Skocz do zawartości

Teczka 2D: Urbanboogie


Urbanboogie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nowość, chyba za długo nad tym ślęczę i z każdą poprawką zaczyna wyglądać coraz gorzej, więc to już chyba ten moment. konstraktiw krytik mołst łelkam. Przy każdej ilustracji mówię sobie że pora wreszcie na jakieś porządne ćwiczenia stricte warsztatowe, ale strasznie męczy mnie mój plik ilustracjedozrobienia.txt ;) Postaram się na jakiś czas o nim zapomnieć; Ajs sugerował mi że blogi są całkiem skuteczne jeśli chodzi o motywację do ćwiczeń, więc może spróbuję też z tą formułą

 

quest1mniejszy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za odwiedziny i komentarze! :) Toma Scholesa na pewno miałem z tyłu głowy, bo absolutnie uwielbiam jego kolory ;) Jeśli chodzi o gumowość, to wynika trochę z tego, że chciałem zrobić coś w nie do końca określonym stylu - gdzieś pomiędzy realizmem a cartoonem; a z miękkością krawędzi i rozłożeniem detalu miałem faktycznie spore problemy przy tej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, dzięki za miłe słowa, bardzo zależało mi żeby to miało taki magicznie-baśniowo-przekorny charakter ;) Jak znajdę jakiś konkurs na najlepszego chłopca klęczącego przed kamiennymi gębami z których jedna przypomina irytującą pomarańczę, to niechybnie wyślę zgłoszenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundtrack mi wskoczył do głowy sam, zanim zobaczyłem Twój link :D Obrazek kozak, chociaż ja bym jeszcze podziałał światłem na laseczce (niebieskie śwatło na tył, ciemniejsze cienie pod pachę i między poślady, zreeesztą, co ja Ci będę tłumaczył, sam wiesz) i tym gościu z lewej strony (troche rimlighta na ramię i głowę no i silniejsze światło na nogach, z tego neona co biegnie wzdłuż baru) bo te postaci wyglądają w stosunku do zajebistych głównych bohaterów na trochę zaniedbane jeśli chodzi o oświetlenie. No i parę chwil na zróżnicowanie opcji spożywczych mógłbyś poświęcić. A i po skończonym cieniowaniu podziałaj troche przy zmiękczaniu wybranych krawędzi, żylety sobie zostaw na strategiczne punkty. Tak się poczepiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :)

 

EC - trochę na Was testuję co przejdzie a co nie :p Jak ustawiałem kompozycję, to próbowałem poeksperymentować z dystrybucją jaśniejszych i ciemniejszych kształtów już na takim bardzo bejsik levelu i zobaczyć co z tego wyjdzie, bo wcześniej nigdy tak nie robiłem. Potem jak próbowałem powalczyć z oświetleniem na obu postaciach (a i rimlajty były, byyyyły ;), ale to mi zaburzało początkową wizję i wróciłem do prostych kształtów... Z tym że i tak coś poszło dramatycznie nie tak, bo w miniaturze obrazek wygląda koszmarnie. Nie zamknąłem tego obrazka jakoś definitywnie, więc pewnie jeszcze pokombinuję skoro to jednak razi, tylko dam sobie trochę czasu żeby od niego odpocząć. Dodam też z pewnością jakąś żubrówkę.

 

Jak by ktoś miał pojęcie co tu nie działa ze światłem, to chętnie się dowiem, bo wydaje mi się że powtarzam podobne błędy i to chyba gdzieś w podstawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wysunąć kontrowersyjną tezę, otóż nie zawsze fizyczna poprawność stoi w zgodzie z samą kompozycją dwuwymiarowej powierzchni obrazka, stąd cała zabawa i męki. Dokładnie wiem czemu nie powyciągałeś pewnych partii, bo to by po prostu zaburzyło twoją estetykę. Obrazek jest bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ja ten obrazek uważam za bardzo udany, najważniejsze rzeczy w nim są rewelacyjnie zrobione (emocje i gest głównej postaci na przykład) więc nie interpretuj tego tak, że mnie coś tam razi. Tak tylko sobie pisałem co ja bym zrobił inaczej, niekoniecznie mam rację, to raczej terytorium osobistego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że uwagi całkiem uzasadnione bo mnie też drażnią te elementy ;) Naniosłem dzisiaj delikatne poprawki [tu miejsce na żart o dopieszczaniu kobiety] i chyba zostawiam tę pracę.

 

barmaly4.png

 

Bardziej mi się chyba w ogóle podoba wersja zdesaturowana, bo ma jakiś taki chicagowsko-prohibicyjny klimat, a w kolorach coś mi nie gra :))

 

barmalybw2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności