Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 225
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dwno mnie cos nie bylo, az mi sie haslo cos przypomniec nei chcialo. Chociaz na 3d nie mam zbytnio czasu bo to nie moja broszka to jednak zwarlem poslady ostatnio i zrobilem nawet tutorial dla cgwisdomna temat robienia popiersia. Calosc ma ok 7 godz z czego skulpt ok 2,5. Reszta poswiecona pobocznym zagadnieniom typu budowanie base meshow, troche na temat anatomii, podstawy blendera i takie tam. Wiecej info na temat tuta rzuce juz za niedlugo.

BpJuD93.jpg

GRchWLW.jpg

IkKMbrq.jpg

pozdrawiaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

kurs tworzenia popiersia dostepny na cgwisdom

Caly proces tworzenia popiersia w stylu rzeby klasycznej. Wszystkie tajniki wiedzy na temat anatomii tworzenia base meshow, wskazowek anatomicznych co do tworzenia twarzy, blenderowskie srodowisko pracy, podstawy keyshota, wyszukiwanie referencji i tworzenie repozytoriow+podstawy zbrusha, rzezba, render w zbrushu/cycles/keyshot. Render w oparciu o moje wlasne studium oswietleniowe i mnostwo pomocy wlasnych udostepnionych na rzecz videotutorialu. Efektem koncowym bedzie taki oto w duzej mierze autorski bust stworzony w czasie rzeczywistym w oparciu o profilowy szkic Da Vinciego.

pozdrawiam

https://cgwisdom.pl/kurs-wideo/kurs-zbrush-wykonani--ludzkiego-popiersia.html

13wxWqK.jpg

 

NHYVsLs.jpg

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Maciek ja mysle, ze dlugo bo za bardzo nie mam czasu na 3d. Wiec od czasu do czasu po godzinach jak tylko jakeis okienko sie trafi to cos tam dziubne tego zbrusha. Mysle, ze tak z 50 godz to napewno rozlozone na ok 3 miesiace.

Ale w meidzyczasie taki duzo szybszy skulpt ok 10 godzinny. Praca bedzie kontynuowana z pewnsocia. Chce pociagnac to cwiczenie i zrobic taki maly wycinek piekla z wieloma postaciami.

pozdrawiam

NHE8hku.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem szczerze powiedziawszy jak to wyglada w polsce, bo zaraz po studiach wyjechalem do anglii i tutaj zaczynalem. Zarobki w anglii w branzy poligraficznej wygladaja mniej wiecej na poziomie:

-printer nr. 1 ok 3,5 -4 tys funtów/miesiac

- printer nr. 2 ok 2,5-3 tys funtow/mies

-asystent printera 1,6- 2,2 tys/miech

 

na produkcji:

operatorzy 2,1 ok 1,8-3 tys/miech

asystenci 1120-1400 funtow.

agencyjni pracownicy 920-1100

 

pozdrawiam

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohoho no to ja nie wiem co to za druk, takei zarobki tutaj w angli raczej nierealne chyba ze na szczeblu kierowniczym. hmm te zarobki jakie podalem sa dosc przyzwoite jak na poligrafie tutaj, jedne z lepszych w tej czesci anglii(zachodnia przy walii), inna sprawa, ze branza poligraficzna to raczej nie zbyt dobra inwestycja na przyszlosc. W przeciagu kolejnych 10 lat , rynek w tym obszarze zmieni sie na gorsze. 3d sobie robie po godzinach bo lubie poprostu, nie widze potrzeby zamieniac swojego ulubionego zajecia w zrodlo utrzymania- mogloby byc ciezko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumei to co podales 10-20 k pln to mniej wiecej to samo co tutaj w angli(4 tys funtow). Ale jesli mowisz, ze tyle sie zarabia w poslce to niebardzo mi sie chce w to wierzyc. W polsce sa to zarobki na poziomie 6 -7 tys zl netto, nie wiecej.Ja sie zajmuje drukowaniem prasy, magazynow, czasopism, katalogow itd. Praca jest dosc ciezka bo 12 godzinne zmiany i bardzo duze natezenie halasu, ale pracuje sie 14 dni w miesiacu. Drukarz dwójka potrzebuje ok. roku intensywnej nauki aby nabyc pelne kwalifikacje do pracy. Drukarzy numer 1 na offset printing jest ok 30 z czego srednia wieku wsrod nich to ok 50 lat (najmlodszy ma 40 pare)wiec tutaj trzeba miec bardzo duze doswiadczenie. Ja zaczynalem od pracy na perfect bound jako zwykly pracownik po operatora a nastepnie przeszedlem na offset printing w dosc krotkim czasie po ok roku. Gdyby ktos szukal pracy, wciaz jest kilka wakatow na roznych stanowiskach u mnie w firmie.

http://www.pcpltd.net/

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak spotkam brata to zagadam spytam czy mi nie sciemnial, ale on nie przygotuje do druku czasopism, czy ulotek tylko opakowania. Wczesniej ulotki i czasopisma. I wlasnie on i znajomi drukarze sa po 40. I to nie te male drukarnie . Opowiadal o sytuacji na wydziale poligrafii prelekcja. Byl na niej moj brat i ci drukarze. Ci drukarze smiali sie z wykladowcow ze na tym co oni opowiadali juz dawno sie nie drukuje. Wiem ze jak kiedys mowilem o quadgraphics z wyszkowie bo mialem rozmowe na stanowisko 3d to mowil ze to proste wydruki. Oni robia czasopisma i ulotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki Seba za zainteresowanie tematem.

A tutaj jeszcze takie ujecie z mojego stanowiska pracy, jakby to kogos interesowalo (czaszka jest prawdziwa, swoja droga). Moznaby stworzyc watek w ktorym uzytkownicy wrzucaliby taka migawke z wlasnego tworczego poletka.

 

EGo9pngh.jpg

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Reynevan

Jezeli czaszka posiada status eksponatu medycznego albo jej sposob ,,ekspozycji'' nie budzi podejrzen co do legalnosci zrodla pochodzenia badz jej nabycia to raczej nie powinno byc problemu. Czaszka , ktora mam sprowadzilem ze stanow. W stanach jest cale mnostwo legalnych i mniej legalnych miejsc w ktorych mozna cos takiego nabyc wlacznie z calymi szkieletami ludzkimi z czgeo chyba najbardziej znanym jest ,,Skulls Unlimited International" specjalizujace sie glownie w dystrybucji doskonale przyrzadzonych czaszek zwierzecych wszelkiego rodzaju. Drugim zrodlem jakie znam jest Nephi Walton, lekarz/developer anatomii 3d posiadajacy niezwykle bogata kolekcje ludzkich szczatek z dokumentacja. W anglii jest to James Cranfield - czaszki, ktore posiada pochodza glownie z afryki i pozbawione sa zuchwy noi jakby to powiedziec, malo atrakcyjne a i dosc drogie.

<a href=46313631382711949996.jpg' alt='463136313

 

Boris

hehehe

Edytowane przez genitalius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis pewnei wybralbym cos innego, niestety na tamta chwile usilnie potrzebowalem mocniejszej maszyny i wybor padl na ROG'a bo clevo i Alienware byly jak dla mnie zbyt egzotyczne. Nie wiem czy ejstem zadowolony bo juz raz go serwisowalem. Z pozoru niewinna zamiana ,,miejscami" 2ch klawiszy zakonczyla sie wymiana plyty glownej i klawiatury. Pozatym jest ok, jest bardzo chlodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie

krzys!3

poprawilem :). chcialem zrobic mu lapska podobne do tych ,ktore masz w jednej ze sowich postaci mam na mysli ta szkarade bez zuchwy strasznie mi sie podobaja o czym juz dawno pisalem. Mam ja nawet w referkach :D swoich osobistych.

 

JackTheRippy

hehe na to sie nie zanosi, ale milo to slyszec. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności