Skocz do zawartości

Teczka 2D: Urbanboogie


Urbanboogie

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te ostatnie studium, dobrze ze znowu wróciłeś do gry i napierasz :)!

 

Troche poleciałeś w drugą strone z tym wklejaniem linków. Nie kumam, master copy jamiego wrzuciłes w link a inne jako obrazek.

 

Polecam brać mniej wymagające sceny i odrazu walczyć ze wszystkim na raz(faktura walor etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo tamte mają przynajmniej jakieś konkretne tytuły, daty i po samej stylistyce idzie poznać że to malarstwo z początków XX w. A jak bym wrzucił Jaimego jako obrazek, to już widzę te posty w stylu "Dobra kompozycja"; "Ten z rycerzamy fajnyy!!1" ;) - tak jak to było na początku mojej teczki w przypadku murala Thx'a. Jak się komuś nie chce klikać, to opisów też by pewnie nie czytał... Zresztą, sam wiesz jak jest z tym przeglądaniem teczek, bo też chyba na to niedawno narzekałeś u siebie

 

Sam takie przemalowane obrazki uważam raczej za ciekawostkę i zastanawiałem się czy warto to w ogóle wrzucać, ale jeśli pojawia się jakakolwiek okazja żeby dostać feedback, to czemu nie skorzystać :)

 

Dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dzięki Igi :) Dzięki za komentarze wszystkim i każdemu z osobna ;) Cieszę się jeśli kolory w Mruku się spodobały, bo ostatnio głównie nad nimi pracuję; na razie rzadko udaje mi się trafić z kolorami za pierwszym razem, więc zacząłem robić thumby z różnymi wersjami kolorystycznymi, niesamowicie ustawia to całą resztę procesu, jak ktoś też ma z tym problemy i jeszcze nie próbował to naprawdę polecam. Chociaż dla wielu może to brzmieć jak jakieś oczywistości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładam się do wszystkich pochwał, ciekawy jestem czy ta ostatnia pracka(jedna z moich ulubionych) powstała przemyślanie czy może raczej to był taki locik, jazzowa improwizacja i wtedy wyłonił się temat. Pytam bo bardzo lubię tę drugą metodę gdzie podświadomość bierze górę nad racjonalnym umysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wizytę Kaliditus :) Niestety mój racjonalny umysł wyprodukował to któregoś dnia przed snem i miałem od samego początku w miarę sprecyzowany pomysł jeśli chodzi o ogólną kolorystykę, nastrój i wygląd sceny. Ostatnio jak nie mogę spać to wyobrażam sobie różne sceny w ramach takiego jakby mentalnego ćwiczenia :) Problemem jest tylko to, że często są to jakieś szersze ujęcia - jak w filmie - i trudno je zawrzeć w pojedynczym kadrze. Tym razem wręcz wyjątkowo uparłem się żeby efekt finalny odpowiadał mojemu pierwotnemu wyobrażeniu, dlatego obrazek wymagał trochę wstępnych przymiarek. Po kilku poprzednich pracach nauczyłem się już, że muszę mieć na początku dość dokładnie określone 3 elementy pracy: kolory, kompozycję i perspektywę z jakiej będzie widziana scena, żeby nie zacząć w pewnym momencie "rzeźbić w gównie" :) I chociaż ta druga metoda o której mówisz jest bardzo fajna, to ostatnio staram się jej unikać i budować obrazki jak najbardziej świadomie i mieć nad nimi dużą kontrolę, bo chciałbym się przygotować do tego żeby za jakiś czas podziałać coś komercyjnie. Jak podciągnę jeszcze parę rzeczy z którymi mam trochę problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory normalnie super, jak N.C. Wyeth, pies rewelacyjny w ogóle wszystko cukier na oczy. Ale tak sie nie da zrobić z nogą, nikt tak (i w tym miejscu) nie uderza w struny, a gitary wyglądają zupełnie inaczej. Zaopatrz się w refki które Ci pomogą poprawić te rzeczy i popraw je. Jeśli nie chce Ci się tego robić dla siebie to zrób to dla mnie, chcę to sobie ukraść na tapetę (w telefonie nie w chacie)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, noo kombinowalem z tą nogą ale mi nie wychodzila :p może jeszcze poprawię, ale niestety na mailu czeka na mnie jeszcze ciepłe tłumaczenie do zrobienia więc muszę to odłożyć jakieś 2 tygodnie... Akurat trochę odpocznę od tej pracy. Jeśli chodzi o gitarę, to chciałem żeby wyglądała na instrument z początków XX w., natomiast Mudzin gra fingerstajl! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heman, WojtekFus, Soulinka12, PietrasPete - Dzięki! :)

 

Mocnek - dzięki. Czytałem wywiad z Tobą, ale nie skojarzyłem z Maksa :D

 

ICE - Teraz wiesz jak się czułem kiedy przez całe lato obowiązki nie pozwalały mi wziąć się za malowanie, a Ty mnie katowałeś tymi wszystkimi wrzutkami na blogu! :p

 

panRebonka - ;}

 

jameli - dzięki, nawet nie wiesz ile się naziewałem szukając refek do psa i później, jak go już malowałem. Nawet teraz jak sobie przypomniałem te wszystkie rozdziawione pyski to musiałem ziewnąć! Miałem nadzieję że ktoś zwróci uwagę na leniwy nastrój :))

 

Pegazord, nicponim - Zostawiłem sobie na koniec... Kurcze, jak mi Kojot powiedział że ten obrazek nim zajeżdza (Pelengiem, nie Kojotem), to przyjąłem to dość spokojnie, zwłaszcza że ja wiem, że Kojot wie, że jaram się Kolesovem :D Aaaalee jak już trzecia osoba stwierdza to samo, to zaczynam się niepokoić! Prawda jest taka, że lubię go jak koń owies, zwłaszcza to, jak działa czasem głębokimi czerniami, zawsze mi się podobały takie zabiegi. I przeżyłem niezły eyegasm jak z rok temu na niego trafilem, ale nie sądziłem że w moich pracach kiedyś ujawni się ta fascynacja :p W sumie w równym stopniu jaram się na chwilę obecną Kolesovem, Jaime Jonesem, Kapitanem i Lordem - te cztery osoby to na razie moja święta trójca dp :p A są i inni u których staram się podpatrywać ciekawe rozwiązania, chociażby Wy i jeszcze z kilkanaście osób na Maksie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie tego śmiało można polecić osobom cierpiącym na bezsenność,a także tym zestresowanym i zabieganym. Porównania do Kolesowa to wielki komplement,szkoda że odpuściłeś nogi bo czuć pewien wysiłek murzyna aby je utrzymać,a powinien siedzieć wygodnie, to tylko takie czepianie, pracka mistrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogie, do poki nie zaczniesz wklejac elementow prac tych panow to dla mnie "problem" nie istnieje, ostatnie ilustracje sa naprawde za..bardzo ladne i ostatecznie to jest porzadany efekt. Kolesov tudziez Peleng jest niewatpliwie wzorcem godnym nasladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U bluesmana nogi do wymiany, ale poza tym brawo! Wreszcie jakies fajne, ciekawe rzeczy na tym forum, a nie kolejne baby z silikonami i krasnoludy z toporami napierajacymi na smoka ;) Kolory swietnie buduja nastroj, fajnie tez malowane. Gratulacje i pozdrowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki bardzo miłe :) Jedynie do czego się przyczepie to ganek myślę, że jest dość mały jednakże uchylone drzwi + pies robią przeciwność (duży ganek). Ale tylko może mi się wydawać :) Gratuluje pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za taki odzew :) Spróbowałem zrobić coś z tymi nogami, ale chyba dalej ssą. Pelengi mają zdecydowanie lepsze podstawy rysunkowe od Urbanboogich ;p muszę zacząć teraz ostro pracować ze szkicownikiem i ogarniać anatomię, bo chyba na chwilę obecną nie jestem w stanie zrobić tego lepiej

 

bluesfortheredsunnowy.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) EC - była mała obsuwa po drugiej stronie, więc miałem wolne ;P

 

Dzisiejsze nieśmiałe próby z zupełnie inną stylistyką. W zasadzie to dziewicze podejście, szybciej bym to chyba wyrenderował w pełnym kolorze, bo miałem sporo roboty z podejmowaniem decyzji w kwesti tego, czego NIE malować :)) Obrazek ma dość śmieszną genezę, bo znów obudziłem się którejś nocy i nie mogłem zasnąć, więc żeby się nie nudzić postanowiłem wymyślić ilustrację na jakiś randomowy temat. Padło na "bóbr" :)

 

totylkowiatr2.png

 

Tytuł: "Totylkowiatrtotylkowiatrtotylkowiatr"

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności