Skocz do zawartości

bigos w teczce


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Coś sie tu miesza. Profile to ICC. LAB to teoretyczny nie zależny od urządzenia model, wykorzystywany pośrednio za każdym razem, gdy konwertujesz z RGB na CMYK i odwrotnie. Nie ma to nic wspólnego z użytymi kolorami w obrazku, całe RGB i CMYK zawierają się w LAB, która jest dużo szerszą przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 504
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie uwazasz ze miejscami przesadzasz z tymi labowymi kolorami? nie wiem czy nakladasz je intuicyjnie czy tez ps robi to za ciebie.

np w tym ostatnim czern zamieniles na czerwien...mysle ze gdyby te czerwone kontury byly czarne to by bylo jednak lepiej :P

 

Bigu ma juz za soba akademickie malowanie, moze dlatego.

 

Pomijajac sam fakt, ze nawet niektore szkoly "zabraniaja" uzywania czerni, a cienie bardzo rzadko sa czarne per se ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Leszek, Mi tam ten czerwony pasował, dzięki temu dało się uzyskać fajny sss, z czarnym by to nie wyszło. Jak bym wykańczał bardziej to by znikał kontur a w głębszych cieniach pojawiły by się pewne ilości czerni. Jednak czerń lubię rezerwować sobie jako ostateczność, podobnie zresztą jak biel (raczej tylko na bliki i maksymalne wyjarania słońcem)

 

Kengi nie rozumim co piszesz:)

 

Czaki, mam nadzieję że jeszcze kilkoma zarzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kengi się odniósł do wpisu leszka_lenia.. sprostował pojęcia techniczne. Czyli Twoja czerwień w tym dużym stworze (która jest świetna i uważam, że idealnie tam pasuje!), to nie jest lab jak leszek pisał, tylko coś na wzór cross processu bardziej. Ale de facto to się czyta jako właśnie lekki sss malowany. Dla mnie bomba! :) Cała teczuszka szalenie miła dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowsky: ehehehe, jak to nie wiesz?

Jak namalujesz rycerskiego silnego rycerza to znaczy, że jesteś silny i rycerski. Jak gołą babe będąc facetem to znaczy, że jesteś hetero itp. itd. wyobraźnia nie powinna wykraczać poza standardy, co gorsza jeżeli wyobrazisz sobie coś, to od razu znaczy, że taki właśnie jesteś więc uważajcie co sobie myślicie ;)

 

jacenty: Zastanów się nad sobą, skoro wzbudza to w tobie takie emocje ;) może nie masz pewności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no scyzoryk mi sie w kieszeni otwieral jeszcze pare lat temu bo bym zrobil z nimi porzadek a teraz stary jestem lamie mnie w krzyzach

i wogule mie mam formy. Kiedys pamietam w technikum przez mnie ponoc jeden taki szedl na tory sie rzucac bo go tak gnebilem.

Musieli go przeniesc. hehehe

Bigleba proboszcza nie wolalem bo ich chyba bardziej nie trawie .

 

- - - Połączono posty - - -

 

Dobrs]a pasuje to nie moj watek a prowokujecie mnie:P

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no scyzoryk mi sie w kieszeni otwieral jeszcze pare lat temu bo bym zrobil z nimi porzadek a teraz stary jestem lamie mnie w krzyzach

i wogule mie mam formy. Kiedys pamietam w technikum przez mnie ponoc jeden taki szedl na tory sie rzucac bo go tak gnebilem.

Musieli go przeniesc. hehehe

Bigleba proboszcza nie wolalem bo ich chyba bardziej nie trawie .

 

Watch out, we'v got a badass over here !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, Jacenty, mój ty bohaterze:>

 

Już nie. Przecież napisał, że się skończył. Krzyż nie ten, stary jest, formy nie ma. Wyliniał nam nasz bicz na gejów, kły mu spróchniały i wypadły, scyzoryk zardzewiał.... Chlip...

 

Ja zmienie temat i spytam o ten rysunek co jest na rzeczy ale o technike a nie merytorykę. W ogóle nie ma na skórze chłodnych tonów, im ciemniej tym cieplej. To świadoma decyzja, tak wyszło, jak to jest? Bo mimo tego bardzo dużo życia w tej skórze, to jak to jest według Ciebie, ma być ten kontrast zimne0ciepłe między cieniami a światłami czy wcale nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im ciemniej tym cieplej bo jedynie podbijałem saturację, zakładając raczej neutralny bądź ciepły kolor światła. W innych okolicznościach może by były bardziej neutralne momenty a może i nawet totalne pójście w zimną paletę po zacienionej stronie terminatora. Tutaj jest też tak że podświetlenia w cieniach pochodzą głównie ze światła odbitego, często od skóry, więc cieplejszego niż światło główne. Właściwie w przypadku Klossa to błąd bo dużo tego odbitego światła powinno być od chłodnego munduru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności