Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne ! Jedyne, na co chciałabym zwrócić uwagę to anatomia konia z prawej. Tylna noga za gruba, szyja też za szeroka. Ogólnie to świetne fakturki materiałów i metal. Pozdrawiam.

Edytowane przez Piret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Nie wiem czy jestem kompetentna, ale wydaje mi się, że wojownik ma zbyt sztywną pozę , chyba przez nienaturalnie wyprostowane ręce w łokciach? A na drugim obrazku z widokiem sądzę, że ten element w dali mógłby być trochę mocniej widoczny (minimalnie) żebym nie zadawała sobie pytania czy o coś tam chodziło - moje odczucie.

Ogólnie sprawiają i tak mega wrażenie! Imponująca teczka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na drugim obrazku z widokiem sądzę, że ten element w dali mógłby być trochę mocniej widoczny (minimalnie) żebym nie zadawała sobie pytania czy o coś tam chodziło - moje odczucie.

 

 

Ależ pici zgodnie z teorią to im coś znajduje się dalej tym jest mniej widoczne , perspektywa powietrzna jest jak najbardziej w porządku do tego dochodzi mgła więc nie może być inaczej :)

Druga sprawa to że zaczynasz się zastanawiać co jest w oddali i to właśnie czyni obraz jeszcze

bardziej atrakcyjnym .

 

 

Co do wojownika z toporkiem to chyba za małe dłonie w stosunku do twarzy tyle ode mnie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty. Smok i chowający się kolo to oczywiście zmyślone ozdóbki ;]

 

Dziś (wczoraj?) premiera Rome II Total War, więc mogę się pochwalić, jak udało mi się spełnić marzenie jakie towarzyszyło mi od dawna, aby poudzielać się przy grafice do gier. Wszystko zaczelo się rok temu, gdy pewien dobrodziej polecił mnie swoim kolegom z Creative Assembly, którzy dzieki niemu zaprosili mnie do współpracy. Zajmowałem się malowaniem małych ilustracji, obrazujących różne zdarzenia w grze. Krótko mówiąc, gdy graczowi umrze szpieg albo zaraza przetrzebi mu wojsko, beda bluzgali na mój obrazek :) Było to dla mnie super doświadczenie, zlecienie zabralo mnie w przerózne miejsca i pośród rózne kultury, gdzie raczej sam z siebie nigdy bym nie zawędrowal. Celtyckie poranki

the_druid_by_ethicallychallenged-d6kx083.jpg,

sródziemnomorskie wieczory

sons_of_ares_by_ethicallychallenged-d6kx22u.jpg

i lasy skapane w świetle ksiezyca

moonlit_forest_by_ethicallychallenged-d6kx0af.jpg.

Wyginka na plazy

shipwrecked_by_ethicallychallenged-d6kx049.jpg

górskie widoczki

mountain_grave_by_ethicallychallenged-d6kx6fl.jpg

morskie widoczki

the_fleet_by_ethicallychallenged-d6kx6nd.jpg

trupy

the_last_cup_by_ethicallychallenged-d6kx5zi.jpg

the_alley_of_death_by_ethicallychallenged-d6kx1u4.jpg

postacie siedzace we wnetrzach

throne_room_by_ethicallychallenged-d6kx190.jpg

siedzące na zewnatrz

commerce_by_ethicallychallenged-d6kx1gp.jpg

stojace na zewnatrz

message_by_ethicallychallenged-d6kwzfj.jpg

the_parthians_by_ethicallychallenged-d6kx204.jpg

Czasami bylo smutno

all_is_lost_by_ethicallychallenged-d6kx1xq.jpg

squalor_by_ethicallychallenged-d6kx2ac.jpg

czasami wesolo

the_horde_by_ethicallychallenged-d6kwzz6.jpg

celebration_by_ethicallychallenged-d6kx1rw.jpg

czasami wszystko w pizdu zalało

rescued_by_ethicallychallenged-d6kx6rg.jpg

Udalo się również wcisnąć martwe (dosłownie) natury

poison_by_ethicallychallenged-d6kx1kq.jpg

Oczywiscie nie moglem obojetnie przejsc kolo takiej okazji do przemycenia paru easter eggów, wiec szybko obsadzilem siebie i swoja dziewczyne w roli rannych szpiegów

the_hunted_by_ethicallychallenged-d6kx63q.jpg

wounded_by_ethicallychallenged-d6kx1e1.jpg

pusciłem oczko w stronę wielbicieli rzeźby klasycznej

the_dying_gaul_by_ethicallychallenged-d6kx1n5.jpg

oraz fanów jednej z moich ulubionych gier (ciekawe czy ktos zgadnie jakiej)

heat_and_sand_by_ethicallychallenged-d6kx6aa.jpg

Łącznie zrobiłem 101 takich obrazków, poświęcając około 5-6 godzin na jeden. Całą akcję uważam za mój freelanserski chrzest bojowy, jako że wszystko obskoczylem przed terminami, nie wymiękłem na długim dystansie i ludzie z CA byli z obrazków zadowoleni, wiec czułem się jakbym przeżył bitwę

victory_by_ethicallychallenged-d6kx0cz.jpg

albo skończył budynek :)

job_done_by_ethicallychallenged-d6kx6un.jpg

 

Tak wygląda 100 ze 101 obrazków, do pokazania wybrałem te najlepsze.

rome_ii_total_war___my_brick_in_the_wall_by_ethicallychallenged-d6kxbge.jpg

Po jednym wieczorze spędzonym z grą zauważyłem, że studyjni graficy chyba gdzieniegdzie upiększyli i posypali trochę własnej magii na te obrazki, w pracy Lacedemona też zauważyłem kilka różnic na jednym z loading screenów, więc nie wiem jak to w grze dokładnie wygląda. Dam znać jak pogram dłużej, ale do premiery GTA tylko 2 tygodnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jak zrobisz kolejną wrzutę "z branży" to po prostu się na to popatrzy i tyle, może się coś napisze. A tu mega zaskok. Nie wiem czy sam wszystko dłubałeś czy parę razy dostałeś linijką po łapach ale ładnie się to prezentuje. Krótko - pogratulować i dalszych sukcesów życzę =].

 

P.S. a fan ulubionej gry... pierwsze co mi na myśl przychodzi to Fallout.

 

Pozdro600 =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slabiak: dzieki :) Ja niestety mialam popsuty komputer od polowy lipca do konca sierpnia, i dopiero przedwczoraj odebralam go z naprawy, dlatego tak malo aktywna bylam ostatnio :) W miedzyczasie jeszcze zdazylam popsuc piorko do intuosa, i mialam tez duzo roboty w studio, i jakos tak sie rozpierzchly wszystkie moje organizacyjne plany. Ale tez mam zamiar niebawem cos pokazac z Total War: Rome II :) Nie pokaze chyba az tak duzo jak EC, ale zawsze lepiej malo niz nic :> Szykujcie sie tez na jakis update na maxie od LaceDeamona :D Jestem pewna ze tez pokaze tu swoje epickie ilustracje promocyjne (a przynajmniej na to licze :>)

Edytowane przez telthona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluje i szacunek za Tytaniczna prace jaka odwaliłeś. Miałem nie tak dawno okazje robić ponad 100 ilustracji jednym ciągiem i wiem jak ogromny jest to projekt. A nie musiałem sie martwić kolorami jak Ty.

Generalnie większość bardzo mi sie podoba. Pomysły i przywiązanie do rożnych szczegółów nadają klimat. Myśle ze jeśli jeszcze trochę pocwiczysz kompozycje i anatomie to będziesz naprawdę mega wymiatał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za komenty! Obylo sie bez bicia linijka, jakos mi sie odalo namalowac samemu i bez bicia. W ogole krytyki i poprawek mialem malo, tylko przy 3 obrazkach, nie wiem czy to zle czy dobrze. Z Falloutem strzal w 10! Tr3buch - nie jestes Sherlockiem, pudlo ;]. Kompo, anatomie i wszystkie inne braki bede sie staral zglebiac i doskonalic az do smierci, jeszcze wiele mi brakuje do kompetentnego poziomu w moim mniemaniu. Ogladanie swoich prac w grze jest fajne, z wyjatkiem elementow ktore bym chcial poprawic a sie nie da :)

 

Gratulacje! Piekna kolekcja. Widze ze chyba juz nie mam co ci pomagac ;]

 

Alez mistrzu.. co mistrz... No ok, skoro tak trzeba :( Pomogles mi i tak bardzo duzo, a wszystko co dobre kiedys sie konczy... Przez lata dudnil mi w tyle glowy zlowieszczy glos "to doskonaly negatywny przyklad dlaczego nie powinno sie malowac skomplikowanych obrazkow..." i pchala mnie do przodu ambicja namalowania czegos czego nie rozerwiesz na strzepy :) Teraz musze zostac swoim wlasnym "demotywatorem", ale mam nadzieje, ze jesli kiedys moja praca zasluzy na Twoja miazdzaca krytyke to nie zadrzy Ci reka. Dzieki za pomoc Omen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja pierwszego Tesco w Wessex, Anglia, pozny wiek IX. Reprezentant zwiazkowy, noszacy helm typu coppergate i czerwony plaszcz, obserwuje, podczas gdy kierownik instruuje robotnika w kwestii umiejscowienia przyszlego parkingu. Po lewej stronie pracownik Tesco testuje nowy wozek sklepowy. W tle widoczna dwojka konnych zwiadowcow, wypatrujaca znakow Skandynawskich najezdzcow (IKEA). Ilustracja wykonana dla Medieval Warfare Magazine.

 

burh_construction_by_ethicallychallenged-d6qkwx4.jpg

 

Dla porzadku dorzucam fanart The Last of US z konkursu. Dzieki dla Sidre za ksiazke!

 

summer_song_by_ethicallychallenged-d6jz66k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało mi się trochę obrazków. W porządku chronologicznym:

 

Ilustracje do karcianki LOtR. Były malowane niemal 2 lata temu i dziś bym je zrobił trochę inaczej, ale jeszcze mi nie wstyd, to wrzucam ;)

 

born_to_lead_by_ethicallychallenged-d6ukewh.jpg

 

conspiracy_by_ethicallychallenged-d6ukf0r.jpg

 

Ilustracja do książki historycznej "Henchmen of Ares". Dzielni Greccy hoplici stają twarzą w twarz ze swym odwiecznym wrogiem - sałatką owocową.

battle_of_platae_by_ethicallychallenged-d6ukfao.jpg

 

Do tej samej książki, oblężenie Starej Smyrny. Ilustracja ukazuje zastosowanie rampy z ziemi oraz legginsów, ale gdybym miał wybrać tytuł, to brzmiałby on "Duparbuz"

siege_of_smyrna_by_ethicallychallenged-d6ukfih.jpg

 

Obrazki powstałe podczas awarii kompa. Kolorowe z natury na nexus 7, czarnobiały ołówkiem z wyobraźni

 

buckler_study_by_ethicallychallenged-d6ukf2p.jpg

 

bust_study_by_ethicallychallenged-d6ukf66.jpg

 

pirate_sketch_by_ethicallychallenged-d6ukf7x.jpg

 

Oprócz tego zostałem zaproszony do kontynuowania współpracy przy DLC do Rome II Total War. Jak kilka stron wcześniej, ilustrowałem zdarzenia występujące podczas kampanii.

 

blockade_by_ethicallychallenged-d6ukfn3.jpg

 

celebration_by_ethicallychallenged-d6ukfqo.jpg

 

job_done_2_by_ethicallychallenged-d6ukftg.jpg

 

greek_funeral_by_ethicallychallenged-d6ukfvh.jpg

 

message_by_ethicallychallenged-d6ukfy1.jpg

 

into_the_arms_of_poseidon_by_ethicallychallenged-d6ukg41.jpg

 

traders_by_ethicallychallenged-d6ukg7s.jpg

 

wounded_agent_by_ethicallychallenged-d6ukg97.jpg

 

wounded_agent_2_by_ethicallychallenged-d6ukgbt.jpg

 

W dalszym ciągu nie umiem malować tak dobrze, jakbym sobie tego życzył, więc jak zwykle wszystkie komenty w cenie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze Was ostro ktoś z forum (nie pamietam nicka) zaangażował do Rome.

Jak dla mnie Twoje szkice nadal wymiatają ale kolory nieco ssą. Szczegolnie ludzie. Nie wiem czy to problem saturacji czy zbyt miękkich świateł, czy moze za mocno wymęczonych detali w miejscach kompletnie zbytecznych. Niemniej to jakiś tam stały błąd, jest lepiej niz kiedyś ale nadal coś nie halo. Prace dopracowane i poprawne ale brakuje im wyrazistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie powinieneś potrenowac nad "gesture" postaci/ludzi... strasznie "drewnianie" Ci wychodzą, proporcje jeszcze w niektórych obrazkach kuleją... najlepiej prezentuje się ostatni, fajnie wyszła facjata i poza... może ta "drewnistość" wynika ze sposobu malowania, może przez przerysowywanie niektórych linii, które powinny być bardziej miękkie, może przez błąd w konstruowaniu tych postaci... tak jak na początku wspomniałem najbardziej wg mnie brakuje tego "gesture"... pozdro tytanie pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progress od poczatku teczki niesamowity :) Nie wiem czy to swiadomie czy nie, ale wszystkie pracki sprawiaja wrazenie fresków, przez uzycie teksturowanego pedzla wszystko ma taka lekko ziarnista fakture :) Mozesz sie tym pobawic wiecje i jakos to zroznicowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj musisz się ostro wziąć za anatomię, no ale to trudny temat, u omena postacie też wyglądają sztywno i nieanatomicznie

moim skromnym zdaniem błędem jest traktowanie ludzkiego ciała jako zbiór sześcianów i cylindrów jak to sugerują w ksiązkach( no chyba że do złapania na szybko proporcji ), przez to postacie póżniej wyglądają jak klony c3p0

torso jest torsem, miednica jest miednicą zbyt skomplikowane kształty żeby zamknąć je w sześciu ścianach

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatniej pracy z posta #1544 dodałabym zniebieszczeń (okolice wozów najbardziej), żeby poczuć głębię/głębokość tego wąwozu. Myślę, że to mały zabieg a dałby nam trochę inne odczucie. Poza tym szacun za wszystkie ostatnie prace do Rzymu, czasopism czy te bardziej prywatne. Pięknie ten progress wygląda. Trzymam kciuki. Masz swój styl i to mi się bardzo podoba. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności