Skocz do zawartości

Short 3D: "Anya" - pełna wersja


Juliusz

Rekomendowane odpowiedzi

* * *

AKTUALIZACJA:

 

Ukazała się właśnie pełna wersja filmu. Zachęcam do obejrzenia.

W ścieżce dźwiękowej usłyszymy głos niezwykle uzdolnionej irlandzkiej piosenkarki Lisy Hannigan. (udzielała się wokalnie też w "Gravity")

Mam nadzieję, że film Wam się spodoba. Jak zawsze jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

 

 

(poniżej oryginalna treść posta)

 

* * *

 

 

Witam,

Chciałbym zapodać linka do trailera do szorta, w którego powstawanie byłem ostatnimi czasy zaangażowany.

"Anya" to czterominutowy filmik opowiadający 20 lat z życia dziewczynki, która w wieku 3 lat trafia do sierocińca.

Projekt ma na celu promocję działalności irlandzkiej organizacji charytatywnej 'To Russia With Love', opiekującej się od 15 lat sierocińcem i sierotami w Rosji. (wiem, nieco dziwny moment na pomoc charytatywną dla tego kraju.... )

 

Filmik powstał głównie w dublińskim studiu Brown Bag Films, jako projekt niskobudżetowy, robiony głównie po godzinach.

Ja zajmowałem się przede wszystkim oświetleniem, renderingiem i kompozycją, ale palce maczałem po trochu w innych sferach produkcji także. Aktualnie kończymy ostatnie ujęcia i pełen filmik ukaże się na początku maja. A tymczasem zachęcam do obejrzenia trailera:

 

 

Pozdrawiam,

P.S. Lubię czytać komentarze ;-)

Edytowane przez Juliusz
Ukazała się pełna wersja filmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Technicznie bardzo ladne i fajnie sie oglada -ale czekam na pelna wersje bo sam trailer puki co malo wymowny jak dla mnie jezeli chodzi o przekaz ;) Jakos tak nie zlapal za serce. - co nie zminiejsza oczywiscie mojego szacunku i uznania w szczegolnosci za - " robiony głównie po godzinach" Czyli jestem na TAK :)

gratulacje i pozdrawiam

ps

na pomoc charytatywną dzieciaczkom nigdy nie ma dziwnego momentu - nie wazne z jakiego kraju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane soshka. Podpisuję się pod tym. Bardzo fajnie to wygląda. Już dwa otwierające kadry, ten z padającym śniegiem i ten z pociągiem mnie urzekły. Kolorystyka, kompozycja kadru, światło. Kawał solidnej roboty! Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dzięki za fronta - nie spodziewałem się!

 

@G-B - nie zdradzę zakończenia, ale tylko powiem, że nie wszystko co się smutno zaczyna, musi się jeszcze smutniej kończyć. Poza tym reżyserem jest Irlandczyk - nie Polak. :)

 

@soshka - ale z Ciebie zimny drań! Widziałem kobiety płaczące po obejrzeniu samego ujęcia z napisem MAMA na szybie! ;) A tak na poważnie - trailer musi powiedzieć na tyle dużo, żeby zachęcał do obejrzenia całego filmu, ale nie za dużo, żeby nie zdradził fabuły czy zakończenia. Myślę, że to się udało (nie ja montowałem trailera. :) ;) )

 

Jeszcze raz dzięki wszystkim za komentarze!

 

---

Przy okazji - wiadomo, że efekt końcowy liczy się najbardziej, ale sam proces powstawania filmu, pracy w zespole, interakcji z ludźmi jest ciekawym przeżyciem także - każdy kto pracował nad tego typu produkcjami to wie. Jeśli ktoś jest zainteresowany nieco więcej tłem i okoliczonościami tej produkcji, to podaję linka do dwóch wcześniejszych postów z bloga Brown Bag Films:

 

http://www.brownbagfilms.com/labs/entry/studio-tour-to-russia-with-love

 

http://www.brownbagfilms.com/labs/entry/anya-director-damien-oconnor-explains-script-to-screen-process

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po ponad roku trudów i znojów, litrach wypitych kaw podtrzymujących nasze powieki w późnych godzinach wieczornych, obietnic złożonych żonie, że "to już niedługo się skończy", ale także ciekawych spotkań z ludźmi i zbiorów sporego doświadczenia, projekt w końcu doczekał się finału. Dzisiaj miała miejsce premiera filmu online - zachęcam do obejrzenia.

 

 

Uaktualniłem też pierwszy post. Jak zawsze jestem (-jesteśmy) ciekawi opinii ekspertów i pasjonatów filmów 3D.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne. Prawie się rozkleiłem, ale to pewnie dlatego, że sam mam taką małą córeczkę:)

Jeżeli chodzi o samo wykonanie to te stonowane kolory i ich zmiana w czasie mi się podobają. Kamera faktycznie czasem może dziwnie się poruszy, ale nie odwróciło to mojej uwagi od samego oglądania.

 

Pozdrawiam i powodzenia przy kolejnych projektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny filmik. Gratuluję! Z technicznych aspektów zawsze drażniące dla mnie są nienaturalne szarpnięcia kamery (przejście z ruchomej w nieruchomą kamerę i odwrotnie). Ale poza tym ciekawe ujęcia, spójne stylistycznie, noi bardzo przyjemne udźwiękowienie. Bardzo fajne IMHO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze - cieszę się, że szort się podoba. A jeśli chwyta za serce, to jeszcze lepiej. 1 czerwca filmik będzie puszczany w Rosji, promowany przez paru tamtejszych celebrytów. Kto wie, może i sam Putin go zobaczy i jego serce poruszy.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności