Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne TYLKO CG


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

Może nowa wersja za jakieś 2 lata będzie się nadawała do pracy w 3D. O ile jeszcze nie powiększą rozdziałki oczywiście.

 

myślę że nowa wersja wyjdzie za rok. max 2... patrząc na to jak microsoft wypluwa swoje produkty. wystarczy że będą tam karty GTX 1060.. ale z drugiej strony.. to tam jest GTX 980M więc też kurde nie przesadzajmy że to tak się totalnie nie nadaje do 3D.. bo przecież sami wiemy ile można zdziałać nawet na laptopie z integrą.. aczkolwiek fakt faktem przy takiej rozdzielczości jak tam... no trzeba by to przetestować miej więcej do ilu poly jest to wydajne.

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalisz na tym soft 3D i zrobisz proste zlecenie. Pewnikiem. Ja mówię o dużych projektach.

Polygony nie są dużym problemem, tekstury i shadery są. Ja w robocie mam GTX760 i on mi ledwo styka do robienia mojej roboty- Assetów do gry. Jakbym level artem w silniku się zajmował to nie mógłbym pracować normalnie. Ten Surface, z jego GPU i rozdziałką w moim przypadku nie pozwalałby na normalną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozdzialce 1/2 pracowac sie brdzie bosko nawet na i5, anyway muzeum z mojego rodzinnego miasta dostalo nagrode. W srodku jakosc ekspozycji porownywalna do Muzeum Zydow Polskich. Tylko mniejszy i bufet zdecydowanie gorszy

[video=youtube_share;qilRXXcZjqs]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animatorzy, pakujcie się ;)

 

Moze niektorzy, ale na pewno nie wszyscy ani wiekszosc.

 

Animatorzy zawsze beda potrzebni :) Szczerze nie sadze zeby taka technologia mogla kiedykolwiek zastopic calkowicie reczna animacje, a juz na pewno nie artystyczna.

Edytowane przez keajra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekonomia ma rozpracowany taki proces dysrupcji:

[video=youtube;Zn6-KksdOgE]

 

p.s. video z piratem niesamowite. Zgodnie z wykladem - czekam na indie games na tym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy smiac sie czy plakac. Jako, ze nie ma watku "rzeczy smutne, rzeczy tragiczne" to wrzuce to tutaj jako przyklad wspanialego postepu jaki poczynily programy graficzne przez ostatnie dwa dziesieciolecia.

 

Odpalilem dzis emulator Amigi (winuae) a na nim DeluxePainta V z roku 1995. Ot tak, zeby powspominac i posmiac sie jakie to narzedzia byly ograniczone kiedys. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie, ze 22 letni DeluxePaint ma w swoim arsenale interaktywna symetrie i to na dodatek z mozliwoscia ustawienia wielu katow tej symetrii, dzialajaca z wieloma roznymi narzedziami.

W roku 2017 tak zwany industry standard, PhotoshopCC nie ma nawet najprostszej wersji tego narzedzia... Afinity Photo na ktory sie przesiadlem z reszta tez. Taki postep, panie... WTF?

32IxbHZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy smiac sie czy plakac. Jako, ze nie ma watku "rzeczy smutne, rzeczy tragiczne" to wrzuce to tutaj jako przyklad wspanialego postepu jaki poczynily programy graficzne przez ostatnie dwa dziesieciolecia.

 

Odpalilem dzis emulator Amigi (winuae) a na nim DeluxePainta V z roku 1995. Ot tak, zeby powspominac i posmiac sie jakie to narzedzia byly ograniczone kiedys. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie, ze 22 letni DeluxePaint ma w swoim arsenale interaktywna symetrie i to na dodatek z mozliwoscia ustawienia wielu katow tej symetrii, dzialajaca z wieloma roznymi narzedziami.

W roku 2017 tak zwany industry standard, PhotoshopCC nie ma nawet najprostszej wersji tego narzedzia... Afinity Photo na ktory sie przesiadlem z reszta tez. Taki postep, panie... WTF?

32IxbHZ.jpg

 

Za to jest subskrypcja, więc "po(d)stęp" jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u mnie. Siedziałem sobie na 8.1 i było wszystko git. Ludzie w internecie strasznie marudzili na windowsa 8 i potem 8.1, a mnie się bardzo podobały. Pal licho pasek startu. Na co to komu? Wszystko sprawnie śmigało, do czasu aż przyszedł windows 10.

Robiłem upgrade z win 8.1 na 10 i uważam, że 10 nie jest to dobrym systemem. Ponoć gdy wgra się 10 na czysto to śmiga równie dobrze co 8.1, ale na razie brak mi cierpliwości do testów.

Całe szczęście, że przynajmniej z aktualizacjami nie miałem problemu. Tnz. windows pobiera sobie w tle pliki, a aktualizuje się tylko wtedy gdy wyłączam komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja powstającej fabryki mebli w woj. lubelskim, naturalnie z bieżacego roku.

Kazda potwora znajdzie swego amatora. Czasem lepsze to, niz dzwonic po 7 razy do grafika i slyszec, ze jeszcze materiały ustawia i czytać maile jaki to on jest profesjonalny.

 

@Imperator: ja cos tam sobie poblokowałem i mi jeszcze ani razu nie upgradeowal win10. Moze cos zepsulem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ponoć gdy wgra się 10 na czysto to śmiga równie dobrze co 8.1, ale na razie brak mi cierpliwości do testów...

wierz mi, że nie, ba jest nawet gorzej :) ja ma system świeży ze 2 miesiące i nawet ikonki na pulpicie mi wariują, np lewy dolny róg jak przesuwam ikonki to mi przeskakują na inne miejsca, zamieniają się miejscami i inne takie cyrki. Albo jak rozpakuję jakieś archiwum bezpośrednio na pulpit to nowy folder czasami wywali mi na samym początku przed ikonką komputera i wszystkie ikonki po drodze poprzestawia :)

Albo ostatnio czasem mam duży lag na klawiaturze jak coś piszę nawet w notatniku czy zmieniam nazwę w folderach :) Szukałem w internetach i ludzie też mają takie problemy więc nie jestem wybrańcem losu :) Nawet po tym creator upade nie mogę sobie indywidualnie zmieniać wielkości ikon, fontu czy pasków menu, mogę tylko całego windowsa skalować a to działa jak kupa :(

Może bym wrócił do win 8.1 ale jak pomyślę sobie o instalowaniu wszystkiego od nowa, zbieraniu licencji to aż mnie skręca :) może w końcu poprawią takie drobne upierdliwości w aktualizacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę ci. Właśnie tego się obawiałem, że reinstalacja dziesiątki nic a nic by nie pomogła, bym tylko czasu kupę zmarnował czekając, aż windows się zainstaluje. :)

Z przeskakującymi ikonkami na pulpicie mam dokładnie to samo. Nie dalej jak kilka dni temu marudziłem na nie kumplowi. :) W sumie to trochę mnie uspokoiłeś, bo już myślałem, że złapałem jakiegoś wrednego wirusa, no a skanowanie kompa nic nie wykrywało.

U mnie największe cuda działy się po aktualizacji z win 8.1 na win 10. Komp przestał widzieć dysk twardy. Restartowałem go z milion razy, wchodziłem w bios i nic. W końcu wyłączyłem komputer przyciskiem power i dopiero po włączaniu pojawił się dysk. Gdy windows już wystartował to zawiesił mi się pasek zadań, w ogóle przestał reagować. Restartowanie komputera nie pomagało. Pasek odwiesił się dopiero po totalnym crashu Blendera, podczas którego jedyną radą był restart guzikiem. Przechodziłem na windowsa 10 jakoś w okolicy ostatecznego terminu na wykonanie aktualizacji, licząc na to że wtedy już wszystko dopracują. Ojj jak bardzo byłem w błędzie. :)

 

@olaf Też mi się kiedyś udało zablokować aktualizacje. W Zarządzanie systemem--> Usługi, można było je wyłączyć. Do czasu. :) Pewnego dnia nieświadom tego co szykuje mi windows wyłączyłem kompa i ku mojemu zdziwieniu zaczęła się dłuuga aktualizacja. Dziś przeczytawszy temat Imperatora wchodzę ja w Usługi, a tam pusto. Dawniej była cała lista usług, które mogłem sobie dowolnie wyłączać i włączać. Teraz są jakieś dwie usługi z którymi nic nie da się zrobić. :)

 

Odkąd korzystam z win 10 mam wrażenie, że to system steruje mną, a nie ja nim. Cóż poradzić gdy Mocrosoft chce naszego dobra? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczba godzin tygodniowo - srednia - ktora studenci spedzaja na nauce. Albo Computer Science w porownaniu do Sztuki to lajtowe studia albo mozgowi brakuje tlenu na 15tś godzinę ;)

 

(mam nadzieje, ze obrazek sie wyswietla)

 

w-SeniorStudy.jpg

 

Teraz są jakieś dwie usługi z którymi nic nie da się zrobić.

Zawsze jest msconfig, chociaz ja chyba lacze sie tylko z mobilna siecia i wtedy nie aktualizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No windows 8.1 był najlepszy... co prawda brakowało mu kilku opcji ale był naprawdę genialny. Co do W10 też był mega... ale po kilku ostatnich updateach... no nie jest już tak dobrze, co prawda poprawili kilka innych spraw ale still... No i ten wiecznie wywalający się explorer.exe jest denerwujący prawdę mówiąc.. w 8.1 tak nie było.

mam w pełni czystą instalkę W10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności