Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślałem, że po to się pracuje dla Niemców żeby im mówić niemieckie stawki, ew ciut niższe:)

 

A niemiec z pewnoscią po to zleca "polaczkom" żeby dostać niemiecką stawkę ;)

 

jasam2 - pomnóż stawkę za która robisz dla rodzimych biur razy 1,5 max 2.

Zresztą najważniejsze żeby nawiązać kontakt. Jak będą zadowoleni ze współpracy to zaczniesz im delikatnie podnosić stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem z wyceną pracy 3D - nigdy nie robiłem tego za pieniądze ;)

a mianowicie... zadanie polega na tym, żeby stworzyć animację powstającego powoli boksu targowego... (animacja powstawania wykładziny, ścian krzeseł, biurka itd. itp. później pojawiają się ludzie... i na końcu całość przechodzi w gotową stillkę(czy jak to tam fachowcy nazywają))...

... nie chodzi mi o jakąś jedną właściwą cenę, ale przynajmniej jakieś widełki... bo nie mam zielonego pojęcia ile praca grafika 3D może być warta... (dodam, że jestem dość początkujący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

potrzebuje wyceny związanej z compositingiem, bo nie miałem styczności komercyjnej z compo. Jeżeli chodzi o szczegóły zlecenia to ma być to pojedyńcze 20 sekundowe ujęcie z lotu ptaka, gdzie mam wsadzić osiedle. To jest raz.

 

A dwa to ile miałbym zawołać za złożenie wraz z compo 1,5min animacji? Warto dodać, że nie jestem wymiataczem w compositingu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was,

dostałem propozycja zaaranżowania przestrzeni biurowej, ok 600m2. Gabinety, hol, lobby klatka. Mały biurowiec, do tej pory wykonywałem raczej projekt łazienki niż całych mieszkań. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie stawki są średnią dla tego typu powierzchni. Przy projektach mieszkań liczyłem 80zł za m2 tu nie mam pomysłu. Liczę na odpowiedź i dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trafił mi się klient, który chciałby kupić ode mnie model konceptu pewnego pojazdu,aby sprzedawać sobie dalej. Oczywiście wiąże się to z przekazaniem praw na wyłącznośc. Moje pytanie to na ile takie coś wycenić i co zawrzeć w umowie?

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

mam pytanie do ludzi znających nieco temat.

Ile może dostać junior animator 3D/ animator 3D w polskiej dużej firmie zajmującej się game devem?

Pozdr.

 

Junior okolo 3 na reke, jezeli masz skila. Jezeli na full przyuczenie to okolo 2/2 z groszami na reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trafił mi się klient, który chciałby kupić ode mnie model konceptu pewnego pojazdu,aby sprzedawać sobie dalej. Oczywiście wiąże się to z przekazaniem praw na wyłącznośc. Moje pytanie to na ile takie coś wycenić i co zawrzeć w umowie?

 

Z góry dzięki

 

jakaś kwota + procent od każdej sprzedaży. 10? 20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam pytanie odnośnie stworzenia wizualizacji zegarka na potrzeby reklamowe: Model, tekstury, oświetlenie, studio.

Rozdzielczość 3508x2480 w 300dpi (format A4).

 

Ile wziąć za pojedyncze ujęcie? Liczmy że cała seria będzie liczyć 5 ujęć.

Nie wiem czy w takiej sytuacji policzyć stawkę godzinową czy jakąś ogólną od całości ponieważ zrobienie modelu to jedno, a rendery to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo man, raz jak miałem takie zlecenie, to skonczyło się płatnością (po 7mies) tylko za próbne rzeczy, bo taniej agencji wyszło zrobić fotki. Ale wyceniłem z tego co pamiętam na 3500pln z 10renderami w komplecie (czyli taki komplet model-materiały,setup+kilka potrzebnych renderów do kampanii), każdy kolejny jakoś 150pln (i tu bylo osobno przy opcji jednego swiatła i dostosowania pod ujęcie do chyba 350pln), nie pamietam ile chcialem za 1s animacji. Ceny netto.

Tu masz próbne rendery za ktore wziąłem grosze - nie ma sensu tak pracować ale chciałem zobaczyc czy potrafie jeszcze coś wyrenderować i była okazja.

http://blue-box.com.pl/klienci/nietylko/mix1.jpg

http://blue-box.com.pl/klienci/nietylko/mix2.jpg

ale jest tu kilka osob ktore tez robiły wiec moze sie wypowiedzą, bo mi sie wydawało ze zaniżyłem stawke bardzo - robiłem raczej dla przyjemności dotykania 3d.

Edytowane przez olaf
órtografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także proszę o pomoc w... wycenie :/

Chwilę temu w ramach pomocy stworzyłem pewnej grupce ludzi:

stronkę www, logo, projekt tablicy z mapą (zabytki + szlaki tur.).

Z założenia zrobiłem to za free. Teraz Pani "szefowa" tych ludzi ("wioskowe" stowarzyszenie) stwierdziła że musi mi za to zapłacić O_o', żadne próby tłumaczenia że nie trzeba nie przynoszą efektu.

(więcej z tym płaceniem teraz problemów niż pożytku - ale cóż).

 

Ile wzięli byście za stronę w wordpressie, logo i taką tablicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest już po fakcie, to wiesz ile Ci to zajęło. Pomnóż ilość godzin razy stawka godzinowa, która Ci odpowiada.

A jak rzeczywiście "więcej z tym płaceniem teraz problemów niż pożytku", to zawsze możesz wystawić fakturę na moją firmę ;-) Swoją drogą dziwne nastawienie. Pracowałeś, to się należy wynagrodzenie. Dają to bierz. Kiedyś może Ci się w życiu gorzej wieść, to wtedy będziesz żałował takich sytuacji, że mogłeś zarobić, a upierałeś się robić za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także proszę o pomoc w... wycenie :/

Chwilę temu w ramach pomocy stworzyłem pewnej grupce ludzi:

stronkę www, logo, projekt tablicy z mapą (zabytki + szlaki tur.).

Z założenia zrobiłem to za free. Teraz Pani "szefowa" tych ludzi ("wioskowe" stowarzyszenie) stwierdziła że musi mi za to zapłacić O_o', żadne próby tłumaczenia że nie trzeba nie przynoszą efektu.

(więcej z tym płaceniem teraz problemów niż pożytku - ale cóż).

 

Ile wzięli byście za stronę w wordpressie, logo i taką tablicę ?

 

Licz 500 PLN za dzień roboty nad indywidualną stronką - to zarówno uczciwa jak i nie poniżająca stawka. Ale myślę, że z tego co piszesz to może przekroczyć kilkukrotnie budżet wioskowego stowarzyszenia. Przypomina mi moje początki jak dawno temu zrobiłem baner dla takiego stowarzyszenia w Olsztynie trochę po znajomości jako przysługa. Ale dokładnie ta sama sytuacja - "Nie, nie - my płacimy za wykonaną pracę itp. itd. nie możemy przyjąć darowizny". Jak powiedziałem 800 PLN to stwierdzili, że to bardzo dużo, bo mają na to budżet 50 PLN, to oddałem za free bo więcej mnie prąd kosztował i niech oni się bujają jak to zaksięgować. Czasami budżety takich stowarzyszeń to potwarz, więc się też na taką szykuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przeczytałem 200 stron wczoraj tego tematu, przespałem się z tym i wyszły mi dziwne wnioski

 

Powiedzmy że dostaję zlecenie na teren dla developera, dostaję wszystko w plikach CAD, terenu łącznie jest 10 000 metrów kwadratowych, 3 budynki, jakieś drogi, pierdółki, tekstury, dziury w oknach itp, ze 3-4 rendery, mam to wykonać w ciągu tygodnia. Wychodzi masa roboty, nieprzespane noce, czyli powiedzmy jestem taki szalony że pracuję po 19 godzin, 4 godziny snu, przez 5 dni, czy to oznacza że takiemu klientowi mam zaśpiewać 10 000zł? Przecież on się za głowę złapie i jak dojdzie do niego co mu powiedziałem to ze śmiechu zejdzie na zawał ;) wiem że oni zarabiają krocie na tych budynkach, ale to raczej nie przedszkole i na przykład niezrobię samochodu który jest warty dwa miliony za trzy bo "wy i tak sprzedacie go za te dwa, a zchodzi wam i tak 5-6 na rok, to co to dla was". Czyli konkluzja - mam wykonać budynek w tydzień za 10tyś złotych? Przecież jakbym na takiej fali się przez rok utrzymał to przecież bym mógł swój dom budować w wieku 19 lat.

 

Druga sprawa, powiedzmy mamy pana Kazika, pan Kazik zajmuje się stolarką w Bąkowicach dolnych i zamarzył mu się katalog jego produktów. Produktów ma 100, a tu jakieś pierdółki do ozdoby, a tu całe meble. Różnią się od siebie te modele bardzo, czli ok. dwóch godzin roboty przy każdym. Napisał ktoś wcześniej że "praca grafika za mniej niż 50zł/h to zdzierstwo i haniebne i łamie rynek", więc przelicznikiem 50zł/h liczymy sobie, wychodzi 100zł za model*100 i znowu nam wychodzi magiczne 10 tyś złoty, a tu jeszcze trzeba ten katalog złożyć! I jak mam mieć serce i takiemu Kazikowi powiedzieć "panie, 10tyś złoty i biorę się za to", przecież to też absurd ;).

 

Jako że już mam aż dwa lata pracy za sobą to chciałbym się wziąć za to na poważnie. Dla mnie niewyobrażalne jest to że to taka "żyła złota", gdzieś musi być haczyk.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Twój Pan Kazik miał wyprodukować te wszystkie sto "mebelków", zbudować studio, wyposażyć je (bo przecież te wszystkie meble nie mogą być sfotografowane na tej samej podłodze, potrzebne są pierdółki, ozdóbki etc.), zatrudnić fotografa to te 10 tys. musiałby pomnożyć kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracujesz trochę to szybko zauważysz, że kwoty o jakich piszesz nie są czymś szczególnym.

Dodaj do tego że jeśli masz zamiar pracować przez rok sam, przez 19 godzin dziennie to równie dobrze możesz sobie kupić trumnę, i siedzieć w niej, a nie na krześle. Jeśli to okaże się zbędne, raczej napewno będziesz potrzebował pozbyć się klamek z pokoju :D.

Potrzebował będziesz zatem kogoś do pomocy (chyba że zostajesz przy wariancie z trumną) - stałe miesięczne koszta, jedne miesiące są grube inne ... nie są, a pracownikowi płacić trzeba.

Będziesz potrzebował również kupić solidny sprzęt na którym będziesz mógł polegać i efektywnie pracować i który nie zawiedzie cię w połowie zlecenia - koszta.

Będziesz musiał kupić soft i modele, często coś podzlecić - koszta.

Zapewne US upomnie się o haracz AKA dochodowy - koszta.

Będziesz musiał opłacić media z miejsca pracy - koszta.

Tym sposobem z twoich 10k zostanie ... odrobinę mniej. Więc nie wiem gdzie widzisz te wielkie haczyki ;)

 

Ale wnosząc po treści twojego posta odnoszę wrażenie, że czerpiesz jeszcze radość z beztroskiego pomieszkiwania z rodzicami, dlatego wraz ze zmianą punktu (miejsca) siedzenia, zmieni Ci się punkt widzenia ;).

 

Aha, 10k za DOBRY katalog to imo nie jest wygórowana cena, chyba że rzeczywiście miałeś na myśli samo modelowanie.

Edytowane przez terenas
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W agencji za projekt z drukiem katalogu braliśmy zazwyczaj od 25 tys wzwyż. Jak masz normalna firmę i wiesz ile co kosztuje to wyceniasz na takie kwoty, które wcale nie są "mega wygórowane" i nie ma w tym żadnych haczyków. Jak firma zleca wykonanie porządnego projektu to wie ile to kosztuje i płaci, jeżeli Ty chcesz współpracować z Panem Stasiem spod budki z piwem to on Ci tyle nie zapłaci...

 

Jak podczas rozmowy z klientem słyszę, że za stronę to on nie da tyle, bo zna kogoś kto mu zrobi sklep internetowy za 300pln (przytaczam prawdziwy przypadek...) to sobie odpuszczam, bo za długo już siedzę w branży, żeby brać takich ludzi poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podczas rozmowy z klientem słyszę, że za stronę to on nie da tyle, bo zna kogoś kto mu zrobi sklep internetowy za 300pln (przytaczam prawdziwy przypadek...) to sobie odpuszczam, bo za długo już siedzę w branży, żeby brać takich ludzi poważnie.

 

:D haha

 

Ludzie po prostu chyba dalej myślą, że "magik od komputera" kliknie tu i tam, poprzestawia coś na komputerku i strona, sklep albo te mebelki zrobią się w chwilę :) na nim bo: przecież to takie proste pewnie.

 

Swoją drogę strony internetowe za 50-100zł dalej robią furorę w internecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Tak, jeszcze czerpię z bestroskiego przebywania na garnuszku rodziców i jestem świadom kosztów prądu przy renderowaniu, żarcia, dojazdów do klientów itp ponieważ już mam kilka zleceń za sobą, ale w pracy etatowej. Nie spodziewałem się że takie pieniądze mogę brwć za to jakbym to robił "solo". Niestety Olaf nie masz racji, ponieważ nie mam jeszcze żadnego zlecenia na karku :D . Dzisiaj liczyłem koszty licencji na programy i wyszło mi coś ok 8k zł, ale to i tak jest jednorazowe mi się wydaje, a nawet jak na rok to kilka zleceń by to załatwiło. Co do 19 godzin pracy to jakoś mi to by nie przeszkadzało, kocham to co robię, ale jak mówicie że tyle za to płacą to pluję sobie w brodę, że dopiero się o tym dowiedziałem ;) , co do sprzętu to mam tam maka, staty ma jak na razie ok, najwyżej ramu dokupię, ew kilka stacji renderujących, też za dużo nie wyjdzie, a wydatek jednorazowy. Więc powiedzmy że już mam cały soft, wszystko cacy, działa itp. To teraz jak pozyskać klientów? Mam iść do nich jak jechowy i "czy chce Pan porozmawiać o zbawicielcielce, wielkiej grafice 3D" czy pisać maile, czy zaczynać jak te studenciaki na oferii na 20zl za stronę bo do piwa na piątek brakuje? Wiem, że to brzmi jakbym Wam zabierał klientelę albo coś, ale po prostu nie po to się uczyłem te x lat żeby teraz robić po 1000zł na miesiąc bo "młody jesteś! to co ty umiesz?!", zabrzmiało jak Polak cebulak co mu się należy, ale taka prawda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

nie czytaj tych głupot, weź pod uwagę, że tu siedzi konkurencja i będą Ci brednie podsuwać, żebyś je łykał... oni wszyscy tu zarabiają po 90 tys. miesięcznie, ja p... ole :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary jakie brednie ?

Zlecenie o jakim Ciacho mówi - działka 10k m2, zabudowa, otoczenie.

Nie mając propsów gotowych to jest do zrobienia w ten tydzień, pytanie na jakim poziomie (nie znam szczegółów zlecenia, więc być może rzeczywiście była by to wygórowana kwota, ale nie o to mi chodzi) ?

Teraz prosta arytmetyka 19x7x35(przeciętna stawka godzinowa - bywają wyższe - zaniżyłem żebyś nie mówił że bredzę :D) = 4655zł netto.

Odliczasz od tego koszta o ktorych wspomniałem wcześniej i dochodowy (no chyba że nie amortyzujesz softu i sprzętu i po 3 latach budzisz się z ręką w nocniku kiedy okazuje się że twój sprzęt już ledwo zipie, soft jest przestarzały przez co masz 3x bardziej czasochłonny workflow, ale niestety, nie masz za co kupić nowego sprzętu i softu, bo brałeś co łaska i nie wkalkulowałeś poniesionych nakładów w proponowane stawki).

 

Powyższe przemnożone przez 4 daje całkiem fajną sumkę miesięcznie. Weź tylko pod uwagę że dziennie nie dasz rady siedzieć więcej niż 16 na dobę. To znaczy dasz.... przez tydzień, max dwa eksploatując się do granic. A tak żeby nie wypalić się w 3 miesiące nie dasz rady siedzieć więcej niż 10h/ doba. Więc skalkuluj adekwatnie.

Nie mierz wszystkich swoją miarką, nikt nie powiedział że zarabia 90k/m-c, co nie oznacza, że stawki o których rozmawialiśmy wyżej są wyssane z palca.

To że ty masz jakieś śmieszne stawki nie oznacza że wszyscy za takie pracują. Branie co łaska prowadzi właśnie do postawy jaką prezentujesz - do stopniowego zaniżania stawek i pracy za marchewkę.

 

Określone usługi kosztują określone pieniądze. Idziesz do lekarza specjalisty i płacisz za wizytę 30 minutową (ba, często krótszą) 100zł - też powiesz że to nierealne ? Jego wiedza jest więcej warta ? Dlaczego ?

 

Nie szanujesz się - spoko. Nie namawiaj do tego innych, bo za 3 lata skończymy ze stawkami jak w biedronce. Zdobyłeś określoną wiedzę, ceń ją, bo jest tego warta. Dlaczego nie mamy stawek godzinowych jak lekarze ? Bo wszyscy stopniowo biorą taniej i sami degradują rangę tego co robią.

 

Celowo pomijam tutaj aspekt tego jaki poziom ktoś sobą reprezentuje, bo oczywistym jest że to wprost rzutuje na stawkę jaką delikwent może zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do lekarza specjalisty i płacisz za wizytę 30 minutową (ba, często krótszą) 100zł - też powiesz że to nierealne ?

 

Znam lekarza co za 15 minut skasował na 280 PLN, a kolejkę ma na kilka miesięcy w przód, więc 50/h przy jego stawce brzmi dość tanio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale umówmy się o czym my tu mówimy. Jeżeli ktoś ma "stałą" pracę i sobie na boku dorabia na pirackim sofcie, to wtedy mu sie wydaje, że za zlecenie 10k to są mega kokosy. Ale jak ktoś prowadzi swoja działalność, musi opłacić masę różnych pierdół, a na koniec płaci jeszcze od kwoty netto podatek dochodowy to wtedy kwoty są jakie są. Jasne, że trzeba sobie tez wyrobić jakąś markę i zdobyć klientów. Druga sprawa, że trzeba sobie też wyprowadzić "ciągłość" zleceń, może być tak, że w ciągu 3 miesięcy zarobi się np 40k, a przez kolejne miesiące będzie ciułało zlecenia za 1000zł albo i mniej.... Taka już dola prowadzenia działalności swojej. Ja i tak bym sie nie zamienił na prace w kolejnej agencji, człowiek jest sam sobie szefem, a jak się dobrze zorganizuje to da się z tego wyżyć.

 

Takie są realia Ciacho191, pięknie by było gdyby co miesiąc trafiało się zlecenia za minimum 10 tyś netto, ale to raczej łatwe nie jest :)

Zresztą, czasy mamy takie, że nie wiadomo jak długo da się pociągnąć na samych wizkach architektonicznych, soft sie zmienia, zrobienie dobrej wizki jest 100krotnie łatwiejsze niż kiedyś, więc trzeba być ciągle w pogotowie i śledzić wszystkie nowinki techniczne :) Kto się nie rozwija w końcu marnie skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, to wpadło zlecenie proszę państwa, pałac historyczny, trochę detalu ale mam zrobić nie za dokładnie, ale bardziej chodzi o symulacje światła itp, sądzę, że 3500 zł to dobra cena za tydzień roboty, co wy na to, ponieważ jeszcze nie powiedziałem ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500 netto czy brutto ?

Nadal jesteś mega powściągliwy jeśli chodzi o szczegóły. Jeśli sam model pałacu bez żadnego otoczenia, a co za tym idzie materiałów itd, to cena imo z czapy bo to nie zajmie Ci tygodnia.

Oczywiście pozostaje kwestia historyczności' pałacu ... jeśli dostaniesz jakiś lajtowy klasycystyczny pałacyk to pobawisz się ew. z boniowaniem i symulacją belkowania, ew. zdobienia okiem.

Jeśli dostaniesz jakiś gotycki hardcore to inna bajka :P

 

Aha, nie wiem jaką inni mają politykę, ale jeszcze taka rada, która nasunęła mi się apropos dywagacji na temat stawek.

Staraj się uczciwie wyceniać pracę (co nie jest tożsame z zaniżaniem stawek, żeby było jasne), ludzie wtedy wracają jeśli zrobisz robotę dobrze i łatwiej o ciągłość zleceń, co moim zdaniem jest więcej warte niż bicie osobistego rekordu maksymalnej kwoty za zlecenie.

 

Każdorazowe próbowanie pobicia swojego rekordu może zaowocować tym, że owszem zlecenie dostaniesz, ale dlatego że jest pilne i nie ma czasu na szukanie kogoś innego. Z kolejnym zleceniem od danej osoby może już być gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenas dobrze prawi :) Ja tylko rzuciłem kwotę w przybliżeniu. Ciężko wywnioskować cos bez dokladnego opisu, a znajac tylko typ budynku oraz że nie ma być tak szczegółowy. Myślę że jesli pracka nie wymaga super realistycznych renderów, to tydzien pracy spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

Na ile wycenić stworzenie wizualizacji szafy (będzie ich kilka) w pełni umeblowanym pomieszczeniu w bardzo dobrej jakości? Blisko fotorealizmowi, format a4 gotowy do druku. Na jeden mebel (wizualizację) przewidziane jest jedno ujęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia aplikację na stronę "menager piłkarski". Miało by się tam znajdować wszystko potrzebne od profili zawodników po to w jakie dni jakiego rodzaju mecze etc. Całość raczej kreskówkowa. Ciężko coś więcej napisać... ile byście wzięli? Myślę o przedziale od 500 do 1300 ale nie mam bladego pojęcia.

 

Moc z Wami, Pirx. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed euro wyceniłem to jakiejś malezyjskiej firmie na łącznie chyba 10tys usd z tą roznicą, że na androida i ios i jak sie chwile zastanowiłem to było straszne frajerstwo i ciesze sie, ze sie nie dogadalismy. Jeżeli ma to być pełna aplikacja managerska to bedziesz klasycznym przykladem położenia projektu, bo nie wiesz za co sie bierzesz. ale mozesz smialo brac, bo jak klient w styczniu zamawia cos na mistrzostwa swiata co nie jest tylko remakiem gotowca albo znakowaniem gwizdków, to nalezy mu się klaps.

Ale zeby odpowiedzieć na Twoje pytanie - manager bedzie wymagal przynajmniej 3mce testowania i nie ma bata mniej, 3mce bedziecie ustalac detale (nawet jak ustalicie ze to bedzie rip podobnej aplikacji) i łapać bazy danych z zawodnikami. Mniej niż rok nie ma jak tego zrobić, bo wlasnie pol roku pojdzie na rzeczy okolo produkcyjne, za 100tys pln mozna by rozmawiać jak planujesz robić sam. Moja rada - odmów, nie zobaczysz kasy bo pewnie sie nie wyrobicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym was zapytać o jedną rzecz... Czy i jak doliczacie poprawki gdy klient naprawdę zaczyna marudzić?

Nie mówię tu o 2 lub 3 poprawkach, które jak wiadomo zwykle są nieuniknione. Mówię raczej o poprawkach w prawie gotowym projekcie, gdzie klient zaczyna marudzić i wymieniać rzeczy które dotychczas mu pasowały.

Ile liczyć za taką poprawkę? Stawka godzinowa czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym was zapytać o jedną rzecz... Czy i jak doliczacie poprawki gdy klient naprawdę zaczyna marudzić?

Nie mówię tu o 2 lub 3 poprawkach, które jak wiadomo zwykle są nieuniknione. Mówię raczej o poprawkach w prawie gotowym projekcie, gdzie klient zaczyna marudzić i wymieniać rzeczy które dotychczas mu pasowały.

Ile liczyć za taką poprawkę? Stawka godzinowa czy jak?

 

Na takie rzeczy trzeba sie nastawic zawczasu. Na poczatku mowisz o poprawkach, kiedy moga zostac wniesione. Klienta lwepiej trzymac z daleka bo lubia wlasnie na sam koniec pomarudzic, gdy wlasciwie błahe dla nich sparwy ("a czy to nie mogloby byc jednak błękitne?") zamieniaja sie dla ciebie w jakas masakryczna prace i cofane sie o godziny pracy w tył.

 

Pytanko: na ile wycenić animację?

 

Ma byc to filmik wejsciowy do 2 gier online. Jedna ma 5k graczy druga niby 300tys wg glownej ich strony. Jako refke i inspiracje cos takiego mi podesłano

 

 

Tam wlasciwie jest kilka sekund, oni by chcieli 2x po 10-20 animacji 3d. Bez postaci, ale za to troszke symulacji i dynamiki. termin - koniec maja.

 

Firma mała, budzet niewielki - nie bez powodu do mnie sie zglaszaja przeciez a nie do platige :)

 

Chcialbym te zlecenie, bo wiem ze dalbym rade tylko czas caly jaki mam by mi to zjadło. Boje sie wystraszyc klienta jak poprzedniego gdzie wprost powiedzialem 7tys i juz nigdy sie nie odezwal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba tez zalezy ile ujec. ja za taka rzecz - 2d - wziąłem tysiaka (350dol), tylko mi to zajęło jeden długi dzień - jakby skumulować.

http://blue-box.com.pl/klienci/samples/hero/hero.html

 

więc 3D 7k to z jednej strony duzo ale tez nie koniecznie, bo zalezy ile produkcji będzie na kazde ujecie. Jezeli jakosc ma byc jak w icebraker to cena uzasadniona IMO a nawet skromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności