Skocz do zawartości

Teczka 2D: RaVirr


RaVirr

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj przeinstalować program .Ja mam podobny problem ale podczas używania filtra "Skraplanie " zwiesza cala operacje i jak sobie nie zapisze to muszę od nowa robić .Przeinstaluj i zobacz czy dalej tak będzie, może to tez wina brushy i ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy instalowałem na nowo i nic nie dało, właściwie zupełnie nie mam pomysłu w czym może być problem. Pędzle są ściągnięte (stworzone przez mądrych ludzi) więc WYDAJE MI SIĘ, że są gotowe do działania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może reinstal pomoże... albo lipną wersje sobie sprawiłeś.

Nastrój kolorystyczny nawet fajnie wygląda, może zamiast tworzyć na drzewie takie przerysowane oko i otwór gębowy pobawić się lepiej strukturą drzewa i otwór gębowy stworzyć bardziej nieregularny, zadziałać korą, oko też... bardziej zaingerowac w strukturę drzewa... kształt tego dalszego z okiem też pozostawia wiele do życzenia, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe nie, po prostu siedziałem sporo czasu nad pracą, nagle miałem fantazję by użyć custom brusha i się posypało. Oczywiście w trakcie pracy człowiek jest w takim uniesieniu artystycznym, że nie myśli o zapisywaniu (kto by się zajmował tak błahymi sprawami). Krótko mówiąc jestem na etapie wrzuty z poprzedniej strony i muszę dość do stanu akceptacji tego faktu by zacząć malować to co już miałem zrobione :)

Niemniej jednak chciałbym znaleźć rozwiązanie problemu by w przyszłości nie doszło do takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia praca miota. Jest moc.

Jest kilka spotów które psują mi odbiór, np niektóre rimy na górach i ta wielka kwadratowa chmura w prawym górnym - wolałbym byś ją przerobił na takie podłużne i zwinięte jak reszta-, ale i tak klimat na kozaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klawe jak cholera ;d klimacik pierwsza klasa. ALE! jako, że mam skrzywienie na punkcie chmur to muszę pokrzyczeć ;d dziwne niefajne kształty mają, wyglądają jak jelita - za dużo podobnych, powtarzalnych form ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysz- niedługo rzucę coś nowego, z nowymi chmurami :D

karola- dzięki :)

Nowy szkic:

start.jpg

Może przy niedzieli znajdę czas na pociągnięcie tego dalej :)

Edit

Wieża wyznań dostała dzisiaj wyróżnienie na deviantarcie :)

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne. Swietny pomysl z 'wtulonym' księzycem pomiędzy skałami. Ogołnie fajny klimat.

Nie podoba mi się natomiast zbyt dosłowne zarysowanie 'ścieżki' od postaci do zamku- moze to ma jakies głębsze znaczenie, dla mnie wygląda natomiast jakbyś na siłe chciał podkreślić którędy wzrok ma podążać.

No i te chmury;/

 

I pare słów do ostatniego szkicu- to bedzie już x praca z kolei która ma taki sam kadr. -zmieniasz jedynie 'elementy'. Moze warto spedzic troche wiecej czasu na szukanie bardziej oryginalnych kadrow/kompozycji?

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde..pierwszy front na maxie, mogę umierać spokojnie :D Dzięki za komentarze!

Co do chmur- mysz zwracała mi na to uwagę, niestety się nie posłuchałem, zakończyłem malowanie na tym etapie i mam za swoje. Postaram się przy kolejnej pracy (w której będą chmury) zwrócić na nie większą uwagę ;)

nicponim, masz rację z kadrami i kompozycją, gdy zacząłem podmalowywać ostatni szkic sam na to zwróciłem uwagę i postanowiłem go nie kończyć. W wolnych chwilach w robocie szkicuję ołówkiem na karteczkach formatu a6 różne eksperymenty właśnie po to by wyjść z tego "bezpiecznego" ujęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny charakter mają Twoje prace, ale mimo tego, że dobrze oddajesz różne materiały to rzeczy takie jak dym i chmury wychodzą całkowicie nie naturalnie.

Chyba inspirowałeś się nie tylko dołem ;)

Edytowane przez badassky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a teraz góre copy pase do nowego dokumentu dół crop i masz dwie ilustracje :D

 

a tak serio trochę mi sie gryzie dół z górą.Może przyżółcenie góry poprawiło by odbiór. zobacz jak to wygląda walorowo może są jakieś babole.

 

o już wiem co tak spłaszcza

masz pierwszy plan detal i wogole drugi plan mniej detalu momentami sylwetki obiektów (góry) i 3 plan który powinien mieć najmniej detalu ma porównywalnie duzo detalu co plan pierwszy. Robi sie takie detalowy menisk wklęsły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy malun na konkurs cgtalk "Ten". Wymyśliłem coś takiego:

Komornik bogów (Gods Tenant)

Rysunek przedstawia wysłannika bogów, który został wysłany na Ziemię w celu odebrania wszystkich landów ludziom. Sposób jest wyjątkowo perfidny- zamrozi wszystkie tereny uniemożliwiając korzystania z ich dobra przez co cała populacja homo sapiens umrze z głodu (tak, bogowie tych ludzi to okropne, nikczemne kreatury). Na planecie przeżyją tylko karaluchy i myszy, którym ziemie zostaną później przekazane.

Szkic:

media.jpg

Jak wygląda w tej chwili:

media.jpg

Edytowane przez RaVirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie są te rzeczy malowane, fajne kolorystycznie, ale niestety brak planów strasznie je spłaszcza. Każdy centymetr kwadratowy obrazka zdaje się być traktowany w ten sam sposób. W sumie masz zaznaczoną perspektywę powietrzną, ale czasami jakiś element tła wybija się na pierwszy plan za mocno. Im dalej od obserwatora, tym mniejsze powinny być też różnice walorowe między światłem/cieniem. Poza tym różnica walorowa między niebem a ziemią w oddali jest prawie żadna, a gdybyś to niebo bardziej zaświecił to byłoby lepiej na pewno. Poza tym jak sobie rozrysujesz linie perspektywy i będzie to siedzieć lepiej, to też zyska.

Ale nie, żebym się czepiał bo ogólnie to fajnie wygląda, choć wiadomo, zawsze może być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności