Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

w zasadzie nie jest źle, ktoś wiedział ze nie da rady i wytatułował I(1) IX(9) VII(7) V(5). Trust me I'm an engineer.

 

jak Wasze dzieciaki idą we wrzesniu do szkoły, warto trzymać poziom i ciągle ich czymś zaskakiwać, by utrzymać autorytet ;P

idąc za tym video:

SpinOff Nasa - lista technologii ktore staly się osiągalne dla ludzkości dzięki zaangażowaniu w nie funduszy i zespołów/kontrahentów NASA:

http://spinoff.nasa.gov/Spinoff2013/pdf/Spinoff2013.pdf - ista zaczyna sie od 21str

nie jedno wypracowanie czy prezentację da sie opierniczyć tym PDF'em wiec warto sobie zachować lub zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przygotowałem dla siostry bo wczoraj z nią rozmawiałem radząc by nie korzystała z tanich linii, bo sa niewiele tańsze, a procedury upokarzające (np. mierzenie metrówką bagażu podręcznego). Policzyłem dziś, byłem mocno zaskoczony więc się dzielę ;)

p.s. nie doliczyłem speed boarding ktora chroni Ciebie przed staniem ok 40-50min przed odprawą (miejsca siedzące dla Szybkiej Odprawy tylko), bo to zalezy od lotniska z ktorego lecisz. Pominąłem też koszt dodatkowego (drugiego) bagażu głownego, bo wyszłoby ok 100euro wiecej - nie kazdemu mama spakuje tyle słoików ;).

 

szukane dla najblizszych 2tygodni:

tanieloty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie na pewno windują sezonowo ceny znacznie bardziej ale jak jest dokładnie - nie wiem. Gdy pierwszy raz sie przesiadłem na nieco droższe, to w sumie wyszło ok 20-40euro więcej z głównym. Moj podręczny nie mieści sie w Ryanair i WizzAir (sprawdzałem na lotnisku), a ludzie lecący Lufthansa albo Brit Airways (latam z Berlina) mają zwykle coś takiego:

http://img.interia.pl/turystyka/nimg/o/h/Oplaty_bagaz_podreczny_4858578.jpg

(mały walizek, torba na laptopa i kobiety ew. torebki). Mozna zatem znacznie taniej ale przede wszystkim komfort jest nieporównywalny. W taniej linii - szczegolnie niebieskiej - człowiek jest traktowany jak zwierze.

 

Mam nadzieje, ze sie przyda, od dłuzszego czasu rezerwuje na stronach przewoźników, bo porównywarki cen dają badzo zakłamane wyniki (spokojnie mozna powiedzieć, że oszukują pasażerów na rzecz tanich linii - wytarczy porównać szukając na stronach linii lotniczych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki Emma Blackery blogerka znana min. z tego kawałka:

 

dorobiła się poważnego klipu:

 

a wklejam nie dlatego ze mi sie podoba (bo niezbyt), ale jako przykład, że internet pozwala być sobą (ponizej) i żyć ne martwiąc sie o prace w korpo, co pewnie niedługo sie skonczy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pokićkało się w głowie Depardieu, który pokochał Putina (jak na ironię jego pierwszą rolą filmową po otrzymaniu obywatelstwa rosyjskiego był "Rasputin" - jestem pewien, iż Putin się z tego powodu rechotał godzinami), teraz zaś analogicznie odwaliło Rourke'owi. Miłość Zachodu do mentalności sowieckiej to papierek lakmusowy głupoty: im większa, tym bardziej czerwienieje...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Mickey-Rourke-kupil-w-Moskwie-koszulki-z-Putinem,wid,16810877,wiadomosc.html

 

A tak z innej beczki, na poprawę humoru:

10547482_894855013864926_7466481066354880021_n.jpg

 

I jeszcze jedno. padłem.

10593187_640426139398151_5082342716599008439_n.jpg

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przygotowałem dla siostry bo wczoraj z nią rozmawiałem radząc by nie korzystała z tanich linii, bo sa niewiele tańsze, a procedury upokarzające (np. mierzenie metrówką bagażu podręcznego). Policzyłem dziś, byłem mocno zaskoczony więc się dzielę ;)

p.s. nie doliczyłem speed boarding ktora chroni Ciebie przed staniem ok 40-50min przed odprawą (miejsca siedzące dla Szybkiej Odprawy tylko), bo to zalezy od lotniska z ktorego lecisz. Pominąłem też koszt dodatkowego (drugiego) bagażu głownego, bo wyszłoby ok 100euro wiecej - nie kazdemu mama spakuje tyle słoików ;).

 

szukane dla najblizszych 2tygodni:

tanieloty.jpg

 

powiem tak nie dokońca masz tutaj racje owszem znalazłeś przypadek konkretny kiedy bardziej się opłaca normalnymi. Ale z tym całą odprawą bullshit!! Tanie linie lotnicze są dużo lepiej zorganizowane. Latam na trasie polska-włochy co 2 miesiące. sprawa ma się tak. Jeśli lece tylko z podręcznym bagażem bilet kupuje tydzień przed płacę 160-200zł w jedną. Zabawa na lotnisku wygląda tak, mam telefon pokazuje na nim tylko obrazek i przechodze bez czekania bez niczego. opcja przechodzenie bez kolejek kosztuje jakieś grosze.. Generalnie luksus.

 

Sytuacja kiedy powiedzmy przylatuje do polski albo do włoch na długi okres czasu. Tutaj już sytuacja ma się podobnie jak pokazałeś aczkolwiek. Jest pewno ale. Mój ekwipunek wygląda następująco podręczny + jedna duża walizka + sprzęt sportowy. I w tanich liniach. Sytuacja jest banalna płacę może nie wiem 50-100zł więcej? w porównaniu z normalnymi, ale pokazuje telefon jedynie co to sprzęt sportowy muszę zanieść sam na inną taśmę.. gdzie nie ma kolejek niema niczego oni go tylko skanują. I też wszędzie pokazuje tylko telefon.

 

Normalnymi liniami w tym wypadku były to linie włoskie. MASAKRA!!! po 1 wszedzie musiałem chodzić z papierami, po drógie totalnie nie wiedzieli co zrobić z moim bagażem sportowym musiałęm lecieć do 2 okienek i czekać w kolejce przy każdym oknie 30 minut i wypełniać jakieś durne papierki, generalnie katastrofa, nigdy więcej.

 

Teraz jak wygląda sytuacja w samolocie.

Jeżeli lecimy totalnie najtaniej tanimi liniami, to jest tego miejsca mało i no bieda jeśli lot większy niż 3H

Miejsce w np LOT, jest całkiem okej ale też prawdę mówiąc nie urywa...

Natomiast! jeśli w tanich liniach cały czas jako tanie uznaje wizz air, wezme sobię za dopłatę extra space czy jak to tam nie pamietam jak się nazywa mam to wykupione na stałe tak samo szybkie przejście bez kolejki kosztuje to w sumie jakieś grosze. No to miejsca jest owiele więcej niż w LOT np.

 

Osobiście wole tanie linie lotnicze ale na full opcji.

 

 

Wszystko ma znaczenie jaka trasa i jakie linie lotnicze są porównywane. generalnie warto przestudiować temat natomiast, Wizair ma lepiej ogarnięty system niż alitalia o 200%

 

+ w wizieee są naprawdę fajne promocje.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, by nie kojarzyć 'Tanich Linii' z tanimi. Naleze do osób (stare i wygodne), ktore do Ryan i Wizz nie wysłałyby wroga, a w nast tygodniu znów loty w BA są tańsze z bagażem niż w EJ na tej same trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza mi, że inni których nie stać lecą jak zwierzęta, gdy mogliby - uswiadomieni - lecieć za podobne pieniądze w lepszych warunkach.

Sam fakt, ze w drogich liniach kupując miejsce masz do dyspozycji kabine u góry i schowek pod nogami na dwa Twoje bagaże, podczas gdy 'Tanie Linie' liczą to jako dwa osobne bagaże jest bezczelne.

 

Dzis rezerwowałem lot: 250euro (216 gdybym uzył punktow lojalnosciowych) Berlin-Londyn. Wizzem z Poznania (nie operuja z B, ale mam tak samo daleko) 1550pln z dowozem do Londynu autobusem.

Nie liczyłem kosztów jedzenia na pokładzie itp. pierdółek. Gdybym byl trollem wspomniałbym, ze na Heathrow są darmowe ładowarki do urządzeń mobilnych ;)

 

p.s. ze szczecina jest tani lot - wyszedłby ok 700pln ale musiałbym poczekac do 30pazdziernika.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy jest ktoś na forum kto widział Toy Story w wersji Live Action:)

Ja nie, dopiero dziś zobaczyłem i woooooooow:)!!!, zachęcam do zerknięcia, choćby po to aby zobaczyć naprawdę KAWAŁ wyśmienitej roboty.

Chylę czoła przed tak dokładnym odwzorowaniem scenografii i animacji.

Jeśli nie będzie się chciało komuś czytać opisu pod filmem na youtube to napiszę jedynie że PIXAR wyraził zgodę na te produkcję.

 

http://www.youtube.com/watch?v=CirIz3j4ixU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zabawna rzecz (poniekąd). Profesor Filip Zimbardo jest ikoną psychologii sądowej (penitencjarnej). To ten od eksperymentu, gdzie zamknęli studentów i kazali im wcielić się w role strażników i więźniów (badał czy jesteśmy źli z natury, czy okoliczności). Jak się o nim uczyłem nie wiedziałem nawet, że on jeszcze żyje i do tego jest świetnym wykładowcą - kazali nam wykuć informacje.

Ale do rzeczy. Poniżej jest jego wykład na TED i co ciekawe wspomina tam, że eksperyment nie został przerwany dlatego, że stał się nieludzki ale dlatego, że kobieta, którą kochał nazwała go potworem, bo eksperymentuje na dzieciach (w wykładzie jest, ze ożenił się z nią rok później).

Zatem, mimo niebezpiecznych sytuacji naukowcy nie planowali przerwać eksperymentu jak się powszechnie przekazuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekipa DNews zrobiła test kawy z masłem. Idea jest taka, ze olej pozwala kofeinie uwalniać się wolniej, dzieki czemu kawa nie daje kopa (przez co człowiek moze być zbyc pobudzony) i nie prowadzi do gwałtownego spadku energii. Jeden kubek powinien staczyć na cały dzien pracy, ale 'waży' kilkaset kalorii.

 

[video=youtube;JzUW6iid-Ks]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności