Skocz do zawartości

Teczka 2d: Farvus


Farvus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podsyłam już od dawna swoje prace na forum conceptart.org ale w końcu zachciało mi się zarejestrować tutaj i założyć swoją teczkę :P. Od czasu do czasu wrzuce tu coś bardziej skończonego.

Skupiam się głównie na specyficznych zamkniętych environmentach. Lubie też malować/rysować postacie a powoli zabieram się również za conceptart do różnego sprzętu SF.

Poniższe prace to kilka najbliższych miesięcy.

 

Environmenty chronologicznie. Część to bardzo luźne szkice ale w najbliższym czasie zamierzam troche to pchnąć na trochę wyższy poziom i namalować więcej skończonych.

 

env01.jpg

 

env02.jpg

 

env03.jpg

 

env05.jpg

 

env07.jpg

 

env09.jpg

 

env10.jpg

 

Archetypy postaci do prywatnego projektu - Wersja Pen&Paper amigowego cRPGa Perihelion: the Prophecy

 

peri01c.jpgperi02c.jpg

peri03c.jpg

 

Wiedźmin Fanart :)

 

witcher.jpg

 

Koncept policjanta sprzed kilku tygodni.

 

char02d2.jpg

 

I jakieś bazgrołki zaczęte w programie openCanvas.

oc48b.jpg

oc48.jpg

 

oc59.jpg

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To i ja sie przywitam :) Witam ... najwyzszy czas zebys zaczal zamieszczac swoje prace tez tutaj :)

 

Pozdrawiam.

 

:] Właśnie Mr thirdeye szkoda że Ciebie rzadko coś ostatnio tutaj widać ...

//Sorka za off, w tym wątku ;).

 

Farvus więcej poproszę ... szczególnie szkicorki ;)

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Nie spodziewałem się takiego sporego odzewu. Dzięki za ciepłe powitanie.

Narazie nie mam zbytnio czasu na rysowanie ze względu na egzaminy więc wrzuce troche prac, które pominąłem. Szkiców jest sporo więc wybrałem tylko te ciekawsze.

Ostatnio z lenistwa korzystam z głównie tableta nawet jak szkicuje. Zamierzam jednak niedługo kupić nowy szkicownik bo już mi się po całym pokoju walają pojedyńcze kartki z rysunkami i potem zapominam że wogóle coś mam :P.

 

Różne eksperymenty z environmentami.

sp226vd3.jpg

sp233oq6.jpg

 

Ćwiczyłem rysując z fotografii - narzędzie to ołówek stolarski.

sk06qq1.jpgsk07rk7.jpg

sk08ud2.jpg

 

Kredki akwarelowe + Letraset Tria Brushpen z wodą. Wszystko z natury.

sk20lz6.jpg

sk29us8.jpg

 

Siakieś luźne ołówkowe bazgroły i thumbnaile.

sk09mc7.jpg

sk63yf7.jpg

sk64nx5.jpg

 

Portret jednej postaci do fikcyjnej gry komputerowej (taki prywatny projekt z którym jeszcze nie za bardzo wystartowałem). Powinenem był zacząć wpierw od całej postaci ale trudno :).

sketch01czm4.jpg

 

Szkice zrobione w programie openCanvas (a czasami obrobione w Photoshopie). Jakieś designy postaci i różne głupoty z mojej wyobraźni.

oc40nj3.jpg

oc43bgy2.jpg

oc44biw0.jpg

oc47pj4.jpg

 

oc55bos8.jpg

oc56xl5.jpg

 

I na koniec koncept lewitującej tarczy. Pomagałem sobie AutoCadem.

hovershield2hz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeezBumkin - Dzięki za komentarz. Studiuje architekturę na politechnice ale to wydział na którym nic się nie nauczysz jeśli chodzi o malowanie. Miałem krótki start z martwą naturą w jednej małej pracowni a poza tym większość z tego co umiem nauczyłem się sam. Jest dużo zasobów w internecie.

 

Taka zabawa-ćwiczenie z konceptami postaci, które robiłem na forum CA. Naszkicowałem nudnego krasnoluda (po lewej u góry) i każdego dnia przerabiałem go na inny klimat czy styl. Troche się dzięki temu nauczyłem więc było warto.

 

pagemediumzt5.jpg

 

Chmury z fotek. Słabo mi zawsze wychodziły więc się na nich ostatnio skupiłem.

cloudstudy01xf9.jpg

cloudstudy02ze5.jpg

 

Ćwiczyłem też rysowanie zwierząt oraz dzieci brushpenem i japońskim pędzlem ale jestem za leniwy żeby wrzucić kilkanaście stron na imageshack :P.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ - Dobra. Tylko nie narzekaj że ci się długo ściąga :D.

 

Jak będe miał więcej czasu to wybiore się ze szkicownikiem do zoo. Narazie jednak wystarczą mi fotografie zwierząt. Narzędzie to brushpen który z każdą stroną coraz gorzej rysował.

 

sk95hr9.jpg

sk96rt2.jpg

sk97rt4.jpg

sk98vv2.jpg

sk99yo6.jpg

sk100se7.jpg

sk101hf0.jpg

sk102ha7.jpg

sk103lt1.jpg

sk104se8.jpg

 

Tu zacząłem szkicować dzieci bo zawsze miałem wrażenie że ograniczam się do jednej grupy wiekowej. Brushpen niestety już prawie zdechł.

 

sk106kv8.jpg

 

Dalej postarałem się podciągnąć to na bardziej zaawansowany poziom i kupiłem pędzel do japońskiej techniki malowania Sumi-E. Wygląda podobnie do tego https://www.jerrysartarama.com/images/Products/sumi-e/sumie9.jpg. Jak zostawia się ślad to trzeba prawie wstrzymywać oddech żeby nie spieprzyć rysunku :P. Niektóre niestety nie dało się poprawić.

 

Troche dzieci i kobiece twarze z różnych grup etnicznych.

sk107pz1.jpg

sk110hk7.jpg

sk111xr6.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę trochę monotematyczny bo jedyne co mogę powiedzieć to to że lekkość styl a zarazem realizm tych szkiców dalej mnie powala :] (masz coś wykończonego w ołówku? z chęcią bym obejrzał :] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx - Dzięki.

JeezBumpkin - Bawiłem się w wykończone prace ołówkiem już dosyć dawno temu. Poblem polega na tym że gdy nakładam walor, cała ta lekkość ginie. Wole szkicować linearnie tuszem i uchwycić najważniejsze fragmenty. Będe dalej eksperymentował z ołówkiem ale narazie chce się skupić na innych rzeczach.

 

Od soboty z jakiegoś powodu nie mogę wejść na forum CA. Nie wiem czy będe musiał jeszcze czekać dzień czy miesiąc. Eh...

 

Eksperymentowałem troche z kredkami akwarelowymi. Staram się uzyskać jak najbardziej bogate kolory tylko 6 kredkami co często się nie udaje.

 

Z natury.

sk112bg9.jpg

sk113fi1.jpg

sk114sj9.jpg

 

Z fotek.

sk115fc7.jpg

sk116xg6.jpg

sk117wt9.jpg

sk118rx1.jpg

sk119tg0.jpg

sk120vs0.jpg

 

Kolejne prace nad moim projektem fikcyjnej gry komputerowej.

 

Wędrowcy

 

Świat gry do bardzo daleka przyszłość. Głównymi bohaterami są ludzie nie znający swojej przeszłości i samotnie podróżujący po kosmosie. Odwiedzają różne odległe planety na skraju galaktyki w celu eksploracji. Dokumentują kontakty z obcymi cywilizacjami, unikalną florą czy fauną. To jest pierwsza warstwa.

 

Kolejna głębsza warstwa to fakt że ich ciała są odmienione przez technologię obcych. Implanty biologiczne pozwalające na przetrwanie w wyjątkowo niskich/wysokich temperaturach, przy niewielkiej ilości światła itd. Wędrowcy posiadają również częściowo wspólną świadomość przez co efektywniej gromadzą informacje i nie oszaleją z samotności jakiej można doświadczyć podróżując po kosmosie. Jak do tego doszło że zupełnie zatracili swoją tożsamość? Jako jedyni znani w świecie gry są potomkami rasy ludzkiej. Stali się wymierającym unikatem na skalę galaktyki i pewna współczująca cywilizacja obcych wprowadziła zmiany w genach tej małej grupki ludzi żeby ją zachować.

 

Jest jednak jeszcze trzecia warstwa. Okazuje się że ludzka rasa nie wyginęła lecz spotkał ją dosyć niezwykły ale ciężki los. Obcy chcą go poznać gdyż od tych informacji zależy przyszłość ich własnej cywilizacji. Zachowali kilku Wędrowców bo jedynie oni mogą odkryć źródła swoich korzeni. Poza tym ludzie najlepiej nadają się do kontaktu z innymi istotami przez ich umiejętność adatowania się do różnych warunków.

 

Narazie męcze koncept głównej postaci. Szkice i mały speedpaint.

sketch02dc2.jpg

sp400xn9.jpg

 

I szybki environment w Photoshopie.

sp401su3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OmeN2501 - Heh. Dzięki. Do mastera to mam jeszcze daleko ale na pewno jakieś postępy są.

DaRoZ - Thnx :).

 

Szybki speedpaint. Z losowych kształtów coś takiego wyszło.

sp411ur8.jpg

 

Kopie portretów Sargenta. Głównie na kolorach się skupiałem.

sargentportrait01sh9.jpg

 

sargentportrait02bf1.jpg

 

Podobają mi się żywe kolorki, rozświetlone lokacje i generalnie klimat w jednym z animatrixów - "Beyond" reżyserowanego przez Koji Morimoto. Dodatkowo zadziwia mnie niesiłychana głębia obrazu w tłach do tego anime. Przyglądałem się jak je zrobiono aż w końcu stwierdziłem że po prostu przestudiuje to z tabletem w dłoni. Zrobiłem screenshoty z DVD i malowałem na małych thumbnailach żeby za dużo się szczegółów nie łapać (przy okazji nauczyłem się na szybko robić okna w wieżowcach :) )

 

Film jest na youtube tutaj (po włosku niestety). Gdzieś jest wersja angielska ale nie chciało mi się szukać - Part 1/2; Part 2/2

Polecam obejrzenie w wysokiej jakości.

 

beyond01cg5.jpg

 

Spadam malować dalej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ - Dzięki za motywacje. Będe dawał dalej :).

 

Jeden z moich ulubionych malarzy - Edward Hopper.

hoppertrainei5.jpg

 

Studiowania "Beyond" ciąg dalszy.

Zacząłem odczuwać plusy moich zmian w menusach i color swatches. Dodatkowo powoli nabieram wprawy w używaniu suwaczków RGB. Już troche intuicyjnie wychodzi jak biegi w samochodzie :).

 

beyond02qa9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne te ostatnie wrzuty. U hoppera widac, ze troche za malo skupiasz sie na przestrzeniach negatywnych. Wiekszosc nie ma w ksztalcie charakteru z oryginalnej pracy. Czasem te swiatla miedzy przedmiotami bardziej wplywaja na urok obrazu niz same przedmioty czy postacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - Dzięki za sugestie. U Hoppera dużo jest tego działania pustymi przestrzeniami. Będe musiał troche przyjrzeć się jego obrazom pod tym kątem.

Generalnie jak malowałem to wszystko mi się rozjechało na boki (szczególnie okno) ale już nie chciałem tego męczyć bo myślałem głównie nad kolorami. Mam taką zasadę że jak ćwicze jednen aspekt pracy (walor, linie, kolor) to reszte pomijam. Za dużo na raz się raczej nie da bo mój mózg nie posiada takiej mocy obliczeniowej :D.

DaRoZ - Ze zdjęć ćwicze ale głównie ołówkiem albo tuszem. Mam gdzieś na dysku kilka prac robionych w PSie ale to nic nadzwyczajnego. Jakieś nudne widoczki małej rozdzielczości :).

Jeśli chodzi o kopie obrazów to głównie patrze na palety kolorów albo jak ktoś uchwycił szczegół jednym czy dwoma pociągnięciami pedzla.

selfu - Dzięki. Też lubie ten odcinek.

 

Dzisiaj jakoś szybko dzień zleciał. Daily Sketch Group na CA miał ciekawy temat - Sci-Fi Character: CYBER-AMBASSADOR IS A ROBOT KNOWN AS "THE BIRD-WOMAN". Zdążyłem więc tylko machnąć coś ptasio-robociego.

 

Szkic.

dsg1346sketchtz9.jpg

 

Photoshop.

dsg1346digiqt4.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Sargent. Jego obraz był bardzo szkicowy więc również pozwoliłem sobie na troche luzu.

sargentstringersrr1.jpg

 

Nie miałem pomysłu co naszkicować więc zacząłem coś bazgrać w Photoshopie. Wyszło z tego coś w stylu postaci do Street Fightera (moja pierwsza gierka na amidze) :).

sp415ly5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuna_sFb - E tam. Nie będe każdego szkicu wykańczał. Podoba mi się jak jest takie luźne. Dzięki za sugestie.

aspenboy - Ale po pracy zawsze możesz sobie troche porysować przy piwku, hehe. Rysunki panienek jeszcze mi wciąż średnio wychodzą. Strasznie dużo poprawiałem w powyższej pracy. Gdyby to było ołówkiem to bym chyba zrobił gumką dziurę w kartce od wymazywania :P.

 

Ilustracja dla znajomego do przeglądarkowego MMORPGa - Plutocracy. Miało być szkicowo ale się wciągnąłem i przesiedziałem nad nią troche w nocy. Czas ~3h.

i01og7.jpg

 

Na wykładzie (Prawo budowlane) znowu sobie trochę porysowałem ludzi.

sk125cw9.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta kopia Sargent' a- dobra adaptacja koloru... i laseczka tez calkiem, a wydaje sie byc tak luzno rysowana a nie gumkowana.. co do tuszowych szkicow powyzej, a raczej kreskowania na drugiej stronce, to radzilbym szukac innych kierunkow kresek, niz pion. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selfu - Dzięki za sugestie.

mayk - Ej. Taki pierdółek a ty od razu manto. Ostatnio staram się zachować jakiś środek między luźnym szkicem a zbyt przepracowaną pracą więc w którymś miejscu mogło mi się troche wymknąć. Na szczęście wszyscy są z ilustracji zadowoleni więc mi się upiekło. Następnym razem będe bardziej uważał :). Dzięki za komentarz.

 

Na Daily sketch group pojawił się wczoraj temat - Sci-Fi Props: DESIGN 5 INFANTRY WEAPONS/GUNS... ALSO, SHOW USER SILHOUETTE

Stwierdziłem że sprawdzę jak szybko uda mi się coś znośnego zrobić - wynik 2,5 godziny.

 

dsg1350digiyf2.jpg

 

dsg1350digi2gh5.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mojej sugestii jeszcze to nadmienie tylko, ze warto jest czesto roznicowac kierunki kresek- to nie tak, ze nie mozna w pionie ;D

 

Bronie mi sie mega podobaja- zwlaszcza nr.1 i nr.4 . Profeske widac :) musze tez sprobowac kiedys takie koncepty porobic.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ - Dzięki :).

Czorny - Tak. Przestudiowane zrzuty z Animatrixa.

selfu - Ja generalnie zdaje sobie sprawę że szraf powinien oddawać kierunek płaszczyzny. Robie codziennie jeden autoportret i wypróbowuje różne techniki więc cieniowałem już na setki sposobów. W przypadku tego szkicu pionowe kreski były w pełni zamierzone. Mam nieco chaotyczny styl. Za każdym razem próbuje coś innego nawet jak nie ma takiej potrzeby :P.

ManiakS - No generalnie pracuje nad słabymi stronami więc coś tam zawsze wyjdzie lepiej. Dzięki za odwiedziny.

 

Kolejny temat DSG - Environment: SMALL SPACECRAFT FLIES PAST THE ALIEN MEGA-TREES

Nie jestem do końca zadowolony z designu maszyny ale nie chce mi się poprawiać w nieskończoność. Udało się natomiast uchwycić filmowy charakter scenki.

 

dsg1352digijy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z dwóch (możliwe że trzech) character designów do mojego projektu. Dzisiaj już nie będe nad tym więcej siedział bo będą mi musieli nadgastek operować :P

Znając życie jutro znajdę kilkanaście błędów.

 

sketch04bvj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) hmm no troche nie czaje bo reka jest w innym kolorze niz twarz i zdaje sie byc plastikowa(wrazenie przez to odbite swiatlo)-moze to jakas powloka?, twarz przycieniowales miejscami sama czernia, brakuje wogole tej twarzycce brylowatosci odcina sie od innych miejsc gdzie ladnie budujesz bryle np na ochraniaczach, butach(miejscami skroty sie sypia troszke) takze jeszcze cos podciagnij bo mozna wiecej z tego :) ogolem jak dla mnie troche za duzo czerni jest, we wszystkich ciemniejszych miejsach o takim samym natezeniu zdaje sie byc ta czern(eh znam to :/)...

przedostatni bardzo fajny.

pozdro i czekam na wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie tyle kolorystyka itp. co budowa postaci, rozbierz ją z tych ciuchów i obadaj gdzie wypadają kolana, proporcje ramiona-nogi-tłów, i długość szyi. niemniej koncept ciekawy jak i cała teka.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaRoZ - Dzięki za komentarz. Zgadłeś :). Ręka jest w innym kolorze bo przykryta cieńką plastikową powłoką. Troche ją jeszcze przerobiłem żeby było mniej dwuznacznie. Formę twarzy trochę podbudowałem żywszym kolorem ale za mocno się nie da bo jasne barwy skóry rozświetlają cienie i nie mogą wyjść za ciemne. Jeśli chodzi o czerń to może troche zbyt podkręciłem kontrast i ciemne barwy zanikły. Postarałem się troche je rozjaśnić i zróżnicować ale tu jeszcze wiele zależy od monitora. Różnych ustawień nie mogę uwzględnić w jednej pracy.

 

mayk - Przystawiłem obok do pracy tą japonkę http://fineart.sk/photos/akira/002.JPG i jeszcze inną modelkę. Wygląda na to że wszystko jest co do centymetra. Jedyne co może troche mylić to niskie położenie ochraniaczy na kolana więc przesunęłem je troche wyżej. Tak poza tym to na tej samej postaci często różne ubióry zmieniają całkowicie wrażenie proporcji. Masywne nogi i duże stopy generalnie troche skracają ale są zamierzone.

 

rosikowski - Heh. Po prostu w końcu będe musiał sobie kupić większy tablet.

 

Nowa wersja. Przejde teraz chyba do kolejnego konceptu żeby się nie zanudzić.

sketch04cdh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności