Skocz do zawartości

Gość wookey

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę simek jakie udało mi się wypuścić w ciągu ostatniego roku.

 

Soft : 3dmax, Fume fx, Ray Fire , Real Flow, After Effects

 

Breakdown :

Edytowane przez wookey
Breakdown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chętnie zobaczyłbym więcej skończonych efektów, a nie takich, co to widać, że wyglądają jak wyglądają, bo tak wyszło. Wywaliłbym też wszystkie efekty post-proces, tylko zaciemniają obraz, a drżenie kamery, sepię czy flary, to wszyscy sobie potrafią dorenderować w głowie. Ogólnie gratuluję samozaparcia, a w szczególe super, gdybyś poświęcał więcej czasu szczegółom. Wspomniana fala uderzeniowa jest dobrym na to przykładem.

 

skk.

 

ps w renderowałeś ujęcie z grzybkiem z 1.36?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym więcej skończonych efektów, a nie takich, co to widać, że wyglądają jak wyglądają, bo tak wyszło. Wywaliłbym też wszystkie efekty post-proces, tylko zaciemniają obraz, a drżenie kamery, sepię czy flary, to wszyscy sobie potrafią dorenderować w głowie. Ogólnie gratuluję samozaparcia, a w szczególe super, gdybyś poświęcał więcej czasu szczegółom. Wspomniana fala uderzeniowa jest dobrym na to przykładem.

 

skk.

 

ps w renderowałeś ujęcie z grzybkiem z 1.36?

 

 

Nie miałem niestety czasu na pieszczenie efektów i robienia iteracji aż do osiągnięcia ideału. Założyłem sobie żeby w określonym czasie zrobić 2 i pół minuty rozwałki pod konkretną muzykę i tego się trzymałem. Co do post procesów nie zgadzam się z Tobą, po to są żeby je dawać a nie dorenderowywać w głowie :-) Drżenie kamery dawałem tam gdzie chciałem ukryć jakieś błędy albo dodać dynamiki, więc przy tym też bym się dalej upierał, ale dzięki za opinię.

Ujęcie z grzybkiem renderowałem scanlinem. Wszystkie efekty z fume fx`a renderowałem scanlinem w 3dmaxie a podkłady vrayem.

Pozdro

 

- - - Połączono posty - - -

 

o żesz... masakra, teraz to jeszcze bardziej mi się podobają ćmy które jakiś czas temu dla nas robiłeś ;P

no Kozak poprostu :)

 

Hehe, dzięki Wojtek :-)

Pozdro dla hiszpańskich plaż :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. Cieszę się, że się podoba:-) Mam w planie podrasować tą scenę z autobusikiem (dodać ludzi do środka i więcej detalu) na potrzeby konkursu na cgsociety (na temat 10 rocznicy). Mam jeszcze 30 dni na to, mam nadzieję, że się uda :-).

 

Traitor - nie szukam w sumie pracy narazie, dobrze mi w Techlandzie :-) Ewentualnie zlecenie jakieś bym przyjął na klatę, ale to dopiero za 30 dni (autobusik trzeba zdemolować).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, faktycznie :-) Ale chodziło mi bardziej o to, że jakbym szukał pracy to bym tego reela słał w konkretne miejsca, do konkretnych ludzi a ja go wrzuciłem po prostu w sieć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się z tym wstawianiem ludzików do autobusiku wstrzymał :)

Żeby nie było takiej masakry jak z tą biedną świnką. Może to tylko moje zdanie, ale te sceny ze świnką i rozpruwającym się kolesiem są trochę niesmaczne i przy okazji niezbyt dobre technicznie, w porównaniu do świetnej reszty.

Poza tym naprawdę super. Poszedłem nawet do naszego lokalnego TD (którego nie będę palcem wskazywał ;) ), że pewnie też by tak chciał umieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się z tym wstawianiem ludzików do autobusiku wstrzymał :)

Żeby nie było takiej masakry jak z tą biedną świnką. Może to tylko moje zdanie, ale te sceny ze świnką i rozpruwającym się kolesiem są trochę niesmaczne i przy okazji niezbyt dobre technicznie, w porównaniu do świetnej reszty.

Poza tym naprawdę super. Poszedłem nawet do naszego lokalnego TD (którego nie będę palcem wskazywał ;) ), że pewnie też by tak chciał umieć :)

 

Czyli co, filmy "Szeregowiec Ryan" i "Lista Schindlera" są niesmaczne bo mają brutalne, realistyczne sceny ? Co do jakości świnki i kolesia rozpruwanego przez auto zgadzam się, nie jest to pierwsza półka ale uznałem je za dostatecznie dobre do tego filmu. Dziwi mnie jednak Twoje podejście, autocenzura jaką wymyślasz. Przecież to jest właśnie najlepsze w robieniu niezależnych filmów, mogę zrobić co chcę i jak chcę. Teraz to już na bank robię ten autobusik z ludzikami :-)

Oczywiście dzięki za rozprzestrzenianie mojego reela :-)

 

- - - Połączono posty - - -

 

dziękuję....!!!... czekanie to trudna rzecz.... ale kto wie....:)))...

zastosowanie bąków do sytuacji to coś ale jak tu było widać wyszło kiepściunio i bez polotu żeby to gorzej nie nazwać.....:)))

A jakie sytuacje masz na myśli Panie dziadek3d ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję....!!!... czekanie to trudna rzecz.... ale kto wie....:)))...

zastosowanie bąków do sytuacji to coś ale jak tu było widać wyszło kiepściunio i bez polotu żeby to gorzej nie nazwać.....:)))

 

generalnie to nie kumam twojej negacji wszystkiego do okola,

wookey przedstawia tu swietne symulacje na bardzo wysokim poziomie, zgaduje ze 90% osob na tym forum nawet nie wiedzialoby jak sie do tego zabrac,

wiec tak, te rzeczy tutaj to bardzo duze osiagniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz robić co chcesz.... ale granice chamstwo są ogólnie znane.... jeżeli przekraczanie tej granicy to jedyna niezależność jaką znasz.... no to w zasadzie nie mam pytań.....:))))

podeślę Ci nawet godny wzór

ale zawsze można pójść dalej... podążaj....!!!!!

 

@uncle.... ja neguję dookoła... a to jednak spora różnica....:)))... i uważasz, że zdanie nie pokrywające się ze zdaniem większości jest parszywym, niegodnym zdaniem.... to po pierwsze widzisz "dziadek3D" nie czytaj, po drugie właśnie tworzysz nową komunę....:))))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadku3d dla mnie próba odwzorowania zachowania świni uderzonej przez samochód nie jest przekraczaniem granic chamstwa. Nazwałbym to raczej ciekawością.

 

Ps. Przy realizacji tego reela nie ucierpiało żadne zwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, filmy "Szeregowiec Ryan" i "Lista Schindlera" są niesmaczne bo mają brutalne, realistyczne sceny ? Co do jakości świnki i kolesia rozpruwanego przez auto zgadzam się, nie jest to pierwsza półka ale uznałem je za dostatecznie dobre do tego filmu. Dziwi mnie jednak Twoje podejście, autocenzura jaką wymyślasz. Przecież to jest właśnie najlepsze w robieniu niezależnych filmów, mogę zrobić co chcę i jak chcę. Teraz to już na bank robię ten autobusik z ludzikami :-)

Oczywiście dzięki za rozprzestrzenianie mojego reela :-)

 

Nie chodzi o autocenzurę. W odpowiednim kontekście brutalne sceny są potrzebne np. w filmie o wojnie, aby pokazać jak jest straszna i brutalna. Pokazanie co się dzieję ze świnką po zderzeniu czołowym z samochodem wydaje mi się niepotrzebne. Oczywiście, gdyby były świetnie wykonane i superrealistyczne, to też bym ich nie wyrzucał z reela. Ale Umówmy się, że świnka po zderzeniu z samochodem nie zachowuje się jak rozpruwany worek z krwią :), a więc nie jest to najmocniejsza strona tego reela. Nie próbuje być złośliwy, bo mi się naprawdę bardzo podoba. Ale skoro tak bardzo jesteś przywiązany do tych ujęć, że tak ostro reagujesz na ich krytykę, to zdecydowanie je zostaw. Wyrażałem tylko swoją opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wookey...a ja... !!!!... i moje połączeni międzysynapsowe.... a że mi się więcej połączyło.... i Ty kiedyś do tego dojdziesz.... normalna biologia.... teraz to dla Ciebie normalna niepojętość połączona z wiarą że takie coś jak ja nie występuje... sam musisz ocenić czy to sen czy jawa.... męcz się ja mam to już za sobą..... na wszystko przychodzi czas....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, spoko, nie reaguję ostro tylko dziwię się, że w dzisiejszych czasach taka drobnostka może kogoś zniesmaczyć:-) Co do kontekstu to chyba nie muszę robić pełnometrażowego filmu o potrącaniu zwierząt przez samochody, żeby móc z czystym sumieniem pokazać taką sytuację. Przecież ja się z tego nie naśmiewam w tej animacji, muzyka mówi, że to na poważnie.

 

- - - Połączono posty - - -

 

To Ty dziadek uważaj na ten internet bo tu całkiem straszne rzeczy można zobaczyć przez przypadek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wookey... Ty mówisz za siebie ja za siebie... dla mnie moralność YouTubowa to w większości wyścig wymiocin teraźniejszości (pewnie o tym mówisz) budująca Twoją przyszłość... moja się kończy na szczęście....:))).

 

Straszne to jest to

nie oglądaj przed snem...!!!

przed oglądaniem dobrze by było włączyć całą dostępną świadomość.

reklamacji się nie przyjmuje jak jaj nie wystarcza....:))))

 

@Traitor... każdy chce być Dodą... teraz nawet Zachęta nie ma wyjścia.... taki czasy....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne podejście, jestem za autorem - to tak jakby na targach przetwórstwa mięsnego pokazywać filmy animowane z tego jak działa prezentowana maszyna zamiast pokazać jak faktycznie obrabia mięso. Skill to skill, jak któś przychodzi tu oglądać dobranocki to faktycznie moze czuć się nieswojo ale raczej dlatego, ze źle trafił. Świniak pro, do takiego setupu też trzeba mieć skilla choćby po to, by kiedyś czesc niebezpiecznych scen z udziałem kaskaderów zastąpić nie tylko greenscreenem ale i animacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry reel! Ale dymki faktycznie najładniejsze.

 

Dziadku3D: a ty jak zwykle. Nie wiem skąd u Ciebie problem z rozpoznaniem technicznego dema od animacji. Skończ te swoje wywody chociaż w takich wątkach. Powtórzę po raz sety, forum służy nie tylko do prezentowania animacji, ale i prezentowania możliwości technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem... promowanie akcji humanitarnej za pomocą gangsterskich wywłok rzucających... Q---mi... to jest dobranocka...... to gdzie jest reszta... humanizm, poezja, wrażliwość, dzieciństwo....:)))... zamiatasz to pod dywan....!!!!... żeby nie przeszkadzało w trzymaniu maski pozornie twardej walki biznesowej... daj spokój.... pozorant i tyle....:)))

 

@Adek... a mnie się zawsze wydawało że dla prezentowania siebie i swoich umiejętności osadzonych w realiach....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek3D: Umieszczanie swoich wypocin zupełnie nie związanych z tematem, kiedy się Ciebie o nie nie prosi jest tak tanim krokiem, że nawet nie wiem jak się do tego ustosunkować. Robisz to po raz wtóry, mimo upomnień forumowiczów i szczerze mówiąc tracę do Ciebie ostatnie resztki i tak ubogiego szacunku. Myślałem, że jesteś zwykłym trolem, ale nie - Ty jesteś trolem desperatem opluwającym na prawdę ciężko pracujących ludzi, jak wookey, kamuflując swoje lenistwo sloganami "sztuki", "wizji" i "wieku". Weź człowieku naucz się podstaw grafiki, zrób coś co ktokolwiek uzna za znaczący wkład pracy, a potem ... chciałem napisać "a potem opluwaj innych", ale nie - żadne osiągnięcia nie uprawniają do traktowania innych w sposób jaki Ty się odnosisz do pracy innych, jak bardzo niezgodna by była z Twoją wizją obrazu. To jest po prostu podłe zachowanie i powinieneś po prostu iść do pokoju obok walnąć się bardzo mocno w łeb, od nas forumowiczów. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam drugiego pokoju....:)))... i klamkę mi zabrali...:))

byłem uprzejmy i wstrzemięźliwy, odczekałem jak dopiero komuś z Twojego pokolenia nie będzie się podobała "świńska sprawa"... i dopiero napisałem co o tym myślę....!!!!

Twoje mówienie w imieniu "wszystkich"... (praktyczny sens tego słowa nie istnieje)... rozumiem, że jesteś samozwańczym głosem i autorytetem... próbującym w ten sposób go zbudować... urągając niegodnym i mającym czelność czarownicą... bo niewiele innego masz do zaprezentowania....:))).

Od tego jest moderator i administrator który może mnie zbanować i usunąć.... ale ile razy można oglądać smutasów klepiących ta samą mantrę....:)))... coś musi widza ściągnąć do teatru.....:))))))))))).

 

mam prośbę... oddaj mi klamkę.... i miej odwagę nie chować się za ogół.....

 

DOBRANOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wookey - Dziadek ma swoje powody swiatopogladowe, ale ja się tu też zgadzam z elDroo. Z czysto technicznych powodów. Ta świnka, czy camel też są dla mnie najsłabszym elementem reela. I nie chodzi tu o brutalność , tylko o to, że to odstaje poziomem.

 

Masz mega oko do timingów i detali i to widać. Rzadko widzi się dobrze ustawiony timing eksplozji. Bardzo wielu ludzi zajmujących się FXami nawet na poziomie Pro zwyczajnie tego nie czuje. U Ciebie widać, że zdajesz sobie sprawę co jest ważne w wysadzaniu rzeczy w powietrze. To jest bardzo dobry reel jako całość, ale akurat te sceny z mokrych snów pirata drogowego są po prostu poziom niżej. Z powodu tematyki jednym się będą podobać innym nie ( Human Centipede też ma wrogów i fanów ) ale rozpatrując je czysto technicznie to nie mają wiele wspólnego z wirtualnymi stuntami - można je traktować najwyżej jako pierwszy krok na tej drodze.

A dziadek jest jak ten kanarek w kopalni - wystarczy minimum metanu, żeby pyknał na serce, ale po coś te kanarki w kopalniach trzymano :-)

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadzić ptaka do klatki i jeszcze umieścić w kopalni.... należę do zacnego gatunku... na szczęście byłi też w kopalniach świadkowie .... który ostrzegał przed niebezpieczeństwem ognia, zawału bądź WYBUCHU..... czyli kołki podpierające strop, które pękały wcześniej....dając znak gdzie trzeba wzmocnić strop podporami.... albo szybko uciekać....:)))))))).

 

z wykształcenia wojskowego jestem saper-miner.... zaręczam, że praktycznie wybuch nie ma żadnego timingu....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wykształcenia wojskowego jestem saper-miner.... zaręczam, że praktycznie wybuch nie ma żadnego timingu....:)))

 

to cie oszukali w wojsku, to ze odbierasz eksplozje w kategoriach "nie ma i jebut" nie znaczy ze tam sie nic nie dzieje w miedzyczasie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli byłeś kiedyś czołgany w wojsku to powinieneś wiedzieć, że tam nie oszukują....:)))

dla percepcji ssaka nie ma tam międzyczasu.... należy mówić "wybuch filmowy", który jest podgrzewany, zwalniany, i powtarzany w nieskończoność, żeby nasycić percepcję....:)))

żeby zrobić dobry wybuch w realu to już potrzeba wysokiej klasy specjalisty.... i zwykle jest to "wielowybuch".... mam przyjaciela najlepszego FX-a pirotechnika.... z Wrocławia jest.... @uncle....:)))... razem przypinaliśmy sobie skrzydła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta świnia ma głęboki wymiar duchowy... odniesienie do dzisiejszego konsumpcyjnego świata, świata techniki, który niczym pędząca maszyna drastycznie zmiażdżył naturę, to metafora naszej nudnej rzeczywistości, która rozpędza się do niebezpiecznych prędkości...

Dzięki temu ujęciu znowu chcę być lepszym człowiekiem ;)

I właśnie świnia stała się sztuką, a sztuka mięsem... , którym można rzucać na około.

 

...Dobra powrót do rzeczywistości ;p

wookey: Moim zdaniem dobrze, że wrzuciłeś tą świnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta świnia ma głęboki wymiar duchowy... odniesienie do dzisiejszego konsumpcyjnego świata, świata techniki, który niczym pędząca maszyna drastycznie zmiażdżył naturę, to metafora naszej nudnej rzeczywistości, która rozpędza się do niebezpiecznych prędkości...

Dzięki temu ujęciu znowu chcę być lepszym człowiekiem ;)

I właśnie świnia stała się sztuką, a sztuka mięsem... , którym można rzucać na około.

 

...Dobra powrót do rzeczywistości ;p

wookey: Moim zdaniem dobrze, że wrzuciłeś tą świnię :)

 

No i właśnie o to mi chodziło z tą świnią tylko nie wiedziałem jak to powiedzieć :-) Hehe, dzięki Wojtek.

 

Baggins : Dzięki za pro krytykę :-) A Ty byś na moim miejscu usunął tego wielbłąda i świnię ?

 

W ogóle dzięki wszystkim za zainteresowanie. Jeszcze bardziej chce mi się dłubać przy fx`ach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności