien mieć kształt. Nosy dzików widzane z profilu nie są płaskie, mają zmiany planów, a u Ciebie jest płaski. Na uszy dałeś SSS którego tam byc nie powinno i wygląda na wstawiony na siłę. Ten kieł idący wzdłuż żuchwy ma kształt banana - zwęża się ku początkowi. Widać nie przemyślałeś struktury czaszki w miejscu z którego on wyrasta i zaczyna sie tam radosny freestyle (w złym znaczeniu, czytaj "jakoś to będzie", jeśli pochopnie osądzam to przepraszam).

 

Uwagi ogólne - remedium na te wszystkie problemy są refki. Dostrzegam u Ciebie taką tendencje do rozgraniczania - albo robisz studium z natury/fotki które opiera się (słusznie) na obserwacji, albo robisz autorską ilustrację w której używasz głównie wyobraźni. Myślę, że kolejnym etapem Twojego imponującego rozwoju powinno być nauczenie się używania refek jako narzędzi do tworzenia lepszych ilustracji. Czuję sie w obowiązku o tym Ci napisać, bo sam kiedyś zmarnowałem mnóstwo czasu robiąc rzeczy bez refek, na hurra a potem się głowiłem czemu wygląda jak kreskówka. Malowanie bez refek nie jest ani skuteczniejsze, ani szlachetniejsze, ani szybsze i nikomu nie imponuje. No chyba, że "noobom", albo kiedy jest na takim poziomie na którym wygląda dobrze. Posłuchaj słów dziada, który zmarnował młodość na olewanie refek ;] i zmień podejście a dużo zyskasz. Do każdego elementu pracy uzbieraj tak z 5 refek i zobaczysz jak sie wszystko poprawi.

 

Jeszcze uwaga co do kolorystyki. Praca jest zdominowana przez ciepłe barwy. Korzystnie byłoby zbalansować w strategicznych punktach czymś chłodnym. Dostrzegam te chłodne akcenty na ryju dzika i kolanie panny i to jest dobry początek, ale... Jeśli zdecydowałeś oświetlić laskę płomieniami od prawej, to ładnie zadziałałoby chłodne światło dopełniające z drugiej strony twarzy. Widzowie będą patrzeć na tę buźkę więcej niż na kolano, dlatego właśnie tam powinien się znaleźć akcent w rodzaju kontrastu zimne/ciepłe.

 

Się rozpisałem... Sorry za nawał krytki, ale praca ma duży potencjał, podoba mi się , ale uważam że mogłaby być znacznie lepsza, a skoro piszesz, że jeszcze będziesz atakował, to uwagi powinny sie przydać. Powodzenia!

Edytowane przez EthicallyChallenged
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged - Nie masz pojęcia jak jestem Ci wdzięczny za tak obszerną i konstruktywną wypowiedź! Serio! Okej, więc spróbuję się do tego ustosunkować :D Na wstępie powiem, że to jedna z niewielu prac przed którą postanowiłem zebrać refki i pracować z nimi przez cały czas. To prawda, że jeszcze nie za dobrze z nich korzystam, ale spróbuję to ulepszyć w miarę pracy nad tą ilustracją. Tutaj miniaturka pliku z refkami:

 

tu0vhTw.jpg

 

Okej a więc wnioski z Twojej krytyki, które spróbuję zaaplikować przy następnym posiedzeniu nad ilustracją (piszę tutaj, żeby później sobie otworzyć w trakcie pracy):

 

- forma płomieni (zróżnicowanie względem poszycia lasu)

- rogi dzika (popracować nad rimlightami i znaleźć refki odnośnie materiału)

- kształt nosa (plus refki)

- SSS na uszach (złagodzić)

- zimne akcenty kolorystyczne w focal pointach (twarz babki)

- od siebie: poprawki odnośnie poszycia lasu - zróżnicowanie faktur i dodanie gałazek/kamulców etc.

 

Jeszcze raz dzięki wielkie! Zabieram się do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie fajnie sie patrzy z jaka konsekwencja i uporem rozwijasz swoj warsztat. Pieknie inspirujesz innych - oby tak dalej ;]

 

A teraz konkrety. Pozwolilem sobie zrobic szybki over twojego obrazka

 

over06.jpg

 

Jak na moje oko twoj glowny problem to cieniowanie i walor. Strasznie szybko przepalasz skale waloru zarownao w jasnych i ciemnycj miejscach. Czasem widze gubia ci sie relacje waloru pomiedzy roznymi materialami, co jest jasniejsze wzgledem czego, co szybciej ciemnieje co wolniej itd itp. Widac to szczegolnie na bialym dziku ktory ma cale polacie niemal czarnego cienia przez co zlewa sie z tlem ktore powinno byc przeciez w relacji walorowej o wiele ciemniejsze

 

Pogubiles sie tez ze swiatlami. Powinienes przy pierwszych szkicach zdecydowac ktore swiatlo jest intensywne, ktore przygaszone ktore dominujace itd itp. Teraz na obrazku walcza ze sobo przepalone tlo, ogien swiniaka i twarzowe swiatlo panienki. W ogole na jej twarzy widac do czego niezbalansowane swiatla cie zapedzily - rysy panienka ma fajne ale cieniowanie jest niemal komiksowe. Albo przyciemniasz tlo i pozwalasz ogniu byc glownym zrodelm swiatla, albo zmniejszasz intensywnosc swiecenia ognia na przedmioty wokol. W ogole ogien ma dosc niska radiacje przez co jest inetnywnie widoczny ale malo swiatla daje i ta czerwona poswiata ktora wszedzie powciskales wystepowala by tylko w bardzo ciemnym otoczeniu

 

Cieniowanie tez masz takie dosc specyficzne bo starasz sie niemal kazdy obiekt cieniowac krawedziowo zapominajac ze czasem dany obiek tych krawedzi nie ma / nie pokazuje - jak np trawa. Albo masz oswietone zdzblo albo nie - nie widac krawedzi zdzbla. Juz nie wspominajac o tym ze rozne krawedzie w roznej pozycji i odleglosci od zrodla swiatla powinny miec inny walor i kolor a u ciebie czesto sa malowane tak samo. Czy obiekt jest zaokraglony czy kanciasty u ciebie nie ma roznicy. Strasznie splaszcza to przestrzen w obrazku

 

Na koniec jeszcze chwile o designie. Tlo nie dosc ze za jasne to jest jeszcze na maksa przekombinowane i dziwne. Za bardzo odciaga uwage od postaci. To tlo - ma komplementowac to co najwaniejsze w obrazku. Zauwaz na mojej podmalowce ze wciaz jest interesujace ale nie rozpraszajace, oraniczylem je praktycznie do konturow wywalajac wiekszosc twojego kontrastowego cieniowania. Sciemnilem je i zabarwilem tez lekko na niebiesko by podbilo glebie obrazka, kontrastujac chlodem z cieplym ogniem swiniaka i rudymi wlosami panienki. Nie zapominaj tez o pierwszym planie, szczegolnie w lesie dziwnie to wyglada jak przy takim ujeciu przed bohaterami nie ma zadnych krzakow. Wreszcie ubior panienki. Pomijajac dziwne zestawienie butow zimowych i cienkiego body wszedzie indziej, powinienes tak projektowac kostiumy by w jakis sposob zaburzaly czy przelamywaly standardowa opatrzona sylwetke czlowieka. U ciebie jak przymkne oczy to praktycznie widze tylko kontur kobiety i nic wiecej

 

OMG JAK SIE ROZGADALEM :P

Sorry za marudzenie i bledy - mam nadzieje ze cos pomoglem ;]

Keep up the good work

 

-

Edytowane przez OmeN2501
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OmeN2501 - :O Haha, nie wierzę! Dziękuję Ci bardzo za ten komentarz i overa! Otworzyłeś mi oczy na wiele problemów związanych z tą pracą :D Jak najbardziej zastosuję się do zaleceń i porad. W takich momentach czuję, że to całe spamoawnie i długie godziny przed kompem się zwracają, bo przynajmniej dostałem krytykę od profesjonalisty :D Dziękuję!

 

A tutaj poranna godzinka w pracy, na rozgrzewkę przed poniedziałkiem.

 

I08YcNk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności