Skocz do zawartości

Pojazd_3d: RENAULT Megane Coupe-Cabriolet 2003(NURBS)


Bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

Hym no tak bedzie choc nie wiem jak jeszcze zrobie tyl ale \'RENAULT Megane CC\' narazie na wstep tyle a moze bardziej sie za niego wezme po sesji narazie jest to wersja testowa krzywych jedynie maska chyba zostanie choc tez zastanawiam sie czy zrobic ja w calosci czy z filletem na łączeniu no zobaczymy jeszcze.No i jeszcze jedna zmaina jest robiony w skali 1:1 co znaczy ze wszystko jest wymiarowane w mm. zobacze co z tego wyjdzie :)....

 

1.

CC_1.jpg

 

2.

CC_2.jpg

 

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > Bzyku]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 287
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ma byc to wersja czysta bez zadnych udziwnień tuningów, dziwnych felg itp. bo przez takie zabawy i niezdecydowanie wyslo mi cos a`la C2 i mi sie nie podoba .Trzeba trzymac sie orginalu oczywiscie w granicach zdrowego rozsądku, bo inaczej to mi komp nie wytrzyma i tyle by bylo z meganki :) hihi.

Dla trzymania tu zdjecia orginału w studiu :::

 

Megane1.jpg

 

Megane2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah lady and gentlemen tez tak mysle ze bedzie lepsza niz ta pierwsza :) co do tych swiatel to kij wie czemu ale mialem krzywa doslownie o 5mm nizej niz powinna byc ale juz to poprawilem jak rozpracuje tyl to cos tam wrzuce no ale narazie nie wiem jak bedzie lepiej, a chce zeby bylo jak najmniejsze zamieszanie tam z tylu i jak najmniej powierzchni.

Loozack trzeba podwyzszac poziom jak sie da najwyzej no tobie to pasuje :D hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zeby nie bylo ze sie obijam jak to niektore osoby twierzdzą ;P choc to prawda to sie postaralem i cos tam zrobilem choc jest jeszcze wiele niewiadomych blotnika nie filletuje ani nie docinam narazie bo musze reste spasowac najpierw wraz z tylem a tam mam problem hehe. niedlugo mysle przyspiesze :)

 

mcc.jpg

 

mcc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Oczywiscie bardzo piknie wszystko,ale wydaje mi się że nadkole (jego łączenie z karoserią) jest nierowne. Nie chodzi tu o fileta ale o grubosć nadkola w poszczegolnych jego fragmentach. Jeśli nie rozumeisz o co mi biega to daj widok z top. Oczywiscie tak jak mówie mogą być to moje zwidy:P, ale dla pewnosci mozesz dac env. map z perpsv. od tyłu :)

Poza tm zajebioza jak zawsze :-)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Napewno lekki odchył jest, ale nie aż taki :) Wiem że to pierdoła ale z zcasem moze popsuć ogóólny efekt. Miałem andzieje że tego unikne, ale....

 

 

EDIT: Oczywisiće, domyślam się ze z boku madkole ejst idelanie rówen wiec mniemam ze jest krzywe z innych perpsketyw (czyt front/top)

 

[Wyedytowany dnia 16-6-2004 > Triple X]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym no na wysokosci ko jest roznic ok 4mm a na samej dlugosci 7mm wiec jest to do zrobienia ale krzywe ktore tworzą caly ten blotnik musial bym z caly dzianek pomeczyc zeby w dobrym miejscu z nadwoziem sie przecianly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bzyku...zna rhino więc nic dziwnego...że wie jak to robić, tak już jest z rhino - że jak go poznasz...to potem tylko wyobraźnia cię ogranicza.

 

To co narazie zrobiłeś nie było specjalnie trudne, dlatego czekam aż zabierzesz się za tył i resztę...

 

trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak tyl jest najtrudniejszy w calej magance musze troszke posiedziec zeby rozplanowac wszystkie powierzchnie i krzywe ktore bedą tworzyc tylni zderzak jak i caly tyl. pewną wizje juz mam ale muszę ją przetestowac czy dobrze myslę, bo calym problemem jest to co jest zaraz pod lampą ale skoro ktos to wczesniej wykonal tez napewno w nurbsach to ja tez musze dac rade :D hihi. narazie zrobie przedni zderzak a potem zrobie tylek.

 

Kryhas >>>>>>>Nie bedę kaleczył pieknego samochodu, takie cos powinno byc karane :) choc juz na początku pisalem ze ma byc jak najbardziej orginał bez dziwnych wstawek.

 

---EDIT---

kiedy wolno tuningowac :::::

kiedy samochód jest nijki jak no seicento punto czy inne tego typu wynalazki ale naszczescie magane CC do takich nie nalezy......

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > Bzyku]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko nazwać tą furę ładną...bo tym dziwnym buraczanym uśmiechu :)

 

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/CC/Megane1.jpg

 

gusta gusta gusta...bzyku tuningować można wszystko...od malucha po brabusa...pytanie jest tylko po co?? Gdzie leży granica :) Bo jednak granica dobrego smaku jest zawsze...dla różnych ludzi inna...i ja tesh nie powiem że widziałby delikatny pakiet stylistyczny do tej meganki...ale to moja osobista wizja...

 

model absolutnie super...:)

 

pozdrawiam...

 

EDIT: ludzie naprawde nie bójcie się próbować tuningować modeli...z stereotypem Wiejskiego Tuningu należy walczyć :) bo nabrał on na tym forum...za dużej mocy...:)

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > Phantom]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Bzyku

 

 

kiedy wolno tuningowac :::::

kiedy samochód jest nijki jak no seicento punto czy inne tego typu wynalazki ale naszczescie magane CC do takich nie nalezy......

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > Bzyku]

 

No tu sie nie moge zgodzic, bo megane nie jest wyjatkowym samochodem z charakterem, tylko kolejne nadwozie podstawowej wersji megane (czyli auto ktore ma sie sprzedawac w setkach tysiecy egzemplazy jak punto czy seicento) i nadaje sie do tuningu jak kazdy inny samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak na razie bezbłędny.

Jest tak idealnie gładki że chciało by się go pomacać.... ;)

Czekam na więcej chodź i tak wiem jaki będzie tego finał (o ile wip zostanie ukończony).

 

A sam samochód i jego linia to kwestia gustu... we mnie nie wzbudza żadnych emocji. A o tuningu lepiej nie będę się wypowiadać :).

 

Loozack : gdybym wiedział wcześniej o twoich... \"upodobaniach\"... to przysłał bym ci mój projekt do wykreślenia w autocadzie ;) Miałbym 3 dni wolnego.

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > Batou]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!! TAKI MALY OT OT OT OT !!!!

khem hi no tak brabusa tuningowac moze jeszcze bugatti verona albo Maclarena F1 zeby byly szybsze heh.

 

khem_2. A beeper co wspolnego ma podstawowa meganka II z CC oprócz przednich świateł, nawet felgi są inne. hehe setki tysiecy cool ale by sie cieszyli chłopaki takim popytem cabrioleta, tak tuning moze byc w środku: skórka na siedzeniach bo nawigacja juz jest full elektryka jest, o nawet zielone szybki są, no chyba jedynie 1000km pod maską brak, a gratis dają wiatr we wlosach na życzenie. O brak oslony przed zawirowaniami powietrza ale da sie przezyc, wiecej wiatru we włoskach o ile je się ma.... :D

 

--edit--

Batou :) oj chcialo by sie chcialo :) a dokonczony musi byc nie ma rady :)...

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > Bzyku]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez enzo

No Bzyku...zna rhino więc nic dziwnego...że wie jak to robić, tak już jest z rhino - że jak go poznasz...to potem tylko wyobraźnia cię ogranicza.

 

 

A jak znasz Maxa to cos innego cie ogranicza?

Chyba najwazniejszy jest tutaj czlowiek?

Bzyku ma po prostu \"zlote rece\" do tego. Potrafi, cwiczy i robi fajne prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie by max obraniczal i to dosc powaznie nigdy nie byl bym w pelni zadowolony z poly modelingu a tu to co innego chce miec zaokrąglenie o srednicy 5mm to takie mam a nie inne inaczej mowiąc pelna kontrola nad wszystkim co sie dzieje na ekranie.A to ze czlowiek sie liczy to juz inna sprawa i to chyba normalne :) najslabszy punkt hihihi.

 

Dobra zapomnialem dodac jeszcze element ktory juz skonczylem w 100%.

 

prog.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skilo... modelując w poly - czyli to do czego max praktycznie został stworzony..., jest dość niedokładny...

 

Pracując na Nurbsach...robisz to tak dokładnie jak w Cad\'ie.

 

Oglądając prace w Poly często widzę niezłe rodzynki ale z reguły jak się długo przyjrzeć to bryła odbiega troszeczkę od oryginału... ( u niektórych) bo co niektórzy to potrafią takie rzeczy w poly robić...:)

 

bez obrazy ale poly jest prostrze i bardziej intuicyjne...porównał bym do lepienia z plasteliny...a nurbs... jest jak projekt dom\'u do budowy....(o ile jakiś papudron nie siędzi przed komputerem)...dokładny:))

 

[Wyedytowany dnia 19-6-2004 > enzo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO comment

hihihi dobre he. A skąd wiesz ile go robilem ??, jasnowidzem jesteś, bo praktycznie 2h dzisiaj miedzy 14:30 - 16:30. a pozatym nigdzie sie nie spieszę, nie robie tego na wyścigi anie na czas nie postawilem sobie jekiegos zadania ze ma on zostac wykonany i zakonczony w okresie 2 tygodni.a pozatym chce zrobic przód a przynajmniej caly zderzak a jak narazie jestem w polowie musze sobie caly projekt podzielic na kilka plików, bo inaczej nie dam rady nie jestem w posiadanu procka ani jakijs wmiare karty wiec sobie radze w ten sposób a jak sie nie podoba to .... no ale to juz niewazne hehe.....cool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku mógłbyś dać już w końcu siatkę. Model wykonany poprawnie

choć na razie jeszcze w powijakach czekam na więcej. Widać u Ciebie znajomośc rhino (właściwie perfekcję) dlatego jestem pewien, że model będzie wyglądał super. Mam kilku swoich faworytów pracujących na rhino

wśród któych jesteś i Ty.

pozdrawiam i życzę owocnej pracy. Nadchodzą wakacje więc pewnie się

posypie sporo nowych prac. Sam zacząłem pracę nad austinem Healey

3000 MK II. Wkrótce pierwsze kroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności