Skocz do zawartości

Teczka 2D: Marduk 3.0


Marduk

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem zostawić za sobą stare śmiecie i założyć tu nową teczkę. Trzecią już na tym forum. Poprzednią prowadziłem 4 lata. Szmat czasu. Wydaje mi się, że przez ten czas trochę się nauczyłem i chciałbym przynajmniej te ostatnie rzeczy zebrać w jedno miejsce. Tak, żeby pokazać w którą stronę poszło to moje dłubanie.

 

Wielu braków jestem świadom. Są przyczyną wielu frustracji, bo oczekiwania przerastają możliwości. Pracuję nad tym jednak.

 

Prawie wszystkie z rzeczy, które teraz wrzucam wiszą już na moim blogu od jakiegoś czasu. Cześć nawet pojawiła się w poprzedniej teczce. Głównie są to jakieś ćwiczenia i eksperymenty. Takie odgrzewane kotlety na dobry początek.

 

Jakby kogoś interesowało to co robię to wpadnijcie czasem: http://borntodrawblogspot.com ;)

 

doodle02.jpg

 

drakec.jpg

 

nonamegoblin.jpg

 

hipsterom.jpg

 

patrycjab.jpg

 

strskullsketch.jpg

 

heap.jpg

 

komandocon02.jpg

 

novemberw.jpg

 

bgguy.jpg

 

landscape01.jpg

 

fromtop.jpg[ATTACH=CONFIG]92621[/ATTACH]

Edytowane przez Marduk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w dobra stronę poszło Twoje dłubanie... choć i tak jestem fanem Twoich poprzednich ilustracji... fajnie, widać charakter w tych pracach... bag guy niezły... krajobrazy bardzo oszczędne i stonowane dobre jako tło pod coś inniejszego, bo same z siebie mają nijakie działanie... pozdro czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Twopee

link z postu nie działa , trafiłem po tym niżej, oczywiście bagguy,... i góry we mgle z refleksem rzek, jeśli miałbym uwagi, to brakuje mi dopracowanego detalu, chociaż malarska stylistyka trochę to tłumaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICE: Jakoś tak się składa, że przez ostatni rok pracowałem głównie przy reklamach. A z reklamami wiadomo jak jest. Większości rzeczy które robię w pracy to jakoś wstyd mi pokazywać :D. Ale rozstaje się z Platige image (w bardzo dobrych relacjach) i od Marca zaczynam w CDPie z nadziejami, że będzie lepiej :d.

 

Z Ciekawszych rzeczy przytrafiły mi się między innymi matte'y do Melancholii, które robiłem z Nordenem:

 

http://vimeo.com/23356479

 

Nazbierało mi się różnego śmiecia, więc zarzucę i tutaj.

 

Takie dwa bardziej wydłubane. Strasznie dużo niedociągnięć i błędów. Teraz zrobiłbym je inaczej. Z projektu do którego natrzaskałem ponad 70 ilustracji w tamtym roku. Reszta jest w większości bardzo szkicowa, więc nie widzę sensu wrzucania wszystkiego. Sporo też straszliwie mi nie wyszło ;]. Za dużo było tego do zrobienia. Przy projekcie pracował też Morano, którego pewnie większość kojarzy.

 

dla zainteresowanych tutaj link do strony projektu na kickstarterze: http://www.kickstarter.com/projects/baudot/lyssan?ref=live

 

lyssanknights.jpg

 

coverprev06.jpg

 

 

A to już prywatne:

greenslidefinal.jpg

 

redhood00.jpg

 

downfs.jpg

 

skinnyvampire.jpg

 

Eksperymenty ze stylówą:

kiss06s.jpg

 

cityscapel.jpg

 

kiss11u.jpg

 

kiss13.jpg

 

creature01.jpg

 

zombieboyu.jpg

 

trollqm.jpg

 

Ostatnio ściągnąłem jakieś pędzle z netu i sobie przetestowałem:

waterportrait.jpg

 

Moja interpretacja jednego z obrazów Berniego Fuchs'a:

bfstudys.jpg

 

I bazowane na filmach. Ćwicze sobie kompozycję w taki sposób.

 

tangledt.jpg

theroadb.jpg

filmstudy.jpg

 

I na koniec jeszcze totoro:

 

tottoro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych "dla siebie" nie widać tej spiny, ale chyba każdy to napisze. Orek-deskorolek =] najlepszy. Nie widzę części obrazków - czy tylko ja? Pzdr.

 

a... już widać wszystkie...

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Tylko z tym powracającym masterem to przesada imho ;).

 

Dotarł do mnie digipack takiej hardcoreowej kapeli z milanówka - Right? do którego zrobiłem pare obrazków.

 

cddigi01.jpg

 

cddigi02.jpg

 

cddigi03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

przemocne, bardzo fajna postać. Czepianie się - trochę te rogi/kły na kolczykach się gubią, nie widać do końca czy dotykają ciała, trochę jakby wisiały.

 

Ciekawi mnie jakich używasz brushy, byłoby fajnie jakbyś zdradził ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustowne buty, kojarzą mi się z "przystankiem Alaska"... tak serio to one nie pasują do tego typa... wygląda na prymitywa z maczugą i szmatą na dupie, myślę, że warto by było zmienić je na rzecz bardziej prymitywnego obuwia... jakbys mu dodał jakiś akcent kolorystyczny... myślę że nabrałby świeżości i na dłużej zatrzymywał oko... teraz tak szaro/buro/mdło, potęguje to jeszcze studyjne światło... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PietrasPete

heh, a mi właśnie nie wygląda na prymitywa. Bardziej taki honorowy wojownik z piekielnych czeluści. Butki może faktycznie odstają, bardziej pasują na jakiegoś handlarza, kupca, barda, niż na woja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczny koncept postaci i fajny rendering.

 

Mi on wygląda raczej właśnie na cywila, jakiegoś Ogra albo co. Nawet nie ma zbroi, ani broni. Więc butki ładne i pasują, dba o wygląd, bo ma biżuterie, więc czemu miałby nie mieć ładnych butów... Tym bardziej, że nie są jakieś fikuśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ hehe, też odniosłem wrażenie, że Kutsche był na rozkładzie ;) Spoko olbrzym, tylko w czarnych miejscach jakby dziurki się robią, a jego lewa ręka jak na moje bardziej umyślnie powinna przesłaniać ciało albo wręcz przeciwnie - bardziej odstawać, tam się taki nieefektowny styk zrobił, no i fajnie, że robisz bardziej wykończone pracki (akurat tu się zalogowałem to piszę ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

 

Florian P: Biorąc pod uwagę, ze mam pewien plan związany z tłem, a chcę, żeby światło było uzasadnione, to niestety plan dodatkowego podświetlenia moim zdaniem odpada... zwłaszcza, że kolejne światło według mnie to byłoby za dużo. Ale dzięki za pomysł :)

 

sucharek, mant-raz: Rozgryźliście mnie ;) Przyznaje się bez bicia, że popatrywałem u niego ostatnio rozwiązania. Głównie odnośnie światła.

 

yarosh: Ciężko tak naprawdę powiedzieć. Mocno w czasie rozciągnęło mi się malowanie tego obrazka. Pracowałem przy nim z reguły między pracą na przestrzeni miesiąca. Czasem po 2-3 godziny, a czasem po 30 minut. Bywały też momenty, że przez parę dobrych dni w ogóle go nie dotykałem. Poza tym sporo czasu (dużo więcej niż zazwyczaj) też spędziłem rozkminiając światło, patenty i szukając i przeglądając refki. Nie jestem też specjalnie szybki jeśli chodzi o full render, więc jakbym miał do takiej postaci usiąść raz jeszcze to ze 3 dni bym potrzebował pewnie.

 

telthona:Sporo osób to oglądało i nikt nie zwrócił na to uwagi... łącznie ze mną. Fail z mojej strony i na pewno to też poprawię.

 

PietrasPete:Z tymi rogami to zdążyłem już zauważyć i jest to jedna z tych drobnych rzeczy "to do" w wersji finalnej. Co do pędzli. Lubię testować cudze pędzle (jeśli tylko ktoś je udostępnia) Ostatnio np pana znanego jako algenpfleger. Mam też trochę pędzli Whita Brachny i Kuciary. Możliwe nawet, że mam jeszcze jakieś pędzle M@ których kiedyś używało bardzo dużo osób. Częśc sobie zaadoptowałem pod swój użytek. Czasem robie sobie też tymczasowe pędzle pod konkretne rzeczy. Dużo by tego wyszło jakby zebrać do kupy, ale tak naprawde używam tak z 10.

 

pumax,tr3buh: Finalnie to się dużo pewnie nie zmieni. W planach mam po prostu poprawienie paru drobnych rzeczy i dodanie tła które byc moze zepsuje efekt, no ale zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał czasu nic tu nie wrzucałem... to może o sobie przypomnę. Tak wybiórczo:

 

endofsummer01.jpg

 

endofsummer02.jpg

 

endofsummer04.jpg

 

speed44marek.jpg

 

marekmadejdailyexercise.jpg

 

roomif.jpg

 

ericstanleybymarekmadej.jpg

 

To co prawda już na tym forum było(weekly speedpainting), ale nie w tej teczce:

blacksady.jpg

 

Do tego za to jeszcze się nie przyznawałem, ale ktoś może będzie wolał popatrzec na coś takiego. Jakiś czas temu robiłem taki matte dla marki Horror! Horror Zdjęcie by Mateusz Nasternak.

 

mattem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na wypasie! ;) Podoba mi sie ten mattepainting na maksa filmowo!

Co do ilustracyjek to mam jedno ale, szczególnie dwie pierwsze, brakuje troche kolorków (moze wystarczy saturacje podkrecic)

Ale ogolnie ekstra tak minimalistycznie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności