Skocz do zawartości

.: Omen2501 :. v4.0


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno teczki nie aktualizowałem wiec nazbierało się tyle tego ze zakładam nowa. Teczka specjalna, bo niejako pożegnalna. Na jakiś czas porzucam freelancerskie życie - wreszcie dałem się kupić jednej firmie ;] Niestety wiąże się to z opuszczeniem Polski i przeprowadzka do Kalifornii. No dobra możne nie takie straszne " niestety" bo tam przynajmniej słonce świeci w lecie... i w zimie :P

Dość gadania, lecimy z obrazkami

 

CRYSIS 2

W końcu dostałem pozwolenie na upublicznienie niektórych konceptów jakie wykonałem dla Cryteka przy Crysisie 2. Niektóre maja już ponad dwa lata i jak na nie patrze to lekko oblewam się rumieńcem zawstydzenia. Młody człowiek był i takie błędy popełniał...

 

park_02.jpg

 

park_01.jpg

 

park_03.jpg

 

enterance_01.jpg

 

downtown_01.jpg

 

city_hall_01.jpg

 

grand_central_01.jpg

 

grand_central_02.jpg

 

heli_01.jpg

 

grunt_01.jpg

 

I ostatni obrazek promocyjny z wymiennym tłem

 

cover3.jpg

 

 

 

STAR WARS: The Old Republic

Ostatnio były jakieś problemy ze strony EA jak wkleiłem swoje wersje obrazków wiec daje to co na necie znalazłem. Generalnie robiłem wszystkie ilustracje promocyjne gry, okładki do wersji standardowej i kolekcjonerskiej, ilustracje na płyty do gazet itp. Ciężki kawałek chleba...

 

swtor_01.jpg

 

swtor_02.jpg

 

 

 

LEGENDARY PICTURES

Na ostatnim Comic Conie Legendary Picures opowiadało o swoich czterech najnowszych projektach filmowych. Mam przyjemność pracować przy dwóch z nich: The Seventh Son i Paradise Lost. Na panelu pokazano nawet niektóre z moich konceptów do tych filmów- wklejam koszmarnej jakości fotki ale na razie nie dostałem pozwolenia na pokazanie pełnych wersji... ech...

 

Więcej info tutaj: http://collider.com/the-seventh-son-paradise-lost-mass-effect-comic-con/104562/

 

Paradise Lost.

 

paradise_01.jpg

 

The Seventh Son

 

seventh_01.jpg

 

 

 

I na koniec lansu parę okładek jakie zrobiłem po godzinach dla Solaris Books

 

Babylon Steel i Age of Aztec

 

solaris_01.jpg

 

Toxicity

 

toxicity_01.jpg

 

Uwagi, pytania i komentarze jak zwykle mile widziane

Marek

 

-

Edytowane przez OmeN2501
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy czasem cpt obvious tez nie siedzi w kaliforni?? to moglibyscie sie spotkac i wpasc na piwo razem :))

Prace genialne, przydalby sie maly step by step :)

P.S To Ty opracowales concept kosmitow do Crysis 2?

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yumi!

 

The Seventh Son - kurde, ten kon robi niesamowite wrazenie, jestem mocno ciekaw jak wylada w bigger version

 

http://collider.com/wp-content/uploads/Legendary-Concept-Art-THE-SEVENTH-SON-PARADISE-LOST-MASS-EFFECT-5.jpg tu w lepszej jakosci do paradise lost - te chmurki to podmalowka,czy moze z łapy? wygladaja kosmicznie

 

http://www.cinemablend.com/new/Comic-Con-2011-First-Look-At-Concept-Art-From-The-Seventh-Son-And-Paradise-Lost-25850.html = pozostale arty tez twoje?;]

 

trebuh- a skad wiesz ze wlasnie teraz nie czytaja razem naebani komentarzy na maxie?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedaaaaczku, co ty teraz tam w tej Kaliforni poczniesz... Lepiej zostan w Polsce, na pewno juz za 40 lat sie poprawi - slyszalem jak zapewniali...

 

;)

 

A powazniej to gratulacje - to bylo do przewidzenia. Poza zwyczajowymi zachwytami - zdradz no jak poradziles sobie z tym szklem rozbijanym na promo do crysisa. Swietnie wyglada a mam problemy z tego typu klimatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze mile widziane? Napisze tak, najbardziej podoba mi się pierwszy, i podobają mi się nielicho twoje koncepty maszyn. Natomiast mam taką uwagę, że często prace są chaotyczne. Np. 4 5 i 6, mają tyle do powiedzenie, że nie wiadomo na czym oko zawiesić. W szóstej w cieniu jest tak dużo detalu. Gubię się w nim. W tym z wymiennym tłem, tło jest tak mocne, że walczy z postacią i wygrywa. Czy tam rzeczywiście musi się aż tyle dziać, żeby praca była dobra? Tutaj dwie pierwsze wybijają się czytelnością. Są takie "schludniejsze". Kurczę, ciężko to opisać, ale mam nadzieję, że czujesz co mam na myśli.

 

Powodzenia za oceanem. I nie żegnaj się, bo słyszałem, że internet dociera nawet do Kalifornii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toxicity fajne.

Podoba mi się ten banerek do Crysisia z wymiennym tłem. Zdradzisz patent na szkło? Pocięte grafiki z narzuconym stylem warstw i podmalowane, czy jakieś inne sztuczki?

 

Gratulacje fajnych rzeczy.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super arty Omen! Dajesz powera do dalszej pracy nad sobą a mało kto to potrafi :)

 

Obrazki super wyglądaja no czasem kompo no i postacie odstają ale jest coraz lepiej widać że walczysz z tym konsekwętnie

 

Czekamy na raport z kaliforni :)

 

POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncept tego fioletowego robota z Crysisa mnie najbardziej urzekł! No po prostu piękny ma kolor :) A ta pani z Babylon Steel jakoś mi się kojarzy z malunkiem Twojej małżonki z okładki Dark Lady's Chosen.

 

też chcę do Kaliforni, tu co chwilę pada ; ( gratulacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

Kurcze wszsytko na najwyższym poziomie, tylko ciągle te twarze jakieś nienaturalne.

Nie zrozum mnie źle, gdyby kto inny je zrobił, byłoby ok, ale przy tak dopieszczonych innych elementach, jakoś odstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pozytywny feedback ;]

 

tr3buh: Nie dosc ze bede siedzial kolo Macka caly dzien w pracy to jeszcze po godzinach mam sie z nim spotykac? :P

 

nicponim: Chmurki podmalowka. 90% filmowej rooboty to podmalowki. Koncept konie powstal w kilka godzin z monatzu rownych fotek i ich podmalowaniu. Chmurki to tez podmalowane odrzuty startujacego promu kosmicznego ;] Reszta nie moja, nad tymi filmami pracuje masa grafikow ;]

 

Nezumi CzAk1: Sam jestem z tego szkla zadowolony ;] Na poczatku myslalem ze da sie to w miare szybko zalatwic wlasnie fotkami i roznymi stylami mieszania ale niestety nie sprawdzalo sie to dobrze, szczegolnie przy jasniejszych tlach (a tlo mialo byc wymienne). 90% tych odlamkow jest jechanie recznie z zerkaniem na refke rozbitego okna zeby podejrzec jak ukladaja sie odlamki w potluczonej szybie. Wazne jest by pamietac ze szko ma tez swoja grubosc i scianki "po szerokosci" odbijaja zazwyczaj inne zrodlo swiatla niz standardowe scianki boczne

 

emmilius: No pewnie nie predko. Chociaz nie wiem czy nie bede robil jakichs promo obrazkow do Uncharted 3 , ktore by pewnie dosc szybko wyplynely

 

KarolGniazdowski: jest troche racji w tym co piszesz i sam chetnie malowal bym luzniejsze prace, lecz niestety koncept art to nie tyle sztuka co produkt, asset z ktorego reszta teamu ma wyczytac konkrety a nie domyslac sie co jest w tej ciemnej plamie

 

i-riss: Ja cos chyba z glowa mam nie tak bo w realu spotkane twarze rzadko zapamietuje za pierwszym razem. Dopiero jak z kims spedze troche czasu to potrafie z tlumu wylowic. Ciekawe czy to przypadkiem nie ma wplywu na moje malowanie...

 

sucharek: Dla mnie te okladki ksiazek co maluje to juz wszystkie takie same sa :P

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakies prywatne arty , niekomercyjne , w ktorych widac Ciebie czy nie masz na to czasu ?

 

Ale u Omena właśnie te prywatne, w których widać Jego, są komercyjne.

Ma gość świetne wyczucie w stosunku do oczekiwań klienta, bo pokrywają się z prywatnym poczuciem piękna autora ilustracji. To jest dokładnie ten element którym kasuje konkurecję, wcale nie warsztat. Po prostu jak Omen zrobi arta to zawsze jest epicko.

Omen jest trochę jak taki artysta ludowy. Można nauczyć gościa po akademii robić drewniane świątki, ale zawsze dziadek siedzący w chacie pokrytej strzechą zrobi fajniejszego i bardziej przekonującego. Bo on to po prostu lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Omen!!! Przynajmniej sobie angielski podszkolisz;) Przez twoje prace przemawia coraz większa wprawa i choć zbalansowanie detalu w niektórych momentach rozprasza to osiągasz zamierzony efekt - SIEKA, RZEŹNIA, FX! Czekam na wyraźne koncepty z filmów z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace super. Nie ma co komentować tylko podziwiać. Na jednej okładce rozwalił mnie ork z patelnią. No i ostatnia zamiata tzn wymiata.

 

Gratuluje sukcesu i odwagi bo wyjechać do obcego kraju to nie jest prosta rzecz. Teraz okładka do Uncharted powinna być o wiele lepsza niż w przypadku dwóch pierwszych części ;). Kto wie może Ballistic znowu wyda artbooka z Uncharted3 już z Twoimi i Ctp. Obv. artami to chętnie zakupie.

 

PS. Jak będą creditsy w grze (gdzie można kogoś pozdrowić etc) to pozdrówcie community max3d hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen bez dwóch zdań; szacunek. Mam do ciebie zapytanie; Czy Old Republic z twoja okładką jest na PS3? Bo jak jest to marzy mi się wydanie z twoją adnotacją. Syn by się ucieszył. Ja zapłacę. pozdro i wypoczywaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje jak to ktoś już napisał na nowej drodze życia :)

 

Piękne prace i świetna wiadomość. Cpt. Obvious mam nadzieję, że Ci ułatwi zaaklimatyzowanie się tam.

 

Mam też nadzieję, że to nie oznacza, że nic już tu nie będziesz wrzucał. Podobno w Kalifornii dobry internet jest. Ale to napiszesz jak będziesz na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jaja bede gdy sie te dwie siły nieczyste spotkają, wymienią doswiadczeniem i wrzucą up'y do teczek za jakiś czas - chociaz nie wiem czy da sie level 99 podbić w góre;/

 

powodzenia zatem i jak juz zajedziesz, popracujesz to zdaj relacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy sie w Omena teczce nie wypowiadalem bo nie smialem no ale to moze byc ostatnia szansa wiec powiem tylko ze twoje prace maja wielki wplyw na to co robie i czesto daja mi kopa do dzialania no i ostatnie prace sa kolejna porcja inspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, Omen! Powodzenia w Kalafiorni.

 

Chciałbym przy okazji zapytać o coś, jeśli można. Jak malujesz budynki, jak radzisz sobie z perspektywą? Wykreślasz sobie wszystko w PhotoShopie? Robisz na bazie jakichś fotek, wstępnych renderów od klienta? Jak na fotkach to skąd je bierzesz? Bo domyślam się, że nie z google images? Dostajesz jakieś refki, które np. Art Director od Crysisa uzbierał sobie przy pracy nad grą? Składasz sobie w photoshopie parę warstw z różnymi fotami i malujesz po tym? Zdradź proszę jak to jest, bo z tym elementem mam wciąż największy problem.

 

P.s. Niektóre prace masz wymuskane strasznie. Rozumiem, że wymóg klienta. Ale w niektórych pracach jest jednak sporo luźniejszych pociągnięć, plam. Bardzo fajnie budujesz liście drzew, wodę, kamienie itp. kilkoma zaledwie, ale bardzo trafnymi pociągnięciami. Gratuluję skilla i zazdroszczę możliwości pracy przy takich fajnych projektach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tez Cie łapa nie boli od dziergania tych malutkich detali ;)

Alien to jakaś masakra jest pod tym względem

A'propos kryzysowego aliena i lokacji - projektowałeś te rzeczy od zera ( z briefu), czy dostałeś jakieś wstępne grafiki/rendery/plany lokacji , a sam miałeć za zadanie zdetalizować, nadać paletę i pokazać ogólny klimat ?

 

Okładka ze Star Warsów wyśmienita.

Gratki i powodzenia w Nowym Świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje jak to ktoś już napisał na nowej drodze życia :)

 

Piękne prace i świetna wiadomość. Cpt. Obvious mam nadzieję, że Ci ułatwi zaaklimatyzowanie się tam.

 

Mam też nadzieję, że to nie oznacza, że nic już tu nie będziesz wrzucał. Podobno w Kalifornii dobry internet jest. Ale to napiszesz jak będziesz na miejscu :)

 

roczny zapas pieluch z pobliskiego marketu juz czeka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności