Skocz do zawartości

Obiekt 3D - Jednoosobowa wanna z hydromasażem. POOLSPA 2008 .


Pinero

Rekomendowane odpowiedzi

JEDNOOSOBOWA WANNA Z HYDROMASAŻEM

Nie jestem co prawda projektantem '' obiektu '' - ale uważam jednocześnie, że warto próbować nowych rzeczy.

 

Zachęcam do zapoznania się z opiniami jury konkursu

 

http://www.poolspa.pl/pl/spaart2008/opinie

 

Zachęcam równierz do opinii na temat całego konkursu.

 

A zatem ...

 

p l a n s z e :

 

cb726baf2a9b5f3c.jpg

 

afcfc7712f2567c7.jpg

 

b784d8ead55ac8b8.jpg

 

r e n d e r y :

 

20670ec204272619.jpg

 

424d128b839987f0.jpg

 

3e89ccff31062459.jpg

 

d0c7430908a72e2c.jpg

 

0fc8509dab6ba9d1.jpg

Edytowane przez Pinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Odnosnie projektu - powiem tylko ze jestem na "nie". Sorry za brak argumentacji ale nie znam sie i wrecz boje sie dyskutowac na ten temat, szczegolnie z toba:)

 

Natomiast rendery, tak jak Mamba, a nawet lepiej. Dalbys ktorys z nich w wiekszej rozdzielczosci. Robia wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie konkursu to nie ma lepszej formy pokazu mebla jak wpakowanie go do wnętrza i pokazanie że generalnie daje radę + dla Ciebie, sposób prezentacji wybitnie przerasta laureatów

co do samego mebla to jest super stylowy,acz jedyna rzecz która odróżnia ją od zwykłej wanny to ciekawa obudowa i niespotykana kolorystyka, niemniej jednak chętnie stałbym się posiadaczem takowej szt 1.

 

. z czego wyobrażacie sobie zrobić obudowę ?

.. czy będzie monilitem czy raczej konstrukcja panelowa ?

... obiekt był projektowany pod kątem samej formy czy dokonywaliście już że tak powiem optymalizacji produkcyjnej :D ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazane genialnie!! projekt też się świetnie prezetnuje... ale lepiej z daleka niż z bliska;) Forma piękna, jednak walory użytkowe znów poszły chyba na boczny tor;) Nie czepiam się już ciemnej barwy i kwestii czyszczenia;) Co mnie w tym wypadku zastanawia, to... czy z tej wanny da się wyjść bez zbędnej gimnastyki? I rzecz druga - na zbliżeniu widac, że obudowa ma trochę bardziej lub mniej ostrych krawędzi na tym zdobieniu. Czy o to nie da się czasem poobijać i pozdzierać?;)

 

Pozdr i gratuluję wizualizacji, bo ta zachwyca!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem wykonczenia Twoj model jest najbardziej orginalny, rendery najbardziej tresciwe, sama wanna/projekt daje male mozliwosci dalszej aranzacji wnetrz. I byloby bardziej "poprawnie" jak wyeksponowana bylaby w centrum pomieszczenia ( taka opinie wyrazila moja zonka;) ) . Pozatym rendery naprawde piekne. Szczegolnie podoba mi sie obrazek nr.5. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Routee - zajmuję sie głównie projektowaniem wnętrz. Do tego typu zadań podchodzę z pewną nieśmiałością ( min. dot. prezentacji ). Ludzie, których znam z Wzornictwa Asp inaczej myślą o tego typu prezentacjach. Oni większą uwagę zwracają na sam obiekt.

Kolorystyka wanny w założeniu może być w sporej dowolności, ograniczonej jedynie produkcją i jej wymogami czy rozwiązaniami.

Nie jestem niestety w stanie do końca dokładnie odpowiedzieć Ci na pytanie dotyczące obudowy wanny i jej materiału, a samo założenie dotyczyło odlewu z trwardej żywicy, zabarwionej w masie. Powłoka miała mieścić całe orurowanie do hydromasażu + ew. izolacje i inne. Chciałem, żeby był to monolit.

Optymalizacji produkcyjnej nie było ... powiem więcej - ja nie konsultowałem większości elementów ( rozwiązań ) z żadnym specjalistą. Rozwiązania postanowione były '' na własne wyczucie '', oraz na podstwaie już zaobserwowanych rozwiązań ( dot. technicznych ).

Tak jak już wspominałem - nigdy nie projektowałem tego typu obiektu.

To dziewica.

Touch - Ciemna barwa i czyszczenie. Tu wbrew pozorom muszę Wam zwrócić uwagę na pewien detal. Powłoka ma co prawda skomplikowaną formę geometryczną ( wzorowaną trochę na sklepieniu kryształowym, bądź na takich śmiesznych kryształowych wazonach, który to każdy '' zamożny '' obywatel PRL'u musiał posiadać, po odbytych wakacjach w Czechosłowacji ). Powłoka jest jednak tak '' uformowana '', że posiada dość spore i płytkie wcięcia + zagłębienia, i żadne z nich nie ma krawędzi ostrej. Wszystko jest delikatnie zaoblone.

Co do powłoki - może być ona w dowolnej kolorystyce - biel również wchodzi w grę.

To chyba ułatwia sprawę.

Predator - Wanna rzeczywiście '' idzie '' w bardzo konkretnym '' kierunku ''.

Centralne umieszczanie jej we wnętrzu, to była by wielka szkoda dla użytkownika.

Sąsiedztwo niskiego okna to dla mnie '' ideał ''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To co tu pokazujesz jest naprawdę dobre. Podoba mi się kontrast jaki zaprezentowałeś tutaj. Potencjalny widz na pewno zwróci uwagę na obiekt. Jeśli chodzi o jury to zaobserwowałem że oni nie przykładają głównej uwagi na sposób prezentacji ale na sam projekt. Szkoda że nie „potrafią” docenić wysiłek jaki trzeba włożyć by powstało coś takiego. Może z czasem sie to zmieni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a więc jesli chodzi o wanne to za takowymi nie przepadam no zbytnia lisc detalu deko mnie przeraża że coś ułamię, zniszcze ale na pewno sie może podobać;)Przedstawienie dobre zwaszcza biorąc pod uwage kontrast samej wanny z resztą. No widać ze trza sie patrzyc na wanne i tyle. Ogolnie na plus:) Do zobaczycha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - Masz rację. Nie przykładają uwagi na sposób prezentacji, ale nie dziwi mnie to.

Wg. mojego założenia, wnętrze miało być neutralnym podkładem - koniec.

A czy muszą bić pokłony przed tym, kto odwalił kawał roboty związanej z prezentacją - chyba nie muszą.

Konkurs zajął mi 4 dni.

Dzięki za opinię.

Zbych, Rallyman, Georgas - dzięki za komentarz. Cieszy mnie, ze prezentacja do Was '' trafia ''.

Wodzumarcin - rzeczywiście, akurat TA bateria może '' kropelkować '' poza. Ale musiała by być zepsuta. Ten standard baterii nie kropelkuje...nie da się jednak zaprzeczyć, że jest za krótka. Są na szczęście inne

Poza wszystkim - założenie, które przewiduje baterię montowaną w płaskiej krawędzi wanny, załatwia sprawę.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bardzo mi sie podoba forma prezentacji - jednak sam obiekt nie jest czyms specjalnym a jak zauważyłem po reakcji jury chodziło o swieze spojrzenie na temat wanny z hydromasazem - tu widze jedynie swieza obudowe- fakt ze calkiem ciekawa forma jednak wanna jaka jest kazdy widzi ;) -"generalnie jest fajnie" - zycze powodzenia w kolejnych konkursach -swoja droga fajnie by bylo by na forum pojawialy sie informacje o takich wydarzeniach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że dobrze znam jednego z członków jury i dam sobie łeb uciąć za jego żetelność, wiedzę i doświadczenie. Oni nie kupili slicznej, powalającej prezentacji wydumanego, ale w sumie banalnego projektu. Poprostu ta wanna nadaje się do krótkich serii, zamówien idywidualnych a nie do seryjnej produkcji Poolspa.

 

Tak czy inaczej szacunek za wizkę i model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrysteX3D

Nie no to jest nieporozumienie jakieś. Nie wiem jak w dużej rozdzielczości by to wyglądało, ale tutaj to wszystko jest jak w REALU!!!!!!!

Jesteś WIELKI ^^ render pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że ja leżałem :) i jest wygodniejsza od jajka które wszyscy mają, można się przynajmniej rozwalić w niej jak panicz w przeciwieństwie do klasycznych w których nogi ześlizgują się ku środkowi. A wszelkie antypoślizgowe materiały w klasycznych wannach zdzierają skórę z tyłka.

 

Wanna świetna, z resztą wiesz. Konkurs jak wszyscy widzą poszedł nie w myśl autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu ta wanna nadaje się do krótkich serii, zamówien idywidualnych a nie do seryjnej produkcji Poolspa.

 

Tak czy inaczej szacunek za wizkę i model.

 

a miejsce 3 cie ? heh czy zwycięzca z odkrywczym wnioskiem zabudowy wanny i dodania schodów najlepszy projekt z tych 5 ciu to nagroda 3 oraz wasz. Wyraziście ale bez fajerwerków

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco - Rzeczywiście...chodziło o świeże spojrzenie. Dlatego być może nie było najmniejszego sensu w przyznawaniu komuś pierwszego miejsca. Nie znaleźli tego czego szukali. Biorący udział być może tego nie zrozumieli tak jak powinni, albo wszyscy chcą w tego typu działaniach być bardzo '' dorośli '' i boją się eksperymentów.

Info o tym konkursie znalazłem na większym portalu - nazywa się max3dpl.

:)

 

Neiraa - Ja nie znam członków jury, a ich opinia jednostkowa, dotycząca ogółu konkursowych prac musi mi wystarczyć. Tylko tyle.

Wszyscy zaczną może sobie niedługo zdawać sprawę z tego, że wizualizacja to tylko procent całości - środek do urealnienia zamysłu w tego typu prezentacjach.

Owszem - nie to jest nagradzane, i o tym już pisaliśmy.

Ale nie pisaliśmy o tym, że jest to trudne. Znaleźć sposó, żeby pokazać myślenie. Bez zbędnej pisaniny.

Ja sam przestaję zwracać na to ( opracowanie wizualizacyjne ) większą uwagę. To dawno temu zaczęło być tylko narzędziem. Mam swoje sposoby, i jedynie czasem je delikatnie dopieszczam.

A projekt...przez wymagających może zostać nazwany jedynie rewitalizacją wzorków.

Tego co było przez ostatnie miesiące hitem na miarę.

Dla każdego po '' wzorku '' z kwiatkiem.

Dzięki za stanowczą opinię Neiraa - taki jest najmniej, a są bardzo potrzebne ( ! )

 

KrysteX3D - wielkość renderingów to jakieś 1500X400 - dostosowane do wcześniej wykonanych '' podkładów ''.

Nie ma większego sensu wrzucanie tego na forum.

 

gd18 - a i owszem. Czy coś z nimi nie tak ?

 

Marcin - :) jak rączka ?

 

carlosss - Dzięki za opinię.

 

maveric sheep - nie chciałem fajerwerków. Chciałem prostą, '' dobrą '' formę, coś ogólnie jednolitego z pewnej odległości czy perspektywy, a zarazem przy bliższym spotkaniu pokazującego swoją rzeźbę. Przez taki zabieg była by szansa, aby obiekt nie męczył swoim ciągłym skomplikowanym rysunkiem - tak jak to może powodowac obiekt o zdecydowanej przestrzennej ''organizacji '', o zdecydowanej bryle.

Wrażenie lekkiego zamętu i skomplikowanego układu geometrycznego przy bliskim obcowaniu, gra odbić i refleksów, światła, cieni, oraz jednolitość i pewien jednak skromny monumentalizm z dalszej odległości i obserwacji. Chciałem, ażeby zachęcała do podejścia i dotyku.

Daltego min. wizki są stopniowym, '' klatkowym '' zbliżaniem się do obiektu z głębi pomieszczenia.

Edytowane przez Pinero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie dzisiaj postanowiłem zajrzeć do FW, a tu proszę, takie ładne renderki. Jeśli się nie obrazisz to ja tak troszkę swoje cztery wtrącę.

 

Nie przyznanie pierwszej nagrody to dla mnie raczej nowość, pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ale też i muszę przyznać jury rację, że ciężko znaleźć w tym wszystkim troszkę powiewu świeżość, jakiegoś fajnego flow, chociaż projekty Jakuba Sobiepanka oraz Gustawa Lange przypadły mi bardzo do gustu.

 

Co do Twojej pracy... nie chcę być tutaj jakoś źle postrzegany czy też uchodzić za znawcę sztuki, bo takowym nie jestem, ot ukończyłem architekturę i tyle, ale pozwolę sobie spojrzeć na niego z mojego punktu widzenia. Chcociaż sam "mebel" wygląda ciekawie to chyba troszkę brakuje mu współczesności. Jak wielu z nas miało okazję się przekonać, a i zauważyć w obecnych trendach, aktualnie królują modernizm oraz prostota. Możliwe, że to w dużym stopniu wina koloru, ale w takim postanowiłeś go przedstawić, więc mi taka wanna pasuje do jakiegoś proafrykańskiego wnętrza, świetnie prezentowałaby się na jakiejś werandzie w samym środku puszczy w Kongo ( xD ).

 

Co do wizek są one genialne, ale wiadomo, że mają one mały wpływ na wynik takiego konkursu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm szczerze mówiąc wanna mi się nie podoba - własnie przez nawiązanie do tych PRL'owskich klimatów z wazonami (taki emaliowany potworek stoi u mnie w domu jeszcze gdzies w piwnicy, chyba że kot go zrzucił w przypływie natchnienia z półki ) - ale przedstawienie najlepsze z wszystkich jakie widziałem na stronie konkursu ( no może poza wanną MADEMOISELLE która dostała 3 miejsce, ale tu mieli ułatwione zadanie i sami sobie to zadanie ułatwili, ekskluzywność i nawiązanie do katalogów z birzuterią - ciemne tło, złoto itp - ta wanna akurat wyglądała by kiepsko w normalnym wnętrzu, ale nie o tym chciałem pisać )

 

Konkluzja jest moja taka że jury się nie popisało - z wszystkich wyróżnionych projektów podobał mi się właśnie tylko MADEMOISELLE, a te które zostały wyróżnione wcale nie były imo ani bardziej funkcjonalne, ani ergonomicznie lepiej przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - Z tą współczesnością jest u mnie różnie. Często schodzi na drugi plan. Może kiedyś się to zmieni.

 

Loki - Nie chodziło mi o żadne emaliowane, tylko o kryształy. Ręcznie szlifowane i zdobione ( buehehhe ).

Poza tym masz mądrego kota, jak takie rzeczy zrzuca z półek...

Jeżeli mowimy o Panu Lange od MADEMOISELLE, to tak jak wspominałem - oni ( ludzie po wzornictwie ) myślą ciut inaczej.

Im nie potrzebna jest otoczka do prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wanna, chociaż wymagająca wiele od projektanta wnętrza. Mi się kojarzy najbardziej z nagrobkami np. na Wawelu, ewentualnie z puzderkiem na biżuterię. Szczególnie pierwsze skojarzenie jest pozytywne - leżę jak król.... :-)).

 

Gratulacje.

 

Miałeś jakiś sprytny sposób na modelowanie?

 

uke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: jury to raczej blazny... jestem ciekaw co te staruchy maja za pomysly jak nie maja i ich szukaja u mlodziakow by pokrasc troche w konkursach... w dup... takie konkursy.. ciekawe jakby oni to po swojemu zrobili wizki chyba kredkami... bo nie wiedza co to 3d...łosie... a ci profesorowie na asp w poznaniu to tylko chleja!

 

co do pracy i wizek to wiadomka ze 1 klasa!

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sie kompletnie nie podoba, niewiem co to robi na froncie wanna sama przypomina sarkofag, kolor jakies drewno opalone a caly enviroment dookola jak by z innej bajki i zlozony z klockow, podloga z jakims zblurowanym bumpem niby to drewno a swieci sie jak plastyk, ogolnei duzo zlego jak dla mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o material ktory zostal uzyty na zrobienie podlogi, wyglada jak bardzo niedopracowany, zblurowany od opcji blur w photoszopie czyli rozmyty/nie ostry, bump od normal/bump/high mapy, sluzy zeby udawac detal poprzez teksture do tego wygenerowana czy jakos tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności