Skocz do zawartości

Dabarti Camera Projection / Digital Painting reel.


MF

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Nasz ostatni reel:

 

 

Digital Painting: Marcin Panasiuk (Cinosław, wszystko poza 3cim), Piotr Jabłoński (Nicponim) (3ci).

Model, mapping, compositing: Tomasz Wyszołmirski

Dodatkowe 3D: Monika Olizarowicz, Kacper Citko.

 

I stille:

 

001.jpg

 

002.jpg

 

003.jpg

 

004.jpg

 

005.jpg

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez MF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

abstrachując od świetnych wizualek, to większe na mnie wrażenie zrobiła kamera 3d z aftera w wykonaniu Artura Sadlosa do swoich prac. Jest bo jest. Ale przynajmniej nie zabija klasy grafik i uzupełnia je klimatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacne prace, gratulacje dla całego zespołu.

 

Najbardziej podobają mi się 3 i 4, natomiast najmniej 1 - niebo moim zdaniem lekko przepalone przez co traci głębię.

 

Pokazujcie częściej prace, bo jest na co popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo teraz się już nie affterzy... tylko nuka....:)))

No to było dobre ale w sumie masz racje nukanie jest bardziej pro... hehehe! Ja tam wole afterzyc inni pewnie nukowac.

 

Swiety real, tylko oprawa dzwiekowa jakos mi nie podeszla. Reszta wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał solidnej roboty! W sumie to 90% zasługi dla malarzy. Oczywiście nie ujmując rozbiciu na plany i projekcji na geo. Ale suma sumarum to już bardziej techniczna sprawa. Za to sam klimat i pomysły na lokacje są czadowe. Więcej takich! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi wlasnie podeszla :D I zastanawiam sie co to za piosenka? Wie ktos? Reel tez wymiata swoja droga ;)

No to było dobre ale w sumie masz racje nukanie jest bardziej pro... hehehe! Ja tam wole afterzyc inni pewnie nukowac.

 

Swiety real, tylko oprawa dzwiekowa jakos mi nie podeszla. Reszta wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku, też wolałbym gdy pierwszy plan wypełniły cytate blondynki w obcisłych kombinezonach niż mięśniaki z toporami ;) A całość bardzo ładna, może te konary w drugim obrazku z pierwszego planu troszkę za płaskie lub aberacja na pierwszym troszkę za duża. Duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne ogólnie. Bardzo wysoka jakość konceptów i malowania. Fajna prezentacja.

Ale...

Pytanie brzmi co ma tak naprawdę prezentować ten reel. W tej chwili jest to naprawdę pierwszej klasy prezentacja konceptowa, aż za dobra nawet na cele w jakich się robi prezentacje konceptowe. Zazwyczaj można sprzedać koncepty mniejszym nakładem pracy.

 

Nie jest to jednak taki sam poziom jeżeli traktować to jako reel digital projection czy matte paintings reel. Wtedy brakuje wykończenia, mocniejszego wykorzystania 3D, i jest sporo rzeczy, które zwyczajnie przeszkadzają ( jak naprawdę słaba, presetowa mgła w pierwszym ujęciu na przykład ). Wiele zależy od wybranej konwencji, i potrafię sobie wyobrazić produkcje gdzie to by się broniło w stu procentach, ale współczesny matte paint i digital projection wychodzi daleko dalej i jest raczej wsparciem dla 3D niż 3D zastępuje.

 

Żeby było jasne, mi się podoba ale nie do końca tylko widzę target reela. Na prezentacje koncepcyjną aż za dobre, na prezentację matte za cienkie.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pozytywny odbiór i fronta !

 

blukazs: 1 i 4 w AE, reszta Nuke.

 

Idaho: Jeden painting to około 1-1.5 tygodnia.

 

Baggins: Zgadzam się w 100% jeżeli chodzi o to, że to za mało aby nazwać to matte painting reel, tutaj nawet nie ma obiektów dla których miałby to być matte... Dlatego promuję to jako digital painting reel, kilka dni pokazało, że taka forma prezentacji jest ciepło przyjmowana i chętnie udostępniana. Stosunkowo tanio i efektownie pokazaliśmy nowe możliwości w Dabarti, jako, że wcześniej byliśmy kojarzeni wyłączenie z 3D.

 

Jestem bardzo zadowolony z całego zespołu, szczególnie z Marcina, który pokazał klasę i wiem, że się dopiero rozkręca. Poza tym każdy miał okazję nauczyć się czegoś nowego, a rosnący skill w teamie cenię sobie najbardziej.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty świetne, jeżeli chodzi o głębię obrazu w ruchu to pewnie mogłoby być to bardziej podkreślone, ale i tak mi się podoba bardzo.

 

Zazwyczaj można sprzedać koncepty mniejszym nakładem pracy.

 

W mojej opini dużo większym nakładem pracy, gotowy produkt, film, gra czy ilustracja, jest właśnie sprzedaniem konceptu, pomysłu.

Jakość może być kwestią założonej konwencji, ale żeby sprzedać pomysł musi być bardzo wysoka, żeby w ogóle ktoś zwrócił uwagę.

Ja chętnie zobaczyłbym film w tej konwencji jaka tu jest przedstawiona.

Jest klimat, a to badzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kakaku

Wow, bardzo fajne pokazanie siatki 3D. jak nazywa sie proces takiej zamiany obrazka na model 3D?

Mi najbardziej z tego wszystkiego podoba mi sie klimat! 5*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności