Skocz do zawartości

Focke Wulf Fw-190 A-8


Rekomendowane odpowiedzi

byczek82- Im mniej tym lepiej. Jeśli model w skali 1:1 to pewnie ok 1-2 mm max, ale odpowiedzi należy szukać w tym jak wygląda, ma wyglądać WĄSKO. :) a jesli idzie o nity.... to o co konkretnie bo nie wiem... mapa bump z nitami wygląda tak, fragment:

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wcinam ale nity w różnych miejscach miały różną wielkość. Zobacz na rysunku serwisowym z tego samolotu na czerwono masz rozmiar nitów w modelu dla uproszczenia wystarczą dwa trzy rozmiary i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę tych niemieckich powoli zdobywam. Ale mistrzostwem jest rozpirducha w papierach od Karasia są tak duże różnice w tych samych miejscach że siedzę już miesiąc z rozdziawioną gębą i nie mogę tego poskładać do kupy jeżeli oni to składali na podstawie takich kwitów toja pierdziu była zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, skoro zrobiłeś już UV-ki to pewnie za późno ale może uda się coś poprawić.

Chodzi mi o pierścień na osłonie silnika, to była pancerna osłona zbiornika oleju. Ten element wyraźnie odstaje powodując że osłona silnika nie jest czysta aerodynamicznie. Warto było by to poprawić bo to taka charakterystyczna rzecz w Fokach z gwiazdowym silnikiem.

Wrzucam dwie fotki na których to widać.

A model jak zwykle pierwsza klasa, pozdrawiam, G.

190a_zpsizvad2x8.jpg

190a1_zpssvsj5pgo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak on to wymodelował?!!?!?

....dajcie spokój

 

ja osobiście mam taka technikę że... wpierw modeluje całość na mega szybko booleanami a potem tylko robię retopo i snapuje siatkę i gotowe.

 

natomiast podziwiam jego podejście do referencji detalu i tego jak przykłada uwagę do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r - Nie martwię o tyle że wiem iż mało co, po obudowaniu osprzętem, będzie widać z tego co się ciut krzywi. Ogólne fakt że się krzywi mnie jednak martwi ;)

 

Popychacze mają docelowy materiał, dodana obręcz i świece z przewodami.

 

bhItkt.jpg

zDVxV5.jpg

6f04Ca.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałam że BMW robiło motory do samolotów.

Ale czy logo nie powinno być z białym pismem zamiast złotego?

1936 http://www.firmenlogos24.com/wp-content/uploads/2011/10/LogoentwicklungBMW.jpg

 

Model silnika wygląda strasznie skomplikowanie, aż trudno uwierzyć że w tamtych czasach nie projektowali tego w CADzie. No chyba że niemcy już wtedy mieli Wunderwaffe CAD.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie wziąłem złą tabletkę jak mi dawał Morpheus...nadal jestem w Matrixie...Kliment - czy ty odczuwasz jakieś emocje kiedy patrzysz na swoje modele? Radość? Zadowolenie? Czy to już taka rutyna, jeb jeb jeb - a nastukam dziś 2 miliony poligonów bez turbosmooth'a....

Stary...nie ogarniam tego za każdym razem co tu widzę i w każdym Twoim wątku który zakładasz :)

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r, michalo - dzięki.

Hris - Modelowanie 3d jest dla mnie kontynuacją pasji modelarskich z czasów dzieciństwa i młodości, wtedy sklejałem modele kartonowe, teraz modeluje w 3d. Ma to tą przewagę nad tamtym modelowaniem że, pozwala się wyżyć, wejść na poziom detalu nieosiągalny w tradycyjnym modelarstwie redukcyjnym. Czy odczuwam emocje? Nie ukrywam, sprawia mi to radość, może nie jakąś ogromną ale sprawia. Oczywiści nie chodzi tu o, jak to napisałeś: jeb jeb nastukanie 2 mln poligonów dzisiaj, a o pasję modelarską, oddanie kształtu, pokazanie detalu....BTW, cały model w tym stanie co widać ma bez wygładzania 1,2 mln poligonów. ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź ty mi powiedz.. na koniec takiego projektu.. jak ty decydujesz jak to wyrenderować w sensie kurde tu jest tyle detalu że no ciężko się zdecydować co pokazać a co nie..

W przypadku Klimenta to jest proste i zawsze skuteczne - na koniec projektu wszystko przykryją blachy pojazdu i nic nie będzie widać :) Ot, cały Kliment:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliment - przepraszam jeśli poczułeś się urażony:) ale jak przeglądam wszystkie Twoje prace, to zawsze tak się kończy - hiper detal tego co jest w środku, plus hiper detal na zewnątrz, i hiper realistycznym renderze na końcu widać zawsze tylko to co na zewnątrz:)

I to mnie właśnie rozwala i za to Cię szanuję. Nie robisz skorupek, tylko pełne modele i nigdy nie odpuszczasz. A że wyszedł mi z tego żart trochę to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hris - Ależ ja wiem że tak jest:)...... i nie mam za złe, moja uwaga " bardzo śmieszne" też była żartobliwie powiedziana :). Ale jak już to dopowiem że, zakrycie wszystkiego nie jest moją metodą na pokazanie ( ukrycie) czegokolwiek, tylko tak to już jest że, silniki zwykle są w środku i ich nie widać :D:D:D

 

ctoEU7.jpg

Edytowane przez kliment woroszyłow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności