Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej jakby za fotografie też płacili od godziny pracy... najlepiej długości otwarcia migawki. ;P. Moim zdaniem ilustracje powinno się wyceniać licencyjnie, o tym poniżej.

Ale skoro jesteś początkujący, to pewnie nie dadzą ci więcej niż 300-500PLN. Za mniej to lepiej sobie coś dla siebie machnąć.

Ale ceny rynkowe to mniej więcej tak jak poniżej (mogłem trochę przestrzelić bo nie mam najaktualniejszych danych, ale raczej dużo się nie zmieniło):

 

Za ilustracje na okładkę do Fabryki Słów płacili swego czasu 800-1000pln, ilustracja prasowa przy dużych tygodnikach to 600zl-1000zl (chyba, że masz nazwisko, wtedy dużo więcej, w zależności jak duże to nazwisko, oczywiście), za mikro ilustracyjkę(szkicyk) dla "NIE" płacili nawet 50pln (ale imho dało by się spokojnie więcej wycisnąć, a taka kwota to raczej skandal).

 

zagramanica: If you've done any editorial illustration work (magazines and newspapers), you know that the rates are pretty standard across the board: $250-$500 for a spot illustration, $500-$750 for a half page, $1000-$1500 for a full page, $2000-$3000 for a full spread, $1500-$3500 for a cover. These are all pretty normal prices and there are of course magazines that pay higher or lower. I tend to start with these prices in mind when thinking about pricing for ?Presentation Only?. więcej -> ogólnie dobry post o wycenianiu.

 

I już raczej na przyszłość:

 

Do zleceń komercyjnych gdzie ilustracja pełni istotną rolę warto wyceniać na zasadzie licencji na użycie. Inaczej się wycenia na pitch/przetarg bez praw do użycia w kampanii, wtedy można policzyć jak za ilość roboczogodzin. To daje korzyści; firmie, bo nie inwestuje w niepewny projekt(może przegrać przetarg). I autorowi, jeżeli twój projekt przejdzie, jesteś na wyższej pozycji negocjacyjnej, bo albo kupią od Ciebie, albo nie maja zlecenia(pomijam józka, który podrobi stylufkę :)), więc możesz wycisnąć max, bo firma zgodzi się zapłacić każde pieniadze (w granicach rozsądku oczywiście, bo dopłacać nie będą). Jak nie przejdzie to przynajmniej nie zainwestowałeś ty, tylko firma.

 

Jest też kwestia czy ilustracja ma być najważniejszym elementem kampanii i czy to jest regionalne, ogólnokrajowe czy ogólnoświatowe. Dzięki temu można oszacować wartość kampanii, gdzie jeżeli coś pojawia się w TV to samo puszczenie spotu przed wiadomościami będzie droższe niż zrobienie 30sek reklamy. Zazwyczaj do większych zleceń tego rodzaju bierą ilustratora z jakąś marką, skillem, bo zależy im na stylówce. Albo płacą 50k za keyvisual firemce typu platigus czy inna arsthanea a tam jakiś niewolnik(hehe) wykonuje ją za dniówkę przekazując pełnie praw autorskich firmie matce. Co cwańsi i z mocniejszą pozycją, sprzedają tylko licencję na użytkowanie. A za pełne prawa autorskie majątkowe rządają dziesiątek tysięcy. Ale jak się spojrzy na sukces np. serca i rozumu to 100k za pełnie praw nie powinno dziwić. Przy czym w tym konkretnym przypadku podejrzewam niewolnika(nie wiem jak było, zgaduję. Ja tylko modelowałem [pierwszą wersję, teraz hulaja chyba już setne przeróbki i z mojego gufna nawet poligon nie został], konceptował chyba Kuba Jabłoński), no ale to tylko taka dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

Co robicie w sytuacji gdy:

Realizujecie dla klienta projekt (w ramach jakiegoś tam "abonamentu")...

W pon. od osoby X dostajecie info że projekty są ok.

We wtorek inna osoba "Y" przysyła wam info, że chce zmienić w projektach np. czcionkę ? (czyli w zasadzie przerabiamy projekt od początku)

Powinienem w takiej sytuacji odpisać "proszę to uzgodnić z osobą X" ?

 

W jaki sposób można się zabezpieczyć przed takimi jajami ?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popros o sprecyzowanie kto jest osoba zatwierdzajaca design, najlepiej posylajac kopie tego maila do obydwu osob. Nie mozesz pracowac nad jednym projektem dla dwoch szefow majacych rozne opinie. Takie spokojne napisanie rzeczy oczywistej czesto pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem się przez kilkadziesiąt stron w tym temacie ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie.. Jak mniej więcej wyglądają zarobki grafika pracującego w dziale VFX i jako, iż jesteśmy w Polsce to dla Platige Image w porównaniu do grafika pracującego w branży gier dla CDR na stanowisku będącym odpowiednikiem specjalisty od VFX w Platige ? Czy rynek filmowy/reklamowy przynosi większy zysk od osób na porównywalnym stanowisku z branży gier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może ktoś wycenić na szybko wykonanie podobnego projektu (link poniżej). Chodzi mi szczególnie o wycenę elementów 3D czyli wyjaśniającą mechanizm działania zapory.

https://www.youtube.com/watch?v=mXEmHDQtXnw

Bardzo bym prosil o w miare szybką wycene. Planuję poświęcić na realizację projektu około 1 miesięca (tylko aspekty 3D i animacja).

Dziękuję,

Edytowane przez Ramsta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do was, doświadczonych wyjadaczy graficznych pytanko.

Na ile wycenilibyście przygotowanie:

Logo

Wzoru wizytówek

Projekt papieru firmowego

wzoru Pieczątki

 

Dla 1 osobowej firmy z branży "marketing" / doradztwo / konsulting (firma trochę zarabia - nie jest to początkujący przedsiębiorca) ?

 

Z tego co widzę taki pakiet (logo, papier, wizytówka, stopka, itp) to 600 - 700 zł

Czasem samo logo to 700 - 1200 zł.

Edytowane przez Arcadia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem jak wycenić dobrze takie zlecenie, otóż miałbym do zrobienia 120modeli + tekstury. Modele nie skomplikowane(aparaty,tablety, naczynia itd), z limitem poly 5-10tys. Oczywiście prawa też odsprzedaje. Cena z sztukę o której myślę to 100-200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę taki pakiet (logo, papier, wizytówka, stopka, itp) to 600 - 700 zł

Czasem samo logo to 700 - 1200 zł.

 

to bardzo zależy. Bierze się tyle ile klienci zapłacą. Jednemu zapłacą 20tys, drugiemu 2tys trzeciemu 200pln.

Moja siostra jak zleca to zwykle placi ok 500pln ale ma jeszcze strone gratis (polecam jej wtedy darmowe skórki wordpressa i strona www wychodzi jej za grosze, bo oferent nie bardzo ma za co kasować).

 

 

Oczywiście prawa też odsprzedaje. Cena z sztukę o której myślę to 100-200zł.

te absolutne cuda modelingu, top notch, premium class

http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm?ID=636054&seo=0 - robiłem komus po znajomości wizkę

http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm?ID=636414&seo=0 - uczyłem się UV mapingu w Blenderze

 

sprzedaly się ok 20 razy więc zarobiłem na nich ok 50usd (po prowizji TS). Jak łatwo zgadnąć zajelo mi to kilka godzin (tylko dlatego ze to wysokiej jakości modele hehe).

Mozesz zaproponować 100 czy 200pln ale w 2lata na kazdym tym modelu zarobisz przynajmniej 100usd, więc moze zaproponuj:

100pln bez praw do wyłączności

150pln z wyłacznością na 1 rok

200pln na 2lata

450pln (150usd) wyłączność po wsze czasy.

 

Obiektywnie ta ilość pracy będzie warta ok 36k pln w ciągu 2 lat, znacznie mniej jeżeli będzie leciał czas (stare modele elektroniki będą mało popularne) jeżeli sprzedasz za 100pln z prawami - 12k jeżeli za 100+ prawa dla Ciebie - trzy,cztery razy tyle.

Zrobisz co zechcesz ale wiesz kiedy mozesz nazawać się 'frajerem'. A jak podpiszesz prawa do sublicencjonowania - z przedrostkiem 'ciężkim'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki olaf! Wiadomo ,że lepiej zrobić takie modele dla siebie i samemu sprzedawać ale przedstawie taką propozycje jaką tutaj podrzuciłeś ;) Tablet 10k to już chyba z całą mechaniką ;D Jeden dzień to kilka prostych tabletów, zależnie od tego jakiego masz skilla pajrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) zaczeliście pisać o turbosqidzie no i postanowiłem założyć konto. Tylko mam mały problem. Mógłbym mnie ktoś oświecić i powiedzieć co powinienem w tax information wybrać, gdy chce sprzedawać modele i jak to dalej ze skarbówka rozliczyć?. Bo nie chce żeby mnie potem skarbówka ganiała :D. Ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy od tego ile zarobisz. Jeśli nie dużo to olej skarbówke. Jeśli na Twoje konto będą wpływały duże sumy (chyba że zostaną na paypal) to wtedy mogą się zainteresować.

Taki drobny handel bez działalności jest chyba troche inaczej traktowany

 

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wziąć za wizkę tego typu:

image-9849-1367223537.jpg

Modelowanie kanapy na bazie zdjęcia lub w jakiś sposóv wstawienie zdjęcia do wizualizacji aranżacji zdjęcia. Miałoby być więcej sztuk (ok. 15).

Jaka jest standardowa stawka godzinowa dla freelancera przy tak odtwórczej robocie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Jak myślicie ile można wziąć za zrobienie pakietu 20 wizualizacji dosyć sporego osiedla mieszkaniowego (ok. 20 budynków, staw, boiska, drogi rowerowe parkingi itp.). W skład zadania wchodziłoby:

- opracowanie modelu całego osiedla wraz z najbliższym otoczeniem (z pominięciem modeli budynków, gdyż są gotowe, do wymodelowania zostało by całe zagospodarowanie terenu)

- wykonanie kilku wizualizacji z lotu ptaka

- wykonanie wizualizacji z perspektywy człowieka pokazujące różne detale oraz klimat osiedla

- wykonanie wizualizacji każdego z budynków z 1 etapu inwestycji wraz z charakterystycznym dla niego otoczeniem

- wykonanie wizualizacji stref publicznych (placów, boisk)

- wykonanie wizualizacji tarasów z konkretnymi widokami (widok na jezioro, widok na miasto i osiedle)

- wykonanie wizualizacji wnętrz (recepcja oraz klatka schodowa)

- wykonanie wizualizacji jednego z ogrodów przy mieszkaniu na parterze

 

Powyżej są typy wizualizacji jakie życzy sobie inwestor, określił on mniej więcej ilość poszczególnych ujęć co sumuje się w ilości 20 renderów.

Muszę przyznać, że pierwszy raz mam dotyczenia z tak dużym zleceniem. Prosiłbym o radę w jakich widełkach powinienem utrzymać cenę za takie zadanie i jaki byłby szacunkowy czas wykonania takiego zlecenia dla jednej osoby.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rozwalacie mnie czasami... Chcesz brac zlecenie, i nie wiesz ile czasu zajmie Ci wykonanie danej pracy? Kto ma to wiedziec jak nie Ty?

 

Prosze Was, jezeli nie znacie sie na danej robocie, to chociaz nie psujcie rynku przyjmujac takie rzeczy do robienia. Takie praktyki to krok od katastrofy, ktora potem psuje opinie wszystkim freelancerom na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, to nie tak, że nie wiem ile zlecenie zajmie mi czasu oraz jakie to będą koszta. O ile pytanie dotyczące czasu wykonania zadałem raczej z ciekawości, to pytanie o cenę było zadane właśnie w celu "nie psucia rynku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, mam pytanko.

 

Mam klienta, któremu opracowałem już 6 - 8 wzorów folderów (około 20 str. każdy).

Pominę fakt że ch..a z tych folderów jest bo po 2 latach nie dość że wydrukowali 2 wzory, to resztę nadal poprawiają...

Aktualnie (chyba z nudów) średnio co tydzień dostaję jakieś "poprawki" (na zasadzie "na 1 str. 3ci wyraz z dużej literki"). Jam człek spokojny i cierpliwy, ale jak zapewne wiecie... wszystko się kończy :/

 

Pytanie brzmi. W jaki sposób proponujecie ograniczyć ilość takich poprawek, ewentualnie ile byście policzyli za kolejne zmiany ?

Macie jakieś sprawdzone patenty na takich gagatków ?

Przyznaję że w umowie tego nie uwzględniałem bo (mój błąd) wychodziłem z założenie że współpracując chodzi o to, żeby było sprawnie i miło dla obu stron.

 

Moje pomysły:

 

- płatne poprawki 10 zł od strony ? (za dużo, za mało ?)

- ustalenie 1 poprawki [na zasadzie w lutym folder X i tyle] na miesiąc (ewentualne kolejne zmiany płatne)

- propozycja zwiększenia kwoty "abonamentu" za obsługę o kwotę "minimum" potrzebnego do zatrudnienia kogoś do pomocy na 1/2 etatu

 

Jakieś inne pomysły ?

Podejrzewam, że opcja kanister benzyny z zapalniczką i groźba "jeszcze jedna poprawka i puszczę wam tę budę z dymem" raczej nie wchodzi w grę ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz rozgraniczyć poprawki od zmian. Poprawka, to jak wstawiłeś coś źle, a wysłali dobrze. Zmiana, to jak chcieli najpierw A, pozniej B. Za zmiany się płaci, więc poproś o listę zmian - daj klientow np. 4tgodnie, by ją opracowali. Z wysłaniem poproś o potwierdzenie, że są kompletne i powiedz, ze za 2tyg. odpiszesz z wyceną i terminem realizacji. Postaw barierę czasową, jak będziesz interaktywny, to beda się zachowywać jakby grali w Hugo przez telefon w teleranku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz olaf, źle się wyraziłem (oczywiste jest że jak ja się pieprznę to poprawiam to za free bo "mea culpa").

 

Mam tylko kłopot z tą dodatkową kasą i czasem za zmiany ... to klientela, która nie do końca rozumie że niektóre rzeczy trwają, że to kosztuje itp. Chcą mieć na już, wczoraj w ramach "abonamentu" bez żadnych dopłat :/. Tobie łatwo napisać daj 4 tyg na przygotowanie listy zmian ... jak ja przesyłam gotowy projekt, nie mijają 2 min już mam coś do zmiany (czcionka mniejsza ;D).

 

Strasznie nie lubię odkładać roboty i zmuszać innych do czekania (wnerwia mnie to), ale to jest chyba jedyne wyjście w tym kraju (na ostatnią chwilę, żeby nie było czasu na zmiany) :/

 

Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś pomysły chętnie coś podkradnę ;)

 

Dzięki, spróbuję pogadać i może jakoś wytłumaczyć że to duuużo roboty i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw barierę czasową, jak będziesz interaktywny, to będą się zachowywać jakby grali w Hugo przez telefon w teleranku.

Genialne! :) i jak smutno prawdziwe :)

Jak się klientom pozwala i flaki wypruwa żeby jak najszybciej wprowadzić poprawki/ zmiany to jest ich tylko więcej i więcej bo jak mogą je wszystkie zobaczyć to chcą i na nic się zdają odpowiedzi "a ale to będzie źle wyglądało bo coś tam, bo coś tam" oni i tak odpowiedzą " być może, ale i tak chcemy to zobaczyć" a potem " no rzeczywiście, nie wygląda to dobrze" :)

Nie raz już tak miałem, że klienci radośnie zarzucali mnie poprawkami i drobnymi zmianami aż już nie mogłem zdzierżyć i np przestałem odpisywać od razu i odbierać telefony, wyskoczyłem na 2-3h na rower zrobić 50-60km żeby uspokoić skołatane nerwy, po czym jak powróciłem poczekałem do wieczora i odpisałem, że chcę dodatkowy tysiac czy dwa i kolejne zmiany w koncepcji i niezdecydowanie będą pociągały kolejne koszta.

I co? i następnego dnia niemal od razu akcept :) przy rozmowie w tle można było usłyszeć jak rzucają mięsem ale nie mają wyboru i wcale współpraca się nie skończyła :)

Albo inna sytuacja też pełno poprawek i zmian, po renderowaniu przez cała noc i połowę dnia już termin ostateczny z ostatecznych, podsyłam wszystko co chcieli i dzwonią około 19-20 w piątek, że w domu produkcyjnym chcą ich powiesić na suchej gałęzi bo czekają już tylko na nich z nagrywaniem kaset do telewizji. A po tym wstępie pyta czy nie mogą jeszcze dodać to i to i zmienić to i tamto :P aż mnie zatkało trochę :)

 

Ogólnie kliencie to bardzo często trochę idioci a jeszcze częściej jeszcze więksi idioci :) czyli jak to w życiu :)

Miałem przez jakiś czas świetnego klienta i powinienem go na rączkach nosić ale wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to tak rzadkie zjawisko i jakie szczęście mnie spotkało :) niestety projekt został po pół roku zamrożony i musiałem szukać innych, wielu się przewinęło i nigdy nikt się nawet nie zbliżył do tamtego poziomu :)

 

Innymi słowy, jak trafisz na złego klienta, a trafisz częściej niż rzadziej i pozwolisz mu dyktować swoje warunki to twoje życie bardzo szybko może się zmienić w piekło :) Więc od razu nakreśl granice i zasady, szkoda zdrowia na wrednych klientów, nie warto, chyba, że jesteś młody, zdrowy jak tur i masz jeszcze nerwy jak postronki :)

 

I najważniejsze nie psuj rynku sobie i innym :) Raz klient z ameryki chciał ode mnie 5 renerów promocyjnych produktu kosmetycznego do włosów, jakieś butelki, aplikatory, strzykawki i takie tam, w różnych konfiguracjach i żeby było ładnie nowocześnie i super wizualnie :) Wszystko ładnie, pięknie, rozmowa dobrze idzie wypytuje co trzeba zrobić, jakie materiały może dostarczyć etc. no i wyceniam :) A klient oniemiały piszę że nie sądził że to wszytko będzie kosztowało więcej niż 30 $ :D no to mu odpisuje że za tyle to może bym zrobił redner samego pudełka jakby mi się nudziło bardzo :) A on, że chciałby ze mną nawiązać współpracę bo będzie potrzebował jeszcze animacji z tym produktem ale nie chce całego budżetu tak od razu wyrzucać na pierwsze rendery i pyta jak bardzo 30$ budżet to może przekroczyć :) ostatecznie podziękowałem i nie mam amerykańskiego klienta w portfolio :D

Ale podobne sytuacje zdarzają się dość często bo za dużo ludzi robi za darmo na piratach, nawet jak robisz na piracie to rób za taka stawkę żeby sobie kupić licencję po roku czy dwóch a nie żyć na utrzymaniu mamy do 40 roku życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja A: jek masz abonament i klient chce go wycisnąć do złotówki - witaj w świecie Agencji. Weź tyle, by robił to kto inny :)

 

Wersja B: jezeli jest inaczej mozesz przeczytac poniżej ;)

Nie ma co tłumaczyć klientowi. Masz system pracy, ktory musisz zmienić, bo tracicie na tym po równo.

Mialem kiedyś taka hiperaktywną klientkę i jej prawnik zrobił bardzo fajnie, bo też dzwoniła do niego ciągle z pytaniami. Kazdy odebrany telefon policzył za rozpoczętą godzinę konsultacji i wysłał rachunek na 70tys pln. Szybko się dogadali ale łatwo było wyedukować klienta. Klient nie jest głupi, pracuje z Tobą tak jak pozwalasz sobie na pracę z klientami.

 

Musisz znaleźć sposób u siebie, ale tez bardziej szanować swoją pracę. Jeżeli prześlesz klientowi pytanie czy to ostateczna lista zmian i czekasz na potwierdzenie, to na początku moze byc szorstko. Ale przekonaj ich, ze w Twoim interesie jest dostarczyć najlepsza usługę, a to wymaga określonej formy komunikatów od klienta. Jeżeli będą się czepiać, możesz powiedzieć, ze przeanalizowałeś sytuację i ostatnie miesiące pokazują, ze potrafiłbyś ich lepiej obsłużyć jeżeli zmienicie nieco zasady pracy i feedback będzie w formie kompaktowego komunikatu. Powiedz, ze możesz zbierać i notować uwagi ale po potwierdzeniu, że są kompletne musisz przesłać listę do ostatecznego potwierdzenia i wtedy z przyjemnością się za nie zabierzesz.

Jak po potwierdzeniu chcą coś zmieniać, to mozesz potraktować to jako nowe zlecenie - płatne albo gdzieś tam w kalendarzu na lipiec.

 

Jak pytasz ile liczyc, to zawsze dupogodziny, ale bez lisy potwierdzonej z korektami nie ma co liczyc. Jak klient zobaczy np. standardowe 100pln/h to moze przyciśnie ludzi u siebie, by Ci dupy nie zawracali.

 

Ogólna zasada - Twój szacunek do własnego czasu nie stoi a contratio dla szacunku do klienta. Jest komplementarny. Nie da się pracować profesjonalnie mając nieprofesjonalną komunikację i jej usprawnienie zawsze jest w interesie obu stron. Czasem trzeba to tylko naświetlić.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Słuchajcie mam taki problem drobny. Z racji tej, że miałem płaconą stałą pensję - góra się zastanawia czy jest to dla nich ok i chcą żeby wyceniać każdą robotę jaką robię bo chcą płacić za wykonaną i wycenioną pracę.

Chciałbym żebyście mi powiedzieli (może ze 2 osoby dla porównania jeżeli byście znaleźli chwilę) jak by to u was wygląda. Dodam, że kompa jakiego tu mam to i7 3770, i 16GB Ram i GTX 680 - czyli słabiutko jak na obsługę dużej firmy i te czasy są bardzo słabe biorąc pod uwagę , że trzeba jeszcze pracować na nim podczas renderowania ( nie ma możliwości wysłania na farmę) .

 

Więc tak - główny target to stworzenie katalogu:

- modelowanie około 100 grzejników z detalem typu spaw, kołnierz lutowania - jak najabardziej realistycznie żeby na detalu było widać wszystko,

 

- wizki 5000x4000

- studyjne oświetlenie - wyszparowane , jasne tło + bez tła na alfie,

- sztuk - ok. 350 ( do tego około 200 poprawek z cyklu zmiana zaworu , lub konstrukcji grzejnika - w tedy render w zasadzie na nowo czyli +200) przykład : 20r5tsn.jpg[/img]13zxr2e.jpg[/img]

 

 

- ilość aranżacji około 15 - modele tylko darmowe + modelowanie samemu - przykład : 155mpo6.jpg[/img]

 

 

- studyjne na szarym tle - grzejniki białe ok 150 szt. 1500x2000 przykład :

omed.jpg[/img]

 

i na koniec około 150 fotomontaży wnętrz + render grzejnika + wnętrze jakieś ze stocka w PS'ie ,

 

 

 

To tylko taka część , ale rzućcie jakieś kwoty jak Wy byście to widzieli przy pracy 8 godzin dziennie - 5 dni w tygodniu tak żebyście byli zadowoleni i ile byście brali.

Edytowane przez W Art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawke powinienes miec wiec taka jak freelancer. Ja licze 100zł za godzine czasem zejde, tylko pracuje freelance po godzinach i szkoda mi zdrowia. Przemnazam to przez oszacowany czas. Czasem robie sobie probe przed zleceniem. Zawsze dochodza poprawki. Chca Ci liczyc do pracy tzn ze nie bedziesz mial ciaglasci pracy. Pracodawcy na tobie nie zalezy. Pora szukac nowej roboty. Jak nie masz ciaglosci pracy to musisz miec kase na okres kiedy nie bedzie tej pracy. Po za tym jestes caly czas dostepny. Czyli pewnie musisz siedziec w robocie? Bez sens uwiaża Cię jak psa nawet innego zlecenia nie będziesz mógł wziąść. Za darmow w robocie się nie siedzi. Jezeli ktos oczekuje ze bedziesz pracowac za murzynskie stawki to szkoda zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o ilość pracy tutaj - to jest wystarczająco żebym nie siedział i się zastanawiał co robić. Pracy dla grafika 3d jest tu mnóstwo.

Edytowane przez W Art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele - 200pln/szt.

wizki 5x4K - 400-700/szt.

aranże - 1000-1500/szt.

studyjne na szarym - 300-500/szt.

fotomontaży nie robiłem.

 

 

No przy Twoich stawkach to bym się pławił w luksusie w firmie :)

Sorry w nerwach trochę chaotycznie pisałem. Jeżeli chodzi o modele - to modeli około 100, a z niego po 2-4 rendery.

Dzięki.

Edytowane przez W Art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy Twoich stawkach to bym się pławił w luksusie w firmie :)

Sorry w nerwach trochę chaotycznie pisałem. Jeżeli chodzi o modele - to modeli około 100, a z niego po 2-4 rendery.

Dzięki. To da im do myślenia, albo ja zmienię firmę.

 

Napisz co to za firma bo właśnie stałej szukam, żebym się nie wpindolił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł model hmm myślę ,że model modelowi nie równy i wycenia się to indywidualnie. Jak dla mnie te ceny nie są wcale wysokie wręcz raczej niskie. Chyba że robisz wizki na modelach z neta i na tych samych ustawieniach. Jak dojdzie kupno softu modernizacj sprzetu, podatki. Na wakacje też trzeba za coś wyjechać. Cale zycie na lewym sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam problem z wyceną zlecenia, gdyż to pierwsze w tej technologii i bardzo bym Was koledzy prosił o pomoc.

Otrzymałem zlecenie na wykonanie aplikacji, w której będzie robot na białym tle. Ruchy robota mają odpowiadać ruchom dziecka/człowieka kogo kolwiek przechwytywanym przez Kinekta. Myslę wykonać to w Unity3D.

Przyznam, że o ile w programowaniu i grafice 3D już trochę pracuję, to Kinecta mam tydzień i trudno mi określić ile czasu zajmie wykonanie takiego zlecenia.

Czy ktoś miał z tym doświadczenie? Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie,

mam zrobić kilka modeli low-poly, bronie, ciężarówki, okręty itp, ilość tris - 5k-15k

Do tego textury 2048x2048 (lub mniejsze).

 

Oto przykłady:

- radiowóz

https://c2.staticflickr.com/8/7224/7358801914_94d4c525e8_z.jpg

 

- okręt

http://www.globalsecurity.org/military/systems/ship/images/cgbl-image1.jpg

 

- łódź podwodna

- lotniskowiec

- mina przeciwpancerna

- karabin NSW

 

To przykłady, jest tego kilkanaście.

Jak to wycenić? W jakim czasie powinienem je zrobić? Płatność będzie w $.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wykonałem packshot prostego produktu w pudełku plus pastylki. Wszystko oświetlone jak trzeba +tekstury na pudełkach do tego najazd kamery. Render 3 sec. w HD.

To w zasadzie był początek potem było wiele poprawek.Kilka renderów. Doszło dodatkowe pudełko. Potem kolejne iteracje...na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni.

Ile za coś takiego?

Edytowane przez Luis3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ogólną stawką dla osób, które nie mają kontroli nad godzinami pracy i nie konsultują ich z klientem powinno być 1/euro na godzinę. Cokolwiek bysmy nie napisali stawkę w tym momencie ustali Ci klient, więc nie ma sensu pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolejne pytanie z cyklu "za ile"

Tylko proszę, nie odpowiadajcie w stylu "pomyśl ile chcesz za godzinę i przemnóż" ;]

 

Powiedzmy że macie klienta typu ... Czarny potok

Rozliczacie się "ryczałtowo" za poprzedni miesiąc.

Do wykonania: foldery, plakaty, ulotki, bony, karnety, newslettery (grafika + kod + wysyłka), grafiki informacyjne na TV, wizytówki, reklamy do gazet, kartki świąteczne, czasem pomoc w zorganizowaniu / dostarczeniu wydruków .... typowe 2D / DTP.

Z tym że do ogarnięcia kilka odrębnych działów (SPA, sport, hotel, gastro, itp.).

Roboty... pi razy drzwi max 6h dziennie, żeby ogarnąć projekty na bieżąco.

 

Ile byście "zagęgali" za takie usługi dla tego typu klienta ?

 

PS. Czy w takiej sytuacji, jak wam klient dzwoni o np. 18.00 z hasłem bo trzeba mi reklamę, bo kompletnie zapomniałem a to na rano do druku. Doliczacie dodatkowo jakąś kwotę czy w ramach dobrych stosunków z klientem poświęcacie te 20 min (raz w mies.) ?

Edytowane przez bambosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba standardem jest spisanie umowy na oplate za ilosc godzin za stawke X. Do tego zwykle opisuje sie ramy dyspozycyjnosci czyli np. Dzien roboczy to 9-17 masz np. 1 dzien na reakcje jezeli zgloszenie przyjdzie po np. 12 to masz czas do konca nast dnia. w tych ramach mozesz miec godziny extra lub ustalic ze masz wtedy podwojne czy potrojne spalanie. Np normalna realizacja 2 dni robocze na reakcje (w pon o 13 przychodzi info o nowej ulotce do zrobienia daje Ci czas do srody do konca dnia na prxedstawienie propozycji. Jezeli potrzebuja koniecznie na wtorek do 14 to palisz podwojnie godziny jak tego samego dnia to potrojnie.

Zwykle klient robi sie dzieki temu lepiej zorganizowany co i Tobie pozwala dostarczyc odpowiednia jakosc i zorganizwoac prace. Jak masz takiego co lubi ambitne terminy to najwyzej bedziesz pot ocieral banknotami.

 

Stawki sa rozne za opieke. Mialem tak ze bralem 10k i bylo tez i 2 k w obu przypadkach ilosc pracy taka sama. Tylko drozszy byl mniej kulturalny -pozdro stolica. Jezeli czujesz ze dasz rade cisnac klienta na godziny i wyegzekwujesz te podwojne to mozesz nawet powiedziec 20/h i wyjdziesz na swoje. Jak wiesz ze trzeba bedzie sie ugiac i tak pracujesz to policz 30-35. W obu przypadkach mozesz miec limit 100h ponad ktory masz stawki cennikowe czyli jakies wyzsze, jak klient tworzy chaos to te 100h moze i w tydzien poleciec. Te dodatkowe sa wiecej warte dla Ciebie bo mozesz robic dla innych klientow co zawsze jest dla Ciebie korzystniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności