Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

więc 3D 7k to z jednej strony duzo ale tez nie koniecznie, bo zalezy ile produkcji będzie na kazde ujecie. Jezeli jakosc ma byc jak w icebraker to cena uzasadniona IMO a nawet skromna.

 

oba filmiki jednoujeciowe. dostalem nawet smiesczne storyboardy, ale bardzo czytelne :)

1. animacja otwierajacej sie ksiazki, symulacja ognia na swieczce, oswietlenie ze sceny tylko ze swieczki.

2. plynacy statek przez chmury, wystrzal z armaty, destrukcja - pojawiaja sie napisy.

 

Niby na wszystko znam patent ale wiem ze bede nad tym siedzial 2 miesiace moze 3, ale po godzinach.

 

Chodzi mi po glowie 4-5tys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie znacznie trudniejsze wiec lepiej wycen je osobno inaczej moze sie okazac, ze do zrobienia jest tylko jedno ujecie za połowe ceny a ksiązkę zrobi im ktos za 100usd - Ty bedziesz sie ze statkiem pałował miesiąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie znacznie trudniejsze.../QUOTE]

hehe wlasnie dopytalem i sie okazuje ze by chcieli by ksiazka w 3d sie przewracaly jej strony, coraz szybciej, tak ze animacja poklatkowa by powstawala, az do plynnego przejscia do animacji z gry samej.

 

Ale oczywsicie ze wyceniam osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pewien problem z klientem. Niby wszystko juz bylo ugadane. Na samym poczatku wspominalem ze zawsze sobie zycze zaliczke.

 

Gdy dochodzi teraz do finalizacji i kwoty sa ustalone klient mowi ze zaliczki nie bedzie, bo nie ufa takim rozwiazaniom. Ze nie rozumie czemu ma placic na przod. Jak mowie ze taki duzy projekt tez generuje koszta w trakcie, to odpowiada ze powinienem byc na to przygotowany. Dodatkowo gdzies wkleja tekst, ze grafikom on zbytnio nie ufa.

 

Plus dodaje ze "nie byloby problemu" gdyby dodatkowo wyrenderowal kilka klatek w 4k.

 

Nie trafiaja do niego argumenty, w ogole nie inetersuje go moja strona i moje problemy. Jak takiemu cokolwiek wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to projekt dluzszy niz kilka tyg. to zwyczajnie napisz, ze nie masz mozliwosci zrealizowania. Jak nie ufa to niech bierze firme, jej i tak zaplaci zaliczke i kilka razy wyzsza stawkę. Rozumiem, ze szukasz najlepszego rozwiązania, ale na takie sytuacje zwyczajnie najlepiej miec wiecej niz jedno zlecenie w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytlumaczysz. Gosciu czuje sie silny. Rozumiem potrzebe zarobienia kasy ale takich klientow najlepiej olac. Nie chamsko - wytlumaczyc, postawic sprawe jasno, ze zaufanie dotyczy obu stron i nie mozesz isc na takie ustepstwa, wspomniec, ze jesli zmieni zdanie to jak najbardziej jestes do jego dyspozycji i tyle. Musisz zagrac twardo. Wiem, ze na poczatku jest ciezko ale raczej nie chcesz wchodzic w interes z pozycji blagalnej bo potem bedzie tylko gorzej. Zrobisz zlecenie, oddasz, kasy nie bedzie w ogole albo bedzie w czesci, zacznie sie chodzenie za klientem, blaganie o kase ktora ci sie zwyczajnie nalezy i kolejny post na forum - tym razem co zrobic z klientem ktory nie placi. Czas jaki poswiecisz takim kanciazom lepiej przeznaczyc na szukanie porzadnego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel sobie projekt na 2 - 3 części i za każdą wykonaną od razu się rozliczaj. Nie będzie to przedpłata ale przynajmniej pierwszą część wynagrodzenia szybciej dostaniesz.

 

To jest bardzo dobre rozwiazanie!

 

Swoja droga klient taki stereotypowy szef. Zero ugody, wszystko jak on chce. Tak jak Nezumi to napisal, koles czuje sie silny. Wiec odczekalem az nerwy przejda - nie chce przeciez odpisac jak jakies emo i sie rozczulic nad sobą, ze dziekuje za wspolprace.

 

Pierwszy raz mam do czynienia osobiscie z taka personą, ale w sumie to w swiecie mikro game-dev to kupa takich osob. Gdzie programista zalatwia sobie grafika do gry, juz sie ugadali, a kiedy to przyjdzie szefo to pokaze swoje NIE - bo to jedyny jego obowiazek w tej firmie, bo juz wszystcy wszystko za niego robia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel sobie projekt na 2 - 3 części i za każdą wykonaną od razu się rozliczaj. Nie będzie to przedpłata ale przynajmniej pierwszą część wynagrodzenia szybciej dostaniesz.

To jest bardzo dobre rozwiazanie!

 

Dokładnie to samo chciałem polecić, ja tak robię. Zawsze robota podzielona na 3 etapy, gdzie pierwszym jest zebranie materiału źródłowego, referencji itp., wszystko czego potrzebuję do wykonania makiety. Póki co nikt się na mnie nie obraził, wszyscy zadowoleni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powodzenia. pamietaj ze teraz nie jestes tylko grafikiem. Jak Ci znow powie Nie albo uzna ze zaplaci mniej to baw sie z relacjami z programista i negocjacjami. A to wszystko za stawke za grafike.

 

W game devie z jednej strony moga sie bac bo powalanie terminow to chleb powszedni( i to nie zawsze przez zespol wykonujacy). Ja w przypadku gry wolalbym zaliczke niz czesciowe oddanie projektu bo czesto ta sama gre moge sprzedac komu innemu czasem nawet drozej.

 

Mam nadzieje ze nie masz za niskiej stawki man. Czasem klient oczekuje czegos za 5k i wymaga jakby nieba przychylal. ale jak zaczyna pytac prof. firmy to pozniej klaszcze uszami jak dostaje mlodych gniewnych co zrobia to za 50k.

 

Nie jestes prog. wiec nie daje rady jak na tym projekcie zarobic jeszcze klika razy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy, znawcy rynku. Jako że pracuje aktualnie "na stałe" nie śledzę rynku i nie wiem jak wycenić następującą... usługę / projekt.

Chodzi o:

 

Zrobienie prostego spaceru po hali z boksami targowymi.

Co dostaje ? Mam 10 zdjęć hali i info że ma to być hala z rozstawionymi boksami.

 

Model + tekstury + rendery + poskładnanie tego w Unity.

 

Efekt... szału nie będzie, du** nie urwie bo musiał bym to zrobić na piątek rano (dzis mamy wtorek po południu), a pracuję do 17 (z obliczeń wynika iż mam ... godzin kilka (może kilkanaście) ;D

 

Jak wycenili byście takie zlecenie ?

Za ile byście się czegoś takiego podjęli (proszę nie piszcie że to mało czasu, itp).

Proszę o opinie na temat ceny..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu!

 

Udalo sie ustalic z klientem wszystko. Przyszla umowa, jedna rzecz mi sie nie podoba:

 

"1. Prawo wyłącznego korzystania ze wszystkich wyników przedmiotu umowy przysługuje Zamawiającemu. Uprawnienie

to nie będzie ograniczone czasowo, terytorialnie ani w jakikolwiek inny sposób."

 

Z czego wynika ze nie ebde mogl nawet sie pochwalic na sam koniec ze to zrobilem czy wsadzic do portfolio.

 

Ale widzialem kilka razy tutaj na forum, jak ktos wiele miesiecy pozniej pokazywal projekty ktore robil wczesniej. Moze wlasnie przez taka klauzule?

 

Czy macie moze jakas taka klauzule ktora by mi pozwolila wrzucic sobie do folio to co zrobie? Bo wiadomo moge wrzucic na vimeo i zalozyc haslo i pokazywac gdy bedzie potrzebne, ale to nie to samo jak miec w reelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko klient nie ma nic przeciwko, to wpisuję w umowie taki tekst:

"Wykonawcy przysługuje prawo do nieodpłatnego, nieograniczonego czasowo i terytorialnie

wykorzystywania Dzieła lub jego fragmentów do własnych celów reklamowych lub promocyjnych, w tym w szczególności do jego publikacji w internetowym, cyfrowym lub drukowanym portfolio Wykonawcy."

 

Często jest tak, szczególnie przy jakichś większych projektach, że wprowadza się dodatkowe czasowe ograniczenia. Tzn. od jakiej daty mogę sobie zamieścić prace w portfolio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja mam np. w umowie zawarte, że (…) publikować w internecie mogę dopiero po uprzednim uzgodnieniu tego z zamawiającym.

 

Jak podczas podpisywania umowy nie jest znana konkretna data premiery projektu, to przeważnie wtedy też mam taki zapis. W takim wypadku dobrze jest to zmienić, skonkretyzować, że można dodać do portfolio np. po premierze gry/filmu/projektu. Wtedy nie musisz tracić czasu, prosić się o zgody, czekać na potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się okres próbny w mojej pracy i chciałbym wynegocjować jakąś normalną kwote zarobku. Pracuje jako grafik-projektant w firmie która robi meble biurowe. Mieszkam w tym samym mieście gdzie firma się mieści a miasto jest malutki i koszt życia jest niski. Moglibyście coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko wyceniać, każde miejsce jest inne szczególnie te małe. Myślę ze możesz spokojnie poradzić się rodziców i znajomych ile trzeba by nie biedować. Jak masz rachunki na poziomie np. 600pln to i z 1500 coś odłożysz. A posiadanie oszczednosci to lepsze niż chwalenie sie przy rosole zarabkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wycene wizualizacji i folderu inwestycji. Dla obu osobno. Prosze i wycene w miare mozliwosci na dzisiaj, gdyz jutro inwestor oczekuje odpowiedzi ;)

 

Jesli chodzi o ksztalty, to budynek poniekad w tym stylu http://img256.imageshack.us/img256/2628/dsc00647r.jpg

Na parterze kilka biur i sklep/y. Calosc 7 pieter.

 

1. Do wykonania dwie wizualizacje od ulicy i podworza.

 

2. Wykonanie folderu inwestycji. Format okolo A4. Folder będzie dwunastostronicowy. Poniżej proponowane zestawienie stron (w trakcie może się cos minimalnie zmienić).

 

a. Strona 1 Okładka - wizualizacja, logo itp.

 

b. Strona 2 - opis firmy i inwestycji tekstowo

 

c. Strona 3 - mapka z pokazaniem lokalizacji i otoczenia

 

d. Strona 4 - zagospodarowanie terenu

 

e. Strona 5 - 10 Rzuty mieszkań

 

f. Strona 11 - rzuty komórek i miejsc postojowych

 

g. Strona 12 - Okładka

 

I jeszcze pytanie, czy obecnie na umowe o dzielo mozna sobie 50% w koszty wpisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wycene wizualizacji i folderu inwestycji. Dla obu osobno. Prosze i wycene w miare mozliwosci na dzisiaj, gdyz jutro inwestor oczekuje odpowiedzi ;)

 

Jesli chodzi o ksztalty, to budynek poniekad w tym stylu http://img256.imageshack.us/img256/2628/dsc00647r.jpg

Na parterze kilka biur i sklep/y. Calosc 7 pieter.

 

1. Do wykonania dwie wizualizacje od ulicy i podworza.

 

2. Wykonanie folderu inwestycji. Format okolo A4. Folder będzie dwunastostronicowy. Poniżej proponowane zestawienie stron (w trakcie może się cos minimalnie zmienić).

 

a. Strona 1 Okładka - wizualizacja, logo itp.

 

b. Strona 2 - opis firmy i inwestycji tekstowo

 

c. Strona 3 - mapka z pokazaniem lokalizacji i otoczenia

 

d. Strona 4 - zagospodarowanie terenu

 

e. Strona 5 - 10 Rzuty mieszkań

 

f. Strona 11 - rzuty komórek i miejsc postojowych

 

g. Strona 12 - Okładka

 

I jeszcze pytanie, czy obecnie na umowe o dzielo mozna sobie 50% w koszty wpisac?

 

Nigdy wizek zadnych nie robilem komercyjnie.

 

Jeden dzien na okreslenie ceny to smieszne, przynajmniej jesli chodzi o taki projekt. Nie daj sie podpuszczac. Jak klient trafil do ciebie to daj mu znac ze masz tyyyle roboty i to conajmniej kilka dni potrwa zanim znajdziesz czas przemyslec sprawe.

 

Chyba ze trafiles akurat na ostatni gwizdek. Wtedy polecam posiedziec i poszukac co to za developer buduje te mieszkania, bo to bedzie kluczowe (zreszta wg mnie zawsze jest jesli chodzi o wycene).

 

A4 to niewielki format, ale nie raz sam uslyszalem po podpisaniu umowy "ale moge liczyc na jakis extra super duzy format skoro cena taka wysoka?". Tez to trzeba miec na wzgledzie, nie robi sie bonusow za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję pomocy przy wycenie projektu:

 

1.30 modeli mebli (łóżka, szafki itp.) + fotorealistyczne rendery na jednorodnym tle

2. Powyzsze modele w 10 fotorealistycznych wnętrzach.

 

Wszystko w 300 dpi do katalogu do druku.

Interesuje mnie zakres cen od minimalnej do rozsądnej

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy forumowicze. Proszę was o pomoc w wycenie zlecenia. Zadaniem jest film animowany przedstawiający proces utylizacji śmieci. Merytorycznie taki:

technicznie ma być lepszy.

 

Około 2 minuty. Animacja 3d, modele bardziej szczegółowe niż na tym filmiku i z teksturami. Lepsze światło i rendery. Dynamiczna kamera. Post w Afterze - może jakieś rozwijające się napisy przy każdym etapie utylizacji, żeby wyglądało bardziej "technicznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstydziłbym się przyznać do takiej animacji (tej z YT oczywiście) ;)

 

ja bym celował z 6-7k, najłatwiej będzie ci policzyć przez to, jak rozpiszesz sobie jakie elementy ci trzeba, potem ile godzin będziesz je robił i razy stawkę godzinową + koszta prądu itp

Edytowane przez ciacho191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj bardzo istotnym elementem będzie docelowa rozdzielczość oraz jakość/stylistyka/etc jakiej klient sobie życzy, a co za tym idzie - czas renderu jednej klatki.

Masz jakieś 3000kl. do wyrenderowania.

I teraz, albo dysponujesz sensownym zapleczem sprzętowym które pozwoli ci to przeliczyć w sensownym czasie, albo dolicz sobie koszta farmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam do zrobienia 15 animacji dinozaura, do gry na urządzenia przenośne. Animacje to walk cycle, atakowanie, unik itp. Jestem jeszcze raczkującym freelancerem i nie mam zielonego pojęcia ile taka praca jest warta. Czy liczyć prace na godzinę, czy ustawić stała stawkę dla każdej animacji ? Modele zostałyby mi dostarczone już zrigowane i oskinowane. "Jakość" tych animacji byłaby podobna np. do tego

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam do zrobienia 15 animacji dinozaura, do gry na urządzenia przenośne. Animacje to walk cycle, atakowanie, unik itp. Jestem jeszcze raczkującym freelancerem i nie mam zielonego pojęcia ile taka praca jest warta. Czy liczyć prace na godzinę, czy ustawić stała stawkę dla każdej animacji ? Modele zostałyby mi dostarczone już zrigowane i oskinowane. "Jakość" tych animacji byłaby podobna np. do tego

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Na pewno jest tutaj wiele osób, które mają większe doświadczenie w wycenianiu ode mnie, natomiast z mojej strony mogę Ci powiedzieć, że osobiście na początku freelancerki wyceniałem na godziny. Po prostu mniej więcej szacowałem ile dni zajmie mi wykonanie danego zlecenia przy założeniu np 8 h pracy, a następnie mnożyłem sobie godziny x pasująca mi stawka. Ta metoda ma wiele plusów ale są też minusy, zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia i nie wiesz tak na prawdę ile może Ci zlecenie zająć. Zdarza się, że coś robimy pierwszy raz, wydaje się to do ogarnięcia w krótkim czasie ale wychodzą po drodze dodatkowe komplikacje i czas Ci się wydłuża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Nie mogę sobie poradzić z tym jak wycenić taką pracę.. mam do zrobienia serie kotłów ciepłowniczych... wraz z wnętrzami.

Wszystko ma być robione na podstawie dość słabych, i mało dokładnych plików cada (w sumie tylko ogólne wymiary) i reszta z zdjęć.

Model ma być dość dokładny, z zewnątrz, ma uwzględniać, śilniczki, przewody, guziczki itp.. + wnętrze.

Do zrobienia będzie 8-10 modeli

 

Musiałbym wycenić cenę:

- za model + wnętrze (przekrój, zastanawiam czym się to zrobić ale chyba najlepiej Scalpelem?)

- krótka animacja 30-40 sekund, obrót wokoło, otwierane drzwiczki, obracany silniczek, element w środku który się podnosi opuszcza.

 

Bardzo prosiłbym o pomoc w wycenie.

 

Poniżej załączam 1 z renderów który robiłem dla nich testowo, i jakościowo są zadowoleni.

 

axlb.jpg

wsd4.jpg

Edytowane przez muszek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu ...

 

na ile można wycenić przygotowanie sklepu internetowego (magneto) ?

W sumie chodzi głównie o uruchomienie tego i podpięcie grafiki ...

Nigdy nie robiłem czegoś typu sklep więc nie mam pojęcia ile roboty z tym może być, a co za tym idzie, na ile wycenić takie zlecenie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdza%20bulawinka.jpgWykonuję głównie ilustracje o tematyce biologicznej. W tym wypadku chodzi mi o prace wykonane w ZBrushu. Czy ktoś mógłby mi pomóc w orientacyjnej wycenie takich prac? Jest tu kilka złożonych obiektów, które są pomalowane, ale bez tekstur, które ew. przygotowywałbym oddzielnie, gdyby była potrzeba wykonania animacji. Wygląd oraz dobór referencji, to też moje zadanie (są to dziedziny, które łączę - biologia,plastyka). Potem jest to sprawdzane ew. przez osobę piszącą tekst. Wiem, że taka wycena jest trudna (patrząc na długość tematu), ale trochę się pogubiłem w tej działce i będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dostałem właśnie zlecenie z Anglii na 5 wizek wnętrza (z modelowaniem). Czy ktoś z Was drodzy przyjaciele

miał do czynienia z tamtym rynkiem? Na co zwrócić uwagę i oczywiście ile wziąć PLN za 5 wizek prostej knajpy,

bez bajerów - ale też bez rysunków technicznych. Bardzo będę wdzięczny za pomoc i zwrócenie uwagi na

ewentualne zagrożenia. Pierwsza moja fucha poza PL, więc nie chce się spalić. Zleceniodawca proponuje zapłatę

PayPalem.

 

Z góry dzięki, pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-100pln mniej więcej taka jest stawka, chyba ze robisz coś dobrego i oryginalnego. Lub masz własne stawki za ilustracje. Ciężko tu o dobre sumy, bo przy zamówieniu z chin/bangla dostaje się nadruki gratis od odpowiedniej ilości. Jeżeli masz małą firmę w negocjacjach możesz utargować na pewno znacznie więcej. Cena koszulki nie ma znaczenia, patrz stawki robotników w bangladeszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat czy dobre to się nie wypowiem :rolleyes: W sumie kawałek obrazu jest- postać otoczona plomieniami (tak z grubsza, trochę oklepany design ale nie głupi), kolorowe, duże;-)

Myślałem, że jednak troszkę więcej wezmę.

 

Ps. To robota indywidualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o wycene wizualizacji i folderu inwestycji. Dla obu osobno. Prosze i wycene w miare mozliwosci na dzisiaj, gdyz jutro inwestor oczekuje odpowiedzi ;)

 

Jesli chodzi o ksztalty, to budynek poniekad w tym stylu http://img256.imageshack.us/img256/2628/dsc00647r.jpg

Na parterze kilka biur i sklep/y. Calosc 7 pieter.

 

1. Do wykonania dwie wizualizacje od ulicy i podworza.

 

2. Wykonanie folderu inwestycji. Format okolo A4. Folder będzie dwunastostronicowy. Poniżej proponowane zestawienie stron (w trakcie może się cos minimalnie zmienić).

 

a. Strona 1 Okładka - wizualizacja, logo itp.

 

b. Strona 2 - opis firmy i inwestycji tekstowo

 

c. Strona 3 - mapka z pokazaniem lokalizacji i otoczenia

 

d. Strona 4 - zagospodarowanie terenu

 

e. Strona 5 - 10 Rzuty mieszkań

 

f. Strona 11 - rzuty komórek i miejsc postojowych

 

g. Strona 12 - Okładka

 

I jeszcze pytanie, czy obecnie na umowe o dzielo mozna sobie 50% w koszty wpisac?

 

Hej.

Przyłączam się do zapytania kolegi żeby już nie tworzyć nowego wątku.Szykuje mi się podobne zlecenie dotyczące mieszkaniówki: kilka wizek osiedla(4budynki)+folder z podobną jak wyżej zawartością.

O ile z doświadczenia wiem mniej więcej ile wziąć za wizualizacje, o tyle folderu dotąd nie przygotowywałem.Dodatkowo pytanie: czy ujęcie całości z lotu ptaka wycenilibyście dużo wyżej niż zwykły eksterior?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

proszę o pomoc z wyceną zlecenia na wizualizacje (do katalogu i na stronę www):

- dwa ujęcia budynku w zabudowie bliźniaczej z zagospodarowaniem,

- wnętrza mieszkania o pow. 75 m2 (salon z aneksem, 2x sypialnia/pokój, łazienka, wc, hol wejściowy),

- wnętrza mieszkania o pow. 110 m2 (salon z aneksem, 3x sypialnia/pokój, 2x łazienka, garderoba, wc, hol wejściowy),

- wnętrza mieszkania o pow. 120 m2 (salon z aneksem, 3x sypialnia/pokój, łazienka, garderoba, wc, hol wejściowy).

 

1. Przyjmuję po jednym ujęciu na każde wnętrze (bez garderoby i wc, hol częściowo widoczny z salonu).

2. Wewnątrz konkretne meble, proponowane przez projektanta wnętrz - ja zajmuję się tylko wizkami.

3. Możliwe, że będziemy robić wnętrza w dwóch wariantach - modern i retro.

4. Czy 25-30% ceny za dodatkowe ujęcia to rozsądna cena (za dużo/mało)?

5. Wszystko modeluję od zera z rysunków arch., razem z meblami, używam własnych materiałów.

 

Rozumiem, że za kryteria wyceny przyjmowana jest ilość wykonanej pracy i poświęcony na to czas (tak robię przy zleceniach na pojedyncze pomieszczenia), jednak w tym przypadku mam problem z oszacowaniem czasu jaki będzie mi na to potrzebny. Przeliczacie to w jakiś konkretny sposób (ilość modeli do wykonania i oteksturowania x jakaś stawka + render z postem)?

 

Pozdrawiam!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Na ile byście wycenili animację podobną do tej -

 

Plik wynikowy o rozdzielczości 1080p, ok. 10 min, bez audio.

Klient dostarcza wszystkie materiały i ogólny opis animacji.

 

Pytam ponieważ cena jaką zaoferowała konkurencja była bardzo zaniżona, 500 zł.

Dzięki za odpowiedzi, które rozwieją moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli wszystkie grafiki są klienta? W sumie za 10minut trwania, to za same poprawki i ogladanie tego bez przerwy (czas) nalezy się więcej niz 500pln. Pewnie jakbym miał ciśnienie na kase zrobiłbym to za 2tys pln ale naprawdę musiałbym potrzebować pieniędzy. 10minut to masa pałowania się z realizacją. 3-3.5 to tak na luzie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Tak, wszystkie grafiki są Klienta.

Nie ukrywam, kasa by się przydała, lecz te 500 zł to naprawdę bardzo mało.

 

Osobiście wyceniłem to na 3000 zł.

W dziedzinie wyceniania zleceń jeszcze nie mam doświadczenia, dlatego wolałem to zweryfikować z opinią bardziej doświadczonej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz wycenil ktos kto tego wczesniej nie robil w takiej dlugosci. za ta kase to chyba lepiej panele polozyc sasiadowi . moze podzialaj w branzy slubnej tam sa godniejsze zarobki. oczywiscie nie jko podwykonawca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności