Skocz do zawartości

Pojazd 3D: DeeP No.1 UPDATE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Popełniłem kolejny koncept. W sumie jakoś dużo komentarzy nie dostałem, tzn mało konkretnej krytyki i nie wiem czy jest po prostu nijaki, czy o co chodzi. Liczę na jakieś wskazówki co źle, odnośnie zarówno konceptu jak i prezentacji, no i ogólnej oceny czy się podoba czy nie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

no1ver1.jpg

 

no1ver2.jpg

 

no1ver3.jpg

 

triov.jpg

 

Dorzucam też HI-RES tak dla pokazania wszystkich błędów, może na przyszłość ktoś mi coś podpowie, no i może z chęcią pooglądacie duże obrazki.

 

http://img193.imageshack.us/img193/1684/v1big.jpg (13,5 Mpix)

http://img119.imageshack.us/img119/5893/v2big.jpg (24 Mpix)

http://img119.imageshack.us/img119/4336/v3big.jpg (13,5 Mpix)

Edytowane przez pitekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wyobrażam sobie, że tak wygląda przód samochodu pana samochodzika;)

z profilu niczym batmobil a jako że tył jest tyko lekko zarysowany na drugiej fotce to taki misz masz nijaki jak dla mnie wychodzi no i render taki sobie( te światła na pierwszym zdjęciu). Ogólnie po koncepcie można powiedzieć ześ uzdolniona bestia no i kiedy ktoś zrobi supercar w różowym odcieniu? po co? bo jeszcze nie widziałem takowego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rendery to wyczepiste ale sam concept to brzydactwo straszne ;P moze lepiej pokazać najpierw jakieś szkice do oceny i pozniej modelować. bo to ani nowoczenie nie wyglada ani to retro (no moze troche). te linie imo są mało aerodynamiczne. na boku szyba sie jakoś dziwnie kończy. jesli to supercar to przydalby się jakiś wlot na boku. ale też jakos dyskretnie wygladajacy a nie taka dzura jak to zwykle w takich conceptach. z tyłu imo powinienes sie zdecydsowac czy poziome lampy czy pionowe. boczne szyby to bym zrobił mniejsze a z szyba na dachu to bym poleciał do końca (szkane dachy sa w dzisiajszych czasach na topie ;] ) z wycieraczkami to imo fajniej by wyszlo gdyby byla jedna taka duża. no ale z tym przodem to niewiem ten kształt po prostu mi sie nie podoba :P

obczaj se jakies strony o cardesignie np: www.carbodydesign.com www.cardesignnews.com

pzdr, i sorry ze tak pojechałem :P

 

psmag: a to ujdzie? ^^ (chociaz to bardziej biało fioletowy) http://img269.imageshack.us/img269/6807/furai.gif

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za komentarze,

@Stachu: nie ma sprawy, po to wrzucam prace, żeby mi napisali co o niej myślą :)

@psdmag: mam nadzieję, że ten pan samochodzik i batmobil to nie w ramach drwin ze mnie. A jak chcesz fioletowy samochód to na to już kiedyś dla zabawy też wpadłem :D

fioletowy

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak to zabrzmiało to przepraszam ale... ale batmobil to klasa sama w sobie;) a samochód pan samochodzika to polska legęda więc jakby nie patrzeć wpisałem Cię pomiędzy najlepszych a tak serio to nie ma z czego drwić bo nad conceptem można rozprawiać czy się podoba czy nie ale skill masz wysoki i to należy szanować, oczekuję na bardziej areodynamiczne cary i tym razem render w kwiatki poproszę... no bo wszyscy walicie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Auta przedstawiłeś nawet ładnie. Nieco przejarany ten biały na drugim renderze ale ogólnie jest dobrze. Co do konceptu to mi się osobiście nie podoba, ale to kwestia gustu jak zawsze. Zbyt mocne przejście z auta w nadkola. Jak patrzę na auto to wygląda jakbyś zrobił jedno auto i później dokleił te kwadratowe nadkola (brak jakiegoś płynniejszego przejścia sprawia takie wrażenie, co wygląda dla mnie z lekka jak wiejski tuning). Z konceptu podoba mi się tył w części ze światłami i felgi (te bym zostawił do przyszłych konceptów). Odradzam dawanie takiej ilości linii na boku, bo to sprawia wrażenie jakby auto miało się wybrać do blacharza (jakiś czas temu bmw chyba popełnilo coś takiego :D jak to zobaczyłem na ulicy to odbiór był typu WTF?). Polecam przeglądać strony z konceptami nawet polskie jak designforum.pl . Jest tam kilku wybitnych młodych. Warto się inspirować pracami w dużej ilości. Z modelowania to dodam tylko bez wnikania, że możesz zageszczać nieco siatkę po wycięciu przedniej szyby w górnej części bo w innym przypadku nigdy nie będzie płynnego przejścia między szybą a dachem. Pozdrawiam i powodzenia przy kolejnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmówca... renderki fajne, ale autko mi się nie podoba... to widebody jest tutaj kompletnie nie potrzebne i tylko szpeci autko ;/

było by ładnie jakbyś te boczki połączył z przodem ;) i tak samo zrobił z tyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze wszystkim, tak jak się domyśliłem auto jest nijakie i nikogo nie przyciąga, więc chociaż chciałem sprawdzić się bardziej w prezentacji.

 

Dorzuciłem 3 smaczki do przejrzenia i HI-RES, żeby pokazać wszystkie błędy jak na tacy, a myślę że każdy lubi coś takiego pooglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie prezentacja fajna, fajne studio :) - projekt faktycznie nie do konca przemyslalny, wena byla, ale po 6 piwie poszla spac;) a ze jakso trzeba bylo skonczyc to sie skonczylo:D - takie odczucie. pewne elementy przeprojektowac i gicior...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superowe! Co do samego konceptu może nie do końca jestem przekonany bo wygląda jak hybryda dwóch aut a nie jednorodna forma, ale i tak piękny! Rendery, zwłaszcza te ostatnie niesamowite!!! Genialne ujęcia i oświetlenie!

Na ostatnim dymki są IMO trochę za małe (zbyt drobne - jak dymy z papierocha) Szkoda że te dymy przyciachałeś brushem czy gumką bo ich odcięcie jest wszędzie takie samo, mógłbyś zróżnicować wielkość brusha, albo poszukaj tu: sxc.hu i wpisz smoke, będziesz miał darmowe dymy, których nie trzeba będzie ciachać tylko wrzucisz z mieszaniem screen i gotowe.

5***** i mój głos na fronta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentacja nie najgorsza najlepsze są zbliżenia na auto, za to model w sensie koncept dla mnie porażka te zderzaki nie trzymają sie kupy z resztą wygląda jak by tak poskładano z kilku samochodów w jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzam sie za kazdym razem kiedy czytam: "rendery bardzo fajne ale koncept do dupy, ochydny. Nastepnym razem zanim cos zrobisz to pokarz a my powiemy czy mozna robic."

 

Radze nie czytac wypowiedzi takich baranow!!! Sluchaj zarowno koncept jak i wykonanie bardzo fajne, przyciaga uwage. Pewnie bledy sa ale kto nie robi bledow, pracoj dalej i nie poddawaj sie. BRAVO!!!!

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzam sie za kazdym razem kiedy czytam: "rendery bardzo fajne ale koncept do dupy, ochydny. Nastepnym razem zanim cos zrobisz to pokarz a my powiemy czy mozna robic."

 

Radze nie czytac wypowiedzi takich baranow!!! Sluchaj zarowno koncept jak i wykonanie bardzo fajne, przyciaga uwage. Pewnie bledy sa ale kto nie robi bledow, pracoj dalej i nie poddawaj sie. BRAVO!!!!

 

Kazdy ma prawo do swoich opini. Nie obrazaj ludzi korzystajac z anonimowosci. A jesli ktos pisze ze cos trzeba poprawic to nalezy to docenic. Innaczej stoi sie w miejscu. Nie zawsze ta osoba ma racje, ale jesli zwrocila na to uwage to znaczy ze w tym miejscu cos musi byc nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówce. Każdy ma prawo do własnego zdania.

Co do pracki, wszystko super, ja nie widzę żadnych błędów. Sam samochód tylko mi się nie podoba.

 

Laguna

pokarz -> pokaż

pracoj -> pracuj

BRAVO hahaha, o fiata ci chodzi?? PL pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie stasznie ochydny design, coś jak w sylwetkę veyrona wtopić trochę resoraka :) Nie przemawia do mnie wcale i jeździć bym tym nie chciał. Nie ma spójności, auto jest różnorakie w różnych miejscach jeśli chodzi o kształt. Nie wiem czy było projektowanie w miarę modelowania czy po prostu nie miałeś pomysłu na koncept.

 

Od strony technicznej bardzo ładne rendery, szczególne zbliżenia, tylko dym z rur nie wyszedł za ciekawie. hehe 'i think it's shopped' .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności