Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za komentarze, naprawdę nakręcają do dalszej pracy :)

Kalberos- do dzieła więc, mam nadzieję szybko zobaczyć te szkice w Twojej teczce ;)

Urbanboogie, Wojtek, poświęciłem 2 godzinki na ten zamek, trochę zbyt od czapy potraktowałem skały- pewnie przy innej okazji je jeszcze podmaluję:Thumb3-zamek_zpsd1d0ce92.jpg

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł z tego dom strachów zamiast zamku ^^

I nie wiem czy tam za dużo oblasków nie ma, chyba mogły się szybciej skończyć (na prawej stronie budynku).

 

Bardziej mi wpadł w oko ten 3 niż ten zamek, może się pokusisz o high res na tamtym też ;)

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu trochę pobiczuję;) Zgadzam się Kaliditusem. Szkice bardzo fajne, ale jak już sobie któryś wybierzesz to poświęć te 15min na zgooglowanie jak np. skały wyglądają. Na tym etapie wystarczyłoby kilka realistycznych kształtów i obrazek wyglądałby 10x lepiej. Zresztą w ogóle zanim się zabierzesz za szkice, a wiesz, że będziesz jakieś skaliste enviro robił to pooglądaj jakieś fotki, bo ewidentnie brakuje Ci odniesień do prawdziwego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie siedzieć przy tablecie przez weekend, a w zamian za to pooglądać trochę tutoriali, ale nie mogłem wytrzymać i podziałałem jeszcze przy tym zamku (lub domu strachów) :D Mam nadzieję, że teraz lepiej wygląda:

Thumb3-zamek_zpsd1d0ce922_zpscd95a710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej... świetnie to wyszło, tam tego ptactwa by mogłobyć nieco mniej bo jakoś tak dziwacznie wygląda taka wielka chmara. A tak z ciekawości, ile czasu Ci zajęło doprowadzenie tego pierwotnego konceptu do stanu obecnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie błąd, lecz kwestia gustu, ale miasto w tle wydaje mi się trochę jednolite. Możnaby pobawić się zróżnicowaniem koloru budynków (nawet w zakresie tego samego budulca mogą występować różnice w walorze i kolorze które pomogłyby Ci wprowadzić trochę różnorodności) a następnie pokombinować oświetleniem, tu rzucić cień na dużą grupę budynków posługując się chmurą (jestę bogię), gdzie indziej oświetlić całe grupy budunków, np w tle statku. Na wierzch doprawić tę potrawkę różnicami temperatur pomiędzy obszarem zacienionym i oświetlonym i voila, powinno się zrobić ciekawiej. Jeszcze ciekawiej, bo obecnie i tak mi sie podoba, ale tak rzucam sugestią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda Fenga przynosi dobre rezultaty, ale niezwykle drażni mnie w jego tutkach, które oglądałem,

to że dochodzimy jedynie do tego etapu, praca bardzo dobra i tyle, potem szast prast i nagle urywa bańkę. Gdzie podziały się fragmenty gdzie mistrz wyciska jeszcze te dodatkowe, cholernie ważne procenty? Tak że praca zamiast bardzo dobrej staje się niemal genialna, porażając detalem i rozmachem. Jeżeli znacie jakieś tutki o wykańczaniu

to zapodawajcie, zgadzam się z EC,że tu można jeszcze wzbogacić tę wizję, ale też trzeba wiedzieć jakimi sposobami można to zrobić poza 1 pikselowym okrąglakiem.

Z pewnością źle zaczęta praca jest znacznie trudniejsza do wykończenia, ale patrząc na wiele dobrych prac tu na forum widać,że brakuje nam ostatniego szlifu np. takiego jak u Fenga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie zrobiłem podróż ze wsi na wieś i z powrotem- jest lepiej :D Mam zamiar teraz rzucić się na coś innego bo ciągłe trzaskanie portretów źle na mnie działa. Każdy kolejny gorszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ciągłe trzaskanie portretów źle na mnie działa. Każdy kolejny gorszy ;)

 

Nie jestem pewien, wydaje mi sie , ze portret owieczki z dnia nr 3 to kamien milowy w twojej karierze. Zdrowko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze super galowe. Kolorki przede wszystkim. Chcociaz czasem mam wrazenie, ze powinienes z tymi elememntami typu skalki etc. zamiast robic milion drobych wiezyczek, pociagnac jedna duza, ktora mialaby bardziej ciekawszy ksztalt. Bo w pewnym momencie tych skalek jest tyle, ze tworza szum, ktory nie wyraza nic wiecej, jak tylko las skal.

 

A na drugim za mocno pojechales moim zdaniem RGB splitem. Niestety kompozycja tez lezy. Scialbym tak na prawde 1/2 obrazka z gory.

 

Super sie patrzy na to, ze mimo codziennej pracy wrzucasz regularnie i jestes konsekwentny. Nie przestawaj! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności