Skocz do zawartości

ALONE Krótki film animowany


MaRCuSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałem zaprezentować mój krótkometrażowy film animowany pt.: "Alone". Jest to film dyplomowy w katowickiej ASP, zrealizowany w całości przeze mnie. Produkcja trwała przeszło dwa i pół roku.

Opowiada historię robota, który przemierza olbrzymi świat w poszukiwaniu kogoś takiego jak on. Niestety wszystko wskazuje na to, że jest on jedynym funkcjonującym robotem, a wszystkie pozostałe zostały zniszczone w niewyjaśnionych okolicznościach. Robot, mimo to, podąża dalej, majac nadzieje że w końcu kogoś odnajdzie.

3d zrealizowałem w całości w 3dsmax, compositing i cała postprodukcja w After Effects, późniejszy montaż w Premiere.

Czas trwania 15 minut.

 

Zapraszam na stronę internetową o filmie:

 

http://www.aloneanimation.com

 

Można na niej zobaczyć film oraz ściągnąć go w różnych rozdzielczościach, w tym hd. Do tego galeria, trailery, rozbudowany download oraz dział "inne" w którym prezentuję kilka innych moich prac.

 

Film do obejrzenia również na Vimeo w rozdzielczosci hd:

 

 

Zapraszam do oglądania i komentowania. Jest to moja peirwsza na prawde na poważnie produkcja, którą mam zamiar jakoś wyjść w "świat", może jakiś minimalny obieg festiwalowy. Bardzo mi zależy na waszej opinii, czy to sie wszystko trzyma kupy. Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

 

ALONE-Fotos-09.jpg

ALONE-Fotos-03.jpg

ALONE-Fotos-04.jpg

ALONE-Fotos-05.jpg

ALONE-Fotos-07.jpg

ALONE-Fotos-08.jpg

Edytowane przez MaRCuSZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gratuluje ukonczenia filmu. Bardzo konkretna produkcja.

Pierwsze co moge napisac tak na szybko to ze film jest zdecydowanie za dlugi. Niestety nie wytrzymalem i musialem podganiac bo bylo nudno.

Wizualnie bardzo ladnie wyszlo, zadnych zastrzezen.

Jeszcze raz gratuluje super filmu.

Jak bede mial wiecej czasu to jeszcze raz go obejrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale odniosłem wrażenie, że pod względem kadrowania i montażu wzorowałeś się na Katedrze. Zwłaszcza fragmenty prezentowane przez pierwszy i trzeci kadr zamieszczony w tym temacie. Nawet lokacje takie jakby ciut podobnie rozwiązane.

 

Dla mnie jako przeciętnego widza, film troszkę jest za długi, bo jednak o wiele trudniej ogląda się film po pierwsze bez dialogów, po drugie kiedy występuje tylko jeden bohater. Może to tylko moje bardzo subiektywne odczucie, bo wspomniana już katedra też jak dla mnie była za długa.

 

Zmieniając temat, pozwolę sobie zauważyć, że "Knoll Light" rządzi :) Ostatnio praktycznie w większości produkcji można zobaczyć flary z tejże, bądź wzorowanej na niej wtyczki.

 

Całkiem fajnie udźwiękowiony jest ten film. Nie dopatrzyłem się niestety w napisach autora udźwiękowienia, czy to ta sama osoba, która napisała muzykę ?

 

pozdrawiam i gratuluję dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscara za ta role nie dostaniesz ;) A w moim odczuciu "gra" aktorska, mimika rodem z chinskich filmow karate, troche rozklada ten film. Ogolnie jakos slabo zbudowana postac, niewiele widza z nia laczy, nic o niej nie wiemy. Reszta swietnie, ciekawe kadry, plastycznie mnie wciagnelo mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokazujesz film, żeby tylko pokazać - nie czytaj dalej ;)

Ale jeśli chcesz poddać go ocenie, to:

 

niestety ....

1. pierwsze wrażenie - Katedra z logiem Pixara.

2. Patent z twarzą już widziany.

3. Pointa nie jest zaskakująca jak na tyle czasu czekania na nią.

 

ale.....

1. Kawał pracy włożony.

2. Animacja prostego obiektu bardzo przekonująca. Wytracenia ruchów - super.

2. Udźwiękowienie i muzyka sprawiają, że nie chce się opuścić nawet minuty.

3. Podziel się patentem na prace kamery w ujęciach .... bo jest niesamowita.

Edytowane przez asblaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrnalem do konca. Rzeczywiscie dlugie, ale przyjemnie sie ogladalo. Podobalo mi sie plastycznie oraz pod wzgledem pracy kamery. To drugie nawet zrobilo na mnie wieksze wrazenie i rowniez jestem ciekaw jak to uzyskales, bo chyba nie prosto z maxa:) Shaking za pewne w AE. Gratuluje ukonczenia i zycze powodzenia z animacja na innych forach:)

PS z tego co widzialem autor muzyki byl wymieniony w koncowych napisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Insiracja Katedrą - zgadza się, od początku do końca wzorowałem się na tym filmie, jesli chodzi o plastykę i pracę kamery :)

Film udźwiękawiałem ja. Przyspieszony kurs Soundbooth a później Audacity, freesound.org, nowe słuchawki i jakoś to poszło. Ale przyznam się że była to największa katorga. 3 tygodnie udźwiękawiania dały mi bardziej w kość niż dwa lata robienia strony wizualnej.

Co do twarzy i pomysłu na samego robota... Może zabrzmi to jak głupia wymówka ale niestety, kiedy zaczynałem pierwsze prace nad filmem, czyli 3 lata temu, moje umiejętności nie pozwalały mi na stworzenie niczego lepszego... I tak już z robotem zostało... Przyznaje, 3 lata temu było to pójście na łatwiznę.

A co do pracy kamery: hmmm, nieskromnie przyznam, że jest to chyba kwestia jakiegoś wyczucia plastycznego :) Troche filmów się w życiu nakręciło :) Shaking pół na pół AE/3dsmax.

Ale obiecuję że następny film (praca magisterska) będzie się opierać na dużo bardziej zaawansowanych postaciach :).

Generalnie bardzo się cieszę że strona plastyczna się podoba :) O to mi chodziło najbardziej :)

Zapraszam do dalszych komentarzy :) Co powiecie na inne projekty ze strony internetowej, głównie "Wychodzę z Cienia"? (pixar pixar pixar :) ).

Edytowane przez MaRCuSZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama oprawa (grafika, kadry itp) może być ale pod względem treści ten film niczego sobą nie reprezentuje

 

Zapomniałeś dodać "dla mnie..". :/

 

Film ładny, nie wiem czy za długi... chyba nie.. i podejżewam że na początku mógł być 2x dłuższy... hihi.

Plastyka fajna - "MirrorMask" trochę...

Ruch postaci przekonujący.

Ruch kamery zręczny. - może z wyjątkiem tego "najazdu z zoomem".

 

Fabuła... jakoś nie skojażyłem z Bazyliką czy Katedrą...

 

Gratulacje

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O długości juz wspomnieli inni, więc ja przemilczę. :)

 

Praca kamery bardzo fajna. Bardzo dobrze zbudowane napięcie przez te gaszące się za plecami robota "ekrany rzeczywistości".

Natomiast pomysł z twarzą do mnie nie przemawia. I to bardzo. Teraz co prawda już wiem, że to było rozwiązanie sprzed 3 lat, ale nadal uważam, że skoro już postanowiłeś to tak rozwiązać, to powinny być dwie opcje:

1) Twarz kamienna, pracują tylko oczy, reszta ekspresji wyrażona ciałem, albo

2) Ciało bardziej statyczne, za to twarz bardzo dynamiczna, z ekspresją wręcz teatralną.

Spójrz jak świetnie jest wyrażona ekspresja w postaci EVE z Wall-E:

 

wall_e_eve.jpg

 

walle-eve-date.jpg?t=1235415053

 

Też ma monitorek. :)

 

Generalnie gratuluję kolosalnej pracy i przede wszystkim ukończenia pracy.

 

A tak trochę z innej beczki: jak zorganizowałeś sobie samą pracę? Renderingi końcowe puszczałeś na bieżąco po ukończeniu każdej sceny, czy najpierw skonczyłeś całość, a potem zapuściłes rendery i potem montaż?

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renderingi puszczałem po ukończeniu każdej sceny (na marginesie, wszystko aż do końcowych scen z telewizorami renderowałem scanline'em, dopiero później, przerzuciłem się na mental ray'a który radził sobie z raytracingiem 6 razy szybciej). Także na bierząco już w trakcie produkcji miałem gotowe sceny, które od razu mogłem montować. Co do postaci robota i twarzy, nic wiecej do dodania nie mam... Zgadzam się że jest to chyba najgorszy element całego filmu :) Następnym razem bedzie znacznie lepiej mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1) Twarz kamienna, pracują tylko oczy, reszta ekspresji wyrażona ciałem, albo"

a tak nie jest ?

 

twarz moze jest najslabszym elementem ale sam pomysl w sobie jest dobry wiec mysle ze sie obroni.

 

ja (oczywiscie zrobilbym to lepiej ale nie zrobilem bo mi sie niechce ;) ) chetnie zobaczylbym jak by wygladal ten monitorem z wykadrowana twarza tylko na oczy, ale nie wiem czy by wyszlo lepiej

 

gratuluje, failm naprawde bardzo dobry, to pierwsza Twoja produkcja ? , tylko jak wynika z badan prowadzonych przez naukowcow kazdy krotkometrazowy film animowany powinien miec max 5min zeby odniusl sukces na swiecie wiec przykro mi :(

 

ps. jakbys wysylal go na jakies konkursy/festiwale to pisz prosze na bierzaco w tym watku, chetnie poczytam

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do dalszych komentarzy :) Co powiecie na inne projekty ze strony internetowej, głównie "Wychodzę z Cienia"? (pixar pixar pixar :) ).

 

Co do innych projektow - rozumiem, ze Katedra moze inspirowac - ale w animacji "Pragnienie Cmy" to juz chyba lekko przegiales :) "Katedra 2"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pragnienie Ćmy" to projekt wybitnie szkolny, robiony na zaliczenie, ważne że profesorek był oszołomiony, i celujacy na koniec :)

W dziale "Inne" polecam "Wychodzę z Cienia" (również projekt szkolny - ale za niedługo będzie miał muzykę skomponowaną specjalnie pod niego a nie skradzioną z Wall-E), prezentację gliwickiej galerii Melina oraz reklamę "Zielone Ogrody" (ponownie projekt szkolny, tematem było opracowanie kampanii reklamowej osiedla mieszkaniowego). Reszta, wedle uznania.

 

Co do festiwali, narazie wysłałem film na łódzką ReAnimację. Dowiem się w marcu czy przeszedł przez wstępną selekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowy przyklad syndromu polskiej animacji komputerowej.

 

bohater jest lysy

jest sam

jest smutny

i blaka sie po pustych korytarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wcześniej napisał że "Knoll Light" rządzi :) Zgadzam się z tym. Jest to wtyczka Knoll Light Factory zawierająca kilkadziesiat różnie wyglądajacych flar obiektywu, każdą w duzym stopniu można modyfikować. Dla mnie podstawa praktycznie każdej sceny z mojego filmu. Nawet jesli nei widać jakiejś flary obiektywu, to przynajmniej minimalnie rozświetlałem pewne partie kadru, aby efekt końcowy był ciekawszy, szczególnie że w skład Knoll Light'a wchodzą też przeróżne Glow'y i inne efekty świetlne. Polecam generalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za taki kawał pracy.

 

Osobiście film mi nie podchodzi, takie połączenie Wall-E (postać samotnego robota, który kręci się w tą i z powrotem) z Katedrą (ujęcia, nastrój, momentami muzyka, w sumie też motyw samotnego wędrowca). Jest też za długi, można było połowę ujęć skrócić lub wyeliminować, np. po co pokazywać rozglądanie się postaci, za każdym razem gdy znajduje się w nowej lokacji? W ogóle za często jest pokazywana twarz robota i nie bardzo mi pasuje zestawienie tak mocno zdetalonego elementu jakim jest ludzka twarz z tak spartańską scenerią (modele i tekstury są bardzo mało uszczegółowione). Może trza było ją potraktować jakimiś filtrami, aby nabrała mniej ludzkiego charakteru.

 

A podobało mi się udźwiękowienie, ruch robota, a najbardziej to klimat budowany przez gasnące jak ekrany telewizora scenerie.

 

Ogólnie gratuluję efektu końcowego, bo mimo wszystko jest to zamknięta całość i masz się czym pochwalić. Wysyłaj gdzie się da i tak jak ttaaddeekk napisał, dawaj znać w tym wątku co i jak.

 

Oczywiście nie muszę dodawać, że wszystko co napisałem powyżej jest tylko i wyłącznie moim zdaniem i nie uważam tego za żadną prawdę absolutną. ;)

 

Pozdrawiam i życzę ogromu sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję filmu! Na początek, jak dla mnie trochę za długi, ale plastycznie ekstra. Piękne ujęcia, klimat, muza, flary (coś pięknego!) i świetna animacja (szczególnie to co pisał "asblaze" - wytracenie ruchów - jeśli to animacja w czasie otwierania i zamykania luków itp. - to jest to majstersztyk! ). Bardzo pięknie. Gratuluję jeszcze raz ukończenia filmu i powodzenia z nim dalej !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowy przyklad syndromu polskiej animacji komputerowej.

 

bohater jest lysy

jest sam

jest smutny

i blaka sie po pustych korytarzach.

 

Hehe, Slawku, przez grzecznosc nie przecze :)

 

Co do filmu,

kamerka, kolory, swiatelko, pirotechnika sliczne.

Gratuluje ukonczenia. Mysle ze spokojnie mozesz ten film przyciac co najmniej polowe, i bedzie duzo duzo lepszy w odbiorze, nie tracac nic z nastroju i rytmu.

 

pozdrawiam

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba wykonanie.

 

Ale podpisuję się pod opiniami co do długości filmu, był taki moment w trakcie oglądania, że zapomniałem, że w ogóle coś oglądam. Po pewnym czasie miałem już dość tego jego skakania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt robota baaaaardzo fajny, pomysł na twarz też (tu nie zgadzam się chyba nawet z autorem)

Co do długości filmu to jest ona ok. Mnie historia wciągnęła od samego początku i trzymała aż do końca.. Jedyne co kuleje to sam koniec trochę taki standardowy jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dołączam się do opinii, że trzeba film skrócić. 5-6 min. max! nie wyobrażam sobie obejrzenia tego raz jeszcze, niestety. Historia dość przewidywalna ale spoko, może być.

Technicznie jak najbardziej poprawnie, kamera super, animacja też - ale żeś wymyślił z tym skakaniem, po 2minutach miałem dość, na końcu pomyślałem dobrze, że spadł przynajmniej nie będzie skakać więcej :)

 

Wspomnę o drugim proponowanym przez ciebie filmie. W mojej opinii dużo lepszy od tego.

naprawde ciekawy, optymistyczny i wszystko mi pasuje (no prawie doczepiłbym się do sznurka, który za chiny nie zachowuje się jak sznurek :) i jeszcze nie wiadomo jak jest przymocowany). Proponuje abyś stworzył dla niego nowy temat - usłyszysz wiecej krytyki na jego temat jak dasz linka bo my leniwi jesteśmy :D

 

Powodzenia. Dobry początek, może być tylko lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś dał ten film komuś innemu do przemontowania. Samemu o wiele trudniej wycinać fragmenty ujęć czy nawet całe ujęcia, bo jest się do nich przywiązanym emocjonalnie. Ktoś obcy potnie to bez wahania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje abyś stworzył dla niego nowy temat - usłyszysz wiecej krytyki na jego temat jak dasz linka bo my leniwi jesteśmy :D

 

Tak też zrobiłem - zapraszam do komentowania :)

 

Co do montowania - smiler, masz racje... Przed chwilą próbowałem sobie to tak troszke pociąćw premierze na szybko, no i udało mi się skrócić o dwie minuty, niecałe :). Wiecej nie umiem. I masz rację - jest to chyba kwestia przywiązania emocjonalnego ("kuurde tyle roboty w to włożyłem i teraz mam to usuwać").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowy przyklad syndromu polskiej animacji komputerowej.

 

bohater jest lysy

jest sam

jest smutny

i blaka sie po pustych korytarzach.

 

Beeeeheheheheeh - padłem :)

 

Trafne spostrzeżenie.

 

Jak na polską animację - dobrze że w ogóle jest ;) U nas animacją zwykło się nazywać prezentacje modelu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od technicznej strony podobało mi się. Niestety jest nawet nie łyżka dziegciu a cała chochla. Długie ujęcia twarzy psują odbiór filmu z powodu braku przygotowania aktorskiego, umiejętności aktorskich. Ktoś wyżej twierdził że umieszczenie twarzy to dobry pomysł a jakże gdybyś wykonał model w 3D (na pewno by Ci świetnie wyszedł patrząc na cały twój projekt) ewentualnie zatrudnił mima/aktora. Cały projekt opierasz właśnie na emocjach (których niema bo wytrzeszczone oczy to trochę za mało) jakie wyraża robot. Fakt nie ma kończyn nie wzruszy ramionami, nóg nie zacznie grzebać niepewnie w ziemi, nie ma włosów nie zjeżą mu się ze strachu itd itd. Zawsze można jednak coś wymyślić (nie mój patent - ale jak uparłeś się na żywą twarz mogłeś zamienić swoje usta na kobiece, zrobić asynchroniczne oczy jak u kameleona, pomazać sprayem w miejscu włosów etc) Diametralnie zmieniło by to odbiór.

 

Dla rozładowania atmosfery a tobie na przestrogę ten cytat niech posłuży za idealny komentarz do aktorskiej warstwy twojej animacji:

 

A polski aktor proszę pana... To jest pustka... Pustka proszę pana... Nic! Absolutnie nic. Załóżmy proszę pana. Że jak polski aktor proszę pana... Gra nie? Widziałem taką scenę kiedyś... Na przykład, no ja wiem? Na przykład zapala papierosa nie? Proszę pana zapala papierosa... I proszę pana patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna proszę pana... To jest dłu... po prostu dłu... dłużyzna proszę pana. Dłużyzna..

Proszę pana siedzę sobie proszę pana w kinie... Pan rozumie... I tak patrzę sobie... siedzę se w kinie proszę pana... Normalnie... Patrzę, patrzę na to... No i aż mi się chce wyjść z... kina proszę pana... I wychodzę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł jest "Alone" no i tą samotnością i pustką ten film aż zionie! więc strzał w dziesiątkę :)

Syndrom szkoły? na pewno :) sam coś o tym wiem. Ale to mija - za jakiś czas zaczniesz robić zupełnie inne filmiki. A technicznie jest wypas. Widziałem sporo dyplomów i przyznać muszę, że ten jest wyjątkowy. Trzymam kciuki za festiwale! No i tym bardziej, za kolejne, równie ambitne projekty! Ile tam było? 16 minut? ZBOKOL! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za ukończenie! Naprawdę kawał niezłej roboty, trochę serca w to włożyłeś. A co do prowadzenia kamerki to naprawdę rewelka :) co prawda trochę z Katedry co sam napisałeś ale do tego klimatu to pasuje i rewelacyjnie się sprzedaje.

A odnośnie pracy dyplomowej to jak wyglądała wersja opisowa? co w niej zawarłeś? bo raczej z tego co się orientuje za sam filmik nikt ci tytułu naukowego nie dał :) Pokazał byś albo chociaż pokrótce opisał jakie działy i co w nich zawarłeś :) A na jaką ocenę się obroniłeś?? :) heheh

 

Jeszcze raz gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obronę mam dopiero w połowie marca. I jest to narazie dyplom licencjacki. Nawet nie magister :) I w dodatku na ASP żadko kiedy ktoś zrobi jakaś animację, więc to co ja zrobiłem robi wrażenie praktycznie na każdym w szkole :). Żadkość :) U nas obrony wyglądaja tak że ma się pracę pisemną i praktyczną, niekoniecznie obie mają jakiś związek. Dlatego nie było żadnej wersji opisowej :) Taki film to i tak za dużo jak na taki dyplom :)

Ale w ramach dyplomu, jest też strona internetowa i płyta dvd z menu i porównując to do dyplomów wielu innych studentów z uczelni (którzy w ramach pracy praktycznej robią np 10 plakatów, czy kilka zdjeć, czy składają ksiażkę albo coś malują i zajmuje im to np pół roku) moja trzyletnia praca nad filmem to dość sporo :).

A co do tytułu naukowego narazie takowego mieć nie będę :) Będe zdaje się miał zawód artysty, ale to tyle. Żadnych literek przed nazwisko sobie nie dopisuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no chyba że tak.

Ja w przyszłym roku mam pracę inżynierską. I też będę robił filmik w 3D ale trochę w innym charakterze. Ja studiuje informatykę i nie za bardzo chcieli mi się zgodzić na taką pracę bo u mnie to na kierunku nikt nie robi takich prac, ale jak już przekonałem mojego promotora to pół sukcesu :D No ale u mnie to musi być dodatkowo cała dokumentacja do tej pracy. Np w jaki sposób i z jakich algorytmów korzysta 3ds do wyznaczania jakiś konkretnych efektów. Mój kierunek jest bardziej ścisły i taki sam filmik nie wystarczy :/ aby dostać inż. No dużo mnie pracy jeszcze czeka :/ bo w sumie swoją przygodę z 3ds zacząłem dopiero niedawno :/ i się uczę ale zobaczymy co to będzie :) Bo takie prace zazwyczaj sa wykonywane na uczelniach bardziej artystycznych niż technicznych :/ no ale trzeba może w końcu to zmienić :) Jak zacznę bardziej się za to brać to na pewno się do Ciebie odezwę po kilka wskazówek :) ma nadzieję że nie odmówisz pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patent ze znikajacymi "światami" jak na ekranie monitora wg mnie mega genialny. Klimat jest. do konca nie czaje zakonczenia, ale to nawet dobrze. "Twarz" robota mi piekielnie przeszkadza. Bardzo świetny klimat ma muzyka. Jakby ją jeszcze dopicować od strony kompozytorskiej byłby majstersztyk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ta twarz też jest w CG :) Zobaczyłem sobie Buttona i stwierdziłem, że spóbuje czegoś podobnego :)

A co do muzyki, jej realizacja od początku do końca trwała 2 tygodnie. I nie była to robota od rana do wieczora tylko dorywczo w wolnym czasie. Uważam że zwazywszy własnie na czas jej realizacji - jest świetna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam Ci że muzyka jest naprawdę świetna :) Bardzo pasująca pod klimat filmu :) A powiedz ile trwał rendering?? ile renderowała się jedna klatka?? Na własnym kompie robiłeś czy miałeś gdzieś możliwość skorzystania z farmy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh no bez przesady do takich rzeczy nie potrzebna jest żadna farma :) Cięzko powiedzieć ile się renderowałą jedna klatka kiedy renderowało się kilka pojedynczych warstw takich jak diffuse, ao, zdepth czasami specular, i każdy taki zestawik ponożony przez ilość różnych elementów sceny...

Żadko kiedy klatka jako całość (dodając do siebie diffuse, ao i całą resztę) renderowała się dłużej niż minuta, półtorej. Najgorzej było pod koniec, kiedy każda powierzchnia miała zawarty raytracing, wtedy już dochodziło momentami do dwóch minut na klatkę.

Także wszystko renderowałem na własnym kompie (vista ultimate 64bit, 8gb ram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Przedstawiam skróconą, 10-minutową wersję mojej animacji ALONE, zrobioną specjalnie dla festiwalu Ars Electronica na który (chwalę się) zostałem zaproszony :) (/koniec chwalenia się).

Wg mnie film jest o te 5 minut gorszy :) no ale ciekaw jestem waszych opinii, w końcu niemal wszyscy jednogłośnie stwierdziliście, że film jest za długi.

Dlatego, jeśli ktoś chce poświęcić temu projektowi jeszcze 10 minut, to zapraszam do oglądania:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności