Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, niektórych rzeczy pewnie nigdy nie nauczę się malować- jak chmur czy draperii ;) Mam nadzieję, że te na finalnym obrazku są chociaż akceptowalne (starałem się!).

Dziękuję, dobranoc, koniec :) Mam nadzieję, że wam się spodoba:

media.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

85% obrazka jest super, jedynie to wzgorze po prawej stronnie wyglada dosc dziecinnie, "ot taka gorka z jakas niebieska linia". Sproboj to troche poszarpac, Mateusz Mazurek fajnie sobie swoje skaly powymyslal w jego ostatnich pracach, mysle , ze troche roznorodnosci w twardych obiektahc by sie tu przydalo, bo ten malun ma ogromny potencjal. trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta niebieska linie nie jest przekrojem tylko liną lodu znajdującą się na poziomie terenu

 

jest, jest oczywiście. Ale czy to dobrze wyglada? czy dobrze jest skadrowane? kompozycja siedzi?

 

Kilka zabiegów i byłoby o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadza, bo kompozycja mogłaby podkreślać to, że ten teren jest zamrażany i linia ułożona bardziej na korzyść autora i podkreślająca perspektywę (mniej mechaniczna przy okazji), no i oświetlenie mogło by być bardziej współgrające bo teraz trochę tak to wygląda szczególnie po prawej stronie

 

aha ja jestem za tymi overpaintami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masz okrutny cut przez cały obrazek, sam trol czy co tam leci jest strasznie mało heroiczny, ot leci sobie smigol i rozsypuje trociny, rozumiem że twierdza powinna się czuć zagrozona? hmm nie czuć tego i nie chodzi mi o to że z założenia smigol jest słabszy.

 

Oblukaj też jakieś referencje zamarzniętej ziemi w podobnym oświetleniu bo to co masz nie do końca sprzedaje lód ale to marginalna sprawa w obrazku.

 

Zupełnie nie wykorzystujesz też tych sopli wystających z ziemi żeby sobie pomóc zbudować jakąś wiarygodną perspektywe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny ten obrazek tylko czy ta linia tego zmarznięcia musi tak przebiegać?

Nie lepiej jakby miała jakis kształt podkreślający płaszczyzne i perspektywę, zataczła np. lekki krąg elipse nawiązujacą troche do tego co sie dzieje na niebie?

Wydaje mi sie ze to by pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek bez mikołajów, prezentów, ale mam nadzieję, że odnajdziecie w nim klimat świąt :)

renifer_zpsee814800.jpg

Z tego miejsca życzę Wam wszystkim wesołych, radosnych i rodzinnych świąt, siły do rozwijania talentów i wszystkiego dobrego :)

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renifereł świetny. Klimat osiągniety. I dzięki za życzenia! Studia pejzaży widziałem na fejsie. Bardzo przyzwoite, szczególnie jeśli chodzi o kolor. Lecz momentami nieco rozmemłane. Przydałoby się więcej zdecydowanych pociągnięć i nieco uproszczeń takich niuansów krawędzie skał, czy krawędzi linii drzew. Te tutki od Shaddiego by pomogły. Ale już nie chce po raz setny w setnym topicu o nich mówić, bo się będę powtarzał :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziękuję wszystkim za komentarze. Dobra motywacja do dalszej pracy :)

Wojtek- spokojnie, tutki już znam...albo inaczej- wiem, że są, mam w zakładkach, ale jeszcze nie miałem czasu by na spokojnie obejrzeć :) Myślę, że teraz jest odpowiedni czas by je poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Jak wspomniałem w wątku z postanowieniami na 2013, tak wrzucam pierwszy szkic lokacji do uniwersum fantasy, które mam zamiar w wolnych chwilach wymyślać-a właściwie już zacząłem :) Jedno z miejsc, w których można uczyć się magicznych umiejętności (jutro będę kończył):

Magicplace_zps51a81faf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaliditusZaliditey- w zamiarze takie literki mają odróżniać miejsce, w którym można nauczyć się nowego czaru od zwykłego miejsca.

Swiezy- dokładnie taki mam zamiar. Nie wiem jak to z czasem będzie bo po nowym roku zaczyna się harówka po 10 godzin dziennie, ale mam nadzieję, że uda mi się dopiąć celu :)

Tak to wygląda finalnie:

Magicplace2_zps399a5d46.jpg

I szkicowo pokazane w jaki sposób taka nauka miałaby się odbywać:

Wyżej- krajobraz z innej perspektywy, nienaruszony.

Niżej- krajobraz po wkroczeniu śmiałka i trening magii na elementach krajobrazu- skałach (przepraszam za brzydkiego ludzika)

Magicplacenaukaczaroacutew_zps3500007c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walory miodzio, ludzika szukałem ale jest tak mały,że trudno powiedzieć czy jest brzydki :O.W tej kolorowej mam dwuznaczność w przestrzeniach w prawym dolnym rogu, ale wiadomo każdy widzi inaczej i może to ja mam jakieś odchyłki od normy(co jest dość prawdopodobne)pozdrawiam i czekamy na dalsze projekty z twojego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że słowo na niedzielę dla Ciebie to "refki";) Tworzysz dość mało wiarygodne pejzaże. Wyglądają jakbyś leciał je zupełnie z głowy przez co są monotonne i schematyczne. W tym widoku z góry ani te warstwowe skały, ani te szpiczaste kupki nieszczęścia nie są przekonujące. Te kupki wyrastają z płaskiej ziemi trochę ni z gruchy, ni z pietruchy, nie mają żadnego geologicznego usprawiedliwienia, że się tak wyrażę;) Są jakimś kompletnie innym tworem niż niż te warstwowe skały. Rozumiem, że to ma być niezwykłe miejsce, ale niech ono będzie niezwykłe w ramach jakiegoś spójnego pomysłu, języka wizualnego. Niech się te dzioby jakoś piętrzą z tych warstw fikuśnie, albo coś w tym stylu.

Idąc dalej tym tropem stosuj powtórzenia elementów w ramach jednego pomysłu wizualnego (małe, średnie, duże elementy) dzięki czemu będziesz mógł budować rytmy i pracować nad spójnością i wiarygodnością. W tym widoku z góry masz te warstwowe skały plus te szpiczaste, które spadły na spadochronach z jakiegoś innego enviro;) a w tle pustynia zbudowana z niczego;) Ani nie ma tam tych skał warstwowych, ani szpiczastych. W ogóle bida z nędzą tam;) Wystarczyło wziąć te warstwowe i zbudować z nich resztę enviro. Już jakikolwiek pejzaż zerżnięty z foty by wyglądał o niebo lepiej. W tych widokach czarno-białych zacząłeś nieśmiało coś tam dodawać w tle, ale mam wrażenie, że dodałeś kolejne nowe kształty zamiast próbować związać je wizualnie z pierwszymi planami. Na koniec tego biczowania dodam jeszcze, że jak już się zdecydowałeś na taki ostry język tych skał warstwowych to robienie z nich prostokątnego "boiska" z zaokrąglonymi rogami też nie jest chyba za dobrym kierunkiem;)

Myślę, że niezłym pomysłem byłoby dla Cibie zrobienie sobie jakiegoś kursu typu CGMA np. u Jamesa Paicka. Oczywiście wiem, że to droga zabawa i nie każdego stać, ale jeśli stać to warto zainwestować. Fajnie malujesz, dobierasz fajne kolorki itp. ale zdecydowanie brakuje Ci jakiegoś konceptowego podszkolenia. Od dawna powielasz te same schematy w swoich pracach i szczerze mówiąc myślałem, że to taki Twój styl ilustratorski, ale koncepty powinny zawierać jakiś "wow factor" ;) I w ogóle fajnie się szeroko rozwijać, a co sobie potem z tego dla siebie wyciągniesz to już Twoja sprawa :)

 

pozdr

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takiej krytyki potrzebowałem! Dziękuję Ci serdecznie za poświęcony czas na pisanie tego postu. Właśnie ten "projekt" robię po to by w jakiś sposób się podszkolić, stworzyć coś spójnego, usprawnić malowanie. Sukcesywne wyłapywanie bezsensów jest zatem bardzo wskazane :) Zatem przy kolejnych rysunkach postaram się bardziej przemyśleć cały koncept.

Co do kursów- jakby to powiedzieć...tak naprawdę pracuję w zupełnie innej branży (budownictwo) i rzeczywiście- takie lekcje mogłyby dać sporego kopa. Problem w tym, że (jak już pisałem) najprawdopodobniej przez kolejne pół roku będę miał co najwyżej 3 godziny na malowanie dziennie. Może to marne wytłumaczenie, ale mimo, że kasa pewnie by się znalazła to brak czasu wyklucza wdrożenie takich nauk w życie.

Zatem- jeśli podszkolę się na tyle by móc rysować na jakimś akceptowalnym poziomie, wtedy jak najbardziej rzucę się na wszelakie kursy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie, że cały czas podglądam i strasznie kibicuje Twojej nieco surrealistycznej stylistyce. Podpisuję się też pod postem lorda. Jeśli zbudujesz sobie trochę biblioteki wizualnej i okiełznasz koncepcyjne podejście do ilustracji to będzie superowo. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że dobrze by Ci zrobiło, gdybyś zaczął robić więcej takich czarno-białych szkiców, jak te z ostatniego posta. Nawet jeszcze prostsze mogą być. Załóż sobie, że np. na każde kolorowe enviro przypada 10 szybkich thumbsów, z których wybierzesz najciekawszy i on właśnie zostanie podciągnięty w kolorze. Fajną sprawą jest robienie np. 4 thumbsów na raz, w jednym pliku i pracowanie nad nimi jednocześnie. Można się wtedy nieźle rozkręcić przeskakując z jednego na drugi i ma się dystans to każdego z obrazków, bo na żadnym się nie fiksujesz. Ważne tylko, żeby robić je megaluźno, od ogółu do szczegółu. I nie chrzanić się, nie pieścić tylko lecieć grubo. Jak sobie założysz, że masz powiedzmy 1h na taką paczkę 4 szkiców to się okazuje, że w jeden wieczór zrobiłeś 12 koncepcji, z czego 2 są w ogóle spoko i można je rozwijać. Spoko zabawa, jeśli się człowiek wyluzuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord- zgodnie z radą namalowałem miniaturki- 2 godziny cała paczka, ale za to w kolorze :) Metoda pracy podpatrzona od Fenga, każdy obrazek był mniej więcej przemyślany (jeśli chodzi o idee), ale sporo tutaj przypadku.

Thumb1_zpsbb7f6ac8.jpg

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, jedziesz dalej :) Podglądaj też trochę refki, bo te drzewa na dole po lewej z pierwszej partii wyglądają słabo, mimo, że to tylko szkic... Mimo wszystko polecam też robienie czarno-białych szkiców, bo wtedy skupiasz się wyłącznie na designie, kompozycji (relacjach walorowych) i głębi, a to jest najważniejsze. Zwróć też uwagę, że wszystkie te Twoje szkice są skupione na jakiejś dużej masie struktur na drugim planie, które wypełniaja prawie całą kompozycję. Nie wiem, czy to było zamierzone, ale dobrze jest sobie narzucać zupełnie różne rozwiązania w ramach jednej paczki- trochę intensywniej mózg pracuje i nie powielasz tych samych patentów na każdym obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, chciałem odpisać i zarazem wrzucić obrazek, ale niestety będzie w tej chwili bez uaktualnienia teczki.

Staram się znaleźć jakieś konkretne źródło z referencjami (przede wszystkim architektury) i nie za bardzo mi wychodzi. Co prawda ściągnąłem książkę Kocha- Style w architekturze, ale nie do końca odpowiada moim "wymaganiom", Posiada ktoś namiar na jakąś stronę ze zdjęciami budynków? A właściwie stron, na których są zdjęcia architektury z różnych epok? Bo malując zupełnie z głowy rzeczywiście ciężko zrobić coś wiarygodnego. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dziale help stuff jest tego sporo

 

kilka które mam zapisane

jeśli chodzi o najnowsze trendy

http://www.archdaily.com/

co do epok wcześniejszych musisz szukac po nazwach, hasłach w stylu architektura baroku może coś znajdziesz

http://www.opacity.us/locations/

http://www.modern-ruins.com/

http://galeria.zso10.gliwice.pl/Zamki/Zamki01.html

http://www.treklens.com/members/GreenBaron/photos/Asia/Cambodia/

http://www.hoursofdarkness.com/Modern_Ruins_Photography.htm

http://www.abandoned-places.com/

 

i jeszcze dwie strony ze wszystkim na pewno coś znajdziesz

http://www.sxc.hu/

http://www.pbase.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności