Skocz do zawartości

Colorway - nowy produkt od The Foundry


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo podobnie sie zapowiada do Motiva COLIMO, przynajmniej od strony zapowiedzi, bo chyba nie wiadomo jeszcze na jakiej zasadzie ma to funkcjonować, bo jak na samych maskach które gdzieś wcześniej trzeba przygotować to nic rewolucyjnego w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam że tu nie chodzi o rewolucyjną technologie dla grafików tylko rewolucyjne narzędzie dla klientów tychże. To co zaprezentowali da się zrobić najprostszymi nodami w każdym sofcie do compositingu. Dodanie pickera który będzie zmieniał kolor odpowiednich passów albo podmieniał warstwę w zależności gdzie się kliknęło (zmienianie obrazków) to też nie jest problem. Oni to po prostu zrobili. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie chodzi o funkcję tylko o target. Jak zauważył Monio i wskazał Kris w innym filmie, to jest narzędzie kierowane do klientów. Z jednej strony można tym kogoś "kupić", ale na dłuższą metę to chyba niezbyt dobry kierunek. Klientom takich rzeczy nie należy pokazywać, bo po pierwsze będzie się podtrzymywać mit, że komputer robi wszystko sam, a dwa — już widzę te zmiany w ostatniej chwili. Imo lepiej by się chyba sprawdziło w rękach supe'ów jako tool przy reviewsach. Może to będzie właśnie jeden z elementów Nuke Studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motivia jest o krok do przodu... mają jeszcze wirtualny displacement. Ale zobaczymy jak się dalej sprawy potoczą z Colorway.

Bo jak narazie to oba programy działają na takich samych założeniach.... no może po za tym klijentem (Colorway) dla odbiorcy sceny który chce się pobawić gotowymi zestawami kolorów. Choć Motiwia chyba też ma coś w ten deseń bo potrafi wyeksportować wszystkie wariacje pod HTML. Ogólnie przydatne narzędzie jeśli działa się z osobami niepewnymi co chcą uzyskać z kolorem we wnętrzu/produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomerk: Chyba zbyt pozytywnie napisałeś.

 

Nie jest to żaden artykuł sponsorowany. Tomek zgodził się napisać krótko o tym programie i jest do Waszej dyspozycji, zresztą napisał o tym, że testował ten program jeszcze w fazie beta. I temu ma to służyć. Zamiast hejtować macie możliwośc zadania pytania jeśli takie macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu jeszcze czyta teksty przed ich publikacją? Kilka błędów stylistycznych, sporo interpunkcyjnych. Na forum już chyba nikogo nie obchodzi poprawny język (co trochę widzę takie kwiatki jak "dla tego" zamiast "dlatego"), ale braku korekty w artykułach to już naprawdę nie rozumiem.

 

P.s. Wstawienie w artykułach non-breaking space po "z", "w" oraz "i" też by nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że na forum są takie kwiatki jak "dla tego". Tutaj jest sporo innych błędów:

- "Miałem wielki zaszczyt i wspaniałą zabawę uczestniczyć w betatestowaniu..." błąd stylistyczny.

- Dwa następne zdania też bym przeredagował.

- "wyrenderować za jednym kliknięciem" - raczej "wyrenderować jednym kliknięciem"

- "(MODO lub C4D) w którym scena" - brak przecinka

- „Render Passy” dzięki którym" - brak przecinka

- "Takie rozwiązanie pozwala na całkiem nowy sposób do projektowania." - chyba "sposób projektowania", pewnie ktoś chciał najpierw napisać "podejście do projektowania"

- "Dzięki niej klient, lub ktoś z działu projektowego 2d będzie mógł" - Przed "lub" nie stawiamy przecinka, chyba że jest to wtrącenie, wtedy jednak stawiamy przecinek również za wtrąceniem.

- "Przygotowaniu jest też wersja COLORWAY" - Chyba "W przygotowaniu..."

- "w trakcie spotkania, czy pracować nad kolorami" - błąd interpunkcyjny, przed "czy" w tym wypadku nie powinno być przecinka

- "uruchomić opcję „ Redner Scene for Colorway” - zbędna spacja przed "Render"

- "zmieniamy kolory, oświetlenie sceny generalnie eksperymentujemy z wyglądem" - brak przecinka przed "generalnie", ewentualnie to powinno być nowe zdanie; na końcu całego tego zdania brak kropki

- "materiały z których klient" - brak przecinka przed "z których"

- "finalnych zmian, w cześniej przedefiniowanych" - w cześniej? chyba wcześniej

- "do aplikacji 3d w której powstała scena" - znowu brak przecinka

I pewnie jeszcze parę przegapiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mallow dziękuję za wytknięcie błędów. I przepraszam, że je popełniłem. Jeśli Adek będzie miał taką wolę to jego dział korekty je poprawi. Póki co to są na moich barkach, chociaż wiem, że to żadne usprawiedliwienie pisałem artykuł może trochę za szybko. No cóż, przyjdzie mi z tym żyć.

 

Wróćmy do meritum sprawy:

Jeśli chcecie zapytać o COLORWAY to zapraszam, a jeśli tylko pohejtować to nie liczcie na współpracę.

 

@ Adek: Możliwe, ale program sprawdza się naprawdę dobrze jak na wersję 1.0. Miałem możliwość kupić Motiva Colimo zaraz po jej wypuszczeniu na rynek. Posługiwałem się nią do pracy 2 tyg, a potem zrezygnowałem. Nie radziła sobie z rendrami powyżej 1200x1200 pix. Po kilku nałożeniach tekstur materiały do podmiany robiły się po prostu czarne i już. Chyba szwankowało zarządzanie pamięcią. Nie wiem, nie jestem progamistą i nie debugowałem. Jednak zarzuciłem pracę z tym programikiem.

Co innego z COLORWAY - po prostu działa. Nie ma tam virtualnego bump (które i tak nie działa w Motiva tak jak powinno) za to jest super fajne sterowanie sterowanie Światłami. COLORWAY radzi sobie dobrze z dużymi plikami - wszystkie rendery robiłem około 1200x1200 właśnie i program śmigał. Większych nie renderowałem, bo czasy rendringu były zbyt długie. I zresztą program został opracowany jako dodatek do programu 3D i z tego zadania wywiązuje się świetnie.

 

To tyle jeśli macie pytania, zapraszam. Zresztą jeśli ktoś posiada MODO może się sam przekonać jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli Adek będzie miał taką wolę to jego dział korekty je poprawi.(...)

 

Ja się po prostu zastanawiam, czy tu w ogóle jest jakiś dział korekty ;-)

W krótkiej notce napisanej przez Adka też są błędy:

- "10 lipca odbył się specjalny event na którym The Foundry zaprezentowało..." - brak przecinka przed "na którym"

- "pewnymi elementami sceny - materiały, kolory." - raczej "pewnymi elementami sceny - materiałami, kolorami."

- "Inna ważna informacja, że program Colorway Presenter jest dostępny za darmo." błąd stylistyczny, można np. napisać: "Warto również wspomnieć, że program Colorway Presenter jest dostępny za darmo."

- "Jeśli nie macie zbyt dużo czasu zachęcam chociaż..." - brak przecinka przed "zachęcam"

- "jeśli macie jakieś pytania odnośnie produktu nasz forumowy kolega" - brak przecinka przed "nasz"

- "The Foundry poniekąd promuje Tomka recenzją ten produkt" - szyk zdania, powinno być raczej "The Foundry poniekąd promuje recenzją Tomka ten produkt"

- "Po oficjalnej premierze mam nadzieję, że będzie mógł coś więcej już napisać." - szyk zdania, powinno być "Mam nadzieję, że po oficjalnej premierze będzie mógł napisać coś więcej."

 

To nie jest hejt. Nie wytykam Wam błędów, żeby sobie ponarzekać. Max3D zawsze było dla mnie najlepszą polską stroną o grafice komputerowej. Jest tu mnóstwo prac wybitnych polskich grafików, szata graficzna strony jest naprawdę na wysokim poziomie. I tylko czasem zaczynam zgrzytać zębami, gdy czytam ciekawe artykuły, ale jednak pełne błędów. I tak jak pisałem wcześniej - szkoda, że na forum nikt już nie dba o poprawną pisownię.

 

Sorry za off-topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ 1pudel nie rozumiem tej zaczepki. Jeśli ktoś robi recenzje, to powinien zrobić recenzje a nie opis programu, proste. Teksty w stylu "to zrob lepiej" sa bez sensu. Jak ktos sie za cos zabiera, to robi to dobrze, albo wcale. Najproscie byloby poprostu zmienic nazwe z recenzji na cos innego, wtedy nie byloby takiego wprowadzania w blad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności