Skocz do zawartości

Początki


MazdaR92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim .Jestem nowy na forum i nie bardzo wiem jak się na nim poruszać :) Z czasem to ogarne :) Mniejsza z tym... Założyłem konto by w końcu zacząć się rozwijać w digital paintingu .Mam już konto na digarcie i deviantarcie ale tam nikt mi nie wytyka błędów.Przypadkiem wszedłem kiedyś na 3dmaxa i zobaczyłem co tu się wyrabia :)Stwierdzam że jest super . Najlepsze miejsce które zapewnia krytykę.W ogóle to fajne rzeczy się tutaj dzieją -chwała Wam za to .Interesuje się jak już wcześniej wspomniałem digital paintingiem .Swój pierwszy tablet kupiłem pod koniec marca tego roku .W photoshopie malowałem już jednak wcześniej za pomocą myszki .Mój pierwszy kontakt z tabletem graficznym nie miał jednak miejsca w marcu tego roku a rok wcześniej .Kolega był tak dobry i pożyczył mi bambusa na weekend .Wówczas wtedy dowiedziałem się że jest coś takiego jak tablet graficzny i zrobiłem w ciągu dwóch dni swoją pierwszą grafikę za pomocą tabletu .Wiem że ta moja niewiedza na temat tabletów trochę śmieszy ale myślałem że grafiki maluje się tylko i wyłącznie myszką hahaha. Pierwszy obrazek na tablecie zrobiłem w roku 2014 (kwiecień... na grafie jest data wiec będzie wiadomo dokładnie kiedy ).Obecnie od marca wziąłem się za malowanie bo wcześniej wchodziła w gre tylko myszka .Dziś już po 6 miesiącach obcowania wyczułem tablet tak w 100 % i maluje mi się na nim naturalnie .Pierwsze 4 miesiące były koszmarne .Na tablecie maluje od 6 miesięcy i mam już trochę prac więc je wrzucam .Głownie to fanarty mojego pomysłu .Robiłem je by wyczuć tablet i raz na jakiś tam konkurs z dark horse comics .Były tez robione w celu zebrania pedzli do paczki.Są też własne obrazki .Zamieszczam różne grafiki -"te bardziej wysiedziane " jak i te mniej .wrzucę nawet te robione myszką ( kolo w masce i zolte autko ,kolo w dziwnej zbroi i w deszczu):)W sumie to tak się przyzwyczaiłem do myszki swego czasu że tablet wydał mi się beznadziejny hahah Muszę dodać że w chwili obecnej posiadam dobry tablet ale nie mam monitora i wszystko maluje na 15 calowym lapku .Minie jeszcze trochę czasu zanim dorobie się dobrego monitora . Pozdro Ps : jednak nie wrzuce wszystkich prac bo jest jakieś ograniczenie .Wrzucam fanarty i jedną ilustracje z kapturkiem .Resztę wrzucę jak ogarnę to forum ...Sporo jeszcze mam tych pracek ...

Edytowane przez MazdaR92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeszcze coś tam mam to wrzucę później ...Nowe pracki się produkują to będą wkrótce do pokazania .Na razie daję te pod krytykę .Te malowane myszką wstawiłem aby pokazać jak wytrwale walczyłem myszką ...o jeszcze jedna spod mychy i jakiś concept bitewny na tablecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem w jednym poście iż ktoś robił sobie ćwiczenia z kopiowania .Niestety z braku weny twórczej też zrobiłem sobie takie ćwiczonko .Nie robiłem na full wypas bo malowałem dokładnie 5 h .Teraz nie dziwię się Panu Markowi że jedna pracę robi ze 2 tygodnie .Wystarczy spojrzeć na dowolną jego pracę i ujrzymy masę detali.Nawet fajne są takie ćwiczenia dla zabicia nudy .Używałem obecnych pędzli którymi maluje .Wie ktoś może czy Pan Marek udostępnił gdzieś swoją paczkę? Przydałaby mi się a w necie już szukałem i niczego nie znalazłem.W sumie może warto by było zacząć robić takie dwutygodniowe prace .Jak to jest u Was z takimi pracami ? Robi ktoś takie dwutygodniówki ?Psychicznie idzie to wytrzymać ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle dodajesz zdjęcie, albo nie o tyle źle co niewygodnie do przeglądania. Dodawaj przy użyciu ikonki "wstaw obrazek" na belce gdzie masz parametry stylów pisania. Musisz je ładować z jakiegoś zewnętrznego serwera, może być nawet z fejsbuka jezeli masz publiczne.

 

Szczerze powiedziawszy to nie widzę sensu takiego kopiowania, gdzie nie dodaje się nic od siebie, a nawet daje się mniej. W szczególności, gdy się próbkuje, Pracuj nad własnym doborem kolorów, albo na początku rób b&w

 

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zdjęciami to faktycznie racja .Spoglądając na inne wątki zauważyłem że inni jakoś tak sensowniej dodaja te zdjęcia -tak ze jedno zdjecie i na dodatek można je powiększyć :Jeszcze to ogarnę :) Tutaj w galerii tylko jedna praca jest próbą kopii (shrapnel okonia) a reszta to moje własne wersje nawet jak sa fanarty :) W necie takich nie znajdziesz .. .Próbkować nie próbkowałem ale zrobiłem sobie szkic na fotce co faktycznie nie miało za wiele sensu .Z drugiej strony jest coś takiego jak master study.Widziałem że niektórzy tak robią .Jedni widzą w tym sens inni nie .Dla mnie nie ma to zbytnio sensu ale jak ma się kryzys twórczy to dla zabawy można sobie trochę popróbować pokopiować.Co to jest to b&w?Wstyd się przyznać ale nie wiem :) black and white ? Dobrze strzelam czy to nie to ? Może to bryła i walor hahaha Kurde nie znam podstawowych skrótów :)Dzięki za komentarz.Jeszcze jakbyś była tak miła to mogłabyś skomentować te pracki powyżej z wyjątkiem tych malowanych myszką.Historyczna to dla mnie chwila że Rut tu do mnie wstąpiła:) Ps : jeszcze mam takie pytanko- co zrobić żeby pojawiały mi się powiadomienia odnośnie komentarza w postach w których się wypowiadałem ?trochę to wkurzające ze żadne powiadomienie mi się nie pokazuje .Jeszcze co to są te referki ? Niektórzy piszą ze czegoś takiego uzyli a ja nie wiem o co chodzi ???"Szczerze powiedziawszy to nie widzę sensu takiego kopiowania, gdzie nie dodaje się nic od siebie, a nawet daje się mniej." - To zdanie nie jest logiczne .Jedna część przeczy tej drugiej .Mam taki nawyk ze studiów po matmie ehhh Mózg mi zryło od niej i od tych całek hahaha.Niemniej jednak podzielam pogląd iż kopiowanie nie ma sensu jeśli chodzi o cwiczenia.W tym się z tobą zgadzam .

Edytowane przez MazdaR92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla zabawy faktycznie można takie coś porobić, ale w sumie czy to zabawne będzie? ;D Jak robisz master study to polega faktycznie na kopiowaniu, ale wiesz, tak z obrazka obok, a nie pod spodem. To analiza dzieła mistrza, jak po nim jeździsz kursorem to mija się z cele. Trzeba na to spojrzeć i przerysować po swojemu.

b&w to czarno białe

co do powiadomień to nie mam pojęcia jak to zrobić, sama jestem tu od wczoraj/przedwczoraj :D

refki to zdjęcie które po prostu użyłeś do wykonania pracy, niezależnie od tego czy to było zdjęcie użyte jako podklad, czy przerysowane, czy użyte jako studium (patrzysz-rysujesz).

Co do nielogicznego zdania:D Pisałam to, patrząc na ten przekopiowany rysunek. Bo nie przeniosłeś wszystkich szczegółów z oryginału (dałeś od siebie mniej).

 

Najlepsze prace to rycerz i czerwony smok (choć klimatu odemuje uśmiech smoka, widzisz to? Twój smok się uśmiecha radośnie :D) oraz robot z pukawką w deszczu. W moim wątku pisałeś, że ja rysuję za miękko, to ja w odwecie napiszę, że Ty za twardo. W dalszym planie używaj miekkiego pędzla, mniej kryjącego lub używaj jakiegoś filtru rozmywającego. Wtedy obrazek nabierze przestrzeni. Poczytaj też o perspektywie powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa filmy

i https://www.youtube.com/watch?v=x-bRsajdcqw.

 

Co do prac to po pierwsze- podziwiam i nie rozumiem jak można działać myszką:D- Szacunek!

 

Po drugie poszukaj filmików jak działa światło i kolor bo widać, że nie bardzo masz o tym pojęcie. Polecam gumroada Mika Azevado i stary filmik z Gnomona Color and light (nie pamiętam czy tak się dokładnie nazywa ale napewno znajdziesz)

 

Po trzecie nie używaj czerni i bieli w obrazkach. Zauważ, że w naturze bardzo ciężko znaleźć miejsca zupełnie czarne i zupełnie białe. Jak obejrzysz te filmy to myślę, że ci się wyjaśni.

 

Jak dodajesz prace to możesz je wrzucić na zewnętrzny serwer po czym zamieścić je normalnie w tekście wpisując link do zdjecia.

 

Pozdrawiam

 

A co do czasu to nie ma on znaczenia tak naprawdę- najpierw skup się na jakości prac a później o szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tą czernia to przesadzam ahhahaha.Z kolorami mam problem bo mam wadę i nie rozróżniam niektórych odcieni .Nieraz namaluje coś ciemnozielonego lub ciemnoczerwonego a potem się okazuje że to brązowy np.:)Jednak czerń i biel rozróżniam bez problemu .Załączam plik i mam do niego kilka pytań .Czy tam gdzie jest kółko próbnika to kolor jest już traktowany jako czarny czy to jeszcze nie jest czerń ?Rozumiem że mam nie używać kolorków które są na skrajnych obszarach prostokąta (nie mam na myśli tego co jest zarysowany przerywana kreską a granice prostokąta próbnika) Tych kolorów które są wewnątrz prostokąta z przerywanej linii to mogę już używać ? W ogóle to jest jakiś schemat dla tego prostokątnego próbnika w ps ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz pracki w galerii i widzę że też brałeś udział w tym konkursie z dark horse comics :) Kurcze mogli napisać że prace mają być w komiksowym stylu ...Nie wiesz przypadkiem co zrobić żeby próbnik z kolorami nie był prostokątny a był takim trójkątem w okręgu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewnie takie pluginy do photoshopa ale ja nie znam konkretnego. Obejrzyj sobie te dwa tutoriale to ci się wyjaśni z tą czernią i bielą. Ale generalnie to, że coś jest ciemniejsze nie oznacza od razu że jest bardziej czarne. Ćwicz a będzie dobrze. Ogarnij też ctrl+paint bo widzę że z perspektywą też masz problemy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Bardzo ciekawa galeria. Fajnie ciśniesz :) Rzeczywiście koledzy mają rację. Szybciej i wygodniej będzie przeglądać, jeśli będziesz dodawać pracę za pomocą opcji "wstaw obraz" :)

W pierwszych postach najbardziej rzuca mi się w oczy to, że Twoje kolory są nieco zbyt "zsaturowane". Dobrze to widać np. w tej pracy http://max3d.pl/forum/attachment.php?attachmentid=100095&d=1443788102 - jak granatowy, to granat o wysokiej saturacji, jak żółty to aż bije po oczach. Zauważ, że w naturze kolory tak się nie zachowują. Są mieszankami różnych barw. To sprawia, że kolory są znacznie mniej nasycone, mają w sobie domieszkę szarości. Spróbuj się tym pobawić. Dzięki temu Twoje prace będą bardziej realistyczne :)

Myślę, że dobrze by było abyś poćwiczył też konstruowanie brył, rysowanie w perspektywie. Widać to szczególnie przy pracach z budynkami czy samochodami. One zdają się trochę jakby rozpadać, rozjeżdżać.

Ogromnym plusem, według mnie, jest to, że malujesz z wyobraźni i że idziesz odważnie w sceny, ilustracje. Pokazujesz swoją wizję i to się liczy :) Ogólnie bardzo ciekawa teczka. Oby tak dalej! Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właściwie to skończyłem tylko 2 obrazki .Resztę jednak też wrzucę .Ostatnio nie tyle skupiam się na malowaniu co na samych pędzlach .Mieszam w tych ustawieniach ,trybach itd. Nie mogę dojść z tym do ładu .Prace nadal wychodzą mi mega kontrastowe ehh i jaskrawe .Będę się z tym męczył jeszcze przez długi czas,niestety .Na razie jeszcze trochę pokombinuje z tymi pędzlami bo mam z tym niezłą frajdę .Próbowałem nie nakładać czystego koloru i jakos mieszać ale jeszcze mi to nie wychodzi ...Następna wrzuta będzie skończona i kompletna .Ostatnio mam sporo problemów w życiu i maluje tylko dla przyjemności jak mam wolna chwilę -przychodzi chwila ,siadam a potem czegoś nie kończę i maluje coś nowego bo od tak coś mi się we łbie urodziło i mam ochotę akurat na to a nie na kończenie już 6 h rysunku .Takim sposobem nie kończe niczego ale mam wieczna frajde z malowania bo ciągle robię coś nowego ....Ps : sorry ale chyba znowu źle wrzuciłem te zdjęcia

Edytowane przez MazdaR92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nic nie było gdyz nic nie robiłem przez dłuzszy czas .Ostatnio dołaczyłem do jednego zespołu i robimy wspólnie jedna gierke .Wrzucam kilka konceptów z gierki: promo artu,wiedźmy oraz planszy(jest tego więcej ale na razie tyle ) .Dodatkowo dorzucam jedna grafike testową dla HONETI która okazała się niewypałem .Ostatnio robie też teksturki do gry ale nie ma po co tego wrzucać .Nauczyłem się także opcji 3d w ps gdyz przyda mi się do wykonania napisów oraz sculptrisa ( wiem że prosty ale zawsze to coś więcej niz 2d :)).Sculptrisa uzywam do tekstur ...nie wiem czy dobrze gdyz do robienia tekstur sa specjalne programy ale mamy prosta gierkę ...Pozdro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jakies stare rzeczy z dysku .Kilka szkiców formy pod smoki w Zbrushu,jeden szkic na ilustracje.Baze pod subdiv w modo (ten kombinezon) Jakies hp ptaszora z totalnie zle zrobionymi skrzydłami .Obecnie sporo hard surface robie w robocie oraz wypełniam szkicownik wieczorkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota dosc nudna ale i tak kazde subdiv wrzucam do Zetki.Wkrotce jak dokoncze concept arty to dorzuce .Beda raczej bardziej wysiedziane niz szybkie szkice których mam jeszcze sporo na dysku gdzies w folderach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności