Skocz do zawartości

Houdini Indie :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kupili mnie totalnie. Trzeba będzie się tego nauczyć i wdrożyć u nas w robocie. :)

Można dodać do newsa że da się eksportować modele do rożnych formatów jak FBX czy alembic. Po przeczytaniu samych limitacji można mieć wrażenie że jedyna szansa na wykorzystanie tego w grach to podpięcie do unity przez houdini engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu samych limitacji można mieć wrażenie że jedyna szansa na wykorzystanie tego w grach to podpięcie do unity przez houdini engine.

A to dlaczego? Czy bez engine'u Houdini nie robi dokładnie tego samego co inne programy, czyli tworzy siatki, rozkłada UV i wypala mapy? Czego mu brakuje (pytam bo się nie znam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mu brakuje (pytam bo się nie znam)?

Niczego mu nie brakuje. Chodziło o zdanie "Houdini Indie uses its own file format for saving scenes and assets". Ty i ja wiemy że SESI nazywa "asetami" proceduralne Digital Assety, koncept zupełnie niezrozumiały dla osób nie wiedzących nic o Hudym. Wszystkie inne firmy robiące soft oraz tworzące grafę nazywają "assetem" wyeksportowany obiekt ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami. To może prowadzić do dezinformacji gdy wcześniej nie zaznaczy się że mają możliwość eksportu do różnych formatów którą w maxowym newsie pominięto. Thats all. ;)

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... to znaczy tylko, że zapisujesz pliki w nie w .hip(houdini komercyjny) ani nie w .hipc(non-commercial) a w .hipic. To są formaty natywne jak .ma albo .mb. A digital assety zapisuje się w pliku .otl(chociaż nie wiem czy nie ma jakiegoś jeszcze) ;) Same modele możesz exportować za pomocą cashowania choćby

 

Tutaj jest wszystko napisane: http://www.sidefx.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=219&Itemid=382

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie: "Houdini Indie uses its own file format for saving scenes and assets". oznacza Houdini Indie używa formatu hipic do zapisu scen a otlle do zapisu assetów.

 

Do się odnosi to zdanie i o to chodziło mi w moim poście. Dalej czego rzeczywiście brakuje w niusie masz:

 

INTEROPERABILITY

Houdini Indie includes a wide range of file formats including FBX import and export and ALEMBIC import and export. The use of these formats falls under the same limited commercial license as the use of Indie Houdini itself.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legomir- Ja o niebie ty o chebie... Serio nie czytasz moich postów? Napisałem że informacja o eksporcie modeli została pominięta w newsie na stronie głównej max3d.pl co może wprowadzać w błąd osoby które nie wiedzą co dla SESI znaczy słowo "asset". OMFG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności