Skocz do zawartości

Teczka 2D - Wojtek Fus


WojtekFus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z całej tej dyskusji wnioskuje jedno, to forum jest naprawde niesamowicie ambitnym, wyjątkowym miejscem w sieci :D Poijając fakt, że w sumie nie za bardzo kumam o co tutaj było tyle spiny, to faktycznie super że ludzie potrafia się do czegoś przyczepić i strona ta nie jest kolejnym fejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby nie bylo cos racji masz Wojtku w poscie o naszym podworku, nie jeden raz nie jeden uzytkownik juz to zauwazyl, ja juz zreszta nie raz wylewalem w tej kwestii krew, nie warto :) i zaloze sie ze ze ten post za chwile tez bedzie schowany iloscia minusow :)

 

pozdrawiam, swietne prace, super oko i piekna luba!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC: co mi z wirtualnego piwa :P nie po prostu troszkę jest za dużo tych "detektywów", którzy zamiast patrzyć na dobra stronę pracy autora,to wyszukuje tej ciemnej.

 

Kal - Ty browca nie dostaniesz bo masz wpisane "Żywiec" w lokalizacji :P

 

Czasami ze zgroza mysle, jakie prace bym dzisiaj malowal, gdybym slyszal tylko pochwaly od osob, ktore "widza tylko dobra strone pracy autora".

 

EC - po części prawda ale prócz porad ambicję powinna pcha świadomość tego na jakim poziomie się jest. Opinie innych pozwalają spojrzeć na temat z innej strony i nie wolno nabrać się na wiadra lukru.

 

Fus - bardzo ładny pierwszy portret - żonie się spodobał i coś widziałem w jej oczach =].

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami ze zgroza mysle, jakie prace bym dzisiaj malowal, gdybym slyszal tylko pochwaly od osob, ktore "widza tylko dobra strone pracy autora".
EC ja wiem... ale nie miałem na myśli tego. W tym wypadku miałem na myśli wyszukiwanie takich rzeczy jak źródło inspiracji, refki, dociekanie i doszukiwanie się nieistotnych rzeczy. Nie jestem za lukrowaniem, ale są osoby które lubią taki lukier i to daje im sile na dalszą walkę że tak to ujmę :D

 

Kal - Ty browca nie dostaniesz bo masz wpisane "Żywiec" w lokalizacji :P

 

to już nie moja wina że u nas produkują to niedobre piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki saharaam!

 

Bigu - Ba, tez to czuję ostatnio, że konstrukcyjnie słabo, dlatego, przysiądę sobie trochę nad anatomią i rysunkiem. Chyba wrócę do Robertsona i cienkopisów. Dzieki za konstruktywną krytykę!

 

Dostałem odpowiedź od Roba Goodwina w sprawie użycia jego designu w mojej pracy. Wyszło na to, że chyba mnie nie pozwie.

 

Many thanks Wojtek.

 

I'm glad you found the images of my work - photographed by Diego Indraccolo - inspiring.

 

Congratulations for the painting and I wish you all the best with your career as an artist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje za bardzo rozmyte i brakuje pazura :> W rozmyciu nic zlego, ale nie kiedy wali digitalem ;) Instagramem ją!!! To wszystko załatwi. na pewno.

Fajne oczy, ogólnie Twoje portrety babeczek powalają jak zawsze. Zrób portret kolesia.

Edytowane przez saharaam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze! Saharaam - no dokładnie, cały czas przesadzam z ilością smudge'a!

 

Kefas - Tak - pierwszy stream będzie z mojego youtuba i tam też zostanie zapisany. Następny będzie z kanału daroza i tak na zmianę.

 

Szybki koncepcik.

 

8fnVWFr.jpg

 

I studium waloru.

 

tAAgCYa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nicponim! Od dawna podziwiam Twoje prace i serio, jestem wielkim fanem :) Wydaję mi się, że wiem o co chodzi z tą moją niespójnością. Sam czuję, że trochę szukam stylu. To coś podpatrzę u kogoś, coś mnie ujmie, zrobie studium etc. Jedyne prace, w których czuję, że to jestem ja i ja to ten portret, który dostał fronta i ta babka z pióropuszem (nie mówie, że design jest mój). Obecnie szukam sposobu, jak przetłumaczyć to co mam w głowie na płótno, nie będąc więźniem referencji. Jeśli miałbyś jakiekolwiek pomocne sugestie, byłoby super! Jeszcze raz dzięki za odwiedziny i krytykę!

 

@Jose - Trochę mixer brasa, trochę smugde'a i trochę ciapania miękkim pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicpoń fajnie zauważył - zresztą to jest taka bolączka wielu osób nastawionych na expienie, studium tego, śmego i owego, kopia obrazu tu i tam...

Oczywiście wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć (jeśli chcesz być portrecistą kobiet, to jesteś na dobrej drodze ;)

Póki co świetnie przekładasz na obraz to co widzisz. Zapewne patrzysz i wyobrażasz sobie jakbyś to namalował, jakiej gamy i brushstroków użył.

Ale IMHO warto by było żebyś zamiast tysięcznego studium, gdzie rozgryzasz głownie czyjś styl i jego brushstroki - co wychodzi Ci znakomicie - pomyślał o rysowaniu swoich rzeczy.

Warto poexpić w tej kwestii teraz. Najpierw wymyśl, a potem poszukaj i pomyśl, jakbyś to namalował.

Pewnie się wymądrzam, bo sama nigdy nie zrobiłam żadnego studium per se, ale jak masz wątpliwości - posłuchaj ludu. Wszyscy wołają o więcej orydżynali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie moge napisac najbardziej prozaiczne stwierdzenie- wszystko przyjdzie z czasem;]

 

Mi sporo pomogly livestreamy Pelenga, to w jaki sposob szuka formy, brak przypadkowych czy pozbawionych sensu pacnieć pedzla itp. Wszystko robione z wyczuciem i rozwagą.

 

Odchodzilbym napewno od proby nasladowania kogos. Albo uczenia sie czy obserwowania osob ktore de facto same sie wciaz uczą i doskonalą- to mylne koło. Jezeli juz sie inspirowac to prawdziwymi mistrzami, a tych zdecydowanie najwiecej wylapiesz w malarstwie tradycyjnym.

 

o!

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sporo pomogly livestreamy Pelenga, to w jaki sposob szuka formy, brak przypadkowych czy pozbawionych sensu pacnieć pedzla itp. Wszystko robione z wyczuciem i rozwagą.

 

Też podziwiam to u Pelenga i staram się to wprowadzić do siebie, więcej myśleć przy tym wyobrażać sobie następnym ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze swoją drogą jeżeli np lubisz malowanie kobiet to rób to. Może to stać się Twoją wizytówką i zostaniesz najlepszym portrecistą kobiet jakiego widział świat :p. Wielu artystów miało swoje ulubione tematy, a Tobie wychodzi to świetnie. Ja bym chętnie pooglądał tak malowane akty :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Przychodzi mi na myśl David Palumbo (http://www.dvpalumbo.com/), jeden z artystów ilustujących Magic the Gathering. Jego prace były ok. W pewnym momencie jednak zaczął malować tony studiów kobiet http://postcardnudes.blogspot.com/. Reszta jego prac poszła za tym w jakości niesamowicie w górę. Jego najnowsza ilustracja na illuxcon jest niesamowita http://www.illuxcon.com/wp-content/uploads/2012/03/unknowable-dpalumbo.jpg.

 

Zawsze dobrą radą jest iście za tym co się kocha, włożysz w to więcej pracy i będziesz w tym lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saharaam - No właśnie - wiesz, ja czuję malowanie portretów, ale gdzieś tam w głębi ciągnie mnie do takiego Scottowego spacshipowego artu. Mecha'n'Woman ;D Spróbuję jakoś urzeczywistnić fascynację i chyba wrócę do tutków Robertsona, bo strasznie mile wspominam konstruowanie tych stateczków od ręki długopisem :)

 

@nicponim - Dzięki! To chyba najlepsza porada jaką mogłem dostać. Jestem cholernie niecieprliwy i chcę widzieć efekty od razu. Chyba nawet widać to w sposobie w jaki maluje :D Rzeczywiście, wybiorę sobie temat, góra dwa, w których chce być dobry i skupie się na ich kształceniu! Dzięki za wskazówki!

 

@WWWoj - Dzięki, że wpadłeś! Tak też zrobię :) Trzymać kciuki!

 

Kefas - Dzięki za inspirującego posta! Jak najbardziej masz rację :)

 

@lee666 - Dzięki! Robimy co możemy!

 

Speedpaintingowa zabawa wieczorkiem w bladerunnerowych klimatach:

 

dVo106r.jpg

 

I timelapse:

 

 

I portrecik:

 

5YHwK5T.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyke masz z pierwszej ligi Wojtek, natomiast ciagle kulejesz z proporcjami i anatomia, widac to w praktycznie kazdym obrazku na ktorym widnieje wieksza czesc lub cala postac. Tak wiec jest to problem szerszej skali, ktory nalezy wyeliminowac. Im szybciej, tym lepiej.

 

Nie jestem zadnym "końskim ekspertem", aczkolwiek zrobilem ci z glowy taki kilkuminutowy over tej pracy z rycerzem, i niestety sporo rzeczy tam jest moim zdaniem to rozwazenia, przede wszystkim konia zrombales i to dosc ostro, skopiowales z pracy Jaimego czesc elemntow bez zastanowienia. Co dzialalo w jego obrazku, to u ciebie juz nie koniecznie.

 

( Np konska szyja, ktora tam jest w plachcie. Ty przeniosles ta sama grubosc zapominajac o fakcie iz plachta zwisa i jest tam wolna przestrzen )

 

( najlepiej poszukaj zdjec koni w profilu i popraw to dokladnie, w mojej wersji to tylko taki z zarys z wyobrazni )

 

Rycerz ma za krotkie konczyny wyrastajace z odwloku :P

 

Kompozycja, taka no nudnawa. U Jaimego mamy fragment, jakiejs historii rycerz na wyprawie ze swoim paziem przedzieraja sie przez gory.

Tutaj, mamy samotnego jezdzca w sumie bez celowo stojacego na jakims klifie ze sztandarem. Mozna by tu uratowac na wiele sposobow.

 

Np. Zrobic kadr jeszcze bardziej pionowym, dodac miejsca i przedstawic na palzy jakies statki dobijace do brzegu, wylewajacych sie zolnierzy.

 

Mozna takze dodac kolejne postaci. Wyborow jest sporo.

 

 

24dmrtz.jpg

 

 

Sam wiesz, ze juz sporo potrafisz, dlatego to nie byl kolejny post z serii klapanie sie po pupie. Mam nadzieje ze ta dosc konstruktywną krytyką jakoś pomoge w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Ajsu za pięknego overka. No struktura u mnie lezy, więc wracam do rysunku na newsprincie

 

No i dawno dość mnie tu nie było więc mały update.

 

Zleceniowe portrety:

 

RjgiLB8.jpg

 

K4iTRaR.jpg

 

portrait_painting_by_wojciechfus-d6uklxr.jpg

 

5D1URTR.jpg

 

no_voice_was_raised_by_wojciechfus-d6saacu.png

 

I własny projekt 'Horus' nad którym pracuje od jakiegoś czasu:

 

LMwFqmQ.jpg

 

hxPKlws.png

 

349_max.jpg

 

bMQAJ6l.jpg

 

 

Proces na CGHubie: http://cghub.com/images/view/730905/

 

Krytyka jak zawsze mile widziana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portrety robisz rewelacyjnie, ale już całe postacie dużo słabiej, widać to wyraźnie w projekcie horus, gdzie ciało tej kobiety jest bardzo gumowate jakby pozbawione kości... jej poza jest na tyle niefortunna (przynajmniej dla mnie) że niewiadomo co się dzieje z nogami na pierwszy rzut oka, pewnie ten jej ogon kostiumowy nieco zmyla... relacja twarz/hełm, tak jakby są w złych kierunkach/perspektywie, twarz wydaje się że jest pokazana lekko od dołu, odchylona od widza w drugą stronę tymczasem hełm już nie, no i usta tak ładnie zazwyczaj ogarniasz a tutaj wyglądają na przerysowane...

 

Drugi horus dużo lepszy wg mnie nawet jakby tam były jakieś błędy anatomiczne, coś z piersiami itd to się broni, jest pro!!!

 

Btw. masz jakieś filmiki z portretami żeby podejrzeć jak je maziasz? naprawdę trafiłeś niemalże idealnie w mój gust portretowy i podziwiam za to, odkąd je zobaczyłem sam staram się dążyć do osiągnięcia podobnego efektu... pozdro miszczu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez swietny ten pierwszy portret! Strasznie fajna robota, gratz! Drugi tez swietny, dolaczam do grona fanow Twoich portretow:)

 

Co do Horusa mam podobne problemy co Rotcore - malo fortunny jest ten stroj, ciezko znalezc w nim stopy i dlonie i przez to postac wyglada malo przekonujaco. Plus, ja wiem, ze 90% concept artu jest supergeneric i ciezko od tego uciec, ale mam wrazenie troche jakby to byla wkladka do ostatnich obrazkow Macka Kuciary. Helmy jak z jego ostatnich obrazkow, patent z milion celowniczkow na ciele postaci jak z doslownie ostatniej jego pracy.. jesli to ma byc faktycznie Twoj prywatny projekt, to celowalbym w to by faktycznie byl w nim jakis "Twoj" pierwiastek i mialo mniej fanartowy / generic charakter. Umiejetnosci masz, podepnij je tylko pod jakis wlasny temat, jak np. fajnie to zrobiles z portretami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odwiedziny i komentarze!

 

Jestem świadomy niedociągnięć obu prac i nie ukrywam inspiracji Maćkiem. Uwielbiam jego prace i również jestem zafascynowany scifi i cyberpunkiem. Analizuje styl Maćka i staram się wyciągać z jego twórczości rzeczy i smaczki, które przemawiają do mnie. Moim celem nie jest bezpośrednia kopia, a odkrycie co czyni go tak niesamowitym concept artystą. Tematyki nie zamierzam zmieniać, czuję, że pomysł jest na tyle mój, żeby pójść z tym w jakimś ciekawym kierunku. Czuję, że mam do opowiedzenia ciekawą historię. Projekt traktuję również jako wyzwanie dla samego siebie, żeby wyjść poza comfort-zone i eksperymetnować z photobashem i 3D, które są naprawdę przydatne gdy pracuję nad stricte concept artowymi taskami w One Pixel Brush z Shaddym. Nad pracą spędzam średnio 40h, co w moim wypadku jest naprawdę cudem. Wracając do niedociągnięc w czytelności i anatomii - zupełnie się zgadzam. Będę nad tym pracował, dlatego dzięki za naprowadzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności