Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

O, widzę też zabrałeś się za kadr z Kotem w Butach^^ No i super - wyszło ekstra! :)

Podziwiam też za pomysł z "movie frames studies" na fejsbuku. Tak się od chyba 2 miesięcy zbierałam aby przysiąść do takiego ćwiczenia, a Ty mnie skutecznie zmotywowałeś do tego :D Dzięks :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pumax, Emmilius - Dzięki za odwiedziny!

 

Emmilius - Pierwszy plan jest z dwóch trzech fot. Drzewo z czterech gdzieś, dodatkowo zabawa z stamp toolem. Taki photobashing zaczynam zazwyczaj od zrobienia sobie miniaturki w B&W, żeby jakoś wstępnie ogarnąć walor. I potem znajduję interesujące tesktury/foty i wklejam/tne/stampuje. Potem dostosowuję walor, kolor i saturację każdego elementu, żeby obrazek był spójny. No i zawsze trochę po całości pomaziam jakimiś mocno customowymi braszami, żeby mi się to wszystko ładnie skleiło. Procesu do tej pracy niestety nie mam, bo spłaszczałem warstwy w trakcie.

 

Ćwiczenie koloru z Wreck It Ralph - 10 min na jeden.

 

YMRZb4u.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem - nie było mnie tu trochę :D

 

Speedpaint / eksperyment.

 

7R3UGpP.jpg

 

Troszkę dokładniejsze studium:

 

vk4KKil.png?1

 

Studia kadrów z Przygód TinTina:

 

kEObzWE.jpg

 

Widoczek:

 

new_zealand_coast_by_wojciechfus-d6mw8cf.png

 

I tutek do tego malunu:

 

steb_by_step_tutorial___new_zealand_coast_by_wojciechfus-d6mw8oh.jpg

 

 

No. I to chyba tyle. Ogólnie jestem zawalony robotą... Ale planuję jakoś więcej takich osobistych wyczynów uskuteczniać. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już od kilku dni mnie nosiło aby podpić Twój temat, czy Ciebie tam przypadkiem w USA jacyś murzyny nie zjadły. Skoro żyjesz to napisz co teraz u Ciebie, jak po powrocie zmieniło się Twoje życie, czym się teraz zajmujesz itp. Myślę, że nie jestem jedyny, którego interesuje akurat Twoja historia :-D

 

A co do prac, no cóż, ja tam tego skrytykować nie potrafię, może jacyś bardziej doświadczeni, ja poproszę o więcej, więcej, więcej... ;-D Ta pierwsza super, malowałeś to jakims jednym specyficznym pędzlem czy to już grubsza szkola jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnacik - Dzięki za odwiedziny! W zasadzie od powrotu jestem na pełnych obrotach jeśli chodzi o freelance. Kolejna przeprowadzka właśnie za mną i można powiedzieć, że nareszcie mam stałe miejsce zamieszkania :D Tęskno mi do Californisjkiego słońca, nie powiem, że nie...

 

Kojot - No właśnie to mój problem :D Jak te umiejętności renderingu zaimplementować do autorskiej ilustracji...

 

Eksperymenta...

 

gIkkUZO.jpg

 

YRZX3lR.jpg

 

I dziewczynka z zapałkami:

 

ez1NC5M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Widziałam już na tumblrze, ale nie umiem tam komentować. Twoje eksperymenty są świetne. Uwielbiam to, jak bawisz się kolorem, kontrastem i nasyceniem, żeby budować... sama nie wiem, wibracje? Napięcie? Trudno mi to opisać. W każdym razie ludzie często poprzestają na wypracowaniu sobie doskonałego realistycznego warsztatu - ty nie boisz się zrobić kilku kroków dalej i skupić się na zagadnieniach percepcji wizualnej. Wielki szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiciputek - Dzięki wielkie za odwiedziny i miłe słowa! No ja taki trochę jestem - lubię eksperymentować, ale niestety jak już trzeba coś skończyć to trudniej :D

 

@88grzes - Zdiagnozowałes mój problem numer 1! Pracuję nad zbudowaniem pomostu między studiowaniem a pełnoprawnymi ilustracjami :) Dzięki za odwiedziny!

 

@DanielKusak - Dzięki! Skrobane ręcznie, jakimiś kustomowymi braszami.

 

@rice - Praca u podstaw! Nope, już jestem w Polsce! :)

 

No i mały update:

 

Portret lubej.

 

Vp37h3L.jpg

 

Kosmonautowe eksperymenta. Inspirowane Gregiem Manchessem.

 

i1sZhaR.jpg

 

Q2CCHiK.png

 

 

No i studium, które się przerodziło w ilustracje. (Autor referencji i designu kostiumu: http://www.robgoodwin.co.uk/)

 

j6cS7Id.jpg

Edytowane przez WojtekFus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimacik Panny w zbroi pierwsza klasa. Imo momentami za bardzo rozmydlone, Wcale nie musiałeś fokusować atencji na głowę takimi środkami, więc robią się troszkę nadmiarowe ale koniec w końcu - działa.

 

Jeśłi idzie o gravity to miłe ale też już ktoścoś takiego zrobił: http://www.behance.net/GregoryManchess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ostatnia ilustracja jest przepiekna plastycznie, boskie swiatelko i kolory, ale myslalem ze wpoiles juz sobie do glowy iz nawet najladniejszy kominek nie uratuje zlych fundamentow domu. Posypaly ci sie plecy z barkiem. Mysle iz wiem co chciales pokazac, ale glowa jest z jednej pozy a 2 czesci plecow w raz z kazdym ramaieniem to kolejne historie. Jedna jakby sie odwracala druga stala na wprost.

 

Musisz to koniecznie poprawic, bo praca jest typowo do portfolio i szkoda bylo by ja zostawic, ejsli mozna uratowac :]

 

Reszta wrzuty, tez bardzo mi sie podoba, bardzo lubie Manchessa wiec tych astro lykam na sucho

 

Zrobilem ci na szybko taka podmalowke z glowy, w dodatku na srogim kacu :> ( wiec nie traktuj tego jako jakis wyznacznik w 100% ), z 2 opcjami, mozesz je rozwazyc, lub zignorowoac, aczkolwiek na pewno wywalil bym ten turkusowy platek kolidujacyz sylwetka szyji. Sprawia on wiele zamieszania dla odbiorcy, ot po prostu niefortunne umiejscowienie.

 

P.S Jeszcze jedna sprawa, zauwazylem iz ciagle malujesz te same nosy, warto bylo by urozmaicic "kolekcje" ;)

 

2hfusqq.jpg

 

Heh moze, jak juz zdobede takie umiejetnosci, aby moc smialo powiedziec o sobie profesjonalista, to zostane nauczyicelem, takie pomaganie ludziom zaczyna mi sie podobac ^^

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. Konkretna wrzuta. Propsy za Girl on fire i mega props za gladiatorkę, głownie za twarz i hełm. Chciałem powiedzieć, że jak dla mnie ta pani ma coś bark wysunięty i coś z klatkę piersiową nie 5, ale Ice mnie ubiegł (właściwy człowiek na właściwym miejscu). Ale to i lepiej bo ja nie byłbym taki merytoryczny. Ogółem klimat S klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja też mam teraz mieszane uczucia. Czy naprawdę trzeba tak dużo kopiować? Jest tu trochę od siebie dodanych rzeczy, ale naprawdę duża część zachwytów wynika z samego stroju, światła na tej postaci... Kwestia gdzie kończy się plagiat a zaczyna inspiracja jest oczywiście mocno dyskusyjna i nie zamierzam zajmować stanowiska w tym wypadku, natomiast można było podać źródło do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mialem nadzieje, iz ten stroj Wojtek wymyslil sam, ale wszak napisal "studium, ktore przerodzilo sie w ilustracje" wiec nazywanie tego plagiatem bylo by mocna przesada. Wyszla z tego po prostu edukacyjna ilustracja. Czy mozna bylo dodac wiecej od siebie? Jasne, ale czy to co jest teraz to zbrodnia przeciw ludzkosci? Nie wydaje mi sie :)

 

Aczkolwiek fajnie bylo by powiadomic autora fotografii, pokazac mu swoja prace i mysle ze na pewno by mu sie spodobala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)nazywanie tego plagiatem bylo by mocna przesada. Wyszla z tego po prostu edukacyjna ilustracja. Czy mozna bylo dodac wiecej od siebie? Jasne, ale czy to co jest teraz to zbrodnia przeciw ludzkosci? Nie wydaje mi sie :)

 

Aczkolwiek fajnie bylo by powiadomic autora fotografii, pokazac mu swoja prace i mysle ze na pewno by mu sie spodobala.

 

Dlatego ja też tego nie nazywam plagiatem. Napisałem, że w takich wypadkach trudno czasem określić na ile to plagiat, a na ile inspiracja. Dyskutować można by długo.

Aby te dyskusje zdusić w zarodku wystarczyło podać źródło. Natomiast powiadomienie autora... Tu już nie pisałbym "fajnie by było", ale uważam to za konieczność. Pewnie niejeden będzie rzeczywiście zadowolony, że jest dla kogoś inspiracją, ale czy każdy? A jako autor ma prawo wiedzieć i decydować czy można jego pracę wykorzystać. Nie chcę tu nikogo oskarżać, bo nie wiem jak było naprawdę. Być może autor oryginalnej pracy został wcześniej zapytany o zgodę na publikację tej pracy. Mam przynajmniej taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma się prawa do fotki to ilustracja, będąca interpretacją graficzną spoks, pełno jest takich rzeczy, jednak bez tego nie można by było tego użyć komercyjnie. Co do tego co jest plagiatem opinie są różne ;) ja już raz miałem wykład w związku z użyciem logotypów na fanartach, więc trzeba uważać ;p

 

Wojtek: fajnie malujesz, ale ostrożniej ze skrótami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo - serio, bardzo mi miło, że zwróciliście uwagę na referencję, której użyłem. Ujął mnie design tego kostiumu i światło - po czym zdecydowałem, że chcę rozkminić, co mnie tak w tym ujmuje. Więc postanowiłem zrobić studium. W trakcie, w głowie pojawiła mi się historia i domalowałem tło. Nigdzie nie zaznaczyłem, że design jest mój, ani, że to praca komercyjna. Na facebooku, gdzie publikuje prace dla szerszego grona ludzi, załączyłem stronę autora zdjęcia i wymieniłem nazwisko. Poinfromowałem również mailowo Pana Goodwina,9 od razu po umieszczeniu pracy w sieci. Nie rozumiem jedynie tego szumu i zbiorowego oburzenia, tutaj na forum. Paradoksalnie - nigdzie indziej nie ma to miejsca, tylko na naszym Polskim podwórku. Choroba narodowa? Zjawisko niestety, dość często we wszelakich wątkach na maxie spotykane. Serio, nie zrozumcie mnie źle. Doceniam zainteresowanie i i trzeźwe spojrzenie profesjonalistów, jakich tu wielu. Dzięki jeszcze raz! Następnym razem będę uważniejszy i będę tytułował autorów każdej tekstury/refki, która będzie widoczna w mojej pracy, żeby nie było nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, to nie choroba narodowa. Myślę że od tego forum oczekujesz nieco więcej niż "lajków" jak na fejsie prawda? Ludzie poczuli się oszukani. Wiesz, pierwsze wrażenie świetne, a potem się okazuje że to praktycznie, nie zrozum mnie źle, przerysowana fota. No powstaje jednak niesmak, jeśli nawet nie zrobiłeś tego celowo a jedynie z lenistwa. :) Nauczka na przyszłość i tyle. Bez spiny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, musisz siebie spytac, ile jest Wojtka w tej pracy a ile pana Goodwina. Podlinkowalbys oryginalna fotke na forum tak jak na fb i nie byloby sprawy.

 

Nigdzie nie zaznaczyłem, że design jest mój, ani, że to praca komercyjna.

 

Z tym zaznaczaniem to powinno byc na odwrot. Domyslnie jest wszysko Twoje, jesli nie jest, tak jak w tym przypadku, to powinienes to zaznaczyc, inaczej jest nieporozumienie. To nie choroba, to bardzo zdrowa reakcja moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też dobrze świadczy o forum, że ludzie zwracają uwagę na takie rzeczy, kto jest autorem designu.

Ja też myślałem, że to Twój projekt zwłaszcza, że nawet overpainty powstały ;D

Ale nie ma co się tym przejmować, po prostu wrzuć teraz równie mocny własny projekt i wszystkich zgasisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki EC, WWWoj i JakkaS! Ok! Zrozumiano. Wybaczcie pierwszą reakcję, nie chciałem nikogo obrazić. Po prostu celem pracy nie była ani promocja, ani nic tak naprawdę - chciałem przestudiować materiał, który miałem przed oczami i nauczyć się jak później użyć tego w pełnoprawnych ilustracjach. Rozumiem, że biorę pełną odpowiedzialność za to co wrzucam. Będę uważał. Dzięki za naprowadzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkas ma chyba najwięcej racji:) moim zdaniem nie ma sie za bardzo co spinać, to tylko rysunek w końcu. Skoro namiary na artystę który wymyslil koncept zostaly podane to spoko. Twój sposób rysowania jest mega dobry i godny pozazdroszczenia, fajnie ze widać jakas konsekwencje w wyrabianiu na tych refkach swojego stylu. Z tych ostatnich trzech prac jednak pierwsza najbardziej mi sie podoba. Jest jak najbardziej Twoja i unikalna. Z reszta prac jak chyba większość mam ten problem ze jest efekt wow a potem myśl cholera gdzieś to chyba widzialem, ale to juz wiesz. W ostatniej troszke niedosyt tego tla pozostaje, na moje oko odbiega poziomem od sposobu narysowania pierwszego planu. Nic tylko czekac na calkowicie autorska ilustracje na tym poziomie i obejdzie sie bez tego typu dyskusji. Chociaz chyba dobrze, ze na maksie ludzie powiedzą Ci szczerze jak odbierają Twoje prace, przyda sie na przyszłość, pozder Wojtku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności