Skocz do zawartości

Finished 2d: Egipt


WWWoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym pochwalic sie projektem, z ktorego jestem bardzo zadowolony bo udało mi sie go zrobic w około 3 tygodnie poza pracą, prac było dosc duzo wiec jestem zadowolony ze wogole udało sie to zamknąc :)

 

Tematem projektu był egipt jakby sie ktos nie domyslił :]

Budowa świątyni:

budowaswiatyni.jpg

Mumifikacja:

mumifikacja.jpg

Nil:

nilg.jpg

Życie codzienne:

zyciecodzienne1.jpg

rydwan:

flagirydwantlo.jpg

Grobowiec tutenchamona na podstawie przekroju z nationala:

grobowiectutenchamonami.jpg

kolumny wiszące flagi:

kolumna1.jpg

Mapa na przekroju piramidy:

piramidaprzekrojmaprgb.jpg

Przekroj przez piramide cheopsa:

piramidaprzekrojgrrgb.jpg

i na koniec wzor oprawy przygotowany przeze mnie, rysunki przy napisach w tej planszy rysowane przez Grzegorza Przybysia:

wyspanilrgb.jpg

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Świetne. I trzyma niesamowity klimat. Nie wiem co wybrać na pulpit.

 

Mam tylko dwie uwagi merytoryczne. Pierwsza rzecz, to wymienione już zniszczenia piramidy, która do pokazanego stanu została doprowadzona na dłuuugo po jej wybudowaniu. Druga to mumia. Niewiele się o tym mówi, ale ciało już w trakcie mumifikacji, przed zawinięciem w bandaże, było mocno wysuszone i zczerniałe, co było wynikiem uprzedniego trzymania go w natronie. Czyli tak naprawdę wyglądem niewiele różniły się od tego co możemy zobaczyć dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał czasu cię tu nie widziałem, a miło zobaczyć ;]. Podczepie sie do uwag o piramide. Najbardziej podoba mi się pierwszy, i ten z rydwanem, fajnie ograniczyłeś plamy, szczególnie w pierwszym, i duzy plus za to że kontrastem i kolorami nawiazują troche do fresków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, a po przeczytaniu, że w 3 tygodnie po godzinach tym bardziej gratuluję. Spokojna przyjemna paleta kolorów, fajne ujęcia, sporo detali. Git.

W pierwszej ilustracji przy tak szerokiej perspektywie ludziki, a zwłaszcza ten po lewej nie powinni być tak proporcjonalni.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo wszystkim za komentarze, bardzo cieszę się ze prace się Wam podobają.. uff odetchnąłem z ulgą :] Grafiki bedą wisiały jako dodatek do całej wystawy z rekwizytami dekoracjami itp. pod tytułem "Tajemnice Egiptu" w galeriach handlowych. Do ktoregos maja w Krakowskiej pozniej tez w Gdyni Łodzi, Wrocławiu, Lublinie i chyba innych miastach tez. Dokładnie nie wiem kiedy gdzie, ale wiem ze we Wrocku koło pazdziernika w Galerii Dominikańskiej.

Ogolnie nie mam pojecia jak to wyszło na wydruku bo sam jeszcze nie widzałem nawet probki, a ogolnie niektore wydruki jak np rydwan i kolumny były na wydruk wielkoformatowy, wiszące flagi 8 metrowe wiec naprawde ciekaw jestem czy da sie na to wogole patrzyc :). Co do błędów to macie racje, na mumifikacj az tak sie nie znam wiem tylko ze faraon nie mial włosów bo na początku mu zrobiłem i musiałem poprawic :]. Co do rydwanu to racja z tą zniszczoną piramidą, druga sprawa ze nie jestem pewny czy oni wogole rydwanami jezdzili w pustynnym piasku, ale w sumie traktowałem to troche jak reklamowke i głowny baner wiec zniszczona piramida wydała mi sie taka sugestywna i nie trzymalim realiów. A Dzieki za komenty i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: superowe,ale jedno ale xP

piramida nie byla chyba pozbawiona tynku w pierwszych wiekach swojego istnienia

(5 obrazek)

 

Wydaje mi się, że to jest Nowe Państwo ( okres Tutanchamona).

Przypomnę,że piramida Cheopsa powstała w Starym Państwie, czyli 1500 lat wcześniej! Ma prawo się sypać ;) Poza tym jeśli już, to były kryte alabastrem.

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Lacedemon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite prace : ) trzymają klimat

Jedyne do czego bym sie przyczepił, to do zniszczonej piramidy za plecami Farona :) wydaje mi się,że właśnie właściwiej by było zrobić piękną nową i błyszczącą;] (piramidy były pokryte białymi szlifowanymi blokami które dobrze prezentowały się w blasku słońca )

 

co nie zmienia faktu, że praca zacna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności