Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

pionix, zieleń robi robotę ;)

Nie wiem do czego to ale na upartego może jakieś zacieki na dachach zblendować? Po za tym nic dodać nic ująć.

Też się wzbraniam przed coroną i jakoś boję zacząć roboty zlecone.

A może to po prostu stara miłość nie rdzewieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arturprx2.

Mam techniczne pytanie do użytkowników Corony jak by sobie poradził(a) z taką sceną jak powyżej?

corona sobie z tym poradzi ale ile się to będzie renderowało do dobrej jakości to już inna sprawa i tu może się spokojnie okazać że vray bije ją na głowę jeśli chodzi o czas renderingu.

Kilka negatywnych spraw z corona związanych odnośnie exteriorów:

- mocny spadek prędkości przy rozbudowanych scenach lub obiektach bogatych w poligony

- spadek prędkości przy posługiwaniu się teksturami o duzych formatach do 2000px jest oki,

- displacement tylko w formie shadera , aby osiągnąć zadowalający efekt mus zagęszczania siatki , co się wiąże z pierwszym punktem :)

- bardzo odczuwalny wzrost czasu renderowania wraz ze wzrostem rozdzielczości wyjściowej renderu na

forum corony były tego typu jak twoje rendery coś w rozdziałkach 6k x 3k i renderingg 17 godzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kellyq - wydaje mnie się, że "gałęzie" są zbyt duże i grube. Gdyby całość była drobniejsza to by bardziej wyglądało jak rattan.

Lukasz2244 - tak to moje dzieło :)

skalpel3d - Ten obrazek ma wymiary 10000px x 6000px. Czas renderu na dwóch leciwych komputerach nie był rewelacyjny ale jedną noc się policzyło z tego co pamiętam. Ciekawe jak by to wyglądało w Coronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix to co kolega ma za problem ściągnąć corone, odpalić conwerter poprawić materiały,podmienić słoneczko i praktycznie na defaultowych ustawieniach puścić render :) Jesli chodzi o sam render i shadery to dla kogoś takiego jak ty przesiadka nie powinna być w najmniejszym stopniu kłopotliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby testu wystarczy przekonwertować;) Też jestem bardzo ciekaw rezultatu Corony w takiej scenie. Biorąc pod uwagę jak szybko odszumia interiory, nie zdziwiłbym się jeśli render po kilku godzinach będzie wystarczająco "gładki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pionix dzieki, te "wlosy" to po prostu dwa rozne tourus knoty rozmieszczone na modelu za pomoca czasteczek. Mam jakas traume zwiazana z Blenderowym "hairem" i gdzie tylko moge staram sie robic takie rzeczy instancjami. Ponizej jak to z bliska wyglada:

 

Chocofur_Toys_06b.jpg

 

Chocofur_Toys_07b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co rozpisywać, w końcu się przełamałem żeby wstawić coś na forum.

Naszło mnie na samochód ale dziwnym trafem zacząłem od koła. Nie robię z tego jeszcze WIP'a bo nie wiem kiedy się zepnę na resztę.

 

 

Wiem że brake caliper przechodzi przez felgę, już poprawione.

 

Blender+Cycles

 

 

15948126515_843742fb09_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj chwilę żeby zrobić małe porównanie BF+LC V-raya vs PT+HDC Corony. W załączniku paski z renderów 960x600 px. Wizualnie nie pokrywa się w 100%, bo użyłem Corona Scene Converter, więc większość wartości reflect/glossiness powinna iść do korekty.

 

Obrazek pierwszy z V-raya po 37, drugi z Corony po 17 minutach. Dobrzy ludzie, czy możliwe że ustawiłem coś źle, że różnica jest aż tak dramatyczna? Od święta korzystam BF jako primary bounces, więc może o czymś zapomniałem? Sprawdzałem różne warianty - podbicie sampli świateł/materiałów, "universal settings", obczajałem wszystkie render passy żeby sprawdzić co zostawia najwięcej szumu, a i tak najlepszy rezultat do którego doszedłem to właśnie taki wynik.

 

Dla kontrastu - wynik Corony jest prosto po konwertowaniu sceny z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo vray 3 bo pewnikiem na nim robiłeś wymaga mocniejszego podbicia sampli w świetle niż to było trzeba we wcześniejszych wersjach rzadko przekraczałem próg 40 w świetle a teraz do rzadkości wcale nie należy parametr 78 i więcej. Dwa wygląda ze to sam BF ci generuje szum i trzeba go znacznie podbić. Pokazałbys jakie ustawiania miałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie materiały mają globalnie podbite subdivy do 60, podobnie jak VrayIES i inne Vraylighty - oprócz Dome z hdri, które jest podbite do 100.

ustawienia renderingu na screenie - wartości które są podane dawały ładny i gładki render przy testowaniu regionów, ale w kosmicznym czasie, dlatego zjechałem z global multiplier i threshold do wartości poglądowych, żeby się nie zestarzeć podczas testów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak masz w global DMC takie parametry to się nie dziw że szumi ( noise treshold) :) a dwa interp sample w light cache na 5 to aż cud że nie maże renderu. Kolejna kwestia nie rozumiem dlaczego w tej scenie masz min shading rate na 16 ustawiony. Na pewno prędkość renderowania może ci się zmienic jak zmienisz metodę liczenia geometrii z auto na static

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się że szumi na tych ustawieniach - dziwię się że nawet tak niska jakość zajęła ponad 30 minut. Przy threshold ~0.01 i global multiplier=1 czas renderu wyniósłby kilkanaście godzin na 3930k @ 4GHz.

Min shading rate podbiłem do 16, żeby sampler więcej "uwagi" poświęcił właśnie wygładzaniu GI, a nie zajmował się krawędziami geometrii.

Zarządzanie pamięcią sprawdzę, ale obawiam się że nie da to aż takiego kopa, żeby wyniki były w miarę rozsądne.

Edytowane przez kozioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ci chodzi o czas to głównym winowajca jest BF plus materiały sam dobrze wiesz co się dziej jeśli rozmażesz refleksy przy wysokich subdividach :) natomiast Corona jako unibias liczy to zasadniczo wszytko równomiernie, ale np ja znam kilka sposobów które z corony potrafią zrobić takiego samego woła prędkościowego jak vray :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazioo raczej nic zle nie ustawiles, po prostu vrayowy BF ssie przy Coronie. Na forum Corony byly juz takie porownania Vray vs Corona no i uzywanie BF jakie Pirmary Bounces Vrayu mija sie z celem...

Możesz uzasadnić mijanie się z celem stosowania BF w primary?

 

Dla mnie natomiast totalny bezsensem jest porównywanie renderer biased i unibiased, a już szczególnie w przypadku takiej właśnie Corony która ma tak naprawdę super osiągi na prostych scenach w interiorach. Przy skomplikowanych scenach , rozbudowanej geometrii , zastosowaniu tektur o dużym formacie, zastosowaniu opacity czy dużej ilości ies-ów jest ona tak samo szybka jak każdy inny renderer. A dwa co znaczy równoznaczne uwarstwienie obu rendererów do porównawczych testów, ktoś z was widział tabele typu że dany parametr o takim a nie innym ustawieniu jest równowarty parametrowi w drugim rendererze ? Kocham hurrra optymizm bez jakiegokolwiek obiektywizmu :)

 

RAFX mebelki ci lekko lewitują, popraw mapowanie na szafeczkach nocnych na deseczkach poprzecznych na froncie powinno być równoległe do ziemi a nie prostopadłe :) Trochę więcej refleksów w podłodze i w ogóle w całym drewnie w scenie, drewno nie jest nigdy tak super matowe. podłodze przydałyby się wyraźne podziały miedzy dechami mocniejszy bump :)

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalpel, odwracasz problem ;) Ja nie chcę spowolnić Corony. Pytam jak przyspieszyć V-raya :)

 

Obydwa silniki działają na algorytmie QMC, wydaje się że powinny mieć podobną wydajność. Załóżmy że różnica rzędu 50% wydajności by mnie nie zdziwiła, ale tutaj mówimy o wielokrotności! I nie chodzi o jakąś syntetyczną scenę typu cornel boxem z teapotem, ale o rzeczywiste zastosowanie w realnych warunkach. HDRI, ies, przezroczystości, odbicia, połysk i mat, drobny detal, duże płaszczyzny. Plus minus wszystko o czym możesz pomyśleć w interiorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test materiału korbowodu. Co o tym sądzicie?

 

dla mnie wyglądają świetnie! materiał naprawdę dopracowany. Podobają mi się bardzo te przebarwienia na zębatkach małych, u dołu korbowodu. Świetna robota jeśli chodzi o całość. gratki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że musisz mocniej przybrudzić wszystkie materiały - szczególnie duże płaszczyzny. Przesuń też cały model auta w dół- tak żeby opony wtopiły się w posadzkę, teraz trochę sprawia wrażenie jakby delikatnie lewitowało nad ziemią.

 

---

test modeli i materiału - mosiężny odlew w kolorze złota;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zakładać nowy temat na taką pierdołę więc tu zapytam.

Zdarza mi się dość często pewien "zgrzyt" w PS podczas zaznaczania lassem ze spacją.

( zaznacza się punkt w momencie wciskania spacji - oczywiście niechciany :(

Czy to normalne? gdzie szukać rozwiązania ? A może tylko u mnie tak się dzieję...

 

30iktxz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności