Skocz do zawartości

Szybkie pytania nt. Softimage XSI


Muminek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 501
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zainstalowałem program w wersji trial pobrany prosto ze strony Softimage i wszystko wydawało sie by ok ale nastepnego dnia program zarządzał aktywacji niestety po kliknieciu w przycisk aktywoj pojawia się tylko białe okno i nic sie nie dzieje Posiadam Vistę jako system operacyjny

 

softimage.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez PrzeMoC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałeś na nowo zainstalować?

Po skasowaniu Softimage przeszukaj twoje twarde dyski i skasuj wszystkie foldery dotyczące Softimage, restartuj kompa i w tedy na nowo zainstaluj. Jak to nie zadziała to chyba tylko ci zostanie się skierować do supportu..... Oni są bardzo kompetentni i na pewno pomogą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

powiedzcie jak przesunąć pivot center do środka obiektu (konkretnie gałki ocznej) ale tak na stałe, żeby przy używaniu "global" COG było wlaśnie w środku. Po prostu gałka gdzieś sie przemieszcza podczas tworzenia direction constraint :/

 

Pewnie już rozwiązałeś problem? Przesuwanie polygonów jest nie dokładne i nie najlepszym rozwiązaniem.

Nie wiem jak to u ciebie powstało ale te opcje ci powinny pomóc:

Po prawej masz "Transform" i dalej możesz kliknąć na "Move Center to Vertics", "Reset All Transforms" a na końcu "Freeze All Transforms" i/albo "Set natural Pose". "Freeze" może też ci pomoże... a potem zrób direction constrain. pobaw się tymi funkcjami troszkę

Edytowane przez 3DDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alexxandra

witam.zrobiłam projekt z prostą animacją i teraz chciałabym to zapisać w zewnętrznym pliku czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jak to zrobić? dopiero zaczynam działać na softimage i zupełnie nie wiem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu chciała byś to zapisać w zewnętrznym pliku?

Głównie to masz wybór parę formatów jak pójdziesz na "File" i "Export".

"Obj" jest naj bardziej popularny

Jeśli chcesz to w innym programie otworzyć jak np. Maya albo 3ds Max To masz także wybory pod "File" i "Crosswalk" (Jeśli masz starszą wesje XSI to będziesz musiała zainstalować dodatkowy "Addon" aby wykorzystać Crosswalk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

mam mały problem,

zrobiłem sobie grida, wrzuciłem na niego materiał z obrazkiem jpg, we viewporcie ustawiam na textured i spoko działa, na gridzie pojawia mi się obrazek. Normalnie pracuję, zapisuję , wyłączam XSI, kompa i git. Potem odpalam włączam moją scenę i dupa, na gridzie nie ma obrazka, jest ten defaultowy, wszystkie ustawienia takie same powinno działać, nie działa. Jak zrobię render to oczywiscie renderuje się obrazek ale ja bym chciał tak jak przedtem, we viewporcie ... mieliście tak kiedyś?

 

 

dobra zapisałem obrazek w tga i działa , ale z jpg nie chce działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emc2, z mailinglisty o jpg:

"I discovered a bug in the standard jpeg library that causes a problem

with some formats of jpeg -- probably progressive.

It uses a temp file to decompress them and in Windows that ends up

being a temp file in the root of the drive. If you're under Vista or

some account with limited privileges that prevent writing to the root

of the drive, the jpegs won't load.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czy ktoś zna sposób na taki problem?

 

Jest głowa , zeskinowana, z morfami w maxie. Chcę exportować samą siatkę do XSI, przygotować w nim morfy i exportować z powrotem do maxa, a następnie w pierwotnej siatce z modyfikatorem morph zaimportować do morfera siatkę z xsi, tak by nie było będów. Dodam że wiem że przez fbx można importować siatkę z morfami do maxa (tworzy się nawet automatycznie modyfikator morpher), ja jednak, chcę koniecznie użyć siatkę z xsi jako morph target do istniejącej już wcześniej głowy w maxie.

 

Mam nadzieję , że zbytnio nie namieszałem :)

 

Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emc2, z mailinglisty o jpg:

"I discovered a bug in the standard jpeg library that causes a problem

with some formats of jpeg -- probably progressive.

It uses a temp file to decompress them and in Windows that ends up

being a temp file in the root of the drive. If you're under Vista or

some account with limited privileges that prevent writing to the root

of the drive, the jpegs won't load.

"

 

to wyjaśnia problem, dzięki origin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Czy ktoś zna sposób na taki problem?

 

Jest głowa , zeskinowana, z morfami w maxie. Chcę exportować samą siatkę do XSI, przygotować w nim morfy i exportować z powrotem do maxa, a następnie w pierwotnej siatce z modyfikatorem morph zaimportować do morfera siatkę z xsi, tak by nie było będów. Dodam że wiem że przez fbx można importować siatkę z morfami do maxa (tworzy się nawet automatycznie modyfikator morpher), ja jednak, chcę koniecznie użyć siatkę z xsi jako morph target do istniejącej już wcześniej głowy w maxie.

 

Mam nadzieję , że zbytnio nie namieszałem :)

 

Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc

 

Czemu zakładasz że obj.ty nie będą chciały działać w maxowym morpherze?

Rozumiem że do kilku morfów w maksie chcesz dodać morpyh powyginane z XSI.

Czy zadowala Ciebie sekwencja obj`tów gdzie każdy plik to innych morph. Wystarczy powyginać np.twarz do kilku "shape pose" a potem zanimować co klatka inną pozę. Eksportując do obj zaznacz sekwencję zamiast pojedynczego obiektu.

Zakładam że zaimportowane do maksa obiekty będziesz mógł wykożystać jako morph targety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Alul za pomoc.

 

Nie wiem w czym popełniam błąd ale po zaimporotwaniu obj z xsi do maxa i pickowaniu tego modelu w morpherze , gdy włączam morf na 100% to każdy vertex idzie w inną stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc, gdyż może mi to znacznie ułatwić dzisiejsze zlecenie :)

 

Znacie jakiś workflow, jak zrigować ( na kościach) i zeskinować postać w XSI i exportować (chyba jako fbx?) całość do maxa, tak by wszystkie kości i skin były nienaruszone?

 

 

Chyba generalnie zasada jest taka by wypuszczac, juz "wybejkowaną " animację z xsi, niz kosci i skin? A jeśli tak, to czy używacie Point ovena, czy samego fbx`a ?

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam slp,

 

A czy w Render Menager masz ustawione :

- Render Menager -> Pass Frames -> Timeline

lub w Pass Frames wybierasz jakąś inną opcję jak na przykład Frame Set i wpisujesz od której do której klatki ma Ci renderować.

 

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronique. Sorki że tak późno. Jeśli jeszcze z tym walczysz to rozwiń to pytanie. bo nie rozumiem. Kości nie łączy się ale dodaje i odejmuje . http://softimage.wiki.softimage.com/xsidocs/skel_AddingandRemovingBones.htm . Kości możesz zastąpić nowym łańcuchem jak w przykładzie ale nie da się ich połączyć w jeden łańcuch ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronique, nie jestem riggerem, ale mam sugestię: skoro potrzebujesz tylko jednej kości z łańcucha, po prostu zablokuj pozostałe. Możesz ustawić im limity albo wyłączyć selectability. Możesz też stworzyć nową kość, przyparentować do rodzica tego łańcucha (np do kontrolera bioder w przypadku nóg) i przyparentować łańcuch do tej nowej kości. Jeżeli nie chcesz od nowa malować wag, bo rozumiem że dlatego pytasz o możliwość zamiany łańcucha w jedną kość zamiast zastąpić je nową kością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem

 

w jaki sposób mogę wyłączyć wyświetlanie wybranej texstury we wievporcie?

 

w momencie kiedy wpinam w shader speculara, we wievporcie tez go widzę- a chciałbym tylko mapę diffuse

 

 

----

ODP

dwuklik na pomaranczowy material, zakladka open gl Display i "mode - track shader"

Edytowane przez flesz_gordon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyć "Headlight"? U góry w prawym kącie viewporta gdzie wybierasz Textured czy Shaded...... Jak to nie pomoże to musiał byś chyba troszkę więcej określić do czego zamierzasz czy co ci przeszkadza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jakiś pomysł, jak wykonać mechaniczną gąsienicę, np. do czołgu, używając uprzednio stworzonego modelu 'kawałka', gdzie umożliwione jest zgięcie tylko na zawiasach? ; )

 

Są lepsze sposoby, ale z braku laku możesz zawsze zastosować deform by curve / path constraint i animować przesunięcie na ścieżce (serii elementów). Trochę lepszym sposobem byłoby pewnie proceduralne wygenerowanie partikli na krzywej (w ICE) i przyczepienie do nich elementów przez Instance Shape, co pozwoliłoby Ci zmieniać ilośc elementów w dowolnym momencie i wprowadzić jakiś randomowy mikro-ruch, reakcję na ukształtowanie terenu itp.

 

Wiem że gdzieś były tutoriale pokazujące jak elegancko rozwiązać dokładnie ten czołgowy problem, więc jeśli dobrze poszukasz powinieneś/powinnaś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, następne pytanie. ; )

Istnieje jakiś tool dzięki któremu możemy uśrednić pozycje zaznaczonych punktów w jednym wymiarze? Tzn. sprawić że owe zaznaczone będą miały takie same x, y lub z, wyliczonego ze średniej wszystkich (określonego przez nas wymiaru) / ewentualnie sami podajemy wartość. Wszystko to w Texture Editor. Chcę rozplanować uvmapę modelu hard-surface, a unfold czasami coś poprzekręca. ; )

 

@Edit:

Jeszcze jedna rzecz mnie trapi. Mam kilka obiektów używających tej samej tekstury. W przypadku kiedy edytuję uvmapę pojedynczego obiektu, wszystko super i wogólę (ale nie widzę jak jest rozplanowana mapa reszty), natomiast kiedy zaznaczę kilka - ok, widzę ich wyspy, ale nie mogę wykonać żadnej operacji, nawet prostego przemieszczania. Co jest? ;|

Edytowane przez exigo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktokolwiek widział ktokolwiek wie:

 

Używając pasów i partycji można zmienić różne właściwości obiektów (materiały, visibility itp.),

Czy ktoś zna sposób na to aby w danym pasie w jakiś obiekt dostał inną wartość parametru, np. załóżmy sferę, która chcę aby w jednym pasie miała promień 4 a w innym 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nie możliwe chyba aczkolwiek mógłbyś przemycić w jakimś pasie informacje na temat promienia w jakimś kanale już chyba łatwiej byłoby zrobić ta kulkę w programie do kompo?

 

Właśnie wygląda na to, że jest to nie możliwe i przemycanie wartości nie wychodzi niestety. A kulkę podałem dla prostego przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz cały model zaimportować i poskładać render z passów i zwiększyć scale

 

A jak będę miał już 20 pasów i 20 modeli i stwierdzę, że chcę coś jeszcze zmienić w modelu ;) ?

Takie sposoby znam, chodzi mi o dobry sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ostatnie pytanie bylo dosc dawno, ale sprobuje...

wie ktos, co nalezy wpisac w te trzy sloty "_In''?

 

Chodzi o CGFX shader importowany z Mayki.

 

nmsg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

dzieki juz problem rozwiazany... XSI rozpiepsza wszystkie softy na lopatki :-)

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygładzenie zwiększenie trójkątów na obiekcie

 

Witam.

 

Zapomniałem jak stworzyć nowy gładszy obiekt z już istniejącego.

Na chwilowe wygładzenie wystarczy wcisnąć raz lub dwa plusik + > ale jak się robiło z tego nowy obiekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

433855550_640.jpg

Kojarzycie te krowy ?

 

Najpierw zrobiony jest model krowy a potem skopiowany i skurczony tak żeby była grubość szkła. Chce osiągnąć taki sam efekt. Przez skalowanie tego nie zrobię bo nie będzie równej grubości "materiału".

To się robiło jakoś na wektorze/kierunku polygonów można było je rozsunąć na zewnątrz lub skurczyć.

 

Coś jak opcja Countour w Corelu.

CD_Contour.png

 

Nie potrafię sobie przypomnieć co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Push trochę kiepsko wychodzi bo się polygony zawijają :(

Może to przeżyje ale przydała by się jakaś fajna opcja bo to tylko skalowanie.

 

Z innej beczki siatka na modelu mi się posypała jak pozbyć się tych przekątnych.

1166102d2a7a277siatka.jpg

 

Filtr krawędzi nic nie daje poza zniszczeniem modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności