Skocz do zawartości

Wiz: Kamienica w Poznaniu


pionix

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia rzecz nad którą ostatnio pracowałem. Wizualizacja projektu renowacji kamienicy. Zapraszam do wystawiania komentarzy.

 

Link do zdjęcia aktualnie zdezelowanej kamienicy:

http://images8.fotosik.pl/2458/2a149032370e336f.jpg

 

Soft: Autodesk 3ds Max Design, VRay, Photoshop.

Autor projektu: arch. Jarosław Targoński

 

a4325c259ad2fe83.jpg

 

68b78f427fef8ed8.jpg

 

bb1e51bdf7e5f46a.jpg

 

03340ebb7fbaee4a.jpg

 

661969489b18e8fd.jpg

 

1da5d0601f2d9c1a.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wszystko jest piękne i photoreal. Jedyne co mi nie pasi to odbicia planów z drzewami w szybach - są za jasne oraz widać że płaskie. Ewentualnie jest to tekstura w materiale "szyb". Nie mniej widać to tylko na zbliżeniu.

 

Pozdrawiam!

JS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skaszaniłeś odbicia w szybach. Zastosował bym tu raczej efekt prawdziwych podwójnych szyb z różnym bumpem i dla samych odbić zrobił drzewa 3d. Reszta prześwietna. Tynk i blacha super. Z chęciąbym zwinął bym materiały bo siędzę właśnie nad renowacją rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze. Co do szyb to rzeczywiście lincz by mi sie przydał. Przyznam że jakoś w ferworze walki o inne aspekty odbicia w szybie po cichu przeszły w takiej formie jak widać. Następnym razem obiecuję poprawę.

Co do podwójnych szyb to takie właśnie są ale jak widać ich nie widać ;)

 

Oświetlenie to tylko stary dobry VRaySky z odpowiednio ustawioną godziną i wysokością słońca.

Testowałem HDRki i efekt był świetny ale niestety światło zupełnie nie pasowało do tego istniejącego w zdjęciu.

 

Mario - Photoshopa trudno powiedzieć dokładnie ile jest procentowo w tej pracy ale raczej dużo. Później wrzucę może wersję bez photoshopa.

 

edit:

link do kamienicy bez postprodukcji:

http://images8.fotosik.pl/2459/ca1960a0b15b09bb.jpg

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja kolego:) pomijając okna, na których się maksymalnie wysypałeś: p jak bym oceniał okna dla mnie w skali o 1 d o10 dałbym z 1, 5:), z foty modelowane.? Jak udało ci się tak wpasować?.

Naprawdę rzetelna praca:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za tak przychylne komentarze i za fronta.

W zaistniałej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak poprawić odbicia w oknach :)

Postaram się też pokazać jakieś dodatkowe materiały.

 

edit:

Modelowane na podstawie rysunków.

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności