Skocz do zawartości

Reactor cloth


MagicMarcus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam pytanko odnośnie animacji "ścierki".

Załóżmy, że na podest spada "ścierka" (oczywiście w bardzo naturalny sposób ponieważ czuwa nad tym reactor) i chciałbym ją dalej animować, np. zlapać linkami za 4 verteksy tej ścierki i podnieść ją do góry.

Jak to zrobić??

Mam też pytanie odnośnie animowania cieczy.

Chciałbym zrobić animację cieczy tzn. mam ciecz w jakimś naczyniu, nad naczyniem wisi ala magnes, który tą ciecz przyciąga i skupia wokół siebie.

Jest na to jakiś sposób.

Z góry dziękuję

MM

PS. Używam Maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przypnij boxy (Rigid Body) do vertexow cloth'a i wylicz symulacje spadania ze schodow do momentu w ktorym chcesz podniesc scierke. Teraz zaanimuj boxy recznie i wylicz symulacje tylko dla nowo zanimowanego segmentu, itd... Ciecz najlepiej zanimowac w RealFlow, pozwola uzyskac efekt magnesu przyciagajacego ciecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Możecie mi podpowiedzieć gdzie ustawić zakres symulacji??

Bo robię tak: przypinam 4 vertexy do jednego boxa (muszę nadać boxowi jakąś masę żeby ścierka spadła a za nią box, a się nie zawiesiła na boksie). No i oczywiście ścierka spada, a na ścierkę box. Teraz animuję boxa czyli np. MOVE do góry i jak daję symulację to ścierka nie spada i potem nie unosi się tylko od razu się unosi.

A co do realflow to rewelacja. Dwa dni siedzenia i program trochę obcykany. Wystarczył help, żeby ruszyć z miejsca, parę rzeczy podpowiedziała intuicja ;-)

Dużo zależy od ustawień samych emiterów i działających na nie sił ale metodą prób i błędów można uzyskać efekt jaki się chce. (no prawie :-) )

Myślę, że uda mi się uzyskać to co chiałem.

Pozdrawiam Marek

PS. Faktem jest, że program wyciska z kompa ostatnie poty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sub-zero

Witam. Mam problem z przypięciem boxów (Rigid Body) do vertexów cloth'a. Czy mógłby ktoś mi łopatologicznie wyłożyć jak dołączyć Rigid Body? Tutorial maxowy "mówi": "...In the Left viewport, select the rightmost two vertices at the top of the cloth. These are the vertices you'll constrain. In the Left viewport, select the rightmost two vertices at the top of the cloth. These are the vertices you'll constrain. Next, you'll pick the rigid body (the curtain clip) to constraint the vertices to." Ale dalej nie moge tego przypiąć. Mam wideotutek do 3ds5, tam jednak opcja "reactor attach to RB" jest osobnym modyfikatorem i wygląda nieco inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności