Skocz do zawartości

Nowe funkcje 3ds Max 2009 - filmy wideo


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A ja powiem, ze bardzo ciekawe jest to ze na tych video "Pro Materials" sa nazwane "baisic materials". Nazwa brzmiala zbyt lamersko, czy jak? :)

Zmiany fajne (tak, podoba mi sie ViewCube :) ), ale jak dla mnie to tak 9.2 powinno sie zwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczalem sie uczyc XSI, kurcze jak sie fajnie w nim modeluje :) Tak nagle patrze na te nowosci maxa i hmm... mhmmm no no no... trzeba uczyc sie XSI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symek na kolanie, czy w Berlinie?

 

'Mirach: Nazwa brzmiala zbyt lamersko, czy jak?'

Bo w mentalu istnieje kategoria shaderów o nazwie 'base', a to zapewne jest phenomenon z arch material - zamiast '100' suwaków - '3', a reszta to presety.

 

'Piksar: spoko niedługo max9.0 Summer Edition'

A w Object Properties dla mentala Sampling Override, zimą gdzieś w ustawieniach Min/Max Object Samples i Brand New ProDGS, bo się okaże także efektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym "Iterative Rendering" bo zakumac nie moge? Przeciez to chyba przeniesione kontrolery do innego okna i to samo co region render. Wiec co tu jest nowego? Chyba ze sie myle bo to dla mnie najwieksza zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym "Iterative Rendering" bo zakumac nie moge? Przeciez to chyba przeniesione kontrolery do innego okna i to samo co region render. Wiec co tu jest nowego? Chyba ze sie myle bo to dla mnie najwieksza zagadka.

 

Ogólnie rzecz biorąc to straszna ściema i z tego co mi wiadomo z 'Iterative Rendering' ma niewiele wspólnego...

Ale jakieś tam korzyści są. Jest nowe keszowanie geometrii, więc zaoszczędzasz czas przewalania sceny z maxa do mentala i praca powinna przebiegać trochę płynniej. Oczywiście przy ostatnich demkach interaktywnego Vraya wygląda to na straszną wiochę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie, bo nie chodzi o same obliczenia renderingu tylko komunikowanie się samego maxa z mentalem. Nie pamiętam czy to tu, czy tam, ktoś wspomniał o XSI... W każdym razie te mentalowe renderki chodzą tak ładnie w XSI bo to chyba jedyny soft, w którym ten renderer jest tak silnie zintegrowany. Konkretniej rzecz ujmując, dzielą wspólną pamieć. W Mayce i maxie zanim mental zaczyna działać musi dostać przemieloną dawkę geometrii, UVek, itd. Ten proces jest pomijany (znaczy jednorazowy) ponoć przy użyciu tego wynalazku. Przy dużych scenach może to coś da, nie wiem, nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Oni zmienili po prostu tzw. "business model". Poważnie. ;). To znaczy, przestali numerować wersje programów, zaczęli podawać rok wydania. Mogło się wydawać, że to kwestia kosmetyczna, a tym czasem nie, to kwestia zasadnicza. Przecież zgodnie z annual upgrade plan, i tak raz do roku byli zobowiązani do nowego wydania, co niestety zmusza do ciężkiej pracy nad programem. Tymczasem rok wydania do niczego nie zobowiązuje. I słusznie. Przecież najpopularniejszy program na ziemi, musi być też najlepszym. A skoro jest najlepszy, nie ma co w nim poprawiać. Trzeba na nim zarabiać. Business model to podstawa. Każdy to wie.

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę, jeśli ktoś używa tego softu na powaznie (a jest jeszcze paru takich ;) ), to ma wykupioną subskrypcję. W takiej sytuacji każdy zdrowy człowiek potraktuje 2009 jak darmowy service pack i tyle. Zawsze parę tych featursów wpadnie. Mnie najbardziej bawi fakt, iż 2009 niesie ze sobą również update HairAndFura do najnowszego Shave'a 5.0, o czym wogóle się nie mówi, a jest to najbardziej sensowna nowość w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę, jeśli ktoś używa tego softu na powaznie (a jest jeszcze paru takich ;) ), to ma wykupioną subskrypcję. W takiej sytuacji każdy zdrowy człowiek potraktuje 2009 jak darmowy service pack i tyle. Zawsze parę tych featursów wpadnie. Mnie najbardziej bawi fakt, iż 2009 niesie ze sobą również update HairAndFura do najnowszego Shave'a 5.0, o czym wogóle się nie mówi, a jest to najbardziej sensowna nowość w tej wersji.

 

no niby taaaak, ale jest niestety problem z VIZem... nawet jak masz wykupioną subskrypcje nie dostaniesz 3ds Max Design w ramach tej subskrybcji...trzeba wykupić Crosgrade, który kosztuje promocyjnie 1/3 ceny nowej licencji :P po prostu promocja!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYmek: 'Przecież najpopularniejszy program na ziemi, musi być też najlepszym. A skoro jest najlepszy, nie ma co w nim poprawiać. Trzeba na nim zarabiać. Business model to podstawa. Każdy to wie.'

 

Złośliwy człek to by pewnie zaraz napisał, że git, większa szansa na poprawę tego drugiego, mniej 'lepszego'...A z tego, co ptaszki ćwierkają, może i tak być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności